Εκθεση ΚΟΕ 16-17/10/2010 CAC & CACIB


Doc

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
75
0
Αθήνα
www.n3r.gr
Έλα ρε Νίκο τώρα...
Μεταξύ μας ρε φιλέ???
ΝΤΡΟΠΗ!!

Πες στα παιδιά πόσες ώρες την προπονέις τη μέρα.
Και τα ενταντικά 2 μέρες πριν την έκθεση.

Αφου παίρνεις άδεια απο τη δουλειά για να την μάθεις να στήνεται!!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχα
:D :D :D :D :D

Natural Talent λέμε ρεεεεεε!!!!!!!! :D
Άστα αυτά και κανόνισε να βρεθούμε σε καμιά βόλτα :D. Όσο για τη Λέρα, το τελευταίο τρίμηνο η μόνη της εκπαίδευση (αν και αυτοδίδακτη και σε αυτό :)) ήταν στις βουτιές και στο τρέξιμο στην άμμο, μέχρι και scuba τη βλέπω να κάνει το επόμενο καλοκαίρι χαχαχαχα
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Ξέχασα να βάλω και τη Λώρα σε καθήκοντα "αντι να σέρβω το καρότσι εγώ το σέρνει τ'αφεντικό μου" :D:D:D
A, ωραία, άρα όλοι κάναμε "βάρδιες" με το μωρό την Κυριακή. Και εγώ στην αρχή πριν πάμε στον στοίβο ενώ έπαιζε η vrmode πήγα να κουνάω το μωρό που έκλαιγε γιατί η μαμά έδειχνε τα νιούφια και ο μπαμπάς τράβαγε βίντεο, ε, μετά απο λίγο το κατάφερα το μωρό με το κούνημα να σταματήσει να κλαίει, εεεεε, εεεεε??? δεν τα πήγα καλά Σοφάκι? Ήμουν καλός στο Baby Sitιng? χε χε χε χε
 
Last edited:


Doc

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
75
0
Αθήνα
www.n3r.gr
Άσε, κι εγώ την κουνίστρω έκανα το Σάββατο...:p Με σχετική επιτυχία όμως, μιας και είχαμε κάτι μπουκιτσες εμετού :( , άραγε την παρακούνησα :confused:

Χαχαχα
 








puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
εγώ βρήκα τα γερμανικά ποιμενικά με τεράστιες -κατά τη γνώμη μου- κλίσεις... :-(
Επίσης παρατήρησα έλλεψη κοινωνικοποίησης σε αρκετά ροτ κ κεντρικής ασίας.
Τέλος τα κομμένα αυτιά κ ουρές αν κ επιτρέπονταν στους κανονισμούς, με λυπηρεί ακόμη αφάνταστα....
Που να τα έλεγες αυτά κάποιους μήνες νωρίτερα..που κάποιοι άλλοι είχαν τα ηνία και δεν μπορούσες να κουνήσεις ρούπι..Πόσο χαίρομαι που τελικά έγινε ''forum'' με κάθε έννοια του και μπορει ο απλος κοσμάκης να εκφράσει ελεύθερα την αποψή του χωρίς σκυλοκαυγάδες και πισω δαγκώματα.. Και πόσο χαίρομαι που αντίκρυσα αυτά τα άτομα να ρεζιλεύονται απο μόνα τους μέσα στους στοίβους..!!!
Σας ευχαριστώ!!!
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Που να τα έλεγες αυτά κάποιους μήνες νωρίτερα..που κάποιοι άλλοι είχαν τα ηνία και δεν μπορούσες να κουνήσεις ρούπι..
ΩΧ

όσο χαίρομαι που τελικά έγινε ''forum'' με κάθε έννοια του και μπορει ο απλος κοσμάκης να εκφράσει ελεύθερα την αποψή του χωρίς σκυλοκαυγάδες και πισω δαγκώματα..
ΩΧ-ΩΧ

Και πόσο χαίρομαι που αντίκρυσα αυτά τα άτομα να ρεζιλεύονται απο μόνα τους μέσα στους στοίβους..!!!
ΩΧ-ΩΧ-ΩΧ

τώρα ποιος δαγκώνει?
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Γιώργο, είχα διαβάσει κι εγώ το προηγούμενο post και προβληματίστηκα αρκετά.
Βέβαια, εγώ είμαι πολύ καινούργιος στο forum και δεν μπορώ να σχολιάσω, αλλά διάβαζα και πριν αποκτήσω username...
Είναι ένα post που (από μόνο του) θα σήκωνε πολλές σελίδες συζήτηση...
Ειδικά το σημείο με τα "ΩΧ-ΩΧ-ΩΧ" τι δείχνει ακριβώς? Εκδίκηση? Χαιρεκακία? Δικαιοσύνη? Αδικία? Και πάλι, δεν ξέρω πρόσωπα και καταστάσεις και δεν μπορώ να σχολιάσω...

Υ.Γ. Γιώργο, δεν ξέρω αν ήσουν το Σ/Κ στην έκθεση. Αν ήσουν, λυπάμαι που δεν σε συνάντησα, αλλά δεν ήξερα τον ...αλγόριθμο επισήμανσής σου.
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
:) θα ξαναευχαριστησω λοιπον τις ''κουνιστρες μου'' και παιδια οποτε θελετε να κουνισετε εδω ειμαστε,4 νιουφι 1 μπιμπιλονα και ενας παραξενος Γιαννιωτης :p,με εχουν εξαντλησει λιγουλακι,οποτε καθε βοηθεια ευπροσδεκτη :).
Ωραιες photo ''Λερα'' :)

και συγχαρητηρια σε ολους ξανα( που εχουν προαναφερθει) , στην Dante-πηρε καλυτερο ομαδος (που δεν ειδα να την αναφερει καποιος)και στους ''πρωην'' συμφορουμιτες:)
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Συγχαρητήρια σε όσους διακρίθηκαν!!!

Χαίρομαι που υπάρχουν νεοφερμένοι στον χώρο των εκθέσεων μορφολογίας και
ακόμη περισσότερο χαίρομαι όταν αυτοί εντοπίζουν και τα θετικά στοιχεία αυτών των εκθέσεων.
Αυτή είναι και η μόνη ελπίδα πως θα αλλάξουν κάποια στιγμή τα κακώς κείμενα,
από τους καινούργιους που εμφανίζονται και θα έχουν όρεξη και χρηστά ήθη.

Εγώ από την άλλη,είμαι μάλλον απογοητευμένη από όλα τα στραβά που δυστυχώς διαιωνίζονται.....

-το απόλυτο ΧΑΟΣ στις κρίσεις των σκύλων!!!!
-κανονισμοί εκθέσεων που υπάρχουν γιά να υπάρχουν και ποτέ δεν εφαρμόζονται!!!
-εκθέτες με ακοινώνητους-επικίνδυνους σκύλους!!!
-αγενείς άνθρωποι που μου επιβάλλουν να πατάω τα κόπρανα των σκύλων τους!!!
-double handling σε όλο του το μεγαλείο και που κανείς κριτής, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων,
δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να το απαγορεύσει!!

...και τελευταίο το γκαζόν!!!
που γιά τους σκύλους μου ήταν σαν να είχαμε πάει γιά σαφάρι στην ζούγκλα.....
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Photo time

Χάρηκα που γνώρισα επιτέλους κι από κοντά κοκόνι έστω και χωρίς Αργώ




Σε δουλειά να βρισκόμαστε


Πράκτωρ 007 εν δράσει


Αγαπούλες και παιχνίδια με τη Λέρα μετά από μήνες αποχωρισμού


Για καλύτερος ομάδας, εγώ με τη Λώρα της Νατάσσας και η Μαρία με τον Δία της


Η Αγγελική του 'kokoni' best gunior handler με τη Λώρα


Επιτέλους το Aussie εμφανίστηκε κι εκπληρώθηκε η επιθυμία μου να το δω από κοντά


Rottie με Λήδα


Ποιός το χέζει το grooming


Σοφία με Νέδα και Παντελής με Ακίρα


κ.α.






(Δεν καταλαβαίνω γιατί βγαίνουν άλλες μικρές άλλες μεγάλες. Αν μπορεί κάποιος mod να τις διορθώσει pls)
 
Last edited:


Doc

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
75
0
Αθήνα
www.n3r.gr
(Δεν καταλαβαίνω γιατί βγαίνουν άλλες μικρές άλλες μεγάλες. Αν μπορεί κάποιος mod να τις διορθώσει pls)
Εγώ πάλι δεν βλέπω καμία :confused:

Αλλά για αυτό:
Αγαπούλες και παιχνίδια με τη Λέρα μετά από μήνες αποχωρισμού
...έχουμε υλικό κι ας μην φαίνονται οι δικές σας :)
 

Attachments







George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
απλώς επειδή ολοι γνωρίζουμε ποιους αφορα το ποστ δεν περίμενα τέτοιο "δάγκωμα" και ναι το θεωρώ άδικο.

ΥΓ. γιαννη δεν ήμουν σε αυτην την έκθεση για πρώτη φορά μετά απο χρόνια,
Το double handling είναι κατα την γνώμη των εκτροφέων της φυλής που το χρησιμοποιεί ο σωστός τρόπος να δείξουν τα σκυλιά τους._
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Το double handling είναι κατα την γνώμη των εκτροφέων της φυλής που το χρησιμοποιεί ο σωστός τρόπος να δείξουν τα σκυλιά τους._
.....ακόμη και όταν με αυτόν τον τρόπο ΕΝΟΧΛΟΥΝ τα υπόλοιπα σκυλιά που διαγωνίζονται??
...ακόμη και σε κατηγορίες "ευαίσθητες" όπως αυτές των προκουταβιών,κουταβιών ή εφήβων,όπου τα υπόλοιπα σκυλιά τρομάζουν από το double handling??
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Που να τα έλεγες αυτά κάποιους μήνες νωρίτερα..που κάποιοι άλλοι είχαν τα ηνία και δεν μπορούσες να κουνήσεις ρούπι..Πόσο χαίρομαι που τελικά έγινε ''forum'' με κάθε έννοια του και μπορει ο απλος κοσμάκης να εκφράσει ελεύθερα την αποψή του χωρίς σκυλοκαυγάδες και πισω δαγκώματα.. Και πόσο χαίρομαι που αντίκρυσα αυτά τα άτομα να ρεζιλεύονται απο μόνα τους μέσα στους στοίβους..!!!
Σας ευχαριστώ!!!
ρε αγαπουλα μιας και εφυγαν αυτοι οι κακοι δυναστες και μπορεις να εκφραστεις ελευθερα δεν μας λες τα ρεζιλικια αυτων των ανθρωπων την κυριακη, να μαθουμε και εμεις που δεν ειμασταν εκει.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
.....ακόμη και όταν με αυτόν τον τρόπο ΕΝΟΧΛΟΥΝ τα υπόλοιπα σκυλιά που διαγωνίζονται??
...ακόμη και σε κατηγορίες "ευαίσθητες" όπως αυτές των προκουταβιών,κουταβιών ή εφήβων,όπου τα υπόλοιπα σκυλιά τρομάζουν από το double handling??
....εδώ τρόμαξα εγώ και παραπάτησα όταν περνούσε τρέχοντας από δίπλα μου ένας μουρλός κι αλλοπαρμένος που έτρεχε γύρω-γύρω το στίβο κι έβγαζε κάτι ακατανόητους ήχους (κάτι σαν χσσσσσσσσσσστ-χσσσσσσσσσσσστ!) - αν θυμάμαι καλά στους γερμανικούς ποιμενικούς ήταν.