Ένα μεγάλο ΓΕΙΑ και από εμάς !!!!!


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Πηρα το θαρρος να πω, οτι φαινεται καλύτερα η τσουπρα... :D Και οτι ειναι μια θεα και κανει τα αγορια οτι θελει :love::love::love:
View attachment 63016

η φωτογραφια ανεβηκε χωρις γονικη συναίνεση, αλλα δε μπορεσα να κρατηθω!!! Ελπιζω να με συγχωρεσει η μαμα Taitienitsa :oops:
Ερωτοτροπούν τα άτιμα μαυράκια!!!!

υγ Είναι καλά ! Έχει στουμπωσει με τον λαπά κ τα φάρμακα .....
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Πηρα το θαρρος να πω, οτι φαινεται καλύτερα η τσουπρα... :D Και οτι ειναι μια θεα και κανει τα αγορια οτι θελει :love::love::love:
View attachment 63016

η φωτογραφια ανεβηκε χωρις γονικη συναίνεση, αλλα δε μπορεσα να κρατηθω!!! Ελπιζω να με συγχωρεσει η μαμα Taitienitsa :oops:
Λάθος επιλογή καλύμματος στον καναπέ :ROFLMAO:
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Επειδή είμαι σε αναμενα κάρβουνα μέχρι την δευτέρα που θα πάμε για εξετάσεις στην μικρή ....

Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να είναι αυτό ;;
Γιατί εμένα μου περνούν διαφορά από το μυαλό ... Κ της κτηνιάτρου που της έστειλα φωτο ... Αλλά μου είπε ότι πρέπει να το δει από κοντά κ να πάρει δείγμα ...
IMG_3357.JPG IMG_3358.JPG
 
  • Like
Reactions: ioanna a






Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Τι ειναι αυτο?
Πως ξεκινησε?ετσι ήταν ή μεγάλωσε?
Δυστυχώς δεν ξέρω ακόμα ... Αύριο το βράδυ θα σας γράψω , μετά την κτηνίατρο . Ξεκίνησε σαν μικρό σπυρί . Νομιζα πάντα ότι ήταν ελιά . Είχα υποψιαστεί ότι μπορεί να είναι κάτι κ όταν είχαμε να κάνουμε το εμβόλιο το είδε η κτηνιατρος αλλά δεν διέκρινε κάτι τότε . Τώρα μεγάλωσε όμως το σημείο στο 3πλασιο του αρχικού κ φαίνεται σαν να έχει αρχίσει να χάνει τρίχωμα . Βλέποντας φωτογραφίες αυτό πρέπει να έχει ξεκινήσει την τελευταία εβδομάδα ....
Νομίζω πραγματικά ότι είναι όντως δεμοδηκωση . Όπως κ να έχει αύριο θα ξέρουμε ...
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εαν έχει δεμοδηκωση θα εχει κ αλλού,ψαξτο στα πόδια,στα προγουλια στο κεφάλι!

Ελπιζω να μην ειναι τιποτα!
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Εαν έχει δεμοδηκωση θα εχει κ αλλού,ψαξτο στα πόδια,στα προγουλια στο κεφάλι!

Ελπιζω να μην ειναι τιποτα!
Κ όμως δεν έχει άλλου ... Εκτός αν δεν μπορώ να την διακρίνω καλά ... Την έχω ψάξει παντού .
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
24 ώρες νηστικιά. (ο λαπάς είναι για μετά και νερόβραστος, όχι στο ζουμί του κοτόπουλου)
το νερό με μέτρο, πάντα φρέσκο.
αν έχεις, ένα καπάκι πόσιμη αλόη μέσα (σκέτη, όχι με τα αρώματα)
κανονικά το ercefuril.
με τόσα σκουπίδια στους δρόμους, την γαστρεντερίτιδα την έχουν στο τσεπάκι.
Όταν έγραφα εγώ για πλήρη αφαγια για 24 ώρες πέσανε να με φάνε οι μανταμιτσες....τώρα που το γράφει κάποιος άλλος πέφτει μόκο...
 
  • Like
Reactions: ioanna a and d3ac0n






Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Μανταμίτσα εδώ.

Δεν είσαι ο πρώτος που λες για 24ωρη νηστεία. Για την ακρίβεια το λένε κι οι κτηνίατροι. Εκεί, παραδίπλα που το είπες, ο σκύλος της έχει το ίδιο στομάχι με το δικό μου. Τις ελάχιστες φορές όταν ήταν μικρός που του κανα νηστεία τον ξετίναξα. Του το διέλυσα το γαστρεντερικό. Δεν έχω ακούσει , όχι εσένα, όχι την ελπινορ, ούτε τους κτηνιάτρους από τότε. Τώρα ακούω τα "α, ναι, είναι κι ευαόσθητος αυτός, δώσε μισο Ζαντακ" και για ασιτεία 0.

Δεν είναι ούτε όλα τα στομάχια ούτε όλες οι παθήσεις ίδιες. Μάθαν όλοι, με πτυχίο ή χωρίς, μια μανιέρα κατά approximation που πιάνει κατά 70% ξερω γω και την τσαμπουνάνε σα πανάκεια...
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Τι σχέση έχει η αφάγια με την δεμοδηκωση ;;;;
Καμια...κατι δικα τους...

Εαν δεν εχει σε αλλα σημεια τοτε το θεωρω απιθανο να μιλαμε για δεμοδηκωση.
Ζητα να παρει ξεσμα να το εξετασει,οχι να το δει κ "αα ναι,ειναι το ταδε"
Μπορει ναναι χτυπημα,τσιμπημα,εκζεμα 1002...μη σκας προκαταβολικα.

ΥΓ:στην θεωρια συμφωνώ κ καταλαβαίνω πως κ γιατι συστήνεται μια μερα αφαγιας,ετσι κ αλλιώς,δίχως να εχεις προβληματα.
Αλλα καθε περίπτωση ειναι διαφορετικη,πχ εμενα η Ηρα τρωει κ πετρες,ποτε δεν ειχε κανενα θεμα με το στομαχι της,ποτε δεν την έχει πειράξει τιποτα (το πολυ πολυ να μου αλλαξει τα φωτα στην πορδη) αλλα εαν κανει παραπανω απο 12 ωρες να φάει αρχίζει τους εμετους (ειμαι 99,8% σιγουρη οτι το κανει για να με εκβιασει,δε μπορω ομως κ να την εχω να ξερνοβολαει στομαχικα υγρα)
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Καμια...κατι δικα τους...

Εαν δεν εχει σε αλλα σημεια τοτε το θεωρω απιθανο να μιλαμε για δεμοδηκωση.
Ζητα να παρει ξεσμα να το εξετασει,οχι να το δει κ "αα ναι,ειναι το ταδε"
Μπορει ναναι χτυπημα,τσιμπημα,εκζεμα 1002...μη σκας προκαταβολικα.
Μια χαρά πιθανό για εμένα αφού ,πριν φτάσεις στην γενικευμένη μορφή, τοπικά εμφανίζεται. Και βέβαια χρειάζεται ξέσμα για να γίνει οποιαδήποτε διάγνωση.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Μα κ μενα εντοπισμενη είχε
κ ειχε μικρα μικρα μπαλωματακια,
στα πατουσια κ κατω απτο σαγονι...
το ξεσμα που πηραμε εμεις πχ ηταν εντελως τυπικό,
απλα για να το επιβεβαιωσουμε.
Τωρα,
τοσο μεγάλο σε μεγεθος,
κ μονο ενα...
δε ξερω,
επιφυλάσσομαι,
αλλα το μυαλο μου δε θα πηγαινε πρωτα πρωτα στη δεμοδηκωση,
σε καμια περίπτωση.
Ίδωμεν,κοντος ψαλμος αλληλούια
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Καμια...κατι δικα τους...

Εαν δεν εχει σε αλλα σημεια τοτε το θεωρω απιθανο να μιλαμε για δεμοδηκωση.
Ζητα να παρει ξεσμα να το εξετασει,οχι να το δει κ "αα ναι,ειναι το ταδε"
Μπορει ναναι χτυπημα,τσιμπημα,εκζεμα 1002...μη σκας προκαταβολικα.

ΥΓ:στην θεωρια συμφωνώ κ καταλαβαίνω πως κ γιατι συστήνεται μια μερα αφαγιας,ετσι κ αλλιώς,δίχως να εχεις προβληματα.
Αλλα καθε περίπτωση ειναι διαφορετικη,πχ εμενα η Ηρα τρωει κ πετρες,ποτε δεν ειχε κανενα θεμα με το στομαχι της,ποτε δεν την έχει πειράξει τιποτα (το πολυ πολυ να μου αλλαξει τα φωτα στην πορδη) αλλα εαν κανει παραπανω απο 12 ωρες να φάει αρχίζει τους εμετους (ειμαι 99,8% σιγουρη οτι το κανει για να με εκβιασει,δε μπορω ομως κ να την εχω να ξερνοβολαει στομαχικα υγρα)
Ναι θα πάρει δείγμα μου είπε ήδη!
 




Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Δεμοδεκτική ψώρα λοιπόν . Μας έδωσε bravecto κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται τπτ άλλο ...

Επίσης μου είπε ότι είναι κολλητική ... ! Είναι δυνατόν ;;; Διαφώνησα λίγο μαζί της . Λόγω αυτών που έχω διαβάσει . Αλλά το σταμάτησα γιατί δεν είμαι κ ειδικός !! Τέλος πάντων ...

Μου είπε ότι το προλάβαμε στην αρχή . Δεν είχε σε κανένα άλλο σημείο του σώματος της . Ούτε ο Μαξ έχει κάτι . Τους ψάξαμε κ τους δυο στο κτηνιατρείο .
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ανέφερες τιποτα εσυ?του στυλ "υποψιαζομαι οτι ειναι αυτο"?
Αιντε κ να πω οτι ειναι εστιακη (αφου έχει μονο 1,εγω θα το ξαναεψαχνα παντως το σκυλι) αλλα κ κολλητικη?
Περναει απτην μαμα στα κουταβια!αυτο!
Διαβασε για το demodex
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3