καλησπερα


KOSTASSS

Active Member
29 Οκτωβρίου 2009
30
0
συγγνωμη δεν απαντησα σε καποιες ερωτησεις σου.
τοτε ημουν εκτη δημοτικου.ναι η επιλογη ηταν μεν τυχαια αλλα το ειχα παρατηρησει πριν το παρω το σκυλι...ηξερα οτι δεν ειναι επιθετικο πχ αλλα οτι εχει φοβιες.

κτηινιατρικα ηταν τζετ..επειδη ακριβως ημουν και παιδι ακομα το προσεχαμε τριπλα.τα παντα απο εμβολια και εξετασεις(αν και ποτε δεν εβγαλε κανενα προβλημα ωστε να χρειαζεται πχ χειρουργειο)
του εδινα τα αντιπαρασιτικα εγω και οτι αλλα χαπια επρεπε.ο ψεκαζα κιολας χεχεχ στο μπαλκονι.
ετρεχε συχνα σε χορτα και παρ ολο που ειχε και λουρακι γι αυτο εβρισκα την ανοιξη ειδικα τσιμπουρια μετα την βολτα.τα βγαζα με το χερι(αν και εδω διαβασα δεν ειναι σωστο αυτο)
κτηνιατρο τον πηγαινα εγω...αλλες φορες με γονεις αλλες μονος.
ειχα βρει αγανο στο αυτι του μια φορα αλλα ουτε κ αυτο ηταν τοσο τρομερο
 
Last edited:


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
ειναι απο τις λιγες πραγματικα ενημερωτικες,καθολου ειρωνικες συζητησεις με μαθησιακο σκοπο!!

συγχαρητηρια απο εμενα Dj-Doctor και Kostasss

συγνωμη,συνεχιστε!:):)
 


KOSTASSS

Active Member
29 Οκτωβρίου 2009
30
0
συγγνωμη να πω και αυτο..το καλοκαιρι ξαπλωνε σα κουνελι στα πατωματα...και τον πηγαιναμε για κουρεμα..εδω εχω διαβασει οτι τα σκυλια δεν τα κουρευουμε,δεν ξερω ργω τον πηγαινα καθε καλοκαιρι και μου φαινοταν καλυτερα μετα το κουρεμα...πιο δραστηριος
 


KOSTASSS

Active Member
29 Οκτωβρίου 2009
30
0
γιατρε?????η διαγνωση ποια ειναι?τι να κανω???λεγε....τα λαθη που βλεπεις,τι να κανω στο μελλον?για το νεο σκυλι,ακομα στη σκεψη ειμαι..δωστε μου κατευθυνσεις
(τουλαχιστον εσυ δεν θα μου πεις να πας να διαβασεις πριν μιλησεις δικηγορε οπως ειπε αλλος )
 


KOSTASSS

Active Member
29 Οκτωβρίου 2009
30
0
αντε και τριτο ποστ,δεν εχω κοιμηθει γιατι εχω δουλεια...για να μην παρεξηγηθω και παλι το γιατρε δεν το ειπα ειρωνικα,το διευκρινιζω γιατι δεν ειδα απαντηση και φοβαμαι οτι παλι εγινα αντιπαθητικος(ηταν χιουμορ λογω ονοματος)
αντιθετως ειδα τα ποστ του χαρι( που μου την ειπε στα πρωτα μου ποστ και δηθεν με προστατευσε)και λεει εχει δυο σκυλια,εχει κανει τα δικα του λαθη(δε τον κατηγορω γιαυτο,σιγα εγω πρωτος εκραξα εμενα)
αλλα μου εκανε εντυπωση που με το καλημερα μου εκανε διαλεξη για ιδιωτες και χομπιστες (δεν ειπα ποτε κατι παρομοιο εγω)και με προετρεψε να παω να διαβασω...
αδερφε τα δικα σου σκυλια απο ποιον εκτροφεα τα αγορασες??κραξε με οσο θες αλλα το δικο μου σκυλι ηταν οτι να ναι οταν το πηρα και εγινε το πιο καλοσυνατο και καλοβολο πλασμα.και δεν ειχα ουτε ιντερνετ ουτε τιποτα...και δεν μου το χαρησαν.το πηρα απο τον δρομο γιατι ετσι γουσταρα.και ημουν και πιτσιρικας.
εσυ που με κατηγορησες για εξυπναδες να ακουσω τι εξυπνο εκανες ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ....ΟΧΙ ΜΕΤΑ.
 
Last edited:


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Άρα και στην κτηνιατρική φροντίδα και περίθαλψη ήταν όλα "τζετ", όπως ανέφερες.

Πάμε στην διατροφική του φροντίδα, το μέρος που ζούσε και στην ψυχαγωγία/εκτόνωση του.

Τι έτρωγε, κάθε πότε και γιατί;

Πως εκτονωνόταν;...Κάθε πότε έβγαινε βόλτα και τι περιελάμβανε αυτή;

Περιέγραψε που ζούσε κυρίως (που πέρναγε το περισσότερο χρόνο της μέρας) και πως.
 


KOSTASSS

Active Member
29 Οκτωβρίου 2009
30
0
Ζουσε μες το σπιτι ,κοιμοταν στο δωματιο μου αποκλειστικα και οταν μετακομισα τον πηρα μαζι μου.
βολτα το πρωι,μεσημερι και βραδυ η μεγαλη.παιζαμε συνεχεια,τα πρωτα χρνια πιο εντονα παιχνιδια αργοτερα πιο ηπια.τον αφηνα να κερδιζει πολυ συχνα γιατι πιστευα οτι του ανεβαζε την αυτοπεποιθηση.(αλλα το καημενο ηταν πραγματικα καλο,αν ελεγα αστο παντα με ακουγε)επαιζε με μπαλες και γουνινα κυριως.
ετρωγε 2 φορες τη μερα(μου χαν πει να τρωει μονο μια.του κεφαλιου εκανα παλι)ετρωγε οτι υπηρχε στο σπιτι,αν ειχα μοσχαρι το εβραζα και το ετρωγε.αν υπηρχε κοτοπουλο ετρωγε αυτο(οκ χωρις την πετσα)ετυχε να φαει και λουκανικο και γιαουρτι κ καλαμακι