Αποβολή ξένου σώματος?




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Για να γελάσουμε.....ο καλός μου λοιπόν σιχαίνεται τα κόπρανα του σκύλου...δε τα πλησιάζει,παλαιότερα έχει τύχει να με ξυπνήσει μες στην νύχτα να μου πεί "Αργυρώωωωωωωωωωω η μικρή έχεσε....έλα να τα μαζέψεις!" οπότε καταλαβαίνεται! Χτες έπεσα για ύπνο κατά τις 12 και κάτι....μετά απο κανένα δίωρο έρχεται και κάτι μου λέει αλλά ήμουν τόσο κομμάτια που δεν έδωσα σημασία!Σήμερα το πρωί συνειδητοποίησα τι είχε συμβεί....είχε κάνει κακά η μικρή,τα μάζεψε σε μια σακουλίτσα νάιλον και τα ζούληξε να δεί αν βγήκε το σιδεράκι...!Είχε βγεί και ήρθε και μου το είπε αλλά χαμπάρι εγώ!!!Ο σιχασιάρης λοιπόν ζούληξε τα κακά της κόρης....χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Για να δείτε πώς σε αλλάζουν τα σκασμένα!!
 
  • Like
Reactions: d-friend


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Και μετα απο αυτό πάει η όρεξη για προβατίνα... :p
Αντε τέλος καλό, όλα καλα!!!
 




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Μπράβο ωραία νέα..είδες που τελικά όλα τα κάνουν(πιάνουν)έτσι είναι οι ''μπαμπάδες''!!:)

Τάκη ένα θα σου πω με κοιτάνε όλοι που γελάω μόνη μου...:cool:
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
«Τί? Έφυγε? Και δεν θα ξαναφάω πατάτες/προβατίνα/μακαρόνια? Μαμάαα, που τα'χεις τα υπόλοιπα μανταλάκια είπαμε?»
 
  • Like
Reactions: d-friend


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
:cool:Σας ευχαριστούμε όλους...κρητικοπούλα μου,τις κάνει τις ατασθαλίες οπότε είμαι σίγουρη πως θα βρεί τον τρόπο για να μας λαχταρήσει πάλι και να καλοπεράσει...χαχαχαχα!Ειρήνη ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη και το κουράγιο στο ιατρείο!
 




maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Ευτυχώς πήρε τελος η αγωνία σας, μα είναι απίθανο το τι τρώνε, ποτε δε φανταζόμουν ότι οι σκατουλες θα είχαν τόσο ενδιαφέρον, έχω βρει διάφορα ,απο περιτύλιγμα σάλαμιου μέχρι ξύλα και πλαστικά, ποτε θα τελειώσει αυτο το χούι απορώ.
 




rossi

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2012
181
0
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ευτυχώς πήρε τελος η αγωνία σας, μα είναι απίθανο το τι τρώνε, ποτε δε φανταζόμουν ότι οι σκατουλες θα είχαν τόσο ενδιαφέρον, έχω βρει διάφορα ,απο περιτύλιγμα σάλαμιου μέχρι ξύλα και πλαστικά, ποτε θα τελειώσει αυτο το χούι απορώ.
Τέλος καλό όλα καλά!!!!!!!
το δικό μου μια σταλία, είχε φάει την κάσα της πόρτας η οποία τώρα δεν κλείνει καλά, αλλά ευτυχώς έχω ξύλινα μανταλάκια (φυσικό προιόν)
 




vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Για την επομένη φορά προτείνω….
1κσ αλάτι
1κγ κανέλα
1κγ πιπέρι κόκκινο
1κγ μοσχοκάρυδο
4-5 φύλα δάφνης
1 σκόρδο καθαρισμένο
Βάζουμε 2 ½ λίτρα ζεστό νερό και ξανακατεβούμε καλά τα υλικά , αφήνουμε να κρυώσει το νερό και βυθίζουμε μέσα τα κομμάτια της προβατίνας .
Τα αφήνουμε στο ψυγείο για 24 έως 48 ώρες.
Μετά μπορούμε να ψήσουμε στους 120 έως 140 βαθμούς κελσίου για περίπου 3 ώρες.
Επειδή όμως το σκυλί δεν κάνει να τρώει φαγητά με μπαχαρικά , μπορείς να καλέσεις εμάς να το τιμήσουμε δέοντος και χωρίς να έχουμε φάει πριν μανταλάκι.

Καλή επιτυχία
 




agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Αχ, βρε Αργυρώ..., αγωνία...
Θα βγει, δε θα βγει...κι αν θα βγει..., πότε θα βγει?? :rolleyes:
Τέλος καλό, όλα καλά...:)

(Βαγγέλη, δε μας λες για πόσα κομμάτια προβατίνας είναι η παραπάνω δοσολογία...χεχε)
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22