Η ιστορία μιας υιοθεσίας


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
H Hρα εγινε 7 πριν λιγες μερες. Εχει οιστρο καθε 6μηνο με ψευδοκυηση. Ολα αυτα που περιεγραψες συμβαινουν και σε εμας. Οι αλλαγες στη συμπεριφορα της βασικα. Καποιες ψευδοκυησεις ειναι πιο εντονες με περισσοτερο γαλα και μεγαλυτερη διαρκεια, καποιες περνανε σχεδον απαρατηρητες. Αυτο που με τρομαζει περισσοτερο και βασικα ο κτηνιατρος μας γι αυτο το λογο επιμενει στη στειρωση ειναι ο καρκινος των μαστων. Οποτε εμεις το πηραμε αποφαση και το προγραμματιζουμε αμεσα. Παρτε το και εσεις...
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
bonus σημερινή πρωινή φωτό (μας έβγαζε φωτό ένα ολόκληρο σχολικό, μάλλον θα γίνουμε viral :LOL:)
Αυτο το υπεροχο αδιαβροχο ,που ειναι και στο αγαπημενο μου χρωματακι ;) , που το βρηκατε αν επιτρεπεται? Γιατι αυτη η χαζη εδω παλι μου πηρε ενα μαυρο και ειναι και λαθος νουμερο πάλι, ο κωλος μου ειναι απεξω .
Ευχαριστω και φιλακια στην κουκλα Θαλεια , γκρεμλιν :giggle:
 
  • Love
  • Haha
Reactions: p__nat and Ayraki


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Αγαπητό Γκρέμλιν,
μια μέρα χτύπησε το κουδούνι αλλά δεν ήταν ο σουβλατζής (ξενέρα :confused:), βγήκε έξω ο μπαμπάς και πήρε ένα καφέ κουτί. Το άνοιξε και έβγαλε αυτή την κίτρινη χαζομάρα. Μου είπε οτι αυτό είναι δώρο απο μια θεία που έχω στην Αγγλία.
Μου το φόρεσαν και γέλαγαν και μετά εγώ ήθελα να το δαγκώσω, αλλά μου βάλανε την κουκούλα και δεν έβλεπα κ είχε πλάκα τελικά και γελάγαμε όλοι μαζί. Το βράδυ που θα έρθει ο μπαμπάς και θα μου το ξαναφορέσει θα δω την μάρκα και θα σου πω.

Θέλω τόσο πολύ να μυρίσω τον πισινό σου... Θάλεια
 


Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Θέλω τόσο πολύ να μυρίσω τον πισινό σου... Θάλεια
[/QUOTE]
Κλαίω!!!!:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Πάντως ένα παρόμοιο έχω χαλβαδιάσει και εγώ αλλα όλοι μου λένε ότι θα με κοροϊδεύουν....δεν ξέρω αν μπορώ να πω το petshop :unsure:
 


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Ποστάρω με μεγάλη συναισθηματική φόρτιση τις παρακάτω φωτογραφίες.

Θα μπορούσα να γράψω πάρα πολλά αλλά θα πω μόνο μια φράση και θ αφήσω τις εικόνες να μιλήσουν.

Αν κάποιος θέλει να ζήσει το όνειρο που ζω, ορίστε η ευκαιρία του.

Αυτό είναι το προφίλ στο fb της κας που το βρήκε.

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι το σκυλί δεν είναι ούτε ενός έτους. Αν κάποιος θέλει και δεν έχει μεταφορικό μέσο, θα τον πάω εγώ στην Χαλκίδα, θα πληρώσω τον κτηνίατρο και θα βοηθήσω όσο μπορώ τόσο στα πρώτα έξοδα αλλά και σε όοοοοοσες συμβουλές θέλει.
 

Attachments





Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Καλησπέρα φορουμ

Ήθελα να μοιραστώ ένα φοβερά καλό νέο για εμάς,
πέρασαν 5μιση μήνες απο τον τελευταίο κανονικό οίστρο και δεν έκανε ενδιάμεσο ψευτο-οίστρο. Ούτε συμπτώματα ψευδοκύησης, ούτε αλλαγές στην συμπεριφορά της, ούτε τριχόπτωση ούτε τίποτα. 5μιση φυσιολογικότατοι μήνες !!
How awesome is that?

Κατά τ΄άλλα η πριγκίπισσα της Ζαμούντα, χαίρει άκρας υγείας.
Στα περίεργα,
έφαγε το κρεβατάκι της κ τώρα κοιμάται στα πλακάκια κλαψουρίζοντας (πρόβλημά της)
μας επιτέθηκε ένα θηλυκό λυκόσκυλο (μόνο μια μικρή τρύπα στο μάγουλό μας άφησε)
και βρήκε μια γάτα στην αυλή να πίνει απο το μπολ της.

Ανεβαίνουμε βουνό 3-4 φορές την εβδομάδα γιατί δεν λέει να εκτονωθεί με τίποτα.
Στο βουνό οι αλεπούδες καλά κρατούν. Βρήκαμε και φωλιές (ολόκληρο δίκτυο) και ίχνη απο φαγοπότια.
Πραγματικά την καμαρώνω έτσι όπως σαρώνει το βουνό όταν πιάσει μυρωδιά κάποιου ζώου.
Ακόμη βρήκαμε μια οχιά (καταχείμωνο) κάπως νωχελική φυσικά.
 

Attachments









Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλησπέρα φορουμ

Ήθελα να μοιραστώ ένα φοβερά καλό νέο για εμάς,
πέρασαν 5μιση μήνες απο τον τελευταίο κανονικό οίστρο και δεν έκανε ενδιάμεσο ψευτο-οίστρο. Ούτε συμπτώματα ψευδοκύησης, ούτε αλλαγές στην συμπεριφορά της, ούτε τριχόπτωση ούτε τίποτα. 5μιση φυσιολογικότατοι μήνες !!
How awesome is that?
Δεν θελω να σας αγχωσω ( αν και θα το κανω)... ισως ομως να σας χτυπησω ενα καμπανακι... Το καμπανακι το ακουγα και εγω εδω και καιρο αλλα.... Η στειρωση της Ηρας ηρθε με τη διαπιστωση ενος ογκιδιου (σε μεγεθος φυστικιου) μεσα απο τη μια θηλη. Δυστυχως, αντι για ενα χειρουργειο μισης ωρας θα κανει ενα 3ωρο χειρουργειο με πανω απο 30 ραματα αφου για να ειμαστε σιγουροι θα αφαιρεθει ολη η επιφανεια στην πλευρα των θηλων που παρουσιαστηκε . Και μετα βιοψια... 1 στις 4 θηλυκες αστειρωτες σκυλες εμφανιζει καρκινωμα στους μαστους. Τα ποσοστα ειναι τεραστια... το βρισιμο του κτηνιατρου μας επισης αφου η ταλαιπωρια για το ζωο ειναι πολυ μεγαλη. Ευτυχως τα προγνωστικα στα σκυλια ειναι καλα...
 
  • Like
  • Wow
Reactions: myEnzo and Pepev50


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Ευχάριστο νέο για την Θάλεια η κοινωνική απομόνωση (και για μένα βασικά)
 

Attachments

  • 275,5 KB Προβολές: 59
  • 405,4 KB Προβολές: 60
  • 440,7 KB Προβολές: 59
  • 206,3 KB Προβολές: 61
  • 404,3 KB Προβολές: 65
  • 296,6 KB Προβολές: 63


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Ομορφαινει συνεχως ! Δε τα περνατε ασχημα στας εξοχας...

και επιτελους ακολουθησες την στυλιστικη μας συμβουλη μας να της βαλεις ενα ωραιο χρωματακι να κανει λιγο μπαμ. Κοιτα τι ωραια που δειχνει το κιτρινακι στο μαυρο γυαλιστερο τριχωμα !!! :p Και ενα πορτοκαλι ή ενα μωβακι στο μελλον....μουρλια θα δειχνουν:LOL:
 
  • Like
Reactions: Pepev50




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Δεν είναι πολύ girly το κίτρινο ρε παιδιά!!!

Τώρα θα μου πεις...ούτε και η Θάλεια :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
:LOL: :eek:

Παντως το χρωμα δε φταιει....με κιτρινο και σημα του μπατμαν και ακομα το γκρεμλιν για κοριτσι το περνανε συνηθως ( με ρωτανε αν ειναι αεκτζου αχαχαχ)
 
  • Haha
Reactions: Pepev50 and mareco






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Κοίτα...είναι σκύλαρος.
Αυτό μετράει πάνω απ'όλα :cool:
Στο GNTM μπορεί να μην πέρναγε ούτε απ'όξω, αλλά στο Survivor θα τα σάρωνε όλα (y):LOL:
κατι Μαρκοι, γκρεμλιν και λοιπα λιχουδοβλαμμενα θα τα σαρωναν ολα στο Master chef... κυριολεκτικα....δε θα μενε ουτε ψιχουλο, ουτε καν παγκος, η αποθηκη δε τροφιμων ουτε να το φανταστω τσερνομπιλ μετα :LOL:

ΥΣ, Σορρυ Θάλεια, γεμισα το θεμα σου με χαζομαρουλες , αλλα μιλαμε πολυ και εγω και η μανα μου, γκρεμλιν :giggle:
 
  • Haha
Reactions: mareco




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ωραίες βόλτες! Ζήλεψα!

+1 για την κοινωνικη απομονωση. Και την καραντίνα την απολαύσαμε. Παρόλο που δεν μπορούσαμε να πάμε βουνό/θάλασσα. Η βόλτα στους άδειους δρόμους ήταν ωραία.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf