Ένα μεγάλο ΓΕΙΑ και από εμάς !!!!!


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
.....Τι ειμαι?Ψηφοφορος του συριζα?
Από τα γραφόμενα σου πάντως εγώ σε κόβω για ψηφοφόρο του ΣΥΡΙΖΑ (άντε πρώην) που στην πορεία ένιωσες προδομένος και πλέον όπου σταθείς και όπου βρεθείς τους κράζεις.
Ειμαι σίγουρος πως στα κρυφά αυτομουτσωνεσαι και υποσχέσαι στον εαυτό σου πως αν τους ξαναψηφίσεις να σου κοπεί το χέρι.
:D:D:D
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Από τα γραφόμενα σου πάντως εγώ σε κόβω για ψηφοφόρο του ΣΥΡΙΖΑ (άντε πρώην) που στην πορεία ένιωσες προδομένος και πλέον όπου σταθείς και όπου βρεθείς τους κράζεις.
Ειμαι σίγουρος πως στα κρυφά αυτομουτσωνεσαι και υποσχέσαι στον εαυτό σου πως αν τους ξαναψηφίσεις να σου κοπεί το χέρι.
:D:D:D
Μπα...αυτοί που περιγράφεις είναι οι πρώην πασοκοι..Εγώ είμαι της ΔΕΞΙΑΣ ..της παραδοσιακής...της καλης δεξιάς...
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Σταματηστε το μπουλιινγκ ρε. Και απ τους αλλους και συριζαιος στο ιδιο θεμα. Θελετε να παθει κανενα εγκεφαλικο ο ανθρωπος;;

:)
Το bullying (πείραγμα ελληνιστί) είναι κάτι το πολύ καλό,προάγει την άμιλλα τον ανταγωνισμό και την αυτοκριτική.Παρατηρειται και στα σκυλιά και στις άγριες αγέλες κυνοειδων συμβαίνει ειδικά λίγο πριν το κυνήγι για να θυμίζει στα κατώτερα μέλη τη θέση τους....
Και στους ανθρώπους κάνει πολύ καλό..μη βλέπεις που στο βωμό της παγκοσμιοποίησης και της ισοπέδωσης των πάντων χρησιμοποιείται σαν τη πηγή του κακού..Αντίθετα κάνει καλό γιατί σκληραγωγει...
Όσο για την υγεία μου μη φοβασαι..εκτός ενός μικροτραυματισμου είμαι σε άψογη φυσική κατάσταση!Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αγαπημένη!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Παντα οι σκυλοι ακολουθουν τον δυνατο και την πεφτουν στον αδυναμο. Οταν γινεται αυτο στο σκυλο μου, τον καλω να αντιδρασει. Οταν το κανει σε αλλους μετα απο λιγο του λεω να μαζευτει. Δε μ αρεσουν οι νταηδες.
Στην κοινωνια οπως εγω την εχω στο μυαλο μου, τους αδυναμους τους υπερασπιζιμαστε. :)
 






Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Παντα οι σκυλοι ακολουθουν τον δυνατο και την πεφτουν στον αδυναμο. Οταν γινεται αυτο στο σκυλο μου, τον καλω να αντιδρασει. Οταν το κανει σε αλλους μετα απο λιγο του λεω να μαζευτει. Δε μ αρεσουν οι νταηδες.
Στην κοινωνια οπως εγω την εχω στο μυαλο μου, τους αδυναμους τους υπερασπιζιμαστε. :)
Σεβαστη η άποψη...έτσι είναι στο δικό σου μυαλό.
Στο δικό μου μυαλό δεν τους υπερασπιζόμαστε..τους κάνουμε δυνατούς και τους μαθαίνουμε πώς να υπερασπίζονται ΜΟΝΟΙ τούς και να ξεπερνούν τις δυσκολίες της ζωής.
Έτσι είναι η φύση..οι σκύλοι κάτι παραπάνω ξέρουν..
 
  • Like
Reactions: betty coltrane




ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Κατσε να σου κανω μαθημα ενος λεπτου μικρη mareco..Προφανως και προσεχω τα παντα οτανσχολιαζω..Αλλα στη συγκεκριμμενη περιπτωση λαβε γνωση (γιατι ισως δεν το ξερεις..) οτι οταν ενας ΑΝΤΡΑΣ θαυμαζει/σχολιαζει/φλερταρει (διαλεξε οποιο θες ) ΔΕΝ τον ενδιαφερει αν συνοδευεσαι/εισαι αρραβωνιασμενη/παντρεμενη ή οχι...Ειναι στην κριση της γυναικας να αποκρουσει ή να δεχτει το σχολιο/θαυμασμο κτλ.
Προσωπικα εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου...Αμα δω κατι ωραιο θα το πω..Και θα το κυνηγησω αν βολευει.
Και οχι δεν σχολιασα το τεταρτο...Πως θα ηταν δυνατο κατι τετοιο??Τι ειμαι?Ψηφοφορος του συριζα?
Μπα...αυτοί που περιγράφεις είναι οι πρώην πασοκοι..Εγώ είμαι της ΔΕΞΙΑΣ ..της παραδοσιακής...της καλης δεξιάς...
Το bullying (πείραγμα ελληνιστί) είναι κάτι το πολύ καλό,προάγει την άμιλλα τον ανταγωνισμό και την αυτοκριτική.Παρατηρειται και στα σκυλιά και στις άγριες αγέλες κυνοειδων συμβαίνει ειδικά λίγο πριν το κυνήγι για να θυμίζει στα κατώτερα μέλη τη θέση τους....
Και στους ανθρώπους κάνει πολύ καλό..μη βλέπεις που στο βωμό της παγκοσμιοποίησης και της ισοπέδωσης των πάντων χρησιμοποιείται σαν τη πηγή του κακού..Αντίθετα κάνει καλό γιατί σκληραγωγει...
Όσο για την υγεία μου μη φοβασαι..εκτός ενός μικροτραυματισμου είμαι σε άψογη φυσική κατάσταση!Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αγαπημένη!

Κούρος αυτές τις μαλακίες δεν πιστευω να τις λες παραέξω εκει στην
Κρήτη και σε παρουν με τα στραγγιστά.
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Ας αλλάξουμε λίγο θέμα !!!

Έχω το εξής πρόβλημα ! Η μικρή δεν κρατιέται πάνω από 4-5 ώρες χωρίς τουαλέτα (φυσιολογικό ) , συνήθως μένουν μόνα τους 8 ώρες . Όποτε αναγκαστικά χρησιμοποιώ πάνα για να τα κάνει εκεί ...
Από την άλλη ο Μαξ παθαίνει εγκεφαλικό που η μικρή τα κάνει μέσα ... Κ κάνει την πάνα κορδελάκια !!!( με την ελπίδα ότι θα την αναγκάσει να τα κρατήσει ;;; ποιος ξέρει !!! ).
Οπότε τα κάνει όλα κ@λος κ η Μπελ τα κάνει στο βρόντο ... Έχω πάρει λοιπόν πλενομενες πανες , για να βρω την ησυχία μου ... Ο Μαξ τις σιχαίνεται/σνομπάρει(προς το παρόν) κ η μικρή τα κάνει εκεί ! win win !!
Το θέμα είναι ότι οι πανες είναι κακής ποιότητας κ με τα πλυσίματα "μπαίνουν" ...

Κάποια στιγμή ένα μέλος είχε αναφέρει κάποιες πλενομενες πάνες καλής ποιότητας .... Αλλά δεν βρίσκω το ποστ ! Κάποια βοήθεια ;;;;
 
  • Like
Reactions: Penguin


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Κούρος αυτές τις μαλακίες δεν πιστευω να τις λες παραέξω εκει στην
Κρήτη και σε παρουν με τα στραγγιστά.
Είπα την αγαπημένη σου λέξη??Ξερω...ξέρω..εκεί στον περισσό σας λένε αλλά..κάτι αρλουμπες ρομαντικές και όνειρα θερινής νυκτός..
Δυστυχώς η πραγματικοτητα της ζωής είναι αυτή...
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Κάποια στιγμή ένα μέλος είχε αναφέρει κάποιες πλενομενες πάνες καλής ποιότητας .... Αλλά δεν βρίσκω το ποστ ! Κάποια βοήθεια ;;;;
Δεν ξέρω τι χρησιμοποίησες σαν πλενόμενη πάνα και τι θυμάσαι από άλλο ποστ, αλλά ίσως θα σου έκανε ο σελτές; Ή αλλιώς σελτεδάκι, μπορείς να το βρεις και με το μέτρο.

Χαρά στο κουράγιο σου πάντως να πλένεις κατουροχεσμένες πάνες! Νομίζω απλά θα τους χώριζα μέχρι να μάθει η μικρή (πόσο μικρή είναι; ) να κρατιέται περισσότερο.
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Δεν ξέρω τι χρησιμοποίησες σαν πλενόμενη πάνα και τι θυμάσαι από άλλο ποστ, αλλά ίσως θα σου έκανε ο σελτές; Ή αλλιώς σελτεδάκι, μπορείς να το βρεις και με το μέτρο.

Χαρά στο κουράγιο σου πάντως να πλένεις κατουροχεσμένες πάνες! Νομίζω απλά θα τους χώριζα μέχρι να μάθει η μικρή (πόσο μικρή είναι; ) να κρατιέται περισσότερο.
Καλημέρα !
Χρησιμοποιώ υποσέντονο ακράτειας . Το οποίο κάνει την δουλειά ... Αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι το συγκεκριμένο καλής ποιότητας. Καποιο μέλος είχε αναφέρει κάτι αντίστοιχο κ έλεγε ότι είχε αντέξει παρα πολλά πλυσιματα .... Δεν μπορώ να βρω μέσω της αναζήτησής κάτι !

Δεν θέλω να τους χωρίσω , γιατί λείπω πολλές ώρες κ έχουν παρέα ο ένας στον άλλο ...

Δεν μου είναι πρόβλημα το πλύσιμο πάντως ! Κυρίως κατουρημένες ειναι ( τα κακά τα κρατάει συνήθως ) κ λόγω του ότι είναι υπεραπορροφητικες είναι στεγνές , πολύ καλύτερες από τις μιας χρήσης που σε πιάνει η ψυχή σου να την μαζέψεις !!! ... Είναι σχεδόν 6 μηνών η μικρή .
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Καλησπέρα σας !!
Καιρό είχα να ανανεώσω το θέμα μας !!

Με έχουν ζορίσει κάποια προβλήματα με την μέση μου ... Έτσι οι εκδρομές μας έχουν μειωθεί κατά πολύ ! Οι τελευταίες μας βόλτες ήταν με την μικρή Μπελ στο περπάτημα για την διοργάνωση race for the cure ... Δεν θέλω ευλογήσω τα γενιά μου αλλά η μικρή Μπελ έκανε γνωστούς κ άγνωστους να σταματήσουν για να βγάλουν φωτογραφία μαζί της ! Γενικά ήταν κάτι παραπάνω από ευχάριστη παρέα ! Προσαρμόστηκε τέλεια με την πολυκοσμία κ δεν αγχώθηκε λεπτό ...
90D4D15E-A5FD-4756-A58E-86633A9B9BFB.jpeg
5058444B-8B6D-4680-B599-025B0214B012.jpeg

Κ από την σημερινή μας «βόλτα» στο αλσος της περιοχής μας
A5182EAA-23F2-43E6-A2FA-80DB208A2533.jpeg
3318C321-B902-4D61-A98F-A9BBC5820886.jpeg
CF6EC396-883A-4E9C-ACDF-8169C078D715.jpeg

Κ το μεγάλο τέρας μπορώ να πω ότι έχει ηρεμήσει αρκετά ... Κ εμείς μαζί του !
Έχει «χάσει» κ κάποια πράγματα που νομιζε δεδομένα τώρα με την Μπελ κ έχει στρογγυλέψει τις συμπεριφορές του.
 


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
View attachment 62655 Πρέπει οι κάτοχοι μαυρόσκυλων να με ενημερώσουν πως τραβάμε φωτο να φαίνεται !!!!!! Γιατί αντιμετωπίζω πρόβλημα !!!
Η καλύτερη της νομίζω μέχρι τώρα κ δεν την έχω τραβήξει εγώ !!!
Σα να βλέπω τη δικιά μου!!!
Άσπρη τρίχα στα χείλη!!!
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Κουκλα! Να τη χαιρεσαι! Και εμενα μου φαινεται οτι εχει αρκετα απο λαμπ, φαινεται και μεγαλουτσικη για 3 μηνων! Ποσα κιλακια ειναι? Και μολις ολοκληρωσει τα εμβολια θα κανονισουμε οπωσδηποτε εκεινη τη συναντηση, αυτη τη μαυρουλα θελω να τη ζουπηξω! οσο για τις φωτο για μαυροσκυλα, ανοιχτοχρωμο φοντο, φυσικο φως και εγκαταλειπεις την ιδεα του φλας !!!!

Εχει τα ιδια χρωματακια με τον δικο μου η μικρη...Στη φωτο ηταν 3 μηνων ο Bat
Αρχίζω να αναρωτιέμαι αν ο μπαμπάς βολτάρει Τρίπολη - Αθήνα:LOL:

8.jpg
 




Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Αρχίζω να αναρωτιέμαι αν ο μπαμπάς βολτάρει Τρίπολη - Αθήνα:LOL:

View attachment 64527
χαχαχαχα!!! Αν εξαιρέσεις το τρίχωμα που είναι πιο πλούσιο στην δικη σου θα τα πέρναγα για αδελφάκια όντως !!!!!!
 
  • Like
Reactions: Spiros_Sersey


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Καλησπέρα σας ...

Πέρασε μια μέρα κ είμαστε σίγουρα καλά .
Χθες το πρωί στην βόλτα μας στο Άλσος Δεξαμενής , ο Μαξ έγλειψε ή έφαγε κάποιο δηλητήριο .
Άρχισε να κάνει εμετούς , να τρέμει κ να είναι σε ημιλιπόθυμη κατάσταση ... Τον πήγαμε άμεσα στην κτηνίατρο ,το πολύ μέσα σε 20 λεπτά , του έβαλε ορό για αρκετές ώρες κ την γλιτώσαμε ...

Πραγματικά τραγική εμπειρία .

Όσοι πηγαίνετε εκει , να προσέχετε πολύ ...
 
  • Like
Reactions: mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf