Bobiras








mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Τέλειες φωτογραφίες! Ωραία τα Κύθηρα για διακοπές με σκύλο?

thank you κορίτσι... το νησί είναι ωραίο κι αν έχεις 4x4 φτάνεις σε μακρινές παραλιες γιατί στις πιο πολλές παίζει χωματόδρομος ακόμα και στις γνωστες... ΑΛΛΑ http://www.dogforum.gr/v3/φιλοζωικά.θέματα-44/στα.κύθηρα.δεν.θέλουν.τα.σκυλιά-27349/

δες τι τραβήξαμε... αν ολίγης μας είπαν ότι τα τελευταία 5 χρονια λόγω ενός περιστατικού κυνηγάνε τα σκυλιά
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Καλά έτσι διαβάζω αυτό το post για τον μικρό και σκέφτομαι ποσα έχω αναθεωρήσει από τότε ποσα ακόμα έχω καταλάβει ποσα ακόμα έχω να μάθω από αυτόν και γι αυτόν!!! κάποια πράγματα έχουν μείνει ίδια κάποια έχουν αλλάξει αλλα κάθε χρόνος που περνάει (έκλεισε τα 5 το καμάρι μου) γίνεται ακόμα πιο πολύ ΤΟ σκυλί μας!!!
Η οικογένεια έχει μεγαλώσει... σύνολο ένα σκυλί 4 γατιά... ο μικρός που έχει μεγαλώσει... έχει όσο να ναι λίγο ηρεμήσει... συνεχίζει να είναι ανασφαλής και όχι κυριαρχικός όπως νομίζαμε τις πολύ αρχές συνεχίζει να είναι απίστευτα άνθρωπο-κεντρικός και "αγαπουλης"...και μεγάλος κλόουν, τα ποδαράκια μας είναι καλά και η δυσπλασία δεν μας έχει ενοχλήσει... συνεχίζει να είναι ο σκύλος που πάντα ήθελα να έχω!!!

12670106_10154362031403465_6440832524623211976_n.jpg
 




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Μέσα σε όλα τα κούλα και πολύ σοβαρά που συμβαίνουν το τελευταίο διάστημα ο μπόμπιρας απέκτησε μια νέα φοβία...

κάθε πρωί πάω στο μπάνιο να πλύνω δόντια πριν τον βγάλω βολτούλα. ο μικρός πάντα ακολουθούσε και ακολουθεί... λοιπόν την τελευταία περίπου εβδομάδα με το που αρχίζω να πλένω τα δόντια μου εξαφανίζεται... λέω τι στο καλο... πάω σαλόνι και τον βρίσκω με την ουρα στα σκέλια το σώμα καμπουρωτό και το κεφάλι γυρισμένο στο πλάι σχεδόν πίσω...

E τι στο διάτανο συμβαίνει πάλι... η μονη "αλλαγη" που έγινε είναι στην μάρκα οδοντόπαστας... ρε θα με τρελάνει ο βλάκας!!!
 




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Μήπως έχει φοβία στη Colgate;:ROFLMAO:
ξέρω κι εγώ...

πέρα της πλακας αυτή την συμπεριφορά ειλικρινά την βρίσκω πολύ αψυχολόγητη!!! :confused:
 


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
Είναι πανέμορφος!
Ποια είναι η διαδικασία που ακολουθείτε μετά το πλύσιμο δοντιών? Είναι πάντα η ίδια..??

Ίσως να έχει συνδέσει το πλύσιμο δοντιών με κάτι άλλο που συμβαίνει μετα...
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Είναι πανέμορφος!
Ποια είναι η διαδικασία που ακολουθείτε μετά το πλύσιμο δοντιών? Είναι πάντα η ίδια..??

Ίσως να έχει συνδέσει το πλύσιμο δοντιών με κάτι άλλο που συμβαίνει μετα...
Ευχαριστούμε!!! :love::p

ισα ισα το αντίθετο ξέρει ότι μετά το πλύσιμο δοντιών ακολουθεί ανεύρεση σακούλας και μετά βολτούλα... γι αυτό μου κάνει εντύπωση που έβγαλε ξαφνικά φοβία!!!
 


Γαβ Γαβ

Well-Known Member
21 Απριλίου 2016
82
195
122
Δεν είναι κάτι ξαφνικό... είναι κάτι που έχει συνδυάσει στο μυαλό του... Κάτι που του χτυπάει καμπανάκι κ λέει "ωχ.. έρχεται..."
Δεν είμαι έμπειρη, ούτε ειδική... αλλά θεωρώ βέβαιο πως κάθε φοβία έχει ένα λόγο... Παρατήρησε πότε της περνάει... πότε ξεκινάει... Θυμήσου αν έχει συμβεί κάτι συμπτωματικά όταν ξεκίνησε που μπορεί να το συνδύασε..
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Αν το μόνο που άλλαξε είναι η οδοντόπαστα, αυτό που τον ενοχλεί (συνειρμός με τον κτηνίατρο; ) είναι η μυρωδιά. Δοκίμασε να την αλλάξεις, να δεις τι θα γίνει.
Η μικρή μου όταν μυρίζει την πρόπολη (την χρησιμοποιώ αντί για Listerin) γίνεται μπουχός.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
σίγουρα με κάτι το έχει συνδυάσει δεν αμφιβάλλω καθόλου με αυτό... θα πάω να παρω την παλιά μου οδοντόπαστα να δω αν θα αλλάξει η συμπεριφορά του γιατί κάτι άλλο δεν έχει γίνει...
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Καλά έτσι διαβάζω αυτό το post για τον μικρό και σκέφτομαι ποσα έχω αναθεωρήσει από τότε ποσα ακόμα έχω καταλάβει ποσα ακόμα έχω να μάθω από αυτόν και γι αυτόν!!! κάποια πράγματα έχουν μείνει ίδια κάποια έχουν αλλάξει αλλα κάθε χρόνος που περνάει (έκλεισε τα 5 το καμάρι μου) γίνεται ακόμα πιο πολύ ΤΟ σκυλί μας!!!
Η οικογένεια έχει μεγαλώσει... σύνολο ένα σκυλί 4 γατιά... ο μικρός που έχει μεγαλώσει... έχει όσο να ναι λίγο ηρεμήσει... συνεχίζει να είναι ανασφαλής και όχι κυριαρχικός όπως νομίζαμε τις πολύ αρχές συνεχίζει να είναι απίστευτα άνθρωπο-κεντρικός και "αγαπουλης"...και μεγάλος κλόουν, τα ποδαράκια μας είναι καλά και η δυσπλασία δεν μας έχει ενοχλήσει... συνεχίζει να είναι ο σκύλος που πάντα ήθελα να έχω!!!

View attachment 56708
Τι ομορφιά ειναι αυτη;;;;;;να το χαίρεσαι...
 




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Τι ομορφιά ειναι αυτη;;;;;;να το χαίρεσαι...
αλληλοχαιρομαστε :ROFLMAO::):rolleyes:
Μήπως άρχισες να χρησιμοποιείς ηλεκτρική οδοντόβουρτσα;
όχι μονο οδοντόπαστα... Μίλησα και με την εκπαιδεύτρια μου είπε ότι του βρωμάει μάλλον η καινούρια... e πήγα φαρμακείο και πήρα την παλιά για να δούμε... πάω να πλύνω δόντια!!!
 
  • Like
Reactions: Tri and Orilis






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Υπάρχει περίπτωση να έπλυνες τα δόντια σου εν μέσω ρίψης κροτίδων τις μέρες που πέρασαν;
 
  • Like
Reactions: d-friend


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf