Lovey - Μία ΜΕΓΑΛΗ... τεμπέλα


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Παιδια μιλησα με τον κτηνιατρο μου μολις.
Μου ειπε οτι αν ο σκυλος ζει Αθηνα δε χρειαζεται προληψη για το συγκεκριμενο θεμα καθως δεν εχει αναφερθει ουτε ενα κρουσμα ως τωρα.

Απο τη στιγμη -μου ειπε- που ο σκυλος θα ταξιδεψει βορεια και θα παραμεινει εκει πανω απο 2-3 μερες τοτε καλο θα ηταν να του χορηγησω Interseptor το οποιο παει αναλογικα με το βαρος του (οπως το Drontal).

Tον ρωτησα αν ειναι οπως το Milbemax. Aν χρειαζεται δηλαδη πρωτα ενα snap test για να διαπιστωσουμε αν ο σκυλος ειναι αρνητικος και μου ειπε κατηγορηματικα οχι. Δωστο του ως εχει.

Επισης, τον ρωτησα αν θα αρχισει να ενεργει αμεσα ή αν χρειαζεται αγωγη μηνιαία για να δρασει. Μου ειπε οτι κανονικα δινεις 1 το μηνα αλλα στις βορειες περιοχες. Απο τη στιγμη που θα παω μονο για 2 βδομαδες, τοτε απλώς να του χορηγησω ενα προληπτικά.

Επομενως, λεω να δωσω το Interseptor.

Ετσι κι αλλιώς παρολο που θα μεινουμε σε καμπινγκ η μικρουλα θα κοιμαται μεσα μαζι μας. Περσι πηραμε μεγαλυτερη σκηνη γι' αυτο το λογο ειδικα. Επομένως, δε νομιζω οτι θα κινδυνεψει.

Αν εχετε να προσθεστε κατι, παρακαλω. :)
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Παιδια μιλησα με τον κτηνιατρο μου μολις.
Μου ειπε οτι αν ο σκυλος ζει Αθηνα δε χρειαζεται προληψη για το συγκεκριμενο θεμα καθως δεν εχει αναφερθει ουτε ενα κρουσμα ως τωρα.

Απο τη στιγμη -μου ειπε- που ο σκυλος θα ταξιδεψει βορεια και θα παραμεινει εκει πανω απο 2-3 μερες τοτε καλο θα ηταν να του χορηγησω Interseptor το οποιο παει αναλογικα με το βαρος του (οπως το Drontal).

Tον ρωτησα αν ειναι οπως το Milbemax. Aν χρειαζεται δηλαδη πρωτα ενα snap test για να διαπιστωσουμε αν ο σκυλος ειναι αρνητικος και μου ειπε κατηγορηματικα οχι. Δωστο του ως εχει.

Επισης, τον ρωτησα αν θα αρχισει να ενεργει αμεσα ή αν χρειαζεται αγωγη μηνιαία για να δρασει. Μου ειπε οτι κανονικα δινεις 1 το μηνα αλλα στις βορειες περιοχες. Απο τη στιγμη που θα παω μονο για 2 βδομαδες, τοτε απλώς να του χορηγησω ενα προληπτικά.

Επομενως, λεω να δωσω το Interseptor.

Ετσι κι αλλιώς παρολο που θα μεινουμε σε καμπινγκ η μικρουλα θα κοιμαται μεσα μαζι μας. Περσι πηραμε μεγαλυτερη σκηνη γι' αυτο το λογο ειδικα. Επομένως, δε νομιζω οτι θα κινδυνεψει.

Αν εχετε να προσθεστε κατι, παρακαλω. :)
Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι καλές διακοπές!!!
Μην ανχωνεσαι! Κανε ότι σου είπε ο γιατρός!
Περιμένουμε φωτό!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Θα προσθέσουμε σχόλια ....μετά τις φωτο που θα βάλεις. Καλές διακοπές και θέλουμε πλήρη ενημέρωση για το μέρος εκεί !!! :D
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Καλά να περάσετε παιδιά!!!!
Ο Θωμάς στα είπε όλα αυτά?? Τον έχεις χαλάσει μου φαίνεται..στο τέλος θα τον κάνεις και πολυλογά! :p
Χρήσιμες πληροφορίες, ούτε καν το ήξερα το Interseptor
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Να περάσετε όμορφα και να επιστρέψετε με πολλές φωτό!

Αν δεν υπάρχουν κρούσματα διροφιλαρίωσης στην Αθήνα μην το σκέφτεσαι καθόλου! Βάλε της μια αμπούλα Advocate όταν επιστρέψετε και καθάρισες.
 








ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Χαχαχαχα ghelly κι εγω το ιδιο διαβασα :p

Καλες διακοπες και περιμενουμε πολλες φωτο!!
Εκτος απο διακοπες τα κοριτσια μαλλον, χρειαζοται επειγόντως και... :paletas: :wink:
Χο χο!
Βρε δεν ντρέπεσαι? εσύ φταις που παρασυρθήκαμε.... εκεινο το δ από το "παιδια" μας εφαγε!:p
 












l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Γενέθλια σήμερα;;
Σκέτη Βαλεντίνα!!!
Χρόνια πολλά και στην Lovey και σε εσάς! ;)