Επίθεση από Πιτ Μπουλ


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.711
@AGRIAN,
Οι επιθεσεις εγιναν απο διαφορετικα σκυλια και οταν βλεπεις επιθεσεις σε γερικα και ανημπορα,κουταβια και αντιθετου φυλου σκυλια κατι δεν παει καλα ε?
Αυτα που δεχτηκαν την επιθεση ηταν στο λουρι τα πιτ ελευθερα,πανε στο βουναλακι και τα ξαμολανε.
Αυτα τα σκυλια που αναφερεις προφανως συμμετεχουν ή τα εκπαιδευουν ή για κυνομαχιες.
Εκει οφειλεται η συμπεριφορα αυτη.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
@Hammer Δεν ξέρω τι να πω, ειλικρινά. Είμαι από τους νέους και ίσως αν σε ρωτούσα πριν πάρω τον δικό μου, θα μου έλεγες ότι είμαι ακατάλληλος. (ποτέ δεν είχα σκύλο και είμαι μεγάλος σε ηλικία).
Από την μικρή μου εμπειρία όμως (αυτή των 2 1/2 ετών) στα περίχωρά μας, έχω γνωρίσει προσωπικά τουλάχιστον 9 πιτ με τους ιδιοκτήτες τους, με το λουρί στην βόλτα και είναι άψογα. Από όλους αυτούς, ειλικρινά είναι το 1ο ή το πολύ το 2ο σκυλί τους. 3 εκ των οποίων είναι κάτω των 25. Τόσο οι ιδιοκτήτες, όσο και τα σκυλιά τους είναι άψογα και καμία σχέση με καγκουρες.

Υπάρχουν βέβαια και άλλα 3 που είναι στις αυλές (πιτ πάντα) και δεν πλησιάζονται ούτε απ'έξω. Αλλά δεν τα έχω δει πότε σε βόλτα, εκτός από 1 που ήταν και η πρώτη κακή εμπειρία με τον μαικ, που το βγάζει βόλτα ένας παππους και την έπεσε στον δικό μου όντας κουτάβι.

Η γενική εικόνα πάντως είναι (μιλάω πάντα για την περιοχή μου) ότι ιδιοκτήτες και πιτ, είναι αυοτί που δημιουργούν τα λιγότερα προβλήματα.
 
  • Like
Reactions: AGRIAN


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
ακριβως το ιδιο συμβαινει και σε εμενα στην περιοχη μου..μαζευονται αυτοι που το παιζουνε γκανγστα και εχουν ολοι πιτ και τα αφηνουν ελευθερα και σκοτωνουν αβερτα...
κανονικα θα επρεπε να απαγορευεται να δινεται πιτ ετσι ευκολα...εκτος απο αυτο τα εκπαιδευουν ολοι για να κανουν επιθεσεις απλα χτυπωντας το χερι ο ιδιοκτητης...
Σε ποιά περιοχή μένεις που βγαίνουν τα πιτ και σκοτώνουν αβέρτα;;
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.711
@Hammer Δεν ξέρω τι να πω, ειλικρινά. Είμαι από τους νέους και ίσως αν σε ρωτούσα πριν πάρω τον δικό μου, θα μου έλεγες ότι είμαι ακατάλληλος. (ποτέ δεν είχα σκύλο και είμαι μεγάλος σε ηλικία).
Από την μικρή μου εμπειρία όμως (αυτή των 2 1/2 ετών) στα περίχωρά μας, έχω γνωρίσει προσωπικά τουλάχιστον 9 πιτ με τους ιδιοκτήτες τους, με το λουρί στην βόλτα και είναι άψογα. Από όλους αυτούς, ειλικρινά είναι το 1ο ή το πολύ το 2ο σκυλί τους. 3 εκ των οποίων είναι κάτω των 25. Τόσο οι ιδιοκτήτες, όσο και τα σκυλιά τους είναι άψογα και καμία σχέση με καγκουρες.

Υπάρχουν βέβαια και άλλα 3 που είναι στις αυλές (πιτ πάντα) και δεν πλησιάζονται ούτε απ'έξω. Αλλά δεν τα έχω δει πότε σε βόλτα, εκτός από 1 που ήταν και η πρώτη κακή εμπειρία με τον μαικ, που το βγάζει βόλτα ένας παππους και την έπεσε στον δικό μου όντας κουτάβι.

Η γενική εικόνα πάντως είναι (μιλάω πάντα για την περιοχή μου) ότι ιδιοκτήτες και πιτ, είναι αυοτί που δημιουργούν τα λιγότερα προβλήματα.
Το αντιθετο. Νομιζω οτι εισαι οτι πρεπει για την περισταση.
Δεν νομιζω οτι παιζει ρολο η εμπειρια μονο σχετικα με σκυλια, αλλα γενικως οι εμπειριες που εχει καποιος και το ποσο αποφασισμενος και κατασταλαγμενος ειναι.
Εγω μεγαλωσα με σκυλια αλλα σιγουρα δεν ημουν καταλληλος να παρω εναν τετοιο σκυλο στα 17 μου που σμιξαμε.
Ουτε ημουν ο καταλληλος ιδιοκτητης πιτ μπουλ.
Λιγα χρονια μετα δεν εβγαζα τον σκυλο βολτα χωρις λουρι.
Σπανια ειχα μαζι μου λουρι στη βολτα...
Αλλα ειχαμε λιωσει στην βασικη υπακοη. Ακουγε.
Εδω στο χωριο εκανε δυο και τρεις ωρες βολτες μονος του στο βουνο οταν εκανα δουλειες στο κτημα.
Δεν τον εχασα ποτε ομως.
Να μη στα πολυλογω, ειχαμε κανει απειρες μαλακιες μ αυτο το σκυλι.
Ειμαι ο τελευταιος που θα πει σε καποιον τι σκυλι θα παρει αλλα οι εμπειριες μου, μου λενε αυτο, οτι δεν ειναι σκυλια για τους πολλους.

Υγ. Older the bull stiffer the horn μη μασας Βασιλη
 




pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
Σε ποιά περιοχή μένεις που βγαίνουν τα πιτ και σκοτώνουν αβέρτα;;
δεν θελω να πω ποια περιοχη μενω ακριβως...
αθηνα ειμαι
γτ σου φαινεται περιεργο? ολοι γι αυτο το λογο παιρνουν πιτ μπουλ πλεον
εδω περα ο καθενας εχει ενα πιτ πλεον..πηραν οι πρωτοι 2-3 τα ζευγαρωσαν και δωσανε σε ολους ειναι σαν μοδαα
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
ψιλό είναι το γαζί της μοδίστρας, χοντρό, ακόμα το ψάχνω ;)

δεν θελω να πω ποια περιοχη μενω ακριβως...
αθηνα ειμαι
γτ σου φαινεται περιεργο? ολοι γι αυτο το λογο παιρνουν πιτ μπουλ πλεον
εδω περα ο καθενας εχει ενα πιτ πλεον..πηραν οι πρωτοι 2-3 τα ζευγαρωσαν και δωσανε σε ολους ειναι σαν μοδαα
καλά κάνεις ( Γιαννάκης νομίζω ) και δεν λες την περιοχή κ εγώ το ίδιο , είναι εδώ κάτι κουμάσια όπως ο @vasilis_mike @sake @Hammer @AGRIAN όλοι με αγρόσκυλα που στην στείνουν εύκολα, τις προάλλες πήγαν να μου την πέσουν αλλά κοίτα τι έκανα σαν ποιό γάτος εγώ

#479

είμαι σίγουρος πως αρχηγός της αγέλης είναι ο @Hammer
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.238
7.797
ψιλό είναι το γαζί της μοδίστρας, χοντρό, ακόμα το ψάχνω ;)



καλά κάνεις ( Γιαννάκης νομίζω ) και δεν λες την περιοχή κ εγώ το ίδιο , είναι εδώ κάτι κουμάσια όπως ο @vasilis_mike @sake @Hammer @AGRIAN όλοι με αγρόσκυλα που στην στείνουν εύκολα, τις προάλλες πήγαν να μου την πέσουν αλλά κοίτα τι έκανα σαν ποιό γάτος εγώ

#479

είμαι σίγουρος πως αρχηγός της αγέλης είναι ο @Hammer
το γκρεμλιν ειναι το μυαλο απο πισω. Οι αλλοι ειναι τα μπρατσα. :p

Κι εκει που κυκλοφορεις με τον Αργο, στη γνωστη πλατεια, προχθες εγινε ενα σκηνικο με λυτο πιτ. Η ιδιοκτητρια του μικροσωμου την πληρωσε εμαθα. Σημερα παλι ειδα ενα λυτο μεσημερακι. Ειναι κατι πιτσιρικαδες που μ@λ@κιζονται.
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Η μεγάλη μάστιγα των πιτ και συναφών (αμσταφ, sbt κλπ) είναι οι ηλίθιοι ης άποψης "άμα το κοινωνικοποιήσεις μια χαρά είναι / δεν κάνει τίποτα, δεν πειράζει κλπ" που κυκλοφορούν με λυτό το σκυλί λες και είναι κανα πουντλ.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.238
7.797
Η μεγάλη μάστιγα των πιτ και συναφών (αμσταφ, sbt κλπ) είναι οι ηλίθιοι ης άποψης "άμα το κοινωνικοποιήσεις μια χαρά είναι / δεν κάνει τίποτα, δεν πειράζει κλπ" που κυκλοφορούν με λυτό το σκυλί λες και είναι κανα πουντλ.
ανεξαρτητως φυλης ειναι μαστιγα αυτοι.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
ανεξαρτητως φυλης ειναι μαστιγα αυτοι.
Ναι. Αλλά οι εν λόγω είναι 2 φορές ηλίθιοι. Από δάγκωμα του beagle μπορεί να την γλιτώσουν τα δικά μου. Από βούτηγμα πιτ είναι ένα τίναγμα υπόθεση.
 


pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
ψιλό είναι το γαζί της μοδίστρας, χοντρό, ακόμα το ψάχνω ;)



καλά κάνεις ( Γιαννάκης νομίζω ) και δεν λες την περιοχή κ εγώ το ίδιο , είναι εδώ κάτι κουμάσια όπως ο @vasilis_mike @sake @Hammer @AGRIAN όλοι με αγρόσκυλα που στην στείνουν εύκολα, τις προάλλες πήγαν να μου την πέσουν αλλά κοίτα τι έκανα σαν ποιό γάτος εγώ

#479

είμαι σίγουρος πως αρχηγός της αγέλης είναι ο @Hammer
δεν φοβαμαι κατι...αλλα δν υπαρχει λογος να λεω περιοχες κ.λ.π....τωρα εσυ αμα εχεις μπει για να πιασεις φιλιες εδω μπορεις να λες και την περιοχη σου και το ονομα σου και ολα...εγω θελω να μεινω ανωνυμος..
γτ το παιζετε ξερολες ολοι εδω μεσα?

εσυ τι πιστευεις οτι δν αφηνουν τα σκυλια τους ελευθερα? και ιδιατερα τα πιτμπουλ που κυνηγανε κιολας?
πισω απο ενα πισι πουλας ειρωνιες?τοσο μαγκας?
 
  • Like
Reactions: Konmac


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ναι. Αλλά οι εν λόγω είναι 2 φορές ηλίθιοι. Από δάγκωμα του beagle μπορεί να την γλιτώσουν τα δικά μου. Από βούτηγμα πιτ είναι ένα τίναγμα υπόθεση.
EDIT: Δεν ισχύει μόνο για γαλλάκια το μοιραίο τίναγμα.
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
δεν φοβαμαι κατι...αλλα δν υπαρχει λογος να λεω περιοχες κ.λ.π....τωρα εσυ αμα εχεις μπει για να πιασεις φιλιες εδω μπορεις να λες και την περιοχη σου και το ονομα σου και ολα...εγω θελω να μεινω ανωνυμος..
γτ το παιζετε ξερολες ολοι εδω μεσα?

εσυ τι πιστευεις οτι δν αφηνουν τα σκυλια τους ελευθερα? και ιδιατερα τα πιτμπουλ που κυνηγανε κιολας?
πισω απο ενα πισι πουλας ειρωνιες?τοσο μαγκας?
Νεαρέ μου, δεν στο έπαιξε κανένας μάγκας.
ΑΛΛΑ!!
Από την μία λες ότι κάτι μπιτμπουλ σου ξεσκισαν τις γάτες κι εσύ τα σκότωσες....
Από την άλλη μας λες ότι κυκλοφορούν πιτμπουλ δολοφόνοι στην περιοχή σου και όποιον πάρει ο Χάρος... Και από τα λεγόμενά σου, έχει πάρει πολλούς....

Ναι, κράτα την ανωνυμία σου, αλλά σε αυτό τον χώρο, μπορεί να έχουμε διαφορετικές απόψεις, να "βγάζουμε τα μάτια μας" μεταξύ μας, που λένε... αλλά στο θέμα σκύλος αν μη τι άλλο, πιστεύω ότι είμαστε ειλικρινείς.
 


pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
πηγαινα ικαρια πριν δυο χρονια και μεσα στο πλοιο ηταν ενας με ενα ροτβαιλερ χωρις φιμωτρο...και οταν πηγαμε να βγουμε μαζικα πηγε κοντα του ενας αλλος με ενα μικρο ασπρο νομιζω μαλτεζ λεγονται...ε μια που πηγε και μια που το ροτβαιλερ το καθαρισε..το κλωτσαγε ολο το πλοιο και δν το αφηνε...του εκανε ενα τιναγμα..αν καταλαβα καλα τι εννοειται τιναγμα...οποτε ναι δν κανουν μονο τα πιτ
 


N_B

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2017
70
92
47
Θρακομακεδόνες
Λέγεται αστυνομία!
Έχει πολύ εύκολο αριθμό! 100
Το σηκώνουν αμέσως λέμε!
Ο νόμος ευτυχώς έχει μια χαρά κυρώσεις πλέον!
 


pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
Νεαρέ μου, δεν στο έπαιξε κανένας μάγκας.
ΑΛΛΑ!!
Από την μία λες ότι κάτι μπιτμπουλ σου ξεσκισαν τις γάτες κι εσύ τα σκότωσες....
Από την άλλη μας λες ότι κυκλοφορούν πιτμπουλ δολοφόνοι στην περιοχή σου και όποιον πάρει ο Χάρος... Και από τα λεγόμενά σου, έχει πάρει πολλούς....

Ναι, κράτα την ανωνυμία σου, αλλά σε αυτό τον χώρο, μπορεί να έχουμε διαφορετικές απόψεις, να "βγάζουμε τα μάτια μας" μεταξύ μας, που λένε... αλλά στο θέμα σκύλος αν μη τι άλλο, πιστεύω ότι είμαστε ειλικρινείς.
τοποθετηθηκα εδω γιατι βλεπω οτι εχετε αγιοποιησει τα πιτμπουλ...οσοι εχουν δει ξερουν....ενα στα δυο βγαινει καλο και αυτο με αλυσιδα....
αυτο με τις γατες ειχε γινει στο νησι μου...χειμωνα μενω αθηνα....και οπως ειπα εδω στην περιοχη μου εχει πραγματικα γεμισει με πιτμπουλ..ολοι κανουν παρανομες γεννες και τα χαριζουν//....
με ενα χιλιαρικο στον εκπαιδευτη και λιγα αναβολικα γινεται σκυλι δολοφονος....
το καταλαβαινεις ετσι?

τεσπα το θεμα ειναι οτι αυτη η ρατσα δεν θα επρεπε να δινεται ετσι σε οποιον να ναι..και επισης αυτοι που εχουν τετοια σκυλια θα πρεπει ΕΞΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΛΥΣΙΔΑ...διαφωνεις οτι ειναι επικινδυνα χωρις αλυσιδα?
 
  • Like
Reactions: Konmac


pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
Λέγεται αστυνομία!
Έχει πολύ εύκολο αριθμό! 100
Το σηκώνουν αμέσως λέμε!
Ο νόμος ευτυχώς έχει μια χαρά κυρώσεις πλέον!

μαλιστα και αμα καλεσω την αστυνομια τι θα γινει? με το που ερθουν θα το δεσει παλι και ουτε γατα ουτε ζημια...
 
  • Like
Reactions: Konmac




N_B

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2017
70
92
47
Θρακομακεδόνες
Κάνεις λάθος! Δοκίμασέ το και θα εκπλαγείς με το αποτέλεσμα. Επίσης ο νόμος είναι ξεκάθαρος και σε αυτό. Μόνο με λουρί. Ας είναι και τσιουαουα
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.944
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel