Furminator








aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Κι εγω χωρις κουμπι εχω, το large, μια χαρα καθαριζεται με το χερι!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
Πάρε ένα large που χτενίζω το ροτβάϊλερ του φίλου μου και το πήρα μόνο 28 € από εδώ: Furminator Medium Large Dog / Cat
αυτο σιγουρα ειναι γνησιο furminator???γιατι οι γνησιες γραφουν και την ονομασια επανω..ενω σε αυτην δεν βλεπω να γραφει τιποτα..παντως μια ιδια πηρα απο το ebay σε medium μεγεθος και την πηρα 7,5 δολλαρια και με το κουμπι για να πετας την τριχα..ριξε μια ματια:
Shedding Grooming Hair Brush Rake Comb for Pet Dog Cat | eBay
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
αυτο σιγουρα ειναι γνησιο furminator???γιατι οι γνησιες γραφουν και την ονομασια επανω..ενω σε αυτην δεν βλεπω να γραφει τιποτα..
Ναι αναγράφεται τα πάντα, είναι γνήσιο επειδή τα χρησιμοποιώ στη δουλειά σε διάφορα μεγέθη και είχα πάρει κάποτε στην αρχή-αρχή το ίδιο από την Αμερική.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
αυτο ειναι το παλιο χωρις το κουμπι?σωστα? σε παιδευει στο καθαρισμα?
Ναι είναι παλιο αλλά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το καθάρισμα, δεν έχεις και τίποτα να καθαρίσεις με μια κίνηση του χεριού βγάζεις όλες της τρίχες από τη λεπίδα.
 


maria art

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
8
0
kalhspera...exw ena kontotryxo mikrosomo kaneli skilaki to opoio madaei para polu...to kalo ths ypotheshs isws n einai oti oi tryxes tou einai malakes k feygoun eykola apo kanapedes rouxa klp...phra exthes to apogeyma furminator small megethos k oooso to xtenizw tooooso bgazei......exei arxisei pia k fenete k me to mati oti einai ligoteres oi tryxs tou. par ola ayta madaei akoma....na sinexisw mexri n stamatisei n vgazei alles trixes h tha ton karafliasw ton foukara....
 


maria art

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
8
0
kalhspera...exw ena kontotryxo mikrosomo kaneli skilaki to opoio madaei para polu...to kalo ths ypotheshs isws n einai oti oi tryxes tou einai malakes k feygoun eykola apo kanapedes rouxa klp...phra exthes to apogeyma furminator small megethos k oooso to xtenizw tooooso bgazei......exei arxisei pia k fenete k me to mati oti einai ligoteres oi tryxs tou. par ola ayta madaei akoma....na sinexisw mexri n stamatisei n vgazei alles trixes h tha ton karafliasw ton foukara....
aaaa....einai 7 mhnwn k den ton eixa xtenisei pote....oi trixes tou einai apo 1 mexri 2 ekatosta
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Maria art βάλε τέχνη στα γραπτά σου και γράψε ελληνικά γιατι αυτα τα greeklish βιάζουν την αισθητική και τα ματια μας. :cool:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.653
19.887
maria art, άσε τον σκύλο ήσυχο και το furminator στην άκρη.
Σκύλος είναι. Πάντα θα μαδάει. Απλό, καθημερινό χτένισμα και σωστή διατροφή χρειάζονται.
Τίποτα παραπάνω. Μην του καταστρέψεις την γούνα του και ίσως και το δέρμα του, γιατί το έχουμε δει κι αυτό.
 


maria art

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
8
0
Maria art βάλε τέχνη στα γραπτά σου και γράψε ελληνικά γιατι αυτα τα greeklish βιάζουν την αισθητική και τα ματια μας. :cool:
h katagwgh mou einai apo allh xora k knw orthografika lathoi gia ayto kai den xrisimopiw ellinikous xaraktires...apo to n krazoume epeidh den exoume n poume kati ousiodes nomizw einai kalytero n mhn milame
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.653
19.887
Τα greeklish απαγορεύονται από τους κανονισμούς του φόρουμ.
Η αγένεια επίσης.

Αν δεν βρεις τρόπο, να προσαρμοστείς και στα δύο, δυστυχώς, δεν θα είναι εφικτή η συμμετοχή σου.
 




Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
h katagwgh mou einai apo allh xora k knw orthografika lathoi gia ayto kai den xrisimopiw ellinikous xaraktires...apo to n krazoume epeidh den exoume n poume kati ousiodes nomizw einai kalytero n mhn milame
:shock: (και να φανταστειτε οτι αυτο ηταν απο τα πιο ευγενικά μου...) :shock:
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Το περι ου ο λογος εργαλειο, οταν το χρησιμοποιησω οταν δεν αλλαζει τριχωμα, δεν κραταει παρα ελαχιστες τριχες!
Τοσες οσες πιθανον θα εβγαιναν...
Οταν αλλαζει γουνα, τοτε βγαζει παρα πολλες!
Οποτε θεωρω οτι με σωστη χρηση, χτενιζουμε μεχρι να μην βγαζει αλλες! ( αν αντεχουμε την διαδικασια)
 


maria art

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
8
0
Το περι ου ο λογος εργαλειο, οταν το χρησιμοποιησω οταν δεν αλλαζει τριχωμα, δεν κραταει παρα ελαχιστες τριχες!
Τοσες οσες πιθανον θα εβγαιναν...
Οταν αλλαζει γουνα, τοτε βγαζει παρα πολλες!
Οποτε θεωρω οτι με σωστη χρηση, χτενιζουμε μεχρι να μην βγαζει αλλες! ( αν αντεχουμε την διαδικασια)
διαβασα καπου οτι το Furminator και τετοιου τυπου βουρτσες κοβουν την τριχα ενω στο Pet shop μου ειπαν οτι τελικα για κοντοτριχα ειναι μοναδικο στο ειδος του.απο την αλλη ισως επειδη δεν ειχα ποτε ξανα σκυλο μου φανηκε παραξενο για το μεγεθος να βγαλει μιση σακουλα τριχες...ασε που υποτιθεται οτι περασε η εποχη που μαδανε.΄΄΄
 


maria art

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
8
0
διαβασα καπου οτι το Furminator και τετοιου τυπου βουρτσες κοβουν την τριχα ενω στο Pet shop μου ειπαν οτι τελικα για κοντοτριχα ειναι μοναδικο στο ειδος του.απο την αλλη ισως επειδη δεν ειχα ποτε ξανα σκυλο μου φανηκε παραξενο για το μεγεθος να βγαλει μιση σακουλα τριχες...ασε που υποτιθεται οτι περασε η εποχη που μαδανε.΄΄΄
 


maria art

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
8
0
την διαδικασια την αντεχουμε ειχα την τυχη ν βρω ενα καλοβουλο...πανεξυπνο κ πανεμορφο σκιλακι στον δρομο.με την ευκαιρια κοιταξτε ρε παιδια την φωτογραφια μηπως καταλαβει κανεις στο περιπου τι διασταυρωση μπωρει ν εχει γινει.το σωμα ειναι σαν τζακ ρασελ κ μου εχουν πει για lab/jack k tetoia...ειναι 7 μηνων περιπου...λογικα...και 7 κιλα..σιγουρα...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki