Θέλω Χάσκυ...


Status
Κλειδωμένο θέμα

TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
άλλο εννοούσε ο alexcouts:)

το χάσκι είναι απο την φύση του αρκετά ανεξάρτητο και όχι ιδιαίτερα υπάκουο σκυλί.
Θα του κάνεις βασική υπακοή?
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Τι εννοείς λέγοντας ότι τα Χάσκυ δεν είναι πολύ της Περιπολίας;:confused:
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
πάλι κεφαλαία???? με ξεκούφανες και είμαι και γριά γυναίκα:p

όντως στη Β/Υ με επαγγελματία εκπαιδευτή πρέπει να εκπαιδεύονται όλα τα σκυλιά, πολύ περισσότερο τα σκυλιά με έντονο ταμπεραμέντο.

στα χάσκι αρέσει πολύ να τραβάνε έλκηθρα ή φορτία.Νομίζω ότι κάποιοι εδώ στο φόρουμ ασχολούνται με το σπόρ. Θα σε ενδιέφερε κάτι τέτοιο?

τα εμβόλια δεν είναι φροντίδα....είναι το αυτονόητο:)
 


merenta

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
221
1
ΔΡΑΜΑ
Γεια σου και απο μένα:)

Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτού μου πάντα υπήρχε σκύλος στο σπίτι και πολλές γάτες, τώρα όμως που δεν ζω με τους γονείς μου και έχω δικό μου σκύλο τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Πίστευα οτι ήξερα πολλά πράγματα αλλά εδώ έμαθα πραγματικά πολλά. Μην εκνευρίζεσαι απλά να σε ενημερώσουν θέλουν:):)

θα ακουστώ βαρετή αλλά συμφωνώ με τα παιδιά, ο σκύλος πρέπει να είναι μαζί σου όχι με την γιαγιά.

Ξέρω πως τα Χάσκι παρουσιάζουν προβλήματα συμπεριφοράς αν τα παραμελήσεις ή αν δεν τα βγάζεις συχνά έξω -γίνονται κακότροπα. Είναι σκυλιά που έχουν ανάγκη τη συντροφιά και την κίνηση.
 


HerBy

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2009
73
0
ΒΟΛΟΣ/ΜΑΓΝΗΣΙΑ
ok ok νομίζω κατάλαβε!!!...
θα μιλήσω και εγώ μαζί του προσωπικά να του διξω μερικά βήματα!...
Ο ίδιος ξέρει που πρέπει να μείνει και πως ο σκύλος του!!
Αχ τι θα κάνω με σας το αγχώσατε το παλικάρι :p
Το λοιπόν Γιάννη έχουμε δουλειά μπροστά μας ...εσύ θα λιώσεις το site στο διάβασμα και κάθε μέρα θα σε εξετάζω :cool: και όταν είσαι έτοιμος και το θες ακόμη ... ΘΑ ΔΟΥΜΕ τι τεριαζει σε σένα! αν και εγώ ξέρω ένας κροταλίας θα γίνει το τέλειο ταίρι για σένα :p
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
Δεν ειπα πωΣ οι συμβουλες σας δεν ειναι χρισιμες ....Αντι8ετος ....Ευχαριστω για τις σιμβουλες σας Ελπιζω να μου φανουν χρησιμες διαβασα και τα λινκ που μου εδωσε η ταρα και ειναι χρησιμα :) Ελπιζω να βρω χασκι :):)
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Θέλουμε τα σκυλιά να έχουν την καλύτερη δυνατή μεταχείρηση και διαβίωση απο την ώρα που γεννιούνται στα χέρια του εκτροφέα μέχρι την ώρα που πεθαίνουν στα χέρια του ιδιοκτήτη τους!
Καλα τα λες, αλλά μολις εβγαλες στην απ'έξω τα αδεσποτα και τα καταφυγιου.
Μην σκεφτεσαι μονο puppy mills.

όντως στη Β/Υ με επαγγελματία εκπαιδευτή πρέπει να εκπαιδεύονται όλα τα σκυλιά, πολύ περισσότερο τα σκυλιά με έντονο ταμπεραμέντο.
Καλα τα λες κι εσυ αλλά
Stella.says.this


Εμενα σαν Άρη με απασχολει περισσοτερο απο την γιαγια το αν ο Γιαννης ειναι ανεξαρτητος οικονομικα, αν οι γονεις εχουν την διαθεση και δυνατοτητα να πληρωσουν για εκτροφικο σκυλο και για οσα πρεπει για την σωστη αναπτυξη του σκυλου (τροφη, ιατρικα κλπ) και τι θα γινει ο σκυλος οταν ο Γιαννης παει στον Στρατό ή σε καποια σχολη.

Θα φορτωθει τον σκυλο για τα καλα η καλη γιαγια?
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Άρη μου, δεν τα έβγαλα απ' έξω αλλα τι να γράψω δηλαδή;

...και στα χέρια της κυρά Τασίας που ήθελε η Λάσυ της να γνωρίσει τον έρωτα καθώς και στα αδέσποτα που τα πέταξαν οι καλοί και στρογικοί τους ιδιοκτήτες στο δρόμο και τώρα γεννοβολάνε αβέρτα;

Από την στιγμή που είμαι κατά τέτοιων πρακτικών σίγουρα και δεν θα τις αναφέρω....


Εξαλλου ξέρεις ότι πάντα προτείνω την επιλογή του αδέσποτου σε όποιον αναζητά σκύλο!;)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Καλα τα λες, αλλά μολις εβγαλες στην απ'έξω τα αδεσποτα και τα καταφυγιου.
Μην σκεφτεσαι μονο puppy mills.
ο άνθρωπος δήλωσε ότι θέλει χάσκι:)

Καλα τα λες κι εσυ αλλά
Stella.says.this
αυτά μπορώ να τα δεχτώ για κάποιους όχι όμως για όλους .:rolleyes:
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
...και στα χέρια της κυρά Τασίας που ήθελε η Λάσυ της να γνωρίσει τον έρωτα καθώς και στα αδέσποτα που τα πέταξαν οι καλοί και στρογικοί τους ιδιοκτήτες στο δρόμο και τώρα γεννοβολάνε αβέρτα;
χαχα :D οντως αυτο δεν γραφεται!
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
ο άνθρωπος δήλωσε ότι θέλει χάσκι:)
Να σου βρω ένα χάσκι από byb και ένα από p.mill μεσα σε μια βδομαδα? Ειλικρινα εχω δει.
Τωρα τι χάσκι θα είναι τα παραπανω, είναι αααααλο θεμα. Μαλλον θα είναι ενας σκυλος που θα χάαασκει!

Μπορει να εχει χάσκι και σε κανενα καταφυγιο (ισως και πολύ καλο σκυλι που το εσκασε ή το παρατησαν) αλλά δεν εχω αποψη γι αυτά.
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
1ον ) εχω αρκετα λεφτα και οι γονεις μου ειναι φιλοζωοι γιατι ειχα και πιο παλια αρκετα σκυλια και τα αγαπουσαμε παρα πολυ
2ον ) Στρατο θα παρω αναβολη γιατι θα παω να σπουδασω μαζι γι συντροφια :D
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μπορει να εχει χάσκι και σε κανενα καταφυγιο (ισως και πολύ καλο σκυλι που το εσκασε ή το παρατησαν) αλλά δεν εχω αποψη γι αυτά.
Ευτυχώς που η ταινία Bellow zero...δεν έιχε τόση απήχηση στη χώρα μας..αλλιώς θα σου έλεγα εγώ..πόσα Χάσκυ θα υπήρχαν στα αζήτητα τώρα!!!!
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Αφου ρε καπετάνιε οι γονεις σου είναι φιλοζωοι, γιατι δεν θελεις να βαλεις το σκυλι μεσα στο διαμερισμα?
Τα χασκι μια χαρά καθονται μεσα στο διαμερισμα μαζι με τους ανθρωπους τους.
Γιατι θελεις να χασεις την χαρά να το εχεις μαζι σου ολη μερα?
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
1ον ) εχω αρκετα λεφτα
με παντρεύεσαι????*agapoylas*

2ον ) Στρατο θα παρω αναβολη γιατι θα παω να σπουδασω μαζι γι συντροφια :D
το σκυλί θέλει δουλιά!!!! θα έχεις τον χρόνο σαν φοιτητής να ασχοληθείς μαζί του ?

θα σπουδάσεις σε άλλη πόλη απο αυτή που μένεις?

@harryf3 αν θέλει χάσκι θα πρέπει να πάει σε εκτροφέα.
 
Last edited:






Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95