ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Τι χαπακι της εδωσε??

Μαλλον το κακομοιρο πονεσε απο το εμβολιο, μηπως εχει σγρομπαλακι εκει που της
το εκανε η κτηνατρος και για αυτο ποναει??
prenozol μισο χαπι της εδωσε...
δεν τοολμαω να την ακουμπησω εκει..
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Υποθετω ξερεις οτι ειναι κορτιζονη. Σου ειπε για πιο λογο της εδωσε prezolon?

Αρα ποναει απο το εμβολιο. Η ξαδερφη μου που εχει μικρο σε κυβικα σκυλακι οποτε
το παει για εμβολιο και κανα δυο μερουλες μετα δεν μπορει να την χαιδεψει στο
συγκεκριμενο σημειο γιατι ποναει απο την ενεση. Βεβαια εσυ για καλο και για κακο
ασε να ερθει και ο κτηνιατρος της σχολης σου. Τα αποτελεσματα των εξετασεων αιματος
ποτε βγαινουν?

βεβαια οπως σου ειπαν και οι υπολοιποι κακως του εκανε του κουταβιου ηρεμιστικη ενεση,
δεν εκανε σε δεινοσαυρο εμβολια και αυτη, ημαρτον!
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Υποθετω ξερεις οτι ειναι κορτιζονη. Σου ειπε για πιο λογο της εδωσε prezolon?

Αρα ποναει απο το εμβολιο. Η ξαδερφη μου που εχει μικρο σε κυβικα σκυλακι οποτε
το παει για εμβολιο και κανα δυο μερουλες μετα δεν μπορει να την χαιδεψει στο
συγκεκριμενο σημειο γιατι ποναει απο την ενεση. Βεβαια εσυ για καλο και για κακο
ασε να ερθει και ο κτηνιατρος της σχολης σου. Τα αποτελεσματα των εξετασεων αιματος
ποτε βγαινουν?

βεβαια οπως σου ειπαν και οι υπολοιποι κακως του εκανε του κουταβιου ηρεμιστικη ενεση,
δεν εκανε σε δεινοσαυρο εμβολια και αυτη, ημαρτον!
ναι μου το ειπε και η ιδια οτι ειναι κορτιζονη δεν θα την αφηνα να της δωσει κατι ασχετο και να την κανει χειροτερα.
τα αποτελεσματα βγηκαν οταν τα εκανε μετα απο μια ωρα στο κτηνιατρειο της και δεν εχει τιποτα φυσιολογικα τα αποτελεσματα οπως μου ειπε γιατι δεν ξερω να διαβαζω την αιματολογικη αλλα την εχω παρολα αυτα να την δειξω στον κτηνιατρο.ναι δηλαδη ολος ο κοσμος τα ιδια μου λενε.να φανταστεις τρεις κτηνιατροι ειναι στο συγκεκριμενο κτηνιατρειο και δεν μπορουσαν να κρατησουν μια σταλια πραματακι?μολις τωρασ τα συνειδιτοποιω και ειναι λιγουλακι αργα.
μαλλον απο το εμβολιο ποναει αλλα τετοιες κραυγες δεν εχει βγαλει ποτε ακομα και οταν περασα με την καρεκλα με ροδες πανω απο το ποδαρακι της δεν εκανε ετσι.πρεπει να σφαδαζει στον πονο.κανει να της δωσω και αλλο χαπι τωρα?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Δεν ειμαι γιατρος αλλα καλυτερα να περιμενεις μεχρι το απογευμα που θα ερθει και ο
κτηνιατρος απο την σχολη σου, γιατι ισως και να μην χρειαζεται. Δεν ξερω αν βοηθαει η κορτιζονη
σε τετοιου ειδους θεμα.

Μαλλον στρεσαριστηκε και φοβηθηκε και συν οτι ποναει το μικρουλακι και αντιδρα ετσι.
Μια σταλιτσα πλασματακι ειναι φαντασου. Παντως να μην ξαναφησεις να του κανουν ηρεμιστικη
για τετοια θεματα!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αστην να ηρεμήσει με την ησυχία της. Μην της δίνεις τίποτα άλλο ακόμη.
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Δεν ειμαι γιατρος αλλα καλυτερα να περιμενεις μεχρι το απογευμα που θα ερθει και ο
κτηνιατρος απο την σχολη σου, γιατι ισως και να μην χρειαζεται. Δεν ξερω αν βοηθαει η κορτιζονη
σε τετοιου ειδους θεμα.

Μαλλον στρεσαριστηκε και φοβηθηκε και συν οτι ποναει το μικρουλακι και αντιδρα ετσι.
Μια σταλιτσα πλασματακι ειναι φαντασου. Παντως να μην ξαναφησεις να του κανουν ηρεμιστικη
για τετοια θεματα!
ναι εννοειται τουλαχιστον τωρα το ξερω εκεινη την στιγμη απλα σκεφτομουν οτι κτηνιατρος ειναι περισσοτερα απο μενα ξερει..δεν μπορω να της υποδειξω εγω τι να κανει.παντως οσοι ερχοταν στο κτηνιατρειο ακουγα μονιμως την φραση και απο τους τρεις κτηνιατρους θα κατσει η να κανουμε μια ηρεμιστικη και ολοι ελεγαν θα το κρατησω μμη κανετε ενεση.εδω απο γερμανικο ποιμενικο ενηλικο οπως το ειδα θηριο πραγμα σε σχεση με τη δικη μου προσπαθησε ο ιδιοκτητης να το κρατησει να του παρουν αιμα και δεν καθοταν αλλα τα καταφεραν.
τελος παντων τωρα με μετανοιες δεν καταφερνω κατι παρα προσοχη την επομενη φορα.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Το γνωστο ρητο που εχει τυχει σε ολους μας. . . επαθα και εμαθα!

Περιμενουμε τα νεα σας το απογευμα αν και να δεις οσο περναει η ωρα και ηρεμει
θα ειναι μια χαρουλα!!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εννοείτε ΜΑΚΗ, Dimitri$ και galazio, ότι παραείναι πολλές οι συμπτώσεις;;; :-k:-k:-k
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εγω της εδωσα διωρια δυο εβδομαδες να μαθει να κανει την αναγκη της σε εφημεριδα..δυο χρονια ειναι πολλα θα αυτοκτονησω..ασε που πρεπει να ειμαι και αλλεργικη σ'αυτην και θα παω αυριο στο γιατρο να μου δωσει κανα χαπι γιατι την παιρνω αγκαλια και τρεχει το δακρυ κορομηλο.ασε που ολοι νομιζουν οτι συγκινουμαι που την βλεπω
οχι δεν εννοω τιποτα

τι πιο πιθανο απο το δυο ατομα , να εχουν το ιδιο Nick σε δυο διαφορετικα φορουμ , το ιδιο avatar , την ιδια φυλη , το ιδιο φυλο , την ιδια μυρωδια , την ιδια ηλικια και την ιδια αλεργία ???????

α ξεχασα

το ενα εχει παρβο και οτιτιδα και το αλλο αλεργία στα εμβόλια την ιδια ημερα .........................
 
Last edited:






mariakapa

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
167
0
Aθηνα
Λυπαμαι πολυ για την Τζεσυ Μιχαελα, πραγματικα πολυ!!!!!Μακαρι το σκυλακι να γινει καλα αν και ο τυφος ειναι πολυ σοβαρο πραγμα. Τωρα για τα υπολοιπα δεν θα σε κρινω αλλα προφανως θα ειχες τους λογους σου για να μας κρυψεις οτι την αγορα την εκανες απο το εκτροφειο της Θασου. Δεν μπορω να σου κρατησω κακια γιατι δεν πιστευω οτι ηθελες να μας κοροιδεψεις αλλα λογω της καλης τιμης απο εκει και τα δικα σου ασχημα οικονομικα λιγο η μεγαλη σου λαχταρα να παρεις yorkie λογω το οτι πηρες καλες πληροφοριες απο το αλλο forum για to greenisland, την πατησες.Δεν κρυβω οτι και εγω πιστευα οτι αυτο το εκτροφειο ειναι καλο καθως στις διακοπες μου γνωρισα κυρια που ειχε παρει απο εκει το δικο της που ηταν ενα κουκλι και μαλιστα ειναι γραμμενη και στον koe.Δεν θελω μονο να πιστεψω οτι το συγκεκριομενο forum to ειδες σαν μπαμπουλας και οτι δηλ τι θα σε καναμε ντα? ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων και τον επιλογων του.Αν εδω λεμε και ξαναλεμε τα ιδια και τα ιδια ειναι για να παιρνουμε σωστα σκυλια απο σωστους ανθρωπους που ξερουν την εκτροφη τους. Λυπαμαι πραγματικα για το σκυλακι!!
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
...Τι έγινε ρε παιδιά:confused::confused::confused: Παρατηρώ πολλές ομοιότητες... οφείλω να ομολογήσω και εγώ....
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
λοιπον ενημερωθηκα για αυτον τον λογαριασμο απο μελος του www.ourdogs.gr και δεν ειμαι το ατομο αυτο.το σκυλακι του αβαταρ ειναι δικο μου παντως πριν ακομα το παρω απο τις φωτο που μου εστειλε η εκτροφεας.ισχυουν αυτα περι τυφου και το πηρα απο το www.greenislandspuppies.com και σπουδαζω κτηνιατρικη καρδιτσα για οποιιον θελει να το επιβεβαιωσει του στελνω μηνυμα με ονοματεπωνυμο...δεν γραφω εγω αυτα και δεν ξερω για ποιον λογο γινονται τετοιου ειδους κακογουστα αστεια.σας ευχαριστω και μην παιζετε με ενθρωπους που πραγματικα εχουν αγωνια
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
Λυπαμαι πολυ για την Τζεσυ Μιχαελα, πραγματικα πολυ!!!!!Μακαρι το σκυλακι να γινει καλα αν και ο τυφος ειναι πολυ σοβαρο πραγμα. Τωρα για τα υπολοιπα δεν θα σε κρινω αλλα προφανως θα ειχες τους λογους σου για να μας κρυψεις οτι την αγορα την εκανες απο το εκτροφειο της Θασου. Δεν μπορω να σου κρατησω κακια γιατι δεν πιστευω οτι ηθελες να μας κοροιδεψεις αλλα λογω της καλης τιμης απο εκει και τα δικα σου ασχημα οικονομικα λιγο η μεγαλη σου λαχταρα να παρεις yorkie λογω το οτι πηρες καλες πληροφοριες απο το αλλο forum για to greenisland, την πατησες.Δεν κρυβω οτι και εγω πιστευα οτι αυτο το εκτροφειο ειναι καλο καθως στις διακοπες μου γνωρισα κυρια που ειχε παρει απο εκει το δικο της που ηταν ενα κουκλι και μαλιστα ειναι γραμμενη και στον koe.Δεν θελω μονο να πιστεψω οτι το συγκεκριομενο forum to ειδες σαν μπαμπουλας και οτι δηλ τι θα σε καναμε ντα? ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων και τον επιλογων του.Αν εδω λεμε και ξαναλεμε τα ιδια και τα ιδια ειναι για να παιρνουμε σωστα σκυλια απο σωστους ανθρωπους που ξερουν την εκτροφη τους. Λυπαμαι πραγματικα για το σκυλακι!!
σ'ευχαριστω πολυ και το σκυλακι μου εγινε ευτυχως καλα γιατι το προλαβαμε..και ναι ισχυουν οσα λες για το αλλο φορουμ οτι επηρεαστηκα καπως αλλα την αποφαση μου ευτυχως η δυστυχως την ειχα παρει οταν μιλησα με την εκτροφεα οποτε πιστευω οτι και καποις να μου ελεγε οτι δεν ειναι σωστη θα το ειχα παρει δεν ξερω γιατι μη με ρωτας..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
...δεν γραφω εγω αυτα και δεν ξερω για ποιον λογο γινονται τετοιου ειδους κακογουστα αστεια.σας ευχαριστω και μην παιζετε με ενθρωπους που πραγματικα εχουν αγωνια
Επειδή εγώ έναν διχασμό τον έχω πάθει... Μιχαελα11, αν κάποιος κάνει κακόγουστα αστεία, σίγουρα δεν είμαστε όλοι οι άλλοι, που δεν έχουμε κανένα μα κανένα απολύτως κοινό με σένα. Επίσης, δεν έχουμε κανέναν λόγο να παίζουμε με κανέναν που είναι σε οποιαδήποτε αγωνία. Αν βέβαια έχεις διαβάσει όλο το θέμα, θα είδες ότι μόνο καλοπροαίρετες συμβουλές δίνουμε απο χθες που άνοιξε το θέμα. Οπότε, αν τυχόν έχεις απορίες ή παράπονα, θα σου πρότεινα να αναφερθείς προσωπικά και όχι σε όποιον πάρει ο χάρος. Και τέλος πάντων, περαστικά στο σκυλάκι σου, όποιο είναι, ότι είναι και ότι πρόβλημα μπορεί να έχει.
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
Επειδή εγώ έναν διχασμό τον έχω πάθει... Μιχαελα11, αν κάποιος κάνει κακόγουστα αστεία, σίγουρα δεν είμαστε όλοι οι άλλοι, που δεν έχουμε κανένα μα κανένα απολύτως κοινό με σένα. Επίσης, δεν έχουμε κανέναν λόγο να παίζουμε με κανέναν που είναι σε οποιαδήποτε αγωνία. Αν βέβαια έχεις διαβάσει όλο το θέμα, θα είδες ότι μόνο καλοπροαίρετες συμβουλές δίνουμε απο χθες που άνοιξε το θέμα. Οπότε, αν τυχόν έχεις απορίες ή παράπονα, θα σου πρότεινα να αναφερθείς προσωπικά και όχι σε όποιον πάρει ο χάρος. Και τέλος πάντων, περαστικά στο σκυλάκι σου, όποιο είναι, ότι είναι και ότι πρόβλημα μπορεί να έχει.
ειπα ποιο ειναι το προβλημα και για τα κακογουστα αστεια αναφερομουν στην κοπελα που προφανος δεν ειμαι εγω και ειμαι και η μονη μιχαελα στην κτην καρδιτσα οποτε για συμπτωση δεν το βλεπω..τελος παντων τα προβληματα της σκυλιτσα μου γιορκι ηταν οτιτιδα ψυλλοι και τσιμπουρια αρχικα και τυφο τελικα απο τον οποιο βγηκαμε νικητες..
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
δεν με λενε μιχαελα11 το εβαλα γιατι το μιχαελα σκετο δεν μπορουσα δεν ξερω γιατι στο αλλο φορουμ μπηκε..οποτε μιχαελα θα με λες:)
 




Status
Κλειδωμένο θέμα