ΑΓΟΡΑ ιμαντα


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
Θελω να παρω για τον κουταβο έναν 25 μετρο ιμαντα που μπορω να βρω?:confused:
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Eκτος απο τα pet shop πολυ καλους ιμαντες (μεγαλους) σε πολυ καλες τιμες, εχουνε κ στα ειδη ιππασιας......
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
• 3 ευρώ σχοινί 15 μέτρα στα TIGER Stores!Το τσάκωσα προχθές.:D

• Από είδη σιδηρικών κόβεις με το μέτρο. Διαλέγεις και την διάμετρο.

• Μπορείς να αγοράσεις από Pet Shop ναυλον ιμάντα συγκεκριμένων μέτρων.

Θα σου πρότεινα ότι και να διαλέξεις να προσέξεις να είναι ελαφρύς ο ιμάντας.
 
  • Like
Reactions: Hammer


Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
και εγώ σχοινι του πήρα 10 μέτρα και εδεσα ενα clipaki στο τέλος του για να γινει λουρι....νομίζω οτι ειναι υπέρ-αρκετο αν θές να τον έχεις κάπου ελευθερο να τρέχει/παίζει και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο μην παρεκτραπει και τον κυνηγάς. (παντως ηδη τα 10μ ειναι μπολικα ....τα 25 και δυσκολα μαζέυονται και θα μπλεκονται συνέχεια φοβάμαι και ισως να μην σε βολέψουν αν το θές για αυτό το σκοπό ..... εμένα με βολεψε να κάνω και απο ενα κομπο στο σχοινι ανα 3-4 μέτρα ωστε να εχω καλύτερο κρατημα.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Μακρια απο πετ σοπ θα τον πληρωσεις χρυσο χωρις λογο. Εγω κατεβηκα Μοναστηρακι, πηγα σ ενα μαγαζι με ραφτικα κλπ, και πηρα με το μετρο. Μετα αγορασα ενα κουμπωμα απο πετ σοπ, και τελος πηγα σε τσαγκαρη και μου το εραψε πανω στον ιμαντα!
προτιμω ιμαντα γιατι το σχοινι ειναι χειροτερο για το χερι
 


m@r@

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
292
1
Έχω πάρει 20 μετρο από βιοτεχνία στα 20 ευρώ αν θυμάμαι καλά, με θηλιά στο ένα άκρο για να το κρατάς και γάντζο στο άλλο (σαν οδηγό δλδ). 1,5 εκατοστό ο ιμάντας.
Αν είσαι Αθήνα σου λέω που είναι.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Ενα 10μετρο ειναι το ιδανικοτερο μηκος. Εχω της clix και ειναι καταπληκτικο ,παναλαφρο και ανθεκτικο ,το πλενω στο πλυντηριο και ειναι καινουργιο. Απο το αμαζον .αν θελεις πιο φθηνο εχει στο ebay αλλες μαρκες και στα 15 μετρα με 3.50 λιρες αγγλιας και δωρεαν αποστολη.θα σε συμβουλευα να παρεις εξειδικευμενο για πετ για να εχει σταθεροτητα το κουμπωμα.
 


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
Πρωτον θα ηθελα να σας ευχαριστησω όλουσ για τιςς απαντησεις σας και τωρα παω να ψαξω να δω τι με συμφερει απο τι βλεπω σε 10μ ιμαντα θα καταληξω
 


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
• 3 ευρώ σχοινί 15 μέτρα στα TIGER Stores!Το τσάκωσα προχθές.:D

• Από είδη σιδηρικών κόβεις με το μέτρο. Διαλέγεις και την διάμετρο.

• Μπορείς να αγοράσεις από Pet Shop ναυλον ιμάντα συγκεκριμένων μέτρων.

Θα σου πρότεινα ότι και να διαλέξεις να προσέξεις να είναι ελαφρύς ο ιμάντας.
Κ. στελιο θα μπορουσατε να μου παραθεσετε ο site απο οπου το πηρατε?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Είναι η γνωστή αλυσίδα καταστημάτων Tiger με φθηνά προιόντα για οικιακή χρήση!

Ο ιμάντας δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο από ποιότητα απλώς τον βρήκα 15μετρο και τον πήρα.

Αν ο σκύλος σας είναι ο εικονιζόμενος να προτιμήσετε ελαφρύ ιμάντα.

Παρακαλώ όχι και "κύριο", νεούδι πράγμα...:D

Ενα 10μετρο ειναι το ιδανικοτερο μηκος. Εχω της clix και ειναι καταπληκτικο ,παναλαφρο και ανθεκτικο ,το πλενω στο πλυντηριο και ειναι καινουργιο. Απο το αμαζον .αν θελεις πιο φθηνο εχει στο ebay αλλες μαρκες και στα 15 μετρα με 3.50 λιρες αγγλιας και δωρεαν αποστολη.θα σε συμβουλευα να παρεις εξειδικευμενο για πετ για να εχει σταθεροτητα το κουμπωμα.
Εσύ άσε τα κουμπώματ-ακια και πάρε έναν ΧΑΛΚΑ για να έχει αντοχή!
Μια να κάνει και τραβήξει ο κύριος θα κλαις και το κούμπωμα!;)
 
Last edited:


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
Είναι η γνωστή αλυσίδα καταστημάτων Tiger με φθηνά προιόντα για οικιακή χρήση!

Ο ιμάντας δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο από ποιότητα απλώς τον βρήκα 15μετρο και τον πήρα.

Αν ο σκύλος σας είναι ο εικονιζόμενος να προτιμήσετε ελαφρύ ιμάντα.

Παρακαλώ όχι και "κύριο", νεούδι πράγμα...:D



Εσύ άσε τα κουμπώματ-ακια και πάρε έναν ΧΑΛΚΑ για να έχει αντοχή!
Μια να κάνει και τραβήξει ο κύριος θα κλαις και το κούμπωμα!;)
ευχαριστω δεν ειναι ο εικονιζομενοσ ο σκυλακος είναι λιγο πιο μεγαλος
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Εσύ άσε τα κουμπώματ-ακια και πάρε έναν ΧΑΛΚΑ για να έχει αντοχή!
Μια να κάνει και τραβήξει ο κύριος θα κλαις και το κούμπωμα!;)
Αχαχαχα!!!!εχει περασει το crash test!! Το θεμα δεν ειναι να μη κλαιω το κουμπωμα αλλα μη κλαιω τη μαχη αν κανει πως τραβαει!!
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Αχαχαχα!!!!εχει περασει το crash test!! Το θεμα δεν ειναι να μη κλαιω το κουμπωμα αλλα μη κλαιω τη μαχη αν κανει πως τραβαει!!
Πάντως, πρόσεχε, το είχα πει και αλλού: Το ίδιο λουρί (=το ίδιο κούμπωμα) έχει κρατήσει στο μοναδικό άγριο τράβηγμα που έκανε ο δικός μου (κανονική εφόρμηση) και κάποια μέρα απλά άνοιξε μόνο του όταν περπατάγαμε. :-s
Βέβαια, αν κατάλαβα καλά, έχεις πολύ καλό "έλα" (εμάς έχει επιλεκτική ακοή ακόμα...), αλλά και πάλι προσπάθησε να ελέγξεις πόσο στιβαρό είναι για να είσαι σίγουρη ότι δεν θα γίνει το κακό μόνο και μόνο από το κούμπωμα (εγώ τα ανοιγοκλείνω και προσπαθώ να καταλάβω αν έχουν λασκάρει καθόλου)

Σε σχέση με εσένα, εκείνη τη φορά που έφυγε σφαίρα ήμουν τυχερή και έπεσα σε χώματα (κατουρημένα βέβαια :-\"), δεν θέλω να ξέρω τι θα γινόταν αν έπεφτα στην άσφαλτο με τέτοια δύναμη που έφυγα κάτω -και απροετοίμαστη. :confused:
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Δαφνη τον συγκεκριμενο ιμαντα δεν τον χρησιμοποιω στο δρομο που εχει πολλους αντιπερσπασμους.εκει εχω εκπαιδευτικο δερματινο λουρι της gappay. Στο δρομο περπατα διπλα μου χωρις να τραβα και απλα εχω το νου μου για γατες και αρσενικους σκυλους και τον βαζω στο κατσε ,ξαπλα ,αν δω κατι που θα μας χαλασει.το κρας τεστ το περασε οταν μια μερα τσιτωσε τοσο με τον φιντελ ,τον σκυλο που εγιναν μαλιοκουβαρα μια μερα και εφορμησε μην ακουγοντας τπτ εκτος απο το ενστικτο του. Εκει διαπιστωσα οτι οντως ειναι γερο.
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Καλά, εγώ είμαι και υπερβολική με την "πρόληψη" σε τέτοια θέματα. Είμαι λίγο του "φύλαγε τα ρούχα σου".
Εφ'όσον είναι ελεγμένο και το εμπιστεύεσαι μιά χαρά, είμαι πολλάκις παθούσα σε αυτό το θέμα (χωρίς πρόβλημα ποτέ ευτυχώς!) και γι'αυτό το ανέφερα! :)
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Ελπιζω να ερθει η πολυποθητη μερα(μου ειπαν γυρω στα 3 με την ωριμοτητα) που θα αδιαφορει στη θεα αρσενικου εστω απο μακρυα.
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
είχα αγοράσει το παρακάτω "καταπληκτικο" ιμάντα με συρματόχοινο που είναι υποτίθεταί ό,τι πιο ανθεκτικό και το τέρας τον έσπασε!!! ευτυχώς δεν έχει τάσεις φυγείς και δεν κουνήθηκε από δίπλα μου!!! Πάλι μου πούλησαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες (ή έχω τον Κούτζο το βρωμόσκυλο)

 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Αυτόν τον ιμάντα, που τον χρησιμοποίησες;
Θεωρητικά, είναι για χρήση σε αυλή πχ για να έχει μια ελευθερία κινήσεων.
Και πως τον έσπασε; Φαντάζομαι εννοείς, μόνο στην μεταλλική σύνδεση των άκρων ε;
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Δεν εχει καλα κλιπς αυτος ο ιμαντας τον ειχα και γω και γενικα δεν τον προτιμω γιατι το συρματοσχοινο ειναι επικινδυνο.

Καλυτερα να φτιαξεις τον δικο σου ιμαντα με σχοινι ή αλυσιδα αναλογα γιατι το θες. Αν ειναι για εξω να μην ειναι πολυ χοντρο το σχοινι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf