Ζωή!


gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Για το καλαζάρ, οι πιο έγκυρες μετρήσεις, δίνονται με δείγμα από τους λεμφαδένες. Αυτό μάλλον σε ρωτάει η Αλίκη. Από ποιό σημείο, της κάνει αιμοληψία.
A! Μάλιστα... Δεν το ήξερα.
Τώρα που το λέτε πάντως, όντως, από κάπου κοντά (ή ισως και ακριβώς πάνω) στους λεμφαδένες παίρνει αίμα.
Δεν το ειχα συζητήσει μαζί του ποτέ, ούτε ήξερα ότι υπάρχει συγκεκριμένος λόγος...
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Η εξέταση αυτή θα σου δίνει θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα! Δεν έχει να κάνει με το τίτλο ούτε με τις αιματολογικές της εξετάσεις ούτε με τις βιοχημικές.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Για την pcr του λες Αλίκη;
Δεν πείθεται...δεν τον βλέπεις; Τι να τον κάνουμε; Αστον να βασανίζεται :D
 


gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Η εξέταση αυτή θα σου δίνει θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα! Δεν έχει να κάνει με το τίτλο ούτε με τις αιματολογικές της εξετάσεις ούτε με τις βιοχημικές.
Άρα δεν πρέπει να έχουμε πάρει δείγμα από τους λεμφαδένες.
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία Αλίκη. Θα το ψάξω το θέμα.
 






gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Για την pcr του λες Αλίκη;
Δεν πείθεται...δεν τον βλέπεις; Τι να τον κάνουμε; Αστον να βασανίζεται :D
Δεν κατάλαβα ότι προσπαθείς να με πείσεις και δεν ανταποκρίνομαι.
Με ρώτησες αν έχουμε κάνει pcr και σου είπα για ποιούς λόγους αποφάσισε ο γιατρός ότι δεν έχει νόημα να κάνουμε.
Δεν θυμάμαι να αντέδρασα κάπως στην ιδέα της pcr, ούτε να αρχίσαμε διάλογο που κατέληξε σε αδιέξοδο γιατί εγώ επιμένω ότι δεν πρέπει να γίνει.

Αν μπορέσεις να μου τεκμηριώσεις τους λόγους που αυτή τη στιγμή επιβάλλεται να κάνω και pcr, θα πάω αύριο το πρωί να την κάνω.
Αλλιώς αφήστε με να βασανίζομαι. ;-)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Αν μπορέσεις να μου τεκμηριώσεις τους λόγους που αυτή τη στιγμή επιβάλλεται να κάνω και pcr, θα πάω αύριο το πρωί να την κάνω.

Η εξέταση αυτή θα σου δίνει θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα! Δεν έχει να κάνει με το τίτλο ούτε με τις αιματολογικές της εξετάσεις ούτε με τις βιοχημικές.
Η Δάφνη μου πάντως, όταν επί δύο συνεχή έτη, έδειχνε ανεβοκατεβάσματα στον τίτλο της ερλίχειάς της και είχε σταθεροποιηθεί στο 1/800 ή 1/1600 δεν θυμάμαι καλά, η pcr της βγήκε αρνητική. Οπότε, σταμάτησα τα φάρμακα, το άγχος και τις επανεξετάσεις.
Σου έχουν ήδη δοθεί επιχειρήματα. Δεν έχω άλλα.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Εγω παλι επειμενω οτι ειναι πολυ μικρο το διαστημα μετα τη θεραπεια για οποιαδηποτε συμπερασματα. Για εμενα δεν χρειαζοταν καν να κανετε επανεξεταση του τιτλου τοσο συντομα αφου αυτη προτεινεται 5-6 μηνες μετα το τελος της θεραπειας για να δειξει κατι σχετικα "πραγματικο". Αν ελεγχετε νεφρα και συκωτι και δεν βλεπετε κλινικα συμπτωματα στο σκυλακι δωστε λιγο χρονο.
 


maxoskulo

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
102
4
Διαβάζοντας όλο το θρέντ ένιωσα -για πολλοστή φορά- χαρούμενη που είμαι κι εγώ μέλος στο φόρουμ.Παρά τις εξαιρέσεις που μπορεί να πετύχω κατά καιρούς (και που είναι αυτές που επιβεβαιώνουν τον κανόνα) εδώ μέσα έχω συναντήσει από τα καλύτερα "δείγματα" της φυλής μας.Και χαίρομαι και συγκινούμαι να διαβάζω όλα αυτά τα υπέροχα θέματα.Συγχαρητήρια λοιπόν και σε σένα και για την ευαισθησία σου και για το άριστο παράδειγμα που δίνεις στο παιδί σου!Η Ζωίτσα σας είναι μια κούκλα κι είστε πολύ τυχεροί -κι η οικογένεια σας κι εκείνη- που βρήκατε ο ένας τον άλλον!!!Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι δυσκολίες να ξεπεραστούν και να ζήσετε πολλά ,όμορφα και απροβλημάτιστα χρόνια!

Να δίνεις ζωή, σε μια ψυχή!!!
Αξία ανεκτίμητη :)
Μακάρι (όλο και) περισσότεροι άνθρωποι να μάθουν να εκτιμούν αυτή την αξία!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Εγω παλι επειμενω οτι ειναι πολυ μικρο το διαστημα μετα τη θεραπεια για οποιαδηποτε συμπερασματα. Για εμενα δεν χρειαζοταν καν να κανετε επανεξεταση του τιτλου τοσο συντομα αφου αυτη προτεινεται 5-6 μηνες μετα το τελος της θεραπειας για να δειξει κατι σχετικα "πραγματικο". Αν ελεγχετε νεφρα και συκωτι και δεν βλεπετε κλινικα συμπτωματα στο σκυλακι δωστε λιγο χρονο.
Και αυτό σωστό :)
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ειναι πολυ νωρις για ολα. Αφου η κλινικη της εικονα ειναι Δοξα το θεο
καλη μην ανησυχειτε (μια κουβεντα ειναι και αυτη) και δωστε της λιγο
χρονο να πεσει και ο βρωμοτιτλος.
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
αχαχαχα -- η τελευταία είναι όλα τα λεφτά! αυτοσχέδιο σπιτάκι/crate για χουχούλιασμα, ε; φτου, σκόρδα!
γενικότερα, πως πάει με τα ιατρικά θέματά της;

υγ ελαφρώς άσχετο: προσπαθώ και εγώ να μάθω μπαγλαμά αυτόν τον καιρό - βλέπω 'το'χετε' με τα έγχορδα, ε;;
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
αχαχαχα -- η τελευταία είναι όλα τα λεφτά! αυτοσχέδιο σπιτάκι/crate για χουχούλιασμα, ε; φτου, σκόρδα!
Τι λες βρε κοπελια!! Αυτο συνιστα κακοποιηση!! Στο τζακι το εχετε και κοιμαται το παιδι? Ε ρε μυνησεις αμα του πεσει ο Αη Βασιλης στο κεφαλι!
 


gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
αχαχαχα -- η τελευταία είναι όλα τα λεφτά! αυτοσχέδιο σπιτάκι/crate για χουχούλιασμα, ε; φτου, σκόρδα!
γενικότερα, πως πάει με τα ιατρικά θέματά της;

υγ ελαφρώς άσχετο: προσπαθώ και εγώ να μάθω μπαγλαμά αυτόν τον καιρό - βλέπω 'το'χετε' με τα έγχορδα, ε;;
Ευχαριστώ που ρωτάς... Σε θέματα υγείας έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας αλλά γενικά έχει super διάθεση...

Με την μουσική γενικά, τα πάω καλά... Μπαγλαμά πάντως κι εγώ απλά ψιλο-μαθαίνω. Δεν τον έχω καιρό!



Αυτο συνιστα κακοποιηση!! Στο τζακι το εχετε και κοιμαται το παιδι? Ε ρε μυνησεις αμα του πεσει ο Αη Βασιλης στο κεφαλι!
(χαχαχα)

Ωχ!!! Δεν το είχα σκεφτεί αυτο.... Έχεις δίκιο! Είμαι ασυγχώρητος... ;-)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Πάντως βρε Γιώργο, αν σκεφτείς μερικά τέτοια σκυλιά, που ήταν και που βρίσκονται τώρα, είναι να βουρκώνεις :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Σταχτοπούτα το κάνατε το κοριτσάκι σας!!!!
Χαίρομαι να την βλέπω να περνάει τόσο όμορφα!!!
 


gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Πάντως βρε Γιώργο, αν σκεφτείς μερικά τέτοια σκυλιά, που ήταν και που βρίσκονται τώρα, είναι να βουρκώνεις :)
Μαράκι, θα το πιστέψεις ότι ενώ είναι δικιά μου και την ζω κάθε μέρα, όταν την βλέπω να είναι ήρεμη, ασφαλής και πλήρως παραδωμένη (όπως στην δεύτερη φωτογραφια) βουρκώνω ακόμα?

Σταχτοπούτα το κάνατε το κοριτσάκι σας!!!!
Χαίρομαι να την βλέπω να περνάει τόσο όμορφα!!!
χαχα Σταχτοπούτα την φωναζουμε και εμείς. Στην φωτογραφία, αυτό το πορτοκαλί που φαίνεται στα δεξιά είναι διακοσμητική μαξιλάρα που την είχαμε κάτω στο πάτωμα του σαλονιού. Την είχε μεταφέρει η κυρία μέσα στο τζάκι και πήγαινε εκεί και ξάπλωνε, παρόλο που είχε δικό της στρώμα.
Εγώ απλά της τοποθέτησα το στρώμα της.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Πολυ ωραιες φωτογραφιες! :D Να ξαναπω μπραβο και τα σχετικα? Mπαα θα γινω κουραστικος... :cool:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3