Ένα μεγάλο ΓΕΙΑ και από εμάς !!!!!


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Ναι το διάβασα όσο πιο εξονυχιστικά μπορώ !!!

Την πήρα τηλ τώρα ... Μου είπε ότι δεν κατάλαβα εγώ καλά ... (τέλος πάντων !!) ... ότι δεν είναι κολλητική . Μου είπε ότι η σαρκοκοπτική(αν το γράφω σωστά ) είναι . Απλά στην αρχή πριν το δει στο μικροσκόπιο νόμιζε ότι μπορεί να ήταν τέτοια .

Τελικά είναι δεμοδεκτικη .
Δεν έχει άλλου . Την είχα ψάξει κ εγώ χθες στον ήλιο κ η κτηνιατρος σήμερα παντού . Σίγουρα δεν έχει ούτε σε πατούσες ούτε άλλου στο πρόσωπο . Ψάξαμε εσωτερικά από τα μπούτια , πλαϊνά , όλα τέλος πάντων .... !

Ναι το είχα αναφέρει ότι υποψιάζομαι ψώρα . Μ@λ@κια έκανα;;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δε το ξερω αυτο να στο πω...

Γενικά,προσωπικα,δεν μαρεσει να προϊδεάζω...
περιμενω να ακουσω...
οπως κ ποτε δεν λεω σε γιατρο τι ειπε αλλος γιατρός
(το ιδιο ισχυει κ για δικηγορους,μηχανικους,λογιστες...)

Αμα σου ειπε δεμοδηκωση,τοτε δεμοδηκωση θα'ναι!

Ακολουθησε ευλαβικα την αγωγη,υπομονη κ περαστικα...

Το μπραβεκτο για εξωπαρασιτωση δεν ειναι?
δε τοχω χρησιμοποιησει ποτε κ ουτε δλδ τοχω σκοπο,
τοχεις παρει?γραφει πουθενα για demodex canis?
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Δε το ξερω αυτο να στο πω...

Γενικά,προσωπικα,δεν μαρεσει να προϊδεάζω...
περιμενω να ακουσω...
οπως κ ποτε δεν λεω σε γιατρο τι ειπε αλλος γιατρός
(το ιδιο ισχυει κ για δικηγορους,μηχανικους,λογιστες...)

Αμα σου ειπε δεμοδηκωση,τοτε δεμοδηκωση θα'ναι!

Ακολουθησε ευλαβικα την αγωγη,υπομονη κ περαστικα...

Το μπραβεκτο για εξωπαρασιτωση δεν ειναι?
δε τοχω χρησιμοποιησει ποτε κ ουτε δλδ τοχω σκοπο,
τοχεις παρει?γραφει πουθενα για demodex canis?
Είχαμε μιλήσει αρχικά στο τηλ κ μου είπε ότι από αυτά μου της λέω κ τις φωτο υποψιάζεται δεμοδηκωση . Από τότε το έψαξα κ εγώ κ σήμερα που πήγα της ανέφερα ότι πράγματι πιστεύω ότι αυτό είναι . Μια η άλλη το είδε με το μικροσκόπιο . Μου το έδειξε κιόλας . Όντως αυτό το ακαρι της δεμοδηκωσης φαινόταν ! Το είχα σε φωτο στο ιατρείο μέσα !

Το έχω ξαναδιαβάσει για το bravecto κ την ψώρα πάντως !
 




Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Για πόσο καιρό θα χορηγείς το Bravecto;
Μια φορά μου είπε . Δρα για 3 μήνες . Αν έχει εξαφανιστεί κ δεν ξαναβγάλει άλλου ή οτιδήποτε είμαστε οκ . Αλλιώς το ξαναβλέπουμε . Ούτως η άλλως σε ένα μήνα θα ξαναπάω να την δει .
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Μια χαρά τότε.
Φαντάσου ότι, στη δική μας περίπτωση, θα χρειαστεί μάλλον να το παίρνει εσαεί.
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Τα μικρά τέρατα παίρνουν την βραδινή τους σιέστα κ είπα να σας γράψω τα νέα τους !!!!
Το πως έχουν "ταιριάξει" μεταξύ τους είναι απίστευτο ... Συμπληρώνει ο ένας τον άλλο !
Τα έχουν βρει ακόμα κ στο νερό κ στο φαγητό (το μεγάλο μας πρόβλημα !!) ... Επίσης η Μπελ βρίσκει έναν τρόπο κ του "κλέβει" παιχνίδια κ κόκκαλα αδιαμαρτύρητα ! Τον έχει κάνει σκλάβο της ! Σπάνια αντιδρά ο μεγάλος κ αυτό μόνο όταν μπαίνω σπιτι μετά από ώρες που θέλει χάδια κ χαρές σε αποκλειστικότητα!

IMG_3502.JPG
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Η χθεσινή εξόρμηση βγήκε ξινή στον Μαξ γιατί έσκισε κ τις 2 του πατούσες κ τώρα είναι κλινήρης !!! Περπατάει μόνο για τουαλέτα κ φαγητό .... Το πρωί πήγα να του βάλω το λουρί για την καθιερωμένη πρωινή μας βόλτα κ δεν κούναγε ρούπι ... Τα ίδια κ πριν λίγο ... Τα κάναμε με το ζόρι στο μπαλκονι .... :(

Πάντως χθες το ευχαριστήθηκε !!!
IMG_2063.JPG
IMG_2068.JPG
IMG_2073.JPG
IMG_2072.JPG
IMG_3650.JPG
 


alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Η χθεσινή εξόρμηση βγήκε ξινή στον Μαξ γιατί έσκισε κ τις 2 του πατούσες κ τώρα είναι κλινήρης !!! Περπατάει μόνο για τουαλέτα κ φαγητό .... Το πρωί πήγα να του βάλω το λουρί για την καθιερωμένη πρωινή μας βόλτα κ δεν κούναγε ρούπι ... Τα ίδια κ πριν λίγο ... Τα κάναμε με το ζόρι στο μπαλκονι .... :(

Πάντως χθες το ευχαριστήθηκε !!!
View attachment 63723
View attachment 63724
View attachment 63725
View attachment 63726
View attachment 63727
Περαστικά του!! :(
Πανέμορφα πάντως και τα δύο!!!!:love::love:
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Σε ευχαριστώ πολύ !!! Η μικρή Μπελ (επειδή δεν έγραψα κάτι γι αυτή κ άμα το δει ποιος την ακούει !!) , εξελίσσεται σε μεγάλη τσαπερδόνα !!! Έρωτας ... Είναι η χαρά της ζωής ... Ο σκυλος που δεν θα σε προβληματίσει σε τπτ ... Χαίρεται κ μόνο που την κοιτάω κ της κουνάω το χέρι μου να έρθει !!!
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Eγω θα συμπληρωνα..πανεμορφα και τα τρια..
:)
Καλό θα ήταν, να προσέχεις τι συμπληρώνεις.
Πάντα. Και ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση, που υπάρχει και...τέταρτο στις φωτό.
Αλλά και να μην υπήρχε...
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
χαχαχαχα!!! θα το δείξω στην φιλη μου να της ανεβεί η αυτοπεποίθηση !! καίει καρδιές κ στο dogforum !!!
Και πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι αναφερόταν στην φίλη σου και όχι στο αγόρι της φωτογραφίας; (που ενδεχομένως είσαι εσύ δεν ξέρω) :whistle::p:D
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Ειστε ολοι πανεμορφοι - αγορι, κοριτσι και σκυλοι. Για να μη μεινει κανεις με παραπονο :)
Πράγματι! Αν και είδα από το πρώτο πρώτο ποστ ότι κοπέλα είναι και η @Taitienitsa οπότε είστε όλοι πανέμορφοι , και τα δύο κορίτσια και το αγόρι και εννοείται οι σκύλοι...
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Πράγματι! Αν και είδα από το πρώτο πρώτο ποστ ότι κοπέλα είναι και η @Taitienitsa οπότε είστε όλοι πανέμορφοι , και τα δύο κορίτσια και το αγόρι και εννοείται οι σκύλοι...
Σας ευχαριστούμε πολύ όπως κ να έχει!!!!

Λες να έλεγε για το αγόρι ;;!! χμ χμ ... μπορεί ....
 




Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Καλό θα ήταν, να προσέχεις τι συμπληρώνεις.
Πάντα. Και ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση, που υπάρχει και...τέταρτο στις φωτό.
Αλλά και να μην υπήρχε...
Κατσε να σου κανω μαθημα ενος λεπτου μικρη mareco..Προφανως και προσεχω τα παντα οτανσχολιαζω..Αλλα στη συγκεκριμμενη περιπτωση λαβε γνωση (γιατι ισως δεν το ξερεις..) οτι οταν ενας ΑΝΤΡΑΣ θαυμαζει/σχολιαζει/φλερταρει (διαλεξε οποιο θες ) ΔΕΝ τον ενδιαφερει αν συνοδευεσαι/εισαι αρραβωνιασμενη/παντρεμενη ή οχι...Ειναι στην κριση της γυναικας να αποκρουσει ή να δεχτει το σχολιο/θαυμασμο κτλ.
Προσωπικα εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου...Αμα δω κατι ωραιο θα το πω..Και θα το κυνηγησω αν βολευει.
Και οχι δεν σχολιασα το τεταρτο...Πως θα ηταν δυνατο κατι τετοιο??Τι ειμαι?Ψηφοφορος του συριζα?