Akita inu;


Status
Κλειδωμένο θέμα

συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
ειναι πολυ κριμα παντως που δημιουργησες στον ανθρωπο που φροντιζει το Γ.Π την εντυπωση οτι θα το υιοθετησεις.Ντροπη που θα επαιρνες το αδεσποτο για να ικανοποιησεις τις τυψεις σου.Και που σε εχουν στην "λιστα" αναμονης οι εκτροφεις.Θα σου πω μια κουβεντα και ας σου ακουστει σκληρο.Δεν εισαι ετοιμη για σκυλο ουτε και τις ευθυνες που συνεπαγεται.
 




Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
ειναι πολυ κριμα παντως που δημιουργησες στον ανθρωπο που φροντιζει το Γ.Π την εντυπωση οτι θα το υιοθετησεις.Ντροπη που θα επαιρνες το αδεσποτο για να ικανοποιησεις τις τυψεις σου.Και που σε εχουν στην "λιστα" αναμονης οι εκτροφεις.Θα σου πω μια κουβεντα και ας σου ακουστει σκληρο.Δεν εισαι ετοιμη για σκυλο ουτε και τις ευθυνες που συνεπαγεται.
Kαλά πλάκα μου κάνετε έτσι;;; Είπα εγώ οτι θα το έπαιρνα γι αυτό; Μου αρέσει παρα πολύ απλά είπα οτι αν πάρω ακίτα θα έχω τήψεις για το σκύλο. Αλλο σας λενε αλλα καταλαβαίνετε... ΟΚ επειδή είμαι σε δίλημα δεν είμαι έτοιμη για σκύλο. Οτι πειτε.... Τουλάχιστον να προσπαθείτε ρε να μπειτε λιγο στην θεση του αλλου. Εσεις τι θα κανατε αν ησασταν στην ιδια θεση;
 




Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Αντε, περιμένω το μπαν για τρολάρισμα! Και φυσικά μην ξεχάσετε να διαγράψετε το θέμα για να ειστε εσεις οι καλοι!
 








Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Tουλάχιστον πείτε μου επειχειρήματα... οχι δεν θα εβγαινα απο την σπηλια μου και έτσι απλα επειδή μου αρέσουν 2 φυλές οτι δεν είμαι ετοιμη για σκύλο... Το οτι ειμαι σε διλημα είναι άχετο απο το οτι δεν θα μπορώ να αναλάβω την ευθύνη. Τί ρόλο παιζει αυτό; Αν δηλαδή πάρω το αδεποτο τοτε ναι μπορώ να έχω σκυλό αλλίως όχι; Τί λογική είναι αυτή; Ποτέ δεν είπα οτι ξέρω τα πάντα. Θα ψάξω τα πάντα και για την φυλή και για το πως μεγαλώνει σωστά ενα κουτάβι.
 
Last edited:


mpampis-kallia

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
145
3
Καλλιθεα
Tουλάχιστον πείτε μου επειχειρήματα... οχι δεν θα εβγαινα απο την σπηλια μου και έτσι απλα επειδή μου αρέσουν 2 φυλές οτι δεν είμαι ετοιμη για σκύλο...
Επελεξες ενα δημοσιο φορουμ για να ρωτησεις καποια πραγματα . Εκθεσες τον εαυτο σου με τα γραφομενα σου στην κριση καποιων που διαβαζουν/γραφουν σε αυτο το φορουμ . Οταν περνεις απαντησεις και αυτες δεν σου αρεσουν αμυνεσε των επιλογων σου ακομα και οταν οι αλλοι σου λενε οτι ειναι λαθος . Πες εσυ με ποια επιχειρηματα πρεπει να συνεχισει καποιος την συζητηση;
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Να σε ρωτησω κατι Σου αρεσει να ασχολιουνται μαζι σου? ηθελες απο μικρη να εισαι το κεντρο του συμπαντος? δεν ξερεις τι να κανεις στον ελευθερο χρονο σου( ολη την ημερα δηλαδη ) ?

 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Επελεξες ενα δημοσιο φορουμ για να ρωτησεις καποια πραγματα . Εκθεσες τον εαυτο σου με τα γραφομενα σου στην κριση καποιων που διαβαζουν/γραφουν σε αυτο το φορουμ . Οταν περνεις απαντησεις και αυτες δεν σου αρεσουν αμυνεσε των επιλογων σου ακομα και οταν οι αλλοι σου λενε οτι ειναι λαθος . Πες εσυ με ποια επιχειρηματα πρεπει να συνεχισει καποιος την συζητηση;
Εγώ να παραδεχτώ τα λαθή μου. Αλλά να μου τα εξηγήσει κάποιος. Εδω μου λενε για σπηλιες και βολτες στην παραλια και πετανε μετα να μεινω μονο με την γατα και το παπαγαλακι μου... Είναι αυτα σοβαρά επειχειρήματα για να μην πάρω σκύλο; Τί σχέση έχει το οτι ειμαι ανεμεσα σε 2 σκυλια με το οτι δεν μπορώ να αναλάβω την ευθύνη και δεν ειμαι ετοιμη;
 
Last edited:


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Να σε ρωτησω κατι Σου αρεσει να ασχολιουνται μαζι σου? ηθελες απο μικρη να εισαι το κεντρο του συμπαντος? δεν ξερεις τι να κανεις στον ελευθερο χρονο σου( ολη την ημερα δηλαδη ) ?

Αρχισαμε... Σου εδωσα πουλακι μου τετοια εντυπωση; Απο τί; Στο κατω κατω αν το νομιζεις μην ασχολεισε, τι να σε πω; Εγώ βοήθεια ήθελα και μου δημιουργήσατε τύψεις και μου λέτε και κουλά
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Τελος πάντων... Ευχαριτώ όσους ασχολήθικαν σοβαρά με το θέμα. Μπορεί να κλείσει. Δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδίες μας. Θα πράξω οπως νομίζω οτι είναι το σωστό.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Μεχρι το σημειο που ειπες για τυψεις για το αδεσποτακι ολα καλα πηγαιναν.Και το να ρωτας σε ενα φορουμε που δεν γνωριζεις κανεναν προσωπικα αν εισαι καταλληλη για ακιτα ειναι καπως παραξενο το λιγοτερο...
 


mpampis-kallia

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
145
3
Καλλιθεα
Εγώ να παραδεχτώ τα λαθή μου. Αλλά να μου τα εξηγήσει κάποιος. Εδω μου λενε για σπηλιες και βολτες στην παραλια και πετανε μετα να μεινω μονο με την γατα και το παπαγαλακι μου... Είναι αυτα σοβαρά επειχειρήματα για να μην πάρω σκύλο; Τί σχέση έχει το οτι ειμαι ανεμεσα σε 2 σκυλια με το οτι δεν μπορώ να αναλάβω την ευθύνη και δεν ειμαι ετοιμη;

Να σου πω εγω τι βλεπω . Θελω Γερμανικο Ποιμενικο απο εκτροφειο . Βρηκα Γερμανικο Ποιμενικο για υιοθεσια . Θελω Ακιτα γιατι ειναι τα αγαπημενα μου σκυλια (χωρις να εχω δει το Hatchico) . Θα παρω σιγουρα και Γερμανικο Ποιμενικο γιατι ειναι η δευτερη αγαπημενη μου φυλη .Απλά πάντα μου άρεζαν πολύ και οι 2 αυτές ράτσες. Πρώτα τα ακίτα, μετά τα γερμανικά αλλά είχα αμφιβολίες για τα ακίτα. Ειμαι ομως μπερδεμενη και δεν ξερω αν θα τα καταφερω . Με την βοηθεια του εκτροφεα μου και του εκπαιδευτη σιγουρα θα τα καταφερω .
Τωρα πες μου εσυ τι συμπερασμα βγαζει απο την συνοψη ολου του thread;
Σκυλακι λες ειχες ενα ημιαιμο , οταν εισουν μικρη και φανταζομαι οτι δεν εφερνες την αποκλειστικη ευθυνη για αυτο . Προσπαθησαν καποιοι να σου που οτι τα Ακιτα δεν ειναι ευκολη φυλη , αλλα το περασες στα ψιλα προφανως . Ελπιζω να σε καλυψα
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Απ τις σπηλιές δεν βγαινουν μόνο τρολ ρε Sirkos
Μπορεί όπως λέει το όνομα να είναι Nefeli-m :cuniaoo:
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Να σου πω εγω τι βλεπω . Θελω Γερμανικο Ποιμενικο απο εκτροφειο . Βρηκα Γερμανικο Ποιμενικο για υιοθεσια . Θελω Ακιτα γιατι ειναι τα αγαπημενα μου σκυλια (χωρις να εχω δει το Hatchico) . Θα παρω σιγουρα και Γερμανικο Ποιμενικο γιατι ειναι η δευτερη αγαπημενη μου φυλη .Απλά πάντα μου άρεζαν πολύ και οι 2 αυτές ράτσες. Πρώτα τα ακίτα, μετά τα γερμανικά αλλά είχα αμφιβολίες για τα ακίτα. Ειμαι ομως μπερδεμενη και δεν ξερω αν θα τα καταφερω . Με την βοηθεια του εκτροφεα μου και του εκπαιδευτη σιγουρα θα τα καταφερω .
Τωρα πες μου εσυ τι συμπερασμα βγαζει απο την συνοψη ολου του thread;
Σκυλακι λες ειχες ενα ημιαιμο , οταν εισουν μικρη και φανταζομαι οτι δεν εφερνες την αποκλειστικη ευθυνη για αυτο . Προσπαθησαν καποιοι να σου που οτι τα Ακιτα δεν ειναι ευκολη φυλη , αλλα το περασες στα ψιλα προφανως . Ελπιζω να σε καλυψα
Με κάλυψες ναι. Πιστεύω οτι με πολύ προσπάθεια θα τα καταφέρω με τα ακίτα. Απλά στην αρχή, επειδή μιλούσα ήδη 1 χρόνο με τον εκτροφέα, ήθελα απο το συγκεκριμένο εκτροφείο( παράλληλα πάντα ήθελα περισσότερο ακίτα όμως δεν είχα έρθει σε επαφή με κάποιον εκτροφέα ή εστω γνώστη της φυλής). Βρίκα τον Ερμή, τον οποίο αγάπησα σταδιακά αφού κάθε μέρα ρωτούσα νέα του και η κοπέλα μου έλεγε πως τα πάει (οπότε πια δεν ήθελα εκτροφικό). Διάβαζα λοιπόν κάποια θέματα εδώ και έπεσα πάνω σε αυτό του Jp.Akita κάπως έτσι τέλος πάντων. Είδα οτι το είχε πάρει απο τον κο Βαζάκα και είπα να μιλήσω μαζί του για περαιτέρω πληροφορίες. Μου εξήγησε κάποια πράγματα και έτσι όπως τα έλεγε, ήθελα ακόμα πιο πολύ να αποκ΄τησω ακίτα. Και γι αυτό άνοιξα το θέμα.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Μεχρι το σημειο που ειπες για τυψεις για το αδεσποτακι ολα καλα πηγαιναν.Και το να ρωτας σε ενα φορουμε που δεν γνωριζεις κανεναν προσωπικα αν εισαι καταλληλη για ακιτα ειναι καπως παραξενο το λιγοτερο...
Είπα απλώς οτι θα νιώθ τύψεις αν δεν πάρω το αδεποτάκι γιατί δέθικα μαζί του. Οχι οτι θα το πάρω μόνο και μόνο επειδή έχω τήψεις. Μπορεί εγώ να το διατύπωσα λάθος..
 




Status
Κλειδωμένο θέμα