Arden Grange - Ξηρά τροφή






greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Υπαρχουν αρκετα thread για την συγκεκριμενη τροφη.
Κανε μια αναζητηση στο φορουμ.
 












fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Για εμένα, μας έχει κάτσει μια χαρά απλά σκέφτομαι να την αλλάξω γιατί πλέον με τα ίδια λεφτά βγάζει 12κιλη και όχι 15κιλη που παίρνω τόσο καιρό και σκέφτομαι μήπως την αλλάξω!
 






fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Για τα δερματικά δε ξέρω και γενικά εμείς δε έχουμε κάτι αγοράζω την lamp and rice και είναι μια χαρά όλα!!Τριχωμα,κακα κτλ...
Εγώ είμαι ευχαριστημένη απλά ξάχνομαι για αναλακτική πλέον για τον λόγο που είπα παραπάνω!
 




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Κοίτα εγώ σε όλα τα σάιτ που κοίταγα γενικός και έβλεπα πάντα τις τιμές τους σε αυτήν την τροφή η τιμά δε άλλαξε αλλά μόνο η συσκευασία!
Μου το είπαν και εκεί που την παίρνω ότι πλέον θα είναι 12κιλη και στην ίδια τιμή!!
Τώρα αν 0,50 ευρω πάνω κάτω για εμένα δε αλλάζει!!
Πάντος είναι καλή τροφή και αν σε βολευει σε όλα δοκιμασέ την!
 


Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
σκέφτομαι να μεταβώ και εγώ στην συγκεκριμένη (puppy large breed) καθώς μετά από ένα μήνα με proplan large breed robust, εκτός από το ότι κάνει πολλά κακά, δεν είναι σφιχτά (διάροια σε καμία περίπτωση) αλλά αρκετά μαλακά.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια κυρίως από ξένα φόρουμ συν τοις άλλοις έρχεται και λίγο πιο φθηνά από την προπλάν.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
σκέφτομαι να μεταβώ και εγώ στην συγκεκριμένη (puppy large breed) καθώς μετά από ένα μήνα με proplan large breed robust, εκτός από το ότι κάνει πολλά κακά, δεν είναι σφιχτά (διάροια σε καμία περίπτωση) αλλά αρκετά μαλακά.
.
Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω ρε γμτ. Πολλα κακα με την ProPlan..
 


Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
είμαι σε μεταβατική περίοδο...
ήδη τα κακά έχουν "σφίξει" και η ποσότητα έχει μειωθεί...

Μόλις σταματήσω εντελώς την προπλάν θα ξαναποστάρω.
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Κι εγώ ξεκίνησα να δίνω Arden Grange, τον κωδικό με αρνί και ρύζι, αφού αυτός είναι καλύτερος από τους άλλους (4 αστέρια σε σύγκριση με 3) με βάση το dogfoodanalysis. Η αλλαγή έγινε από την Proper Form & Temper που έδινα όσο ήταν κουτάβι και από την οποία ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Απλά θα αλλάζαμε ούτως ή άλλως λόγω ηλικίας και ήθελα κάποια με περισσότερα επιθυμητά συστατικά, όπως ω-3 και ω-6 ,χονδροιτίνη και γλουκοζαμίνη που δεν είχε η προηγούμενη. Δεν είναι ιδιαίτερα πιο ακριβή η Arden, την βρίσκω 47,5 ευρώ από το pet4u το 12κιλο, και προς το παρόν έίμαι ευχαριστημένη. Κατά την σταδιακή αλλαγή έκανε λίγη διάρροια για 3 ημέρες μόνο στις απογευματικές και όχι στις πρωινές κενώσεις, αλλά έστρωσε κατευθείαν αν και αύξανα την αναλογία της καινούριας τροφής. Τώρα κάνει σκούρα , σχηματισμένα κακά που δεν βρωμούν (μυρίζουν σκατίλα, αλλά δεν μποχάνε αφόρητα), δεν έχει αέρια την τρώει με όρεξη και έχει κανονική ενέργεια και κέφι. Για τρίχωμα είναι νωρίς, μόλις πριν 1,5 βδομάδα ξεκίνησα, θα ενημερώσω για τις εξελίξεις σε κανα-δυο μήνες (ελπίζω να το θυμηθώ δηλαδή).
 


Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
εγώ έχω περάσει την μεταβατική περίοδο και πλέον τρώει μόνο άρντεν.
Εδώ θα μείνω, τα κακά του είναι σφιχτά, οι βρωμερές και τρισάθλιες Κ.Θ. (κουφές θανατηφόρες) κλανίτσες μειώθηκαν (μια στο τόσο πλέον)...και η ποσότητα των κοπράνων έχει μειωθεί
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
εγώ έχω περάσει την μεταβατική περίοδο και πλέον τρώει μόνο άρντεν.
Εδώ θα μείνω, τα κακά του είναι σφιχτά, οι βρωμερές και τρισάθλιες Κ.Θ. (κουφές θανατηφόρες) κλανίτσες μειώθηκαν (μια στο τόσο πλέον)...και η ποσότητα των κοπράνων έχει μειωθεί
Ravendark ο εκτροφεας του τι εδινε?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf