Άρυα


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Λαμπρά !

Μέχρι το βράδυ δεν θα θυμάται τίποτα. Αν έχεις σήμερα την δυνατότητα αφιέρωσε λίγο παραπάνω χρόνο στην Άρυα. Οχι σκέτα χάδια όμως. Αλληλεπίδραση θέλουμε. Παιχνίδι - εκπαίδευση - λιχουδιά.
 


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Κεφάλαιο ασανσέρ

Δεν είναι κακό που πάει πίσω. Αυτό είναι το σωστό. Να κάθεται εκείνη πίσω και συ μπροστά στην πόρτα. Δεν ξέρεις ποτέ τι θ αντικρίσεις καθώς ανοίγει η πόρτα.
Επίσης μέσα στο ασανσέρ το σκυλί πρέπει να μπαίνει σβέλτα μετά την εντολή σου. Οχι βαριεστημένα, καθώς η πόρτα κλείνει μόνη της και υπάρχει κίνδυνος να την ξανατσακώσει.
 
  • Like
Reactions: Aliki V. and Orjo


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι. Δεν παίζει ακόμα μαζί μου αλλά νομίζω απλά βαριέται, πριν λίγο πήγα να την ξανά χαϊδέψω, πάλι έκανε πίσω αλλά με άφησε. Ναι θα προσέχω πολύ στο ασανσέρ από εδώ και πέρα. Πραγματικά ατυχία που βρέθηκε το πόδι της εκεί ακριβώς εκείνη την στιγμή. Της το έπιασε ακριβώς από κάτω, στην χαράδρα που σέρνονται οι πόρτες, όχι ανάμεσα όταν κλείνουν.
 
  • Love
Reactions: Aliki V.














Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Take the picture ‘ma. I’m going blind here.9862317A-89CE-4F29-8FBE-7F76E8EA8BEE.jpeg

Με την Άρυα έχουμε σημειώσει μεγάλη πρόοδο στο κομμάτι της βόλτας. Την διαχειρίζομαι πολύ καλύτερα από πριν, πιο swiftly, χωρίς να κολλάω και να την αγχώνω παραπάνω. Και εκείνη… Είναι απίστευτη. I’m proud of her.
 




Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Δεν ξέρω τι συνέβη, αλλά σήμερα, περάσαμε κανονικά δίπλα από δυο σκύλους και η Άρυα είχε 0 αντίδραση. Τίποτα, ούτε γάβγισμα, ούτε τους κοίταξε. Το να μην τους είδε είναι απίθανο, τους καταλαβαίνει από χιλιόμετρα μακριά. Θα πάω να ανάψω κεράκι γιατί Άγιο είχα.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Δεν ξέρω τι συνέβη, αλλά σήμερα, περάσαμε κανονικά δίπλα από δυο σκύλους και η Άρυα είχε 0 αντίδραση. Τίποτα, ούτε γάβγισμα, ούτε τους κοίταξε. Το να μην τους είδε είναι απίθανο, τους καταλαβαίνει από χιλιόμετρα μακριά. Θα πάω να ανάψω κεράκι γιατί Άγιο είχα.
[/QUO
ε, κάποτε θα γινόταν κι αυτό...εντάξει μπορεί να έχει κάποιο πισωγύρισμα αλλά δε νομίζω ότι έγινε τυχαία αυτό...η Αρυα σιγά σιγά έμαθε ν αγνοεί τα σκυλάκια!!!!
 
  • Like
Reactions: Orjo


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Ε δεν κράτησε πολύ, σήμερα πάλι τα ίδια :ROFLMAO: Δεν πειράζει, it was good while it lasted. Ένιωσα divine.
 
  • Haha
Reactions: mareco




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Δουλεύει καλά πάντως η εκμάθηση υπομονής στο ασανσέρ.
Και μπράβο σας, γιατί με αυτά που κλείνουν απο μοναχούλες τους οι πορτούλες, δεν ξέρεις ποτέ.
Εχει τύχει να το δω με τα μάτια μου. Και το πως γλύτωσε ο σκύλος το πνίξιμο, ένα Θεός το ξέρει.
 
  • Like
Reactions: Orjo


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Και μπράβο σας, γιατί με αυτά που κλείνουν απο μοναχούλες τους οι πορτούλες, δεν ξέρεις ποτέ.
Εχει τύχει να το δω με τα μάτια μου. Και το πως γλύτωσε ο σκύλος το πνίξιμο, ένα Θεός το ξέρει.
Ναι… Πήγα να την πάθω πολλές φορές. Όταν ανοίγουν κάθομαι μπροστά τους και βάζω το πόδι μου μέχρι να της πω «Πάμε» γιατί έχει τύχει να το καλέσει κάποιος πριν προλάβουμε να βγούμε και πήγαν να της κλεισουν το πόδι πάλι. Ή ακόμα χειρότερα μια φορά πήγαν να της πιάσουν το λουρί και έτρεχα να της το βγάλω από τον λαιμό.
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Ή ακόμα χειρότερα μια φορά πήγαν να της πιάσουν το λουρί και έτρεχα να της το βγάλω από τον λαιμό.
Αυτό ακριβώς έζησα και βρέθηκε το σκυλί να κρέμεται εντός του ασανσέρ με τον ιδιοκτήτη απ'οξω!!! Ευτυχώς είχε άγιο.
 
  • Like
Reactions: Orjo


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Αυτό ακριβώς έζησα και βρέθηκε το σκυλί να κρέμεται εντός του ασανσέρ με τον ιδιοκτήτη απ'οξω!!! Ευτυχώς είχε άγιο.
Ωχ ωχ… Ναι ευτυχώς, είναι απίστευτα επικίνδυνο, θα είχα χάσει 5 χρόνια από την ζωή μου.
 
  • Like
Reactions: mareco


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Είχα παραγγείλει ένα σαμάρι σε medium από ένα site και ήρθε σε small. Πάλι καλά βρήκα μια κοπέλα και της το χάρισα για το Μαλτεζάκι της.

70712AAC-E6E9-456C-934F-3614D701727C.jpeg
0F433121-9C24-4D40-A019-BB50247A6D1B.jpeg
(Failed attempt να της το βάλω για να δείξω πόσο μικρό της πάει)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3