Διατροφή


memostrikas

Active Member
23 Ιανουαρίου 2024
31
11
48
ΡΟΔΟΣ
Πάντως μετά την brit πήγα σε barf και δε κάνα κοίταξα κροκετα.
Μου ακούγεται και είναι πολυ καλό και το γουστάρω πολύ το μαγείρεμα, απλά για διάφορους σοβαρούς λόγους αυτην την εποχή δεν γίνεται. Θα κοιτάξω προς brit μεριά, μίας και έχει όλες τις σειρές της!
 


memostrikas

Active Member
23 Ιανουαρίου 2024
31
11
48
ΡΟΔΟΣ
Μίας και με βοηθήσατε παρα πολύ με τις συμβουλές σάς να ρωτήσω επίσης αν κάνει να τρώει γιαουρτακι και τι γιαουρτακι;
Επίσης μιας και διαβάζω τα αρκετά ενδιαφέροντα θέματα του φόρουμ για να μαθαίνουμε κιόλας, διάβασα ότι κάνει και το cottage cheese. Να του δίνω;
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Μου ακούγεται και είναι πολυ καλό και το γουστάρω πολύ το μαγείρεμα, απλά για διάφορους σοβαρούς λόγους αυτην την εποχή δεν γίνεται. Θα κοιτάξω προς brit μεριά, μίας και έχει όλες τις σειρές της!
Μπραφ δεν θεωρειται μαγειρεμα εκτος αν την φτιαχνεις μονος σου που παλι μαγειρεμα δεν το λες :LOL: . Μερακι να υπαρχει!
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Μίας και με βοηθήσατε παρα πολύ με τις συμβουλές σάς να ρωτήσω επίσης αν κάνει να τρώει γιαουρτακι και τι γιαουρτακι;
Επίσης μιας και διαβάζω τα αρκετά ενδιαφέροντα θέματα του φόρουμ για να μαθαίνουμε κιόλας, διάβασα ότι κάνει και το cottage cheese. Να του δίνω;
Θα σου προτεινα αν θες να μεινεις σε κροκετα να μην δινεις πολλα αλλα πραγνατα στο σκυλι γιατι μπορει να μην τρωει το φαι μετα. Υπαρχπυν ειδικα γιαουρτια για σκυλους αλλα και κατσικισιο η προβειο μπορεις να δινεις. Εγω το κραταω για οταν χρειαστει να παρουμε καποιο φαρμακο. Cottage κανει ναι αλλα δεν ειναι για καθε για την μπαρφ εγω δει πολλους να δινουν ανακατεμενο με σκονες σπιρουλινα κτλ.
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Κάνει κατσικίσιο-πρόβειο γιαούρτι και cottage.
Άσε το σκυλάκι σου να γίνει έστω 4 μηνών για να ξεκινήσεις τα έξτρα.
Είναι πάρα πολύ ευαίσθητο τώρα.
 
  • Like
Reactions: Estranged and Ans


memostrikas

Active Member
23 Ιανουαρίου 2024
31
11
48
ΡΟΔΟΣ
Θα σου προτεινα αν θες να μεινεις σε κροκετα να μην δινεις πολλα αλλα πραγνατα στο σκυλι γιατι μπορει να μην τρωει το φαι μετα. Υπαρχπυν ειδικα γιαουρτια για σκυλους αλλα και κατσικισιο η προβειο μπορεις να δινεις. Εγω το κραταω για οταν χρειαστει να παρουμε καποιο φαρμακο. Cottage κανει ναι αλλα δεν ειναι για καθε για την μπαρφ εγω δει πολλους να δινουν ανακατεμενο με σκονες σπιρουλινα κτλ.
Κάνει κατσικίσιο-πρόβειο γιαούρτι και cottage.
Άσε το σκυλάκι σου να γίνει έστω 4 μηνών για να ξεκινήσεις τα έξτρα.
Είναι πάρα πολύ ευαίσθητο τώρα.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Γιαούρτι κατσικίσιο ή και πρόβειο. Όποιος έχει κέφι φτιάχνει και κεφίρ χειροποίητο.
Το cottage, εκεί που έχει πάει τη τιμή του... δεν παίρνεις καλύτερα καμια γραβιέρα ωρίμανσης για σένα;
 




memostrikas

Active Member
23 Ιανουαρίου 2024
31
11
48
ΡΟΔΟΣ
Τελικά παράγγειλα αυτή την τροφή:
Brit Fresh Chicken Junior Healthy Growth
Σε συσκευασία 2.5kg για δοκιμή. Αν του κάτσει καλά θα πάω σε 12kg!
Αν και πιστεύω θα την καταβροχθίζει άνετα!
 
  • Like
Reactions: Sasha


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Τελικά παράγγειλα αυτή την τροφή:
Brit Fresh Chicken Junior Healthy Growth
Σε συσκευασία 2.5kg για δοκιμή. Αν του κάτσει καλά θα πάω σε 12kg!
Αν και πιστεύω θα την καταβροχθίζει άνετα!
Μια χαρά. Αργή μετάβαση και όλα καλά
 
  • Like
Reactions: memostrikas






Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Αν εχεις τροφή για λίγες μέρες προσθέτεις λίγο λίγο κ την καινούργια μια εβδομαδα με 10 μέρες ..επίσης υπάρχουν κ φακελακια με προβιοτικα που ρίχνεις στο φαγητό για να μην τα πειράξει η αλλαγη :love:
 
  • Like
Reactions: memostrikas


memostrikas

Active Member
23 Ιανουαρίου 2024
31
11
48
ΡΟΔΟΣ
Αν εχεις τροφή για λίγες μέρες προσθέτεις λίγο λίγο κ την καινούργια μια εβδομαδα με 10 μέρες ..επίσης υπάρχουν κ φακελακια με προβιοτικα που ρίχνεις στο φαγητό για να μην τα πειράξει η αλλαγη :love:
Εχω παραγγείλει τέτοια φακελάκια. Θα του ρίχνω ενα την ημέρα;
 
  • Like
Reactions: Ans






memostrikas

Active Member
23 Ιανουαρίου 2024
31
11
48
ΡΟΔΟΣ
Ανάλογα ποιας εταιρείας.
Θα τα πάρω από τον κτηνίατρο. Μάρκα δεν ξέρω. Θα τον εμπιστευτω.
Διαβάζεις τις οδηγίες πάνω στη συσκευασία.
Θα μου πει λογικά και ο κτηνίατρος, διότι αυτός θα μου φέρει.
 
  • Like
Reactions: Mava


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Λογικά Purina θα είναι .εγω για μια εβδομάδα τα έδωσα.ενα την ημέρα.αλλα αφού θα τα πάρετε από τον γιατρό σας θα σας πει.
εγω τα είχα πάρει όταν τον υιοθέτησα κ δεν είχα καθόλου τροφή από αυτήν που έτρωγε όποτε έπρεπε για Ομαλή μεταβαση.
 
  • Like
Reactions: memostrikas


memostrikas

Active Member
23 Ιανουαρίου 2024
31
11
48
ΡΟΔΟΣ
Λογικά Purina θα είναι .εγω για μια εβδομάδα τα έδωσα.ενα την ημέρα.αλλα αφού θα τα πάρετε από τον γιατρό σας θα σας πει.
εγω τα είχα πάρει όταν τον υιοθέτησα κ δεν είχα καθόλου τροφή από αυτήν που έτρωγε όποτε έπρεπε για Ομαλή μεταβαση.
Δεν ξέρω να σου πω. Οτι πει ο γιατρός.
 
  • Like
Reactions: Mava


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
H nestle αν μπορούσε θα έκανε και τα κόπρανα της προβιοτικα.
Τα πιο γνωστά με την χαμηλότερη ουσία πριβιοτικων μέσα.

Αξιζουν:
Bioprotect vet expert
Grau intestinal plus(αυτά δίνω και έχουν τρομερή απόδοση)
Florentero

Και δε θα σου φύγει και ο κωλος όπως με την Purina και θα σου κάνει και δουλειά καλύτερη.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU