Θέλω Χάσκυ...


Status
Κλειδωμένο θέμα

harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Τα μηνύματα μεταφέρθηκαν από άλλο νήμα.

admin

...................................................................................................

Το θεμα βεβαια Γιαννη είναι αν το χασκι σου αρεσει λογω μορφολογιας επειδη είναι κουκλί ή αν σου αρεσει γενικοτερα και το ταμπεραμεντο του.
Θα προτεινα να κανεις μια ερευνα και να βρεις τα κυρια γνωρισματα του χαρακτηρα του.

Ισως καποια από αυτά να μην σου αρεσουν. Για παραδειγμα είναι πολύ παιχνιδιαρικα (καλο αυτό) αλλά δεν κανουν για φυλακες. Το σκανε ευκολα αν τα αφησεις ελευθερα. Είναι μάστορες στην αποδραση από περιφραγμενη εκταση κλπ. Για την τριχα και την περιποιηση ας μην συζητησουμε.

Μην κρινεις μονο βασει της εξωτερικής εμφανισης.
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
πανω κατω ξερω καλα για τον χαρακτιρα και τισ αναγκεσ για ενα χασκι κα8οσ εχει ο κολλητοσ μου χασκι 2-3 χρονια γιαυτο 8α η8ελα ενα χασκι γιατι μου αρεσει γιατι ζω σχεδον κα8ημερινα με χασκι δν ειναι η επιλογη μονο εμφανισιακα :) by the way σορρυ για τα λα8η εχω μα8η να γραφω με greeklish :>
 




twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
ναι,το σκυλι 8α ειναι στιν γιαγια μου αλλα με τιν γιαγια μου μενουμε 1 χιλιομετρο μακρια και λιγοτερο + το οτι ειναι ηλικιομενη και τιν επισκεπτομε κα8ημερινα 8α ειναι ενασ λογοσ + το σκυλι να ειμαι και μαζι τισ και μαζι του οποτε απο βολτεσ και σιντιρισι ειμαστε στιν πενα :>
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
by the way σορρυ για τα λα8η εχω μα8η να γραφω με greeklish :>
Τι έγινε βρε παιδιά; Παραγέρασα μου φαίνεται. Τώρα στο σχολείο διδάσκουν μόνο greeklish;;; Γιάννη μου sorry αλλά δεν κρατήθηκα :rolleyes:
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δηλαδή δεν θα μένει μαζί σου το κουτάβι?
Ξέρω γω βρε Γιάννη, ένα κουτάβι θέλει επίβλεψη...η γιαγιά σου είναι σε θέση να το φροντίζει σωστά ?
Και τα Χάσκυ δεν είναι αυτό που λέμε...τσιουαουα!!:D:D:D
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
χαχαχα,εννοοιτε :p Βασικα οταν γραφω στο πσ εχω ενα κουσουρι να γραφω Only greeklish οταν κα8ομαι πσ και αω πρεπει να τα γραψω σωστα να βαλω και τονουν 8α μοθ παρει 1 αιονα :p ειχα και πριν 1 χρονο σκυλι στιν γιαγια μου και πε8ανε απο γεραματα..
 






twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
ειχα σκυλι 10 χρονια φιλε μου με σκυλια εχω μεγαλοσει απλα ηταν μια περιοδο 1οσ χρονου που δν ειχα σκιλι δν 8α ειναι το 1ο μου..
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
ειχα σκυλι 10 χρονια φιλε μου με σκυλια εχω μεγαλοσει απλα ηταν μια περιοδο 1οσ χρονου που δν ειχα σκιλι δν 8α ειναι το 1ο μου..
αυτό είναι κάτι αλλά και δεν είναι!

αν θέλεις ευτυχισμένο και ισορροπημένο σκυλί, πρέπει να ζεί μαζί σου και να μη σε βλέπει μόνο στίς βόλτες ή όταν το ταίζεις.

φίλη είμαι και όχι φίλος.:)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
(εεεε....ο κακός- μου βγήκε το όνομα- επανήλθε....*demonio**demonio*)

Έτσι όπως μας τα λες αγαπητέ twipsy η γιαγιά σου είχε σκυλιά κι όχι εσύ...

Τι σκυλιά ήταν τα προηγούμενα;
Η γιαγιά σου τι ηλικία έχει;
Θεωρείς ότι εκτός απο τις ελάχιστες ώρες που θα είναι κάποιος εκεί για την βόλτα και τα κομπλέ που λες θα μπορέσει να κουμαντάρει η γιαγιά σου ένα αρκετά ξεροκέφαλο, μεγαλόσωμο, και με πάρα πολύ ενέργεια κουτάβι κι εν συνεχεία ενήλικο σκύλο;
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εγω πήγα να το πω ευγενικά...!! Είπα λόγω των ημερών να μη γίνω " στριγγλίτσα'..αλλά με προλάβατε..
Γιάννη μου, θα συμφωνήσω με τους άλλους...το κουταβι πρέπει να μεγαλώσει μαζί σου..και ιδίως ένα Χάσκυ...δεν είναι σκυλί για τη γιαγιά σου!!
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
Η γιαγια μου ειναι 62....Και το προιγουμενο μου σκυλι ηταν ενα γερμανικο ποιημενικο ι αλλιωσ ( Zack)....
 




twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
Πφ..αρχιζεται και με κουραζεται...Διαβαστε λιγο ποιο πισω να δειτε...το χασκι ειναι για εμενα..εγω μενω σε πολυκατικια/..Η γιαγια μου εχει τον χορο στον οποιο 8α αισ8ανετε καλα ενα σκυλι...εχει πολυ μεγαλο κηπο γυρο στα 100 τετρογονικα...Οσο για τισ αμφιβολιεσ το ποσο καλα 8α περναει ο σκυλοσ ρε παιδια σασ το εγκιουμε τορα τι να κανουμε ειμαι σε ενα φορυμ στο οποιο ολοι μου πανε κοντρα δν καταλαβενετε οτι 8ελω ενα σκυλο να τον φροντιζο και οχι να το εχω παραμελιμενω ? :shock::shock::shock:
 


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
δωσε λιγη προσοχη σε αυτα που σου λενε.
μην περιμενεις να ακουσεις οτι σου αρεσει.
κακως εκνευριζεσαι κανεις δεν θελει να σου παει κοντρα(σε ξερει προσωπικα κανεις?τι εχει να κερδισει?)
ψαξε λιγο στο φορουμ για το που πρεπει να ζει ο σκυλος.
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
Δεν με ξερει καποιοσ προσοπικα αλλα σασ λεψ..1ον)σκυλο και σκυλια γενικοσ εχο απο 2 χρονον...Καταλαβαινω οτι Το να ειναι ο σκυλοσ στιν γιαγια μ ειναι + καποιεσ ορεσ λιγοτερεσ με τον σκυλο αλλα απο το να τον εχο σε ενα διαμερισμα εγκλοβισμενο προτιμο να ειναι σε μια Βεραντα ορ Αυλι ορ κηπο ....
 




Status
Κλειδωμένο θέμα