Επείγον - Τύφος!!


vergilakos

Well-Known Member
11 Απριλίου 2010
194
0
εχεις δικιο εσυ αν μου μιλουσαν σωστα θα μιλουσα και εγω πραγματικα :) Αυτο ειναι σε ενα αλλο θεμα που συμμετεχω δες ποιο ειναι το προβλημα μου . Oταν σ λεει διαβασε ξεστραβωσου και τετοια ειναι ωραιο ε?και να σου λενε εισαι ανικανος να δωσεις συμβουλες γι σκυλους επειδη σου αρρωστησε,λες και δεν εγω εχω σκυλια εγω δεν ξερω τιποτα .Ωραια λεμε οτι κανεις ενα λαθος σου αρεσει να σου λενε ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΓΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ και τετοια η να σου πουνε ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΟΙ ΜΑΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΡΘΩΣΟΥΜΕ?
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Δηλαδή το να μιλάει κάποιος σωστά κατά τη γνώμη σου σημαίνει να σου λέει μόνο μπράβο... Επειδή λοιπόν εγώ δεν μπορώ να μιλήσω "σωστά" σου απαντάω για τελευταία φορά μιας και λυπάμαι ήδη τον χρόνο που ξόδεψα σήμερα...

Αναρωτιέμαι, ανάμεσα στα δεκάδες posts σου σήμερα βρήκες καθόλου χρόνο να φροντίσεις το κουτάβι σου και να του βάλεις ορό?
Αντίθετα με τους ανθρώπους, δυστυχώς τα σκυλιά δεν είναι άξια της μοίρας τους... :(
 


vasiliki68

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
526
2
Αμαλιάδα
εχεις δικιο εσυ αν μου μιλουσαν σωστα θα μιλουσα και εγω πραγματικα :) Αυτο ειναι σε ενα αλλο θεμα που συμμετεχω δες ποιο ειναι το προβλημα μου . Oταν σ λεει διαβασε ξεστραβωσου και τετοια ειναι ωραιο ε?και να σου λενε εισαι ανικανος να δωσεις συμβουλες γι σκυλους επειδη σου αρρωστησε,λες και δεν εγω εχω σκυλια εγω δεν ξερω τιποτα .Ωραια λεμε οτι κανεις ενα λαθος σου αρεσει να σου λενε ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΓΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ και τετοια η να σου πουνε ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΟΙ ΜΑΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΡΘΩΣΟΥΜΕ?
Αν ρωτάς για μένα εχτές και σήμερα την άκουσα την κατσάδα μου εδώ αλλά προσπάθησα να μάθω. Συν πως για να διορθώσεις ένα λάθος πρέπει και να δεχτείς πως το έχεις κάνει. Και όταν λέω "διορθώσεις" στην περίπτωσή σου δεν είναι μόνο η θεραπεία, αλλά και το πως θα αντιμετωπίσεις άλλες καταστάσεις στο μέλλον
 




vergilakos

Well-Known Member
11 Απριλίου 2010
194
0
To το φροντησα το σκυλακι εξυπνε λες να το αφηνα ετσι?:)Αλλοι λενε οτι φροντιζουν και σε αλλους πεθενουν !
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
To το φροντησα το σκυλακι εξυπνε λες να το αφηνα ετσι?:)Αλλοι λενε οτι φροντιζουν και σε αλλους πεθενουν !
Aυτό είναι ένα απο τα πολλά παραδείγματα υβριστικων και απαξιωτικών μυνημάτων σου. Η xotikouli σου μίλησε μέσα στα πλαίσια της στοιχειώδους ευπρέπειας. Η απάντηση σου είναι μακράν πέραν αυτής.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
οκ αλλά είπε

Αντίθετα με τους ανθρώπους, δυστυχώς τα σκυλιά δεν είναι άξια της μοίρας τους...


Το οποίο είναι 1000% ολόσωστο και 1000% μέσα στα πλαίσια της ευπρέπειας
μεν
αλλά και ειρωνικό ταυτόχρονα

Xotikouli σε παρεξήγησα?
 






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εμείς θα θέλαμε Mareco?

ρεαλιστικής διαπιστώσεως το εγκώμιον-τόμος Β
 




Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
κατ αρχας, εχω τα δικαιωματα για καθε κατσαδα που πεφτει εδω μεσα και στο τελος του ετους θα παρω κ το στεμα μου παρα μαλης.

Κατα δευτερον, ξεφευγουμε η ειναι ιδεα μου;;; θελω να πω, οσοι μπαινετε στον κοπο και απαντατε στο παιδι που εχει το προβλημα, το κανετε απο αγαπη για το σκυλακι. Κανενα σκυλι δεν φταιει για οτι παπαρουνες κανουμε οι ιδιοκτητες κυριως οι απειροι ( δεν βγαζω την μουσουδα μου απο εξω) και το πιστευετε. Τα αλλα ας μην μπουν στο δρομο μας...Το σκυλακι πανω απο ολα.

Φιλε μου,καλε μου συνανθρωπε, εαν οντως το κουταβινι σου αντιμετωπιζει το ενδεχομενο του τυφου, κανε οτι νομιζεις. Οι συμβουλες δοθηκαν, αρα μενει εσυ να παρεις τις αποφασεις σου κ να κανεις οτι θεωρεις σωστο.

Πολλες φορες ο τροπος ποναει. Πρεπει να αφηνουμε τον εγωισμο μας πισω μας και να κοιταμε ΜΟΝΟ πως να κανουμε καλο σε ενα σκυλακι.
Δεν χρειαζεται νομιζω να παταμε στον πονο κανενος ουτε σαν τα ορνια να ξεσκιζουμε τις σαρκες καποιου που ποναει. Η mareco φιλε μου με το προβλημα του κουταβιου, ναι, εχασε τον Περη. Τι εκανε;;;ενω πονα ακομα η απωλεια του, μπηκε να σου απαντησει...Ξυνει πληγες της μπας κ σε ταρακουνησει και δεις την σοβαροτητα του θεματος.

Ενας φιλος μου καλος που τωρα μας κοιτα απο ψηλα, μου ελεγε να φερομαστε στους ανθρωπους οπως θα θελαμε να ειναι, ακομα κι αν δεν το αξιζουν.Ακομα κι αν μας προκαλουν για το αντιθετο. Ειναι δυσκολο μα καθε φορα που το καταφερνουμε, μονο καλο μας κανουμε.

Οταν σε καποια φαση υπηρξε φοβος να εχει η μικρη μου τυφο, απο παντου ακουσα οτι με το που δω συμπτωμα, αμεσως ορο και συνεχως.
Καλη δυναμη και ολα ευχομαι να πανε καλα και να κανεις οτι χρειαζεται. Αλλωστε η τυχη του κουταβιου το εριξε στα δικα σου χερακια. Δεν εχεις παρα να του δειξεις οτι ηταν και ειναι κ θα ειναι τα καλυτερα.
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Σχετικα με τον ορο το ειχα επισημανει απο την αρχη. Η εστω τσαγακι με το ζορι. Αλλα ισως θεωρηθει υπερενυδατωση.
Πλακα πλακα το θεμα κουραστηκε πολυ. Οι συμβουλες και οι γνωμες δοθηκαν. Απο κει κ περα δν κλειδωνεται να τελειωνει ? :p

Hopsi h hope ειχε συμπτωματα τυφου ?
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
οχι τζονιτο, απλα ειχε ερθει μεσω εμου σε επαφη με αρρωστο απο τυφο κουταβι χωρις να το ξερουμε. Κ για 15 μερες ημουν στην πριζα με τη μουρη χωμενη μεσα. εκανε εμετουλη μια δυο φορες αλλα ηταν ασχετο τελικα και δοξα τον καλο Θεο. Και οφειλω να πω οτι η katerina K. και η mareco ηταν συνεχως πλαι μου. Ειδικα λοιπον η mareco,σε αυτο το θεμα, οτι λεει το λεει απο πονο και σφοδρη επιθυμια να σωσει εστω και ενα κουταβι απο την κωλοαρρωστια. Να νιωσει οτι εστω απο ολο αυτο που της συνεβη με τον μικρο, εμαθε κατι για να προσφερει το καλο. Κι οποιος εχει λιγο διαβασει τις γραφες της, αντιλαμβανεται αμεσως οτι δεν γραφει σε στυλ γουτσου γουτσου τσιριμπιμ τσιριμπομ αλλα χρακ χρουκ στο κοκκαλο μπας και βρεθει η λυση.
Ολα τα μελη πανω κατω σε καποιες στιγμες εχουν κανει την αυτοκριτικη τους με εξισου αυστηρο υφος αρα εχουν το δικαιωμα να το επικαλουνται κ με τριτους.
Εδω ειναι το φορουμ για να ακουγονται γνωμες και να δινεται βοηθεια. Υπαρχει αλλου φορουμ για ψυχολογικη υποστηριξη(εγω ανατρεχω στο ψυγειο μου βεβαια αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια,χιχι!)

ολα να πανε καλα! αυτο μετραει!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
evelyna
(στο χρώσταγα αυτό απο τότε που σε είπα 'πρώτος' hope :lol: )

αυτό με το εγωισμό πολύ ωραίο!τώρα πές μας και μερικές μεθόδους γιατί προσπαθώ να τον αφήσω πίσω και όλο μπροστά μου(και να με κρύβει δυστυχώς) τον βρίσκω......
πιστεύω γενικά ότι αν περπατάς προς το φώς τότε λογικά η σκιά σου πρέπει να πέφτει πίσω-μήπως απομακρυνόμαστε απο το φώς?


λίγος κυνισμός πάντως δεν βλάπτει-σε κυνοφιλικό φόρουμ είμαστε :)
\
----------------->
επιστροφή στον τίτλο του θέματος

Καλότυχο το σκυλάκι :)
και φίλε
να είσαι σίγουρος ότι ποτέ δεν θα τα μάθεις όλα
γιαυτό μην σταματάς να διαβάζεις και να ενημερώνεσαι για το σκυλάκι σου
Είναι βαθύ το χάος την ημιμάθειας για τα σκυλιά (αλλά και γενικότερα δυστυχώς) στα μέρη μας




εγωιστές όλοι - ΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
φίλη Hopsi η ειδοποιός διαφορά είναι ότι ο Πέρη ήταν αδεσποτούλης, τον βρήκε η Mareco λίγες μέρες πριν με σπασμένο το ποδαράκι του και σε άθλια κατάσταση, τον περιέθαλψε και τον φρόντισε με το παραπάνω τις λίγες αυτές μέρες που έζησε στα χέρια της............

Ο σκύλος του vergilacos έχει σπίτι και ιδιοκτήτη εδώ και 2,5 μήνες. Το σκυλί δεν εμβολιάστηκε όπως μας είπε ο ίδιος στην αρχή για οικονομικούς λόγους, αργότερα .....για μυστήριους, και στο τέλος για ...............ανυπόστατους ιατρικούς...............:confused:

ας γίνει καλά το σκυλάκι του λοιπόν και ας ελπίσουμε ότι ο ίδιος θα πάψει να αντιμετωπίζει αυτά τα θέματα τόσο επιπόλαια και ανεύθυνα .

Και το να διαβάσει, να μάθει και να ''ξεστραβωθεί'' είναι ευχή και η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να του δώσω .
 






vergilakos

Well-Known Member
11 Απριλίου 2010
194
0
φίλη Hopsi η ειδοποιός διαφορά είναι ότι ο Πέρη ήταν αδεσποτούλης, τον βρήκε η Mareco λίγες μέρες πριν με σπασμένο το ποδαράκι του και σε άθλια κατάσταση, τον περιέθαλψε και τον φρόντισε με το παραπάνω τις λίγες αυτές μέρες που έζησε στα χέρια της............

Ο σκύλος του vergilacos έχει σπίτι και ιδιοκτήτη εδώ και 2,5 μήνες. Το σκυλί δεν εμβολιάστηκε όπως μας είπε ο ίδιος στην αρχή για οικονομικούς λόγους, αργότερα .....για μυστήριους, και στο τέλος για ...............ανυπόστατους ιατρικούς...............:confused:

ας γίνει καλά το σκυλάκι του λοιπόν και ας ελπίσουμε ότι ο ίδιος θα πάψει να αντιμετωπίζει αυτά τα θέματα τόσο επιπόλαια και ανεύθυνα .

Και το να διαβάσει, να μάθει και να ''ξεστραβωθεί'' είναι ευχή και η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να του δώσω .
Αλλιως να μου πεις διαβασε γιατι εισαι απειρος ακομα και τετοια και αλλο ξεστραβωσου .Ναι το παραδεχομαι οτι εκανα λαθος γι τα εμβολια αλλα δεν παει να πει οτι δεν τον αγαπω και οτι δεν θελω οτι καλυτερο γι αυτο κανω λαθος?:confused: