ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ & ΣΧΟΛΕΣ


Nefeli

Member
26 Φεβρουαρίου 2007
13
0
eleana said:
Εγώ πιστεύω ότι οι εκπαιδευτές είναι μεγάλη πολυτέλεια!
Δεν κάνουν κάτι που δεν μπορείς να κάνεις μόνος σου,για τα βασικά τουλάχιστον.Αν ασχολήσε με τα ζώα σου,τα αγαπάς και έχεις υπομονή σίγουρα θα τα καταφέρεις.
Για το πρόβλημα που σας είχα αναφέρει πήρα μερικά τηλέφωνα και οι τιμές ήταν πραγματικά εξωφρενικές!! :shock:

50e το μάθημα χωρίς να σου λένε πόσα μαθήματα θα χρειαστεί ή 800 και 1000e για 1 μήνα εκπαίδευση? :!: :shock:
Ποιοί νομίζουν ότι είναι δηλ.? :!:
Δουλεύω από το πρωΐ ως το βράδυ για 800e :evil:

Καταντούν το να χεις σκύλο πολυτέλεια για να τα τσεπώνουν μερικοί εξυπνάκηδες :evil:
Συγνώμη για τα νεύρα μου αλλά έλεος πια :!: :!:
Δεν θα διαφωνήσω ...εντελώς!
Εκπαίδευα πάντα μόνη τα σκυλιά μου αλλά χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις. Ετσι αναγκαστικά κάποιες φορές τα χειραγωγούσα. Πριν 2 χρόνια απέκτησα εκτός των άλλων ένα γερμανικό ποιμενικό και θέλησα να ψάξω να βρω εκπαιδευτή που θα εφάρμοζε τη θετική μέθοδο.

Μάλλον εγώ ήμουν πολύ τυχερή γιατί έπεσα σε ένα θαυμάσιο άνθρωπο που εκπαίδευσε πρώτα εμένα και μετά τα σκυλιά μου.
Συμφωνώ απόλυτα πως είναι πολυτέλεια αλλά συγχρόνως είναι και θέμα προτεραιοτήτων. Ηθελα να έχω ένα διαφορετικό τρόπο προσέγγισης για τα σκυλιά μου, ήταν σημαντικό για μένα.

Δεν πλήρωσα ούτε 800 ούτε 1000 ευρώ αλλά λιγότερα κι έμεινα ενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα. Νομίζω πως όταν ερχόταν η ημέρα του μαθήματος εγώ χαιρόμουν πιο πολύ από τον σκύλο μου. :lol:

Οχι δεν είμαι καθόλου πάμπλουτη αργόσχολη (αν και θα το ήθελα) απλώς θέλησα να ανοίξω νέους ορίζοντες επικοινωνίας με τα ζώα.

Δεν μετάνιωσα στιγμή, αντιθέτως αυτός ο άνθρωπος με κέρδισε με το ήθος του και το χαρακτήρα του και μου έμαθε να εξετάζω τα πράγματα και από τη σκοπιά του σκύλου.

Σίγουρα υπάρχει εκμετάλλευση και κάποιοι εξυπνάκηδες τα τσεπώνουν αλλά υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Και το καινούργιο φρούτο είναι οι ειδικότητες που πετάχτηκαν ξαφνικά και τις χρεώνουν χρυσές.Κάτι ομοιοπαθητικοί,ολιστικοί,οδοντίατροι,αλεργιολόγοι.Μα τι είναι όλα αυτά από που ξεφύτρωσαν
Πριν λίγο καιρό ήταν όλοι ίδιοι και από ότι ξέρω το πανεπιστήμιο δεν έχει ειδικότητες.

Μήπως θα έπρεπε να βλέπεις τα πράγματα λίγο διαφορετικά??
μήπως τώρα είναι καλύτερα που οι κτηνίατροι εξειδικεύεοντε και η γνώμη τους έχει περισσότεροι βαρύτητα (πάνω στο κομάτι το οποίο έχουν εξειδικευτή?????)

προτιμάς τους παλαίους ' όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω' κτηνίατρους????

και απο την Ιατρική δεν βγαίνεις με ειδικότητα.
αργότερα την παίρνεις.

όσο για το εαν είναι καλοί ή ακριβοί εδώ ισχύει ο νόμος της ελεύθερης αγοράς.

κάνε μια σύγκριση ρώτα άλλους ιδιοκτήτες και αποφάσισε που θα πας
 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
Το έγραψα και στην πρώτη σελίδα. Τα ποσά που ζητάνε οι Έλληνες εκπαιδευτές για βασική εκπαίδευση είναι εξωφρενικά, αποβαίνουν εις βάρος τους γιατί χάνουν πελάτες και φανερώνουν επιχειρηματική φιλοσοφία αρπαχτής.