Δημιουργία λευκώματος για Ε.Π. - Ελληνικές φυλές


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
αριστοτέλης και ξενοφώντας έγραψαν αρκετά...ευτυχώς...
κατα τα άλλα μόνο σκόρπιες καταστάσεις-τα αναμενόμενα δηλαδή

παρόλα αυτά οι καινούγιοι κυνόφιλοι δείχνουμε πιό ευαισθητοποιημένοι και το μέλλον μένει να αποδείξει ότι το μπορούμε να προσθέσουμε κάτι ουσιώδες

εμπρός για το "Οι φύλακες των κοπαδιών"-εγώ πές πως το έχω παραγείλει ήδη :)
 








kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
αυτό που κάνουμε το λένε "μεριάστε σκοτώνει" στο χωριό μου

ένας πήγαινε να αγοράσει ταυρο και τόσο ενθουσιασμένος που ήταν για το γεγονός σε κάποια φάση κι ενώ ακόμα πήγαινε να τον αγοράσει άρχισε να φωνάζει στον κόσμο σαμπως να είχε τον ταυρο ήδη μαζί "μεριάστε(κάντε άκρη δηλαδή) σκοτώνει"

Εγώ θα πληρώσω κανονικά αλλά θέλω μιά σελίδα να έχει μερικά κοκόνια(την κεντρική ίσως???) άλλωστε κοκονοειδή φύλαγαν την στάνη όταν έλειπαν τα τσοπανόσκυλα και το κοπάδι απο κοράκια και ποντίκια που έτρωγαν τον καρπό-πιστεύω ότι αξίζουν μια μικρή (στην κεντρική σελίδα και ίσως και σε μιά άκρη στο κέντρο του εξώφυλλου) αναφορά

Ευχαριστώ προκαταβολικά
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
harryf3 εγώ σίγουρα το δικαιούμαι τζάμπα αφού στο δικό μου ποστ γεννήθηκε μια τόσο καλή ιδέα:rolleyes::D:):):)
Eσύ να ανεβάσεις το κουτάβι σου να το βάλω εξώφυλλο!!!!:p:D:p:D

Ξέρετε....δεν θέλω και πολύ να καβαλήσω το καλάμι και να ψάχνω για εκδότη....:p:D:p


Πάντως πέρα από την πλάκα θα μου άρεσε να υπάρξει ένα λεύκωμα για αυτά τα σκυλιά, όποιος και να το έφτιαχνε......:rolleyes:
 






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
δεν σου λέω τι βίωσα σήμερα-θα με νιώσεις απόλυτα-μιά χαρά είμαι

πάντως ακόμα υπάρχουν κοκονοειδή σε στάνες στις σέρρες (που έιδα εγώ) αλλά προφανώς και αλλού και κάνουν ακριβώς αυτή την δουλειά
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Φοιβο, σοβαρα τωρα, γιατι δεν ξεκιναμε μια προσπαθεια?
Θα παρω κι εγω σβαρνα όλα τα μαντρια του Παγγαιου. Είναι πολλα και τα εχω κοντα μου. Πού ξερεις, μπορει και να καταληξω και με κανενα νέο κουταβι!
Είμαι καλος στην αναλογικη φωτογραφια και στο ψαξιμο. Στην ψηφιακη μονο ειμαι μάπας.
Θα αγκαρεψουμε και τον Κοκονη να ψαχνει κοκονια.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Απο Σερρες ειναι η καταγωγη μου. Εσυ τι γυρευες εκει??

(τσατ το καναμε το θεμα τωρα...)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
μα... έψαχνα κοκόνια....
θα τα σβήσει ο μόντ...μην σκάς...ένα κλίκ είναι

αν πάς για φωτό βγάλε και τα μικρόσωμα-όχι μόνο τα μαντρόσκυλα
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μην με φιτιλιάζεις Άρη...
Είμαι πνιγμένος και βαριεμαι κι αυτά που κάνω και άνετα μπλεκω σε τίποτα τέτοιο και μετά θα τρέχω και δεν θα φτάνω.....



Πάντως μου αρέσει η ιδέα όσο περνά ή ώρα και περισσότερο...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Πάντως καμμιά 50αριά το λιγότερο πελάτες, τους έχετε ήδη και μόνο με την αναφορά της ιδέας. Αντε να σας πληρώσουμε και προκαταβολικά να καλύψουμε τις βενζίνες σας. Και έτσι και το βάλετε θέμα, να δεις για πότε θα μαζευτούν και όποιες ειδικότητες σας χρειάζονται, αφιλοκερδώς εννοείται, για να το πραγματοποιήσετε. Φοίβο, ξέρεις πόσοι βαριόμαστε όσα κάνουμε και μια χαρά παίρναμε τα βουνά; Αλλά που κότσια; :)
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Α καλα, με τα λογια κατεβαζουμε ολοκληρα βουνα! Στην πραξη λιγο μπορει να κολλησουμε.

Παντως, σιγουρα είναι δυσκολο εγχειρημα για ένα και δυο ατομα, τα οποια εχουν και άλλες υποχρεωσεις.
Επισης θελει και καποιες στοχειωδεις γνωσεις. Αν παω εγω πχ σε ένα μαντρι, κάθε καρακοπρίτη θα τον βλεπω για ελληνικο ποιμενικο. Πώς θα τον ξεχωρισω? Από μερικες φωτογραφιες ΕΠ που εχω δει και τα χαρακτηριστικα που εχω διαβασει?

Στελνω θα μου πεις τις φωτοφραφιες στο Φοιβο ή δεν ξερω πού, εκεινος κανει μια πρωτη επιλογη, μου δινει συμβουλες και μου λεει τράβα σε κεινο το σκυλι και δες αυτό, αυτό κι αυτό, προσεξε αυτό, παρε ένα close up εκει, ρωτα τον τσομπανη αυτο κλπ.

Τωρα σοβαρα, να το ανοιξουμε το θεμα που λεει και η Μαρία? Στην βραση κολλαει το σιδερο!




θα τον τρελλανουμε τον Φοιβο σιγουρα ναιιιιιιιι…


από το κτημα βλΕπω και Ενα και δΥο και τρΙα και τεσσερα σκυλιαααααααα
θα τα φωτογραφησω Όλα βιβλΙο θα γρΑψω θα βγαλω και λεφταααααααα
οσο κι αν ψαααχνωωωω, δεν βρισκω αλλΑ κοκοοοονιαααα
κι ο Φοιβος θα φωνααααζειιιι να παρω τΑ βουνΑ!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Στην βραση κολλαει το σιδερο!
Μια από τις φιλοσοφίες της ζωής μου... ;)

Την ηθική υποστήριξη πάντως θα την έχετε...

θα τον τρελλανουμε τον Φοιβο σιγουρα ναιιιιιιιι…


από το κτημα βλΕπω και Ενα και δΥο και τρΙα και τεσσερα σκυλιαααααααα
θα τα φωτογραφησω Όλα βιβλΙο θα γρΑψω θα βγαλω και λεφταααααααα
οσο κι αν ψαααχνωωωω, δεν βρισκω αλλΑ κοκοοοονιαααα
κι ο Φοιβος θα φωνααααζειιιι να παρω τΑ βουνΑ!!!
Τραγούδα, μέχρι να σε πάρει χαμπάρι :D:D:D
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Eσύ να ανεβάσεις το κουτάβι σου να το βάλω εξώφυλλο!!!!:p:D:p:D

Ξέρετε....δεν θέλω και πολύ να καβαλήσω το καλάμι και να ψάχνω για εκδότη....:p:D:p


Πάντως πέρα από την πλάκα θα μου άρεσε να υπάρξει ένα λεύκωμα για αυτά τα σκυλιά, όποιος και να το έφτιαχνε......:rolleyes:
Αν είναι να εξασφαλίσουμε εξώφυλλο που άλλοι κάνουν κρα για ένα εξωφυλλάκι το πληρώνω ευχαρίστως το λεύκωμα :):):) Εγώ πάντως ελπίζω να καβαλήσεις το καλάμι και γρήγορα μάλιστα:):):).
 


kate

Well-Known Member
10 Απριλίου 2010
210
1
Και αμα θελετε να παρω κι εγω σβαρνα τα χωρια της ορεινης αχαιας και να φωτογραφιζω τσοπανηδες πολυ ευχαριστως!!! :D:D:D:D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ρε είστε παλαβοί όλοι σας!!!!!!!!!!!!!!!:D:p:D:p:D
Και το χειρότερο είναι ότι με τρελαίνετε κι εμένα περισσότερο......και δεν θελω και πολύ από μόνος μου......:p:p:p:maria::maria:

Να πω την αλήθεια το σκεφτόμουν το ζήτημα του λευκώματος όλο το βράδυ....

Θέλω να συζητήσω με κάποιους ανθρώπους που μπορούν να προσφέρουν με γνώσεις και άφθονο υλικό, γιατί σίγουρα είναι δύσκολο εγχείρημα, και ίσως στο σχετικά κοντινό μέλλον να γίνει μια προσπάθεια!

Να είστε έτοιμοι όλοι να εξορμήσετε στους λόγκους και τα βουνά!!!!:D:D:p:p
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Ετοιμοι ειμαστε!! :) Πότε ξεκιναμε?? :D
Αντε, ως αρχηγος και αρκετα γνώστης των φυλων αυτων, ξεκίνα ενα θεμα για υποβολη συμμετοχων και μια πρωτη καταστρωση σχεδιου δρασης και φυσικα και για να το κανουμε επισημο.
και να μην μπορεις να κανεις πισω μετα

Σιγα σιγα ξεκινας να ρωτας και τους ανθρωπους που ειπες.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf