στρατος- σκυλος


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
οτι και να επιτρεπεται ο διοικητης κανει οτι θελει

επισης ως δοκιμος που αναφερθηκε καπου και να παρεις τον σκυλο σου και να μενεις σε σπιτι αν πας 2 εβδομαδες σκοινακια τι κανει ο σκυλος ;
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
αυτή είναι η προσωπική σου επιλογή ,κανείς δεν σε υποχρεώνει .....και καλό θα ήταν να αναλάβεις και τις δικές σου ευθύνες γιαυτό .....

και το χειρότερο ξέρεις ποιό είναι ....ότι αφού απολυθείς με το καλό... θα το ξανακάνεις!!! ....γιατί σε βολεύει και γιατί δεν έχεις μάθει να ζείς διαφορετικά.....

η scooby doo έφερε το τελειότερο παράδειγμα.....ας μη ξαναμιλήσουμε για πετ-σοπ εδώ μέσα.......
tara..πιστεψε με..ειμαι 21 και εχω καταφερει στην ζωη μου πολλα!οχι γιατι το ηθελα..αλλα γιατι επρεπε..δεν κοιταω τα ευκολα..και δεν ειμαι παιδι του μπαμπα!απλα πταν κατι δεν με αντιπροσωπευει..και δεν θελω να το κανω..απλα βρησκω τροπο να το περασω οσο πιο ευκολα μπορω!το ολο θεμα για το κονε εγινε απλα για μια ερωτηση που εκανα για να παω συνοδος στρατιωτικου σκυλου!πως μπορεις να κε κρινεις οτι δεν ξερω να ζω διαφορετικα χωρις καν να με εχεισ δει..οχι να με ξερεις!δεν σε ξερω καν δεν ξερως εισαι ουτε καν ποσο ετων εισαι..δεν θα σε κρινω εγω για την ζωη σου και για τον τροπο που εχεις επιλεξει εσυ να ζεις γιατι δεν ειμαι ικανος!απλα κανε μου μια χαρει..οταν με το καλω βγω απο εκει μεσα..θα μου κανεις μαθηματα για το πως να ζω διαφορετικα...?να ειμαι ενταξι απεναντι σε ενα κρατος το οποιο ουτε καν ξερει οτι υπαρχω!οταν αλλαξουν αυτοι που πρεπει με την σειρα μας θα αλλαξουμε κι εμεις!και θα γινουμε σαν εσας τους λιγους!μεχρι τοτε..οσο δεν με σεβονται...δεν θα οτυς σεβομαι κι εγω!

αντιλαμβανομαι την θεση ολων.

απλα διαπιστωνω οτι καμια φορα καλυτερα ειναι να κανεις..."την κουφη".

εαν δεν ειχα γραψει τιποτα,ολα θα ηταν μελι-γαλα.

δικο μου λαθος.
τεο με το να παραδεχομαστε τι κανουμε..απλα ειμαιστε γνωστες..και συνιδυτοποιημενοι ανθρωποι..γιατι το παραδεχομαστε..το να κοιτας τον κωλο σου και να κανεις το υποδειγμα της ανθρωπιας και του κοινωνικα συνιδυτοποιημενου πολοιτη μονο υποκρισια ειναι..!
 
Last edited by a moderator:


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Δεν σε κρίνω γιατί δεν έχω το δικαίωμα γιαυτό, έχω όμως το δικαίωμα να εκφράζω την άποψή μου για συμπεριφορές και νοοτροπίες.
Εσύ κάνε ότι επιλογή θέλεις. Όλοι μας-και εγώ και εσύ- πληρώνουμε κάθε φορά το κόστος για τις επιλογές μας.

Θεωρώ, ότι είναι προσόν το να παραδέχεται κανείς τις αδυναμίες του και να προσπαθεί να τις ξεπεράσει. Το να τις προβάλλει όμως…..είναι κυνισμός.

Δεν κάνω μάθημα σε κανέναν για το τι κάνει και το πώς πορεύεται στην ζωή του. Αυτό είναι θέμα της συνείδησης του καθενός.

Για μένα τα πράγματα είναι απλά....ή έρχομαι σε ρήξη με ότι υποβαθμίζει, προσβάλλει και κακοποιεί ……..ή βολεύομαι περιμένοντας να αλλάξει το σύστημα ....για να αλλάξω και εγώ. Προσωπικά την επιλογή μου την έχω κάνει.

Οι αιχμές μου δεν είναι προσωπικές και ούτε και υποχρεώνω κανέναν να υιοθετεί ντε και καλά τις απόψεις μου.

Σου εύχομαι ειλικρινά το καλύτερο ……γιατί είτε έτσι, είτε αλλιώς, τα πράγματα είναι δύσκολα.:)
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
ξερουμε καλα σε τι κρατος ζουμε και ετσι ο καθενας οπως ειπες κι εσυ κανει τις επιλογες του..!οποτε ο καθενας ειναι και υπαιτιος των πραξεων του!τωρα για το αν τα πραγματα ειναι δυσκολα η οχι...δεν μπορω να το πω..γιατι δεν εχω παει και δεν ξερω τι γινεται..ακουω απο ολους οτι ειδικες δυναμεις ειναι λουκι..αλλα ολα ειναι αντικειμενικα!ελπιζω να κατσω αθηνα..να φερω και τον σκυλακο..και αν βολευει σε καμια συναντισει που θα κανετε να ερθω κι εγω για να τα πουμε και απο κοντα!

...και για να ξαναμπουμε λιγακι στο θεμα...οποιον και να ρωτησα μου ειπε οτι οταν και καλα ''παλιωσω''θα μπορω εαν ειναι καλος ο ο διοικητης ειναι λιγακι χαλαρος να το9ν περνω σε καμια ασκηση πανω στο βουνο...

αρε χιλιομετρα που εχει να κανει το αδερφακι μου για ν μου φερνει το μπεμπε..χιχιχιχι:)
 
Last edited by a moderator:


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
πριν το θεμα κλειδωθει- ή σβηστουν τα offtopic....

"εξω απο τον χορο,πολλα τραγουδια λεγονται.".:)
Και που ξέρεις πόσο μέσα ή έξω από το χορό είναι ο καθένας εδώ μέσα?


Και μια πιο σχετική ερώτηση στον Georgerottweiler.
Τον σκύλο σου τι είχες σκοπό να τον κάνεις όταν θα έμπαινες στρατό?
Είπες νομίζω ότι δεν περίμενες να σε πάρουν τώρα. Αν σε έπαιρναν σε έναν χρόνο τι θα άλλαζε?
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
Και που ξέρεις πόσο μέσα ή έξω από το χορό είναι ο καθένας εδώ μέσα?


Και μια πιο σχετική ερώτηση στον Georgerottweiler.
Τον σκύλο σου τι είχες σκοπό να τον κάνεις όταν θα έμπαινες στρατό?
Είπες νομίζω ότι δεν περίμενες να σε πάρουν τώρα. Αν σε έπαιρναν σε έναν χρόνο τι θα άλλαζε?
τι θα αλλαζε..τιποτα....απλα θα ολοκληρωνα την βασικη υπακοει..θα μαθενα περισσοτερα πραγματα εγω για να δειξω στην μανα μου.θα πηγαινα με την μανα μου στον εκπαιδευτη για να μαθει κ η μαναμου πως να ειναι με τον σκυλο...

οποτε καλυτερη συμβιωση του σκυλου με την μανα μου...χωρις προβληματα..

και δεν θα ειχα αγχος τοσο πολυ για το σκυλακι!!
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
η scooby μάλλον προσπαθεί να σου πεί ότι θα ήταν καλύτερα να πάρεις τον σκύλο μετά τον στρατό ώστε η ευθύνη του να μη πέσει στην μάνα σου.:)
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
η scooby μάλλον προσπαθεί να σου πεί ότι θα ήταν καλύτερα να πάρεις τον σκύλο μετά τον στρατό ώστε η ευθύνη του να μη πέσει στην μάνα σου.:)
''Και μια πιο σχετική ερώτηση στον Georgerottweiler.
Τον σκύλο σου τι είχες σκοπό να τον κάνεις όταν θα έμπαινες στρατό?
Είπες νομίζω ότι δεν περίμενες να σε πάρουν τώρα. Αν σε έπαιρναν σε έναν χρόνο τι θα άλλαζε?''
απλα του απαντησα σε αυτο..δεν νομιζω οτι ηταν λαθος το σκεπτικο μου(για την εκπαιδευση)

θα μπορουσα να τον παρω και μετα τον στρατο δεν λεω..μπορει να ηταν και καλυτερα τα πραγματα!
ασε που πριν μισο χρονο..ειμουν σε σκεψη μεταπτυχιακου!!οποτε αλλαξαν τα δεδομενα και τα σχεδια!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Οπως και να χει παιδια!Η οικογενεια του Γιωργου απο οτι βλεπω δεν εχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα στο να κρατησει τον μικρο!

Ειπε οτι νομιζε οτι θα το παρουν τον Μαιο για στρατο!Εκατσε και τον πηραν τωρα!Τι να κανουμε τωρα?Προσπαθει απο οτι βλεπετε να βολεψει την κατασταση!Και νομιζω οτι θα τα καταφερει γιατι ενδιαφερεται πολυ...αυτο εχει σημασια...

Καλη θητεια Τζωρτζη!Ο Ροκυ θα εχει διπλα του τα δικα σου ατομα!Μην φοβασαι γι αυτον!

Μπορει να μην ηταν ο στρατος να ηταν καποιο προβλημα υγειας!Εκει τι κανουμε δηλαδη?Σκεφτομαστε γιατι τον πηραμε τον σκυλο τωρα και οχι αργοτερα?

Καθε εμποδιο σε καλο...
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
φΙΛΕ ΣΤΕΛΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΟΤΙ ΠΑς ΝΑ ΚΑΝΕΙς!ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩς ΕΙΠΕς ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΟς..ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ..Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ..ΤΗΝ ΜΑΘΑΙΝΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟς ΚΟΙΝΑΓΟΓΟς ΤΟΥ ΡΟΚΥ ..ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΗς...ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ..ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΙΓΩ..ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΑΥΤΟΝ..(ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕΝ ΝΑ ΚΑΛΗΠΤΕΙ ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΟΥ..):rolleyes::rolleyes:

ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΛΠΙΔΕς ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΤΕΡΕΥΣΑΝ ΤΕΛΕΙΩς..!!!
 


macblack

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
157
0
από την πόλη του Ζορό
@georgerot & teobul κάνατε γνωστό σε όλο το φόρουμ ότι είστε μεγαλολαμόγια κι ότι κι αν πείτε τώρα δεν αλλάζει με τίποτα :D

αφήστε λίγο τις υπερβολές (να πάρω τον σκύλο μαζί μου κτλ), 9 μηνάκια είναι θα περάσουν μια χαρά κι από σκυλιά στα στρατόπεδα άλλο τίποτα. θα βρείτε κάποιο για να εκτονωθείτε κι εσείς :D.

Όταν θα μπείτε στο Πεύκο, να πάτε τέρμα πίσω στο στρατόπεδο και να φιλήσετε το χώμα της "θαλασσίας" (θα το μάθετε κι αυτό :p )
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
μια χαρα θα περασετε! εδω εμεις φταναμε στο 180 για να πουμε μερα που περναει δεν ξαναπερναει.

.

Όταν θα μπείτε στο Πεύκο, να πάτε τέρμα πίσω στο στρατόπεδο και να φιλήσετε το χώμα της "θαλασσίας" (θα το μάθετε κι αυτό :p )
θα φιλησει με το καλημερα ολο το χωμα του πευκου και ειπαμε οι καμψεις ξεκινανε απο το καμια μην κλεβουμε κιολας
 


macblack

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
157
0
από την πόλη του Ζορό
μια χαρα θα περασετε! εδω εμεις φταναμε στο 180 για να πουμε μερα που περναει δεν ξαναπερναει.
:D :D :D είσαι πολύ νέος :D :D :D 21 μηνάκια χωρίς φυλακή και τελευταία στιγμή άλλαξε το νομοσχέδιο και γλυτώσαμε δυο μήνες :D :D :D 20 χρόνια πολίτης
 


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Διαβασα ολο το θεμα... Μου φαινεται λιγο αστειο το ολο σκηνικο των αντιπαραθεσεων αλλα δεν θα μπω σε διαμαχες λεκτικες παντα μιας και απο αποψη συνειδητοποιημενη ειμαι στο σωμα του ναυτικου και θα παραμεινω για 25+ χρονακια ακομα...
Παντως να ευχηθω καλη θητεια στο στρατο και να το ευχαριστηθεις οσο περισσοτερο γινεται με ολα του τα στραβα,με ολα τα καψωνια, με ολη την ξεροκεφαλια και τον τραμπουκισμο που το διακρινει. Ειναι μια μοναδικη εμπειρια που κατ'εμε πρεπει και εισαι τυχερος να ζησεις.
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
apena ευχαριστουμε πολυ!ετσι ειναι οπως τα λες..και ποσο μαλλον εσυ που..εισαι οχι απλα μεσα στα πραγματα αλλα χωμενει μεχρι το κεφαλι..Macblack το ολο θεμα για τον σκυλο ηταν απλα μια ερωτηση αν γινεται!
οσο για τις αντιπαραθεσεις..παντου υπαρχουν..δεν ειμαστε ολοι ιδιοι...!

14..και σημερα!!:D:D:D:D:D:D:D:maria::maria::maria::maria::maria::paja1::paja1:
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
οριστε τι μου στοιχησε εμενα ο στρατος να μου πειτε αν αξιζε

2 βουβωνοκοιλες απο την αποθηκη που διαχειριζομουνα

επειδεινωση του προβληματος στην ωμοπλατη με μακροπροθεσμες συνεπειες στην τσεπη μου , στον χρονο μου , στην ανεση μου , στην προπονηση μου και στον σκυλο μου

χαλασε ο σκυλος μου

πηγα πολυ πισω στην προπονηση μου

και 6000 ευρω

ειχα παρει δηλαδη 2 τοπ κανε κορσο και τα ειχα εκπαιδευσει κιολας ( για να ειμαστε εντος θεματολογιας :p )

αξιζε τον κοπο ;
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Πο πο ρε παιδακι μου εσυ ησουν ασυμφορος!

Τεστ δυσπλασιας εκανες στο εαυτο σου πριν μπεις στρατο,μονο αυτο το προβλημα δεν σου βγαλε...

Χαχαχαχα...σε πειραζω...
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
sir-elric το χωμα τις θαλασσιας το εωοιοσα με γερμανικο..και εφοδο απο ουκα..μεσα απο τις βαρκες!! τελικα η γκαντεμια μου συνεχιζεται και γιαυτο μετα απο καιρο ξεθαψα αυτο το θεμα....τερμα ελλαδα...στις 15 παω κυπρο να υπηρετησω την πατριδα εκει...δωξα τον θεο..απο σκυλακια αλλο τπτ στο πευκο..εχω βρει την χαρα μου!!και τωρα που βλεπω τον δικο μου ειμαι ακομα πιο χαρουμενος..αλλα εγω τον αφησα μπεμπη και τωρα ειναι αντρασ...!!τρομερη η διαφορα..και σκεφτομαι πως θα ειναι τωρα που θα τον ξαναδω σε 2 μηνακιια!!!
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU