Διατροφή & Ανάπτυξη Λάμπραντορ


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω,το μονο που εύχομαι ειναι να μην έχει τπτ παθολογικο το σκυλί!!Θα την παω και σε άλλο κτηνίατρο για να βεβαιωθώ!
 












Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Καλημέρα παιδιά!! Έχω το εξής πρόβλημα με το λάμπ μου!Συνήθιζε να τρώει την τροφή του ενήλικα σκύλου μου,αποφάσισα λοιπόν να του αγοράσω την ίδια τροφή αλλά για κουτάβια,αυτό πάλι επιμένει εκεί,τι να το κάνω;;
Επίσης τρελένεται για μήλο,να της δίνω;
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
το κουτάβι πρέπει να τρώει μια καλή τροφή puppy αλλιώς δεν θα έχει καλή ανάπτυξη, δοκίμασε acana και βάλε μέσα ανακατεμένο κιμά η τριμμένο τυρί.

το μήλο επιτρέπεται.

τρονταλ έδωσες?
 






George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
είναι το χάπι που δίνουμε για τα σκουλίκια, δεν σε ενημέρωσε ο εκτροφέας ή ο κτηνίατρος?

είναι απαραίτητο...
 


Sas

Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
15
0
Τώρα τσεκαρα το βιβλιάριο της και το έχει πάρει,δεν ηξερα το όνομα του.Thank's!
Μια ερώτηση,η σκύλιτσα μου είναι σχεδόν τριων μηνών και σχεδόν 10 κιλά,είναι ok?
και τι ρυθμό ανάπτυξης πρέπει να έχει με το βάρος;
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Sas εχεις το τηλέφωνο του εκτροφέα?
Πάρε τον/την τηλέφωνο να σου λύσει ότι απορίες έχεις άλλωστε γιαυτό πληρώνεις (έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον)...
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Τώρα τσεκαρα το βιβλιάριο της και το έχει πάρει,δεν ηξερα το όνομα του.Thank's!
Μια ερώτηση,η σκύλιτσα μου είναι σχεδόν τριων μηνών και σχεδόν 10 κιλά,είναι ok?
και τι ρυθμό ανάπτυξης πρέπει να έχει με το βάρος;
http://labradornet.com/labweight.html
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Σήμερα επισκεφτήκαμε έναν δεύτερο κτηνίατρο,για μία ακόμη γνώμη!!Τελικά το Λαμπ μου χαίρει άκρας υγείας,όπως με διαβεβαίωσε ο κτηνίατρος!Κάναμε και τα προγραμματισμένα της εμβόλια,αποπαρασιτώσεις,κρέμα για τα σκουλικακια κτλ.Τώρα το γεγονός ότι δεν τρώει έγκειται στα κλασσικά "νάζια" των κουταβιών να μην τρώνε την τροφή τους και να προτιμούν τι άλλο,τις λιχουδιές φυσικά,χαζά είναι;;;!!!Τώρα μπορώ να προχωρήσω και στη μέθοδο της "νηστείας" ώστε να φάει την τροφή της επιτέλους,και να αφήσει ήσυχο τον ενήλικα σκύλο μου,αφού του έτρωγε την τροφή!!
 


PANOS-LAB

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2010
225
0
Χανιά
Καλημερα παιδιά
Θα ηθελα αν μπορειτε την γνωμη σας για την διατροφη του lab μου
ειναι 3 μηνων και απο την ημερα που τον πηρα (2 μηνων) του εδινα royal
απο κιλα ειναι μια χαρα, απο ορεξη ενεργεια super συν οτι την τρωει σαν τρελοσ ,απλα παρατηρω οτι κανει αρκετα κοπρανα ιδιαιτερα το βραδυ, ειναι σκληρα, σχεδον μαυρα συν οτι συνεχεια του καθαριζω τα ματακια του απο τσιμπλες (δεν ειναι γεματα αλλα συνεχεια εχει στις γωνιεσ των ματιων του)
πιστευετε οτι ειναι καλυτερα να του την αλλαξω?
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ο δικος μου εχει τσιμπλες με ολες τις τροφες που εχουμε δοκιμασει ως τωρα, δεν νομιζω να εχει να κανει με την τροφη
Οσο για τα κοπρανα δεν θα ανησυχουσα.
 






PANOS-LAB

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2010
225
0
Χανιά
εαν κανει την αλλαγη θα παω σε orijen
απλα κατι σημαντικο στην royal η ποσοτητα ειναι 335 γρ
αν στην orijen ας πουμε οτι ειναι 200γρ ποσα θα πρεπει να δινω μεχρι να φτασω να δινω μονο orijen και για ποσο καιρο διαρκει αυτο το σταδιο?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf