Αποβολή ξένου σώματος?




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Καταρχήν ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και τη συμπαράσταση...στο θέμα μας τώρα,αφόδευσε αρκετή ποσότητα πρασινωπών κοπράνων αλλά δυστυχώς δεν ηταν μέσα κάποιο απο τα σιδεράκια...αναμονή λοιπόν...το παραφινέλαιο θα πάω να το αγοράσω!Όσο για τη γαστροσκόπιση μήπως εννοείς λαπαροσκόπηση?Πάλι θα γινόταν τομή οπότε αυτό προσπαθούμε να αποφύγουμε...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εγώ θα την έκανα την εγχείρηση χωρίς δεύτερη σκέψη. Αν δοκιμάζοντας διάφορα "γιατροσόφια" το σίδερο κάνει μεγαλύτερη ζημιά μπορεί και να είναι αργά. Ο Μπου έκανε την ίδια εγχείρηση 3 μηνών για να βγάλουμε 3 κάλτσες που είχαν σφηνώσει στο έντερο. Το ότι τη κάναμε αμέσως ήταν σωτήριο...
Βέβαια μπορεί να μην είναι η ίδια περίπτωση και σίγουρα ο κτηνίατρος θα ξέρει καλύτερα...αλλά θεωρώ ότι αν ήταν να βγει θα είχε ήδη βγει τόσο καιρό...
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Βρε Αργυρώ περαστικά σας...!!
Θα συμφωνήσω με την Κατερίνα...όπως και με το παιδί που είπε για την γαστοσκόπηση. Δεν μπορεί να γίνει γαστροσκόπηση να βγει το ένα από το στομάχι ?
Γιατί τόση αναμονή ?
Επίσης να πω...ότι το παραφινέλαιο είναι για να μαλακώνει τα κόπρανα..μήπως αν δώσεις και μαλακώσουν να υπάρχει κίνδυνος το σίδερο να <γδάρει> το έντερο ? Λέω μήπως...απορία εκφράζω.
 
Last edited:


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Κι εγώ συμφωνώ. Η αναμονή μπορεί να κάνει τα πράγματα χειρότερα.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Παιδιά συμφωνώ..αλλά δεν ανοίγεις το σκυλί χωρίς να έχει εξαντλήσει τα περιθώρια,αφού ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο μέχρι την Παρασκευή κάτι θα ξέρει!Τα σιδεράκια ευτυχώς είναι απο οτι είδαμε και στην ακτινογραφία γυρισμένα πρός τα μέσα οπότε λογικά δεν είναι τόσο επικίνδυνα αυτη τη στιγμή!Σε δυό μέρες θα ξέρουμε!Η γαστροσκόπηση είναι για να δείς το ξένο σώμα αν δε κάνω λάθος,η λαπαροσκόπηση το αφαιρεί αλλά και αυτή με τομή γίνεται...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Aργυρώ εφόσον έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σας εννοείται ότι ακολουθείς τις συμβουλές του. :)
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Όταν ο Ντιεγκο είχε κάνει το ίδιο πράγμα μου είπε ο γιατρός να του δίνω να τρώει πατάτα και μακαρόνια. Γιατί γίνονται σαν μια μάζα όλα αυτά στο στομάχι και τα αποβάλει πιο εύκολα.
Περαστικά σας και εύχομαι να μην χρειαστεί χειρουργείο!
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Σήμερα θα πάμε σε μια δεύτερη κτηνίατρο στην Χαλκίδα για 2η γνώμη..μου είπε οτι αν είναι ακόμα στο στομάχι βγαίνουν με γαστροσκόπηση και δε χρειάζεται χειρουργείο...απο εκεί και πέρα θα δείξει η ακτινογραφία τι πρέπει να γίνει...το πόσο αγχωμένη είμαι δε περιγράφεται!:(
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
η διάθεση της πως είναι γενικά???
εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχετε ακόμα περιθώριο να μην χρειαστεί χειρουργείο!!!

περαστικά σας
 








ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
η διάθεση της πως είναι γενικά???
εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχετε ακόμα περιθώριο να μην χρειαστεί χειρουργείο!!!

περαστικά σας
Η διάθεση της ειναι σούπερ...μες την ενέργεια!Ευχαριστούμε!

:(

Βρε Αργυρώ... περαστικά σας! Τι να πω πια? :(
Ξέρεις....επίσης!Ευχαριστούμε!

Στην Ταπούτη θα πάτε?
Από Αθήνα?
Ναι στην Ταπούτη απο Λούτσα!

Καλή επιτυχία!
Ευχαριστούμε!
 




irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Αν θέλεις διάβασε και αυτό το θέμα: Η Samba σαμογιέντ ψάχνει σπίτι!

Έχεις ρωτήσει στην Αθήνα που φαντάζομαι είναι και πιο κοντά σου.

Για τον Κέστη, περιοχή Χαλάνδρι, οι περισσότεροι σαυτό το φορουμ λένε εξαιρετικά λόγια.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Οχι ρε συ. Ολόκληρη κουβέντα έχουμε κάνει για πάρτη της.
Αλλού δεν μπορείτε να πάτε;
Δεν ξέρω κάτι....τώρα το διάβασα...μάλιστα το ακύρωσα...για πείτε κανέναν ΚΑΛΟ γιατρό που να μην κάνει εγχείρηση έτσι απλά...(Και να μη ζητάει και 400€ για εγχείρηση....)
 
Last edited:


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Χαχαχαχαχαχα
Πως έφτασε η χάρη της Ταπούτη μέχρι τη Λούτσα?
Κανένας άλλος γιατρός δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει?
Εντάξει, είναι καλή η κλινική, αλλά...
μην τα ξαναλέω, τα είπα αναλυτικά στο θεμα που σου δινει η irma
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Χαχαχαχαχαχα
Πως έφτασε η χάρη της Ταπούτη μέχρι τη Λούτσα?
Κανένας άλλος γιατρός δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει?
Εντάξει, είναι καλή η κλινική, αλλά...
μην τα ξαναλέω, τα είπα αναλυτικά στο θεμα που σου δινει η irma
Είχα ξαναπάει για τα πόδια της οταν ηταν μικρή...ειναι γιατρός γνώστου μου εκτροφέα...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22