στρατος- σκυλος


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
@Νικος
Σου'παμε να βρέξεις και χιόνισες...:p:p:p

Μπράβο ρε συ Νίκο που τα φρόντισες. Να 'σε καλά. Θα σου ξαναναγυρίσει το καλό που έκανες γι'αυτά.

Μακάρι να βρεθεί και κανας επόμενος να τα φροντίσει.....:(
 










Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Νικο,δεν συμφωνω με αυτο.

το τρελοχαρτο δεν ειναι και κατι για το οποιο μπορει καποιος να ειναι υπερηφανος και νομιζω σου δημιουργει πολλα προβληματα.

ειμαι υπερ του να περασεις "καλα" οσο μπορεις στον στρατο...αλλα να βγεις "Γιωτας" χωρις λογο,το βρισκω ασχημο...:(
 




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
την αποψη μου ειπα σοβαρα τωρα.

δεν συμφωνω να "βγεις" Ι5...ειναι αλλο να προσπαθησεις να περασεις οσο καλα μπορεις και αλλο το Ι5.

δεν "βλεπω" που ειναι το παραξενο.
 
Last edited:




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
ναι , ενω το να μην εκπαιδευτεις σε τιποτα και να υπακους σε οτιδηποτε αχρηστο για την "πατριδα" που τρωει τα λεφτα των φορολογουμενων ειναι τιμητικο

επισης οπως σου ειπα η καταλληλοτητα ( το Ι )δεν φαινεται πουθενα και απαγορευεται να ζητηθει

εγω βεβαια δεν πιστευω σε πατριδες και εθνη με την γενικοτερη κοινωνικη ταση αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα :)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Οδεύετε ολοταχώς προς οff topic.....αφήστε να το συζητήσετε στην επόμενη βόλτα!!!!:)
η οποία να γίνει πάλι μέσα σε δάσος για να βρώ το πιο ψηλό δέντρο ...για να κρεμάσω τον Τεο!!!!:maria:;)
 


AlexisCh

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2007
190
1
Θεσσαλονίκη
το τρελοχαρτο δεν ειναι και κατι για το οποιο μπορει καποιος να ειναι υπερηφανος
..και γιατι να ειναι περηφανος καποιος που υπηρετησε ενώ δεν ήθελε ας πουμε?

Scooby θα ηθελα να σε ρωτησω κατι...

δηλαδη να πολεμησουμε την διαφθορα,με το να μην βαλουμε "μεσο" για να υπηρετησουμε την θητεια μας καπου καλα?
..
Δεν ειναι ακριβώς οτι πολεμάς την "διαφθορα" με το να μην βαλεις "μέσο",

αυτο που λεει το μελος scooby κατα καποιο τροπο, ειναι πως πρεπει να υπαρχει μια σταση ζωης, ειναι θεμα νοοτροπίας και φυσικά δεν μπορει οπου μας βολεύει να ειμαστε "ευαισθητοι".

Βεβαια ο καθένας κανει τις επιλογές του!

Το θεμα που ξεκινησε απο αλλου και εφτασε εδω, θυμιζει πολλες πανομοιοτυπες καταστασεις(σε νοοτροπια) στην κοινωνια μας. Εγω πιστευω πως ολες καπως συνδεονται.
Οπως το θεμα με τα πετσοπς που ανεφερε ο/η Scooby. Οπως επισης μου θυμιζει την κατασταση στα πανεπιστημια, όπου ενα μεγαλο ποσοστο γραφεται στα κομματα ή αποκτουνε σχεσεις (ακρως γλοιώδεις) με καθηγητες για να περασουν τα μαθηματα.
Δεν μπορει αλλου να εκμεταλευεσαι καταστασεις και αλλου οχι.
Ειναι σταση ζωης.


offtopic ξερω.:)
 
Last edited:


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
αντιλαμβανομαι την θεση ολων.

απλα διαπιστωνω οτι καμια φορα καλυτερα ειναι να κανεις..."την κουφη".

εαν δεν ειχα γραψει τιποτα,ολα θα ηταν μελι-γαλα.

δικο μου λαθος.
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Δεν μπορει αλλου να εκμεταλευεσαι καταστασεις και αλλου οχι.
Ειναι σταση ζωης.


offtopic ξερω.:)
δεν ειναι ολα τα θεματα ιδιας σημαντικοτητας. Αλλο να βαλεις μεσο για να φας τη δουλεια απο καποιον αλλο που αντικειμενικα ειναι καταλληλοτερος και αλλο για να σου κρατησει ο περιπτερας το τελευταιο bueno. Στο στρατο θελει βυσμα για να περασεις καλυτερα. Δεν ειπαμε να εισαι το γλυφτρακι και ο ρουφ για να μην κανεις υπηρεσιες και να επιβαρυνονται οι αλλοι αλλα και με το σταυρο στο χερι σε ενα παρανοικο 1000 χρονια πισω περιβαλλον οπως ειναι ο στρατοςθα κακοπερασεις.
 
Last edited by a moderator:


AlexisCh

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2007
190
1
Θεσσαλονίκη
kos καταλαβαινω πως το λες.

ο στρατος, κυριως επειδη ειναι υποχρεωτικός ακομα στην χωρα μας, ειναι καπως ιδαιτερη κατασταση.
Δεν ειναι ακριβως το ιδιο με τα υπολοιπα παραδειγματα, συμφωνω εν μερη.
 


chris paras

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
59
0
o στρατος για εμενα ειναι η χειροτερη μορφη δημοσιου.. οποιος εχει το βισμα περναει καλυτερα... οποιος δεν το εχει καθεται στο παγωτο..!!!
εγω ημουνα στην ταναγρα και ειχα δει ολα..
Ειχαν ομως κατι γερμανικους ποιμενικους (που τους ειχαν για να φυλανε τα πυρομαχικα ) εκπληκτικα σκυλια..
αν πας για δοκιμος μπορει να γινεται να εχεις το σκυλο σου.. ψαξτο και αυτο..!
καλη θητεια!!
 


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Το τι είπα το κατάλαβαν πολύ καλά κάποια μέλη και αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό για μένα..:):):)
Έχει ακριβώς να κάνει με αυτό που είπε κάποιος για την στάση ζωής που έχει ο καθένας.
Καλύτερα να μην γράψω κάτι άλλο γιατί το πιο πιθανό είναι πως το θέμα θα βγει ΟΤ και θα κλειδωθεί..
Ο καθένας ας πορευτεί με τις αξίες του..
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν η πατριδα μου προσφεροταν για μενα και με σεβοταν σαν πολιτη και σαν ανθρωπο τοτε να προσφερομουν και εγω να υπηρετησω για αυτα τα χωματα...

Δεν υπαρχουν αξιες στην νοοτροπια της πατριδας οποτε γιατι να παιδευτω εγω και να χασω 9 μηνες απο την ζωη μου?

Σεβομαι αυτους που με σεβονται...!Αυτο ειναι το νταραβερι που δεν υπαρχει απο μερους της πατριδας μου...!

Λυπαμαι που με εμαθε να ενεργω ετσι...
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
η καλύτερη δουλειά είναι να πάρεις απαλλαγή :Ρ
και το σκύλο σου θα έχεις και γλυτώνεις 9 μήνες χάσιμο χρόνου..
τώρα πως θα το κάνεις αυτό.. ούτε εγώ ξέρω :Ρ
άντε καλός πολίτης!
όσο για το σκυλάκο, κάνε καμιά ερώτηση στο υπουργείο, ποτέ δε ξέρεις...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU