Θα μουμιοποιούσατε το σκύλο σας, ή ..

Αν διαθέτατε και σας περισσεύσανε τα 25.000 δολάρια, θα τα δίνατε για την ταρίχευση του σκύλο σας;

  • Ναι. Δε θέλω ο σκυλάκος μου να σαπίσει στο υγρό χώμα και να τον φάνει τα σκουλήκια.

    Votes: 0 0,0%
  • Ναι. Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ένα (παν)ακριβό δώρο.Προτιμώ να διαθέσω αυτά τα χρήματα στο σκυλί

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    38

Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Τραγικό σαν σκέψη και μόνο! Ζουν τα φιλαράκια μας στην σκέψη και την καρδιά μας όταν φύγουν τι να το κάνεις έτσι? θα ζωντανέψει? έλεος πια με τις υπερβολές!!!!!
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Κοίτα τι θέμα βρήκε ο άνθρωπος να ανοίξει...χαχαχα
Και να φανταστείς, οι πιθανές απαντήσεις έπρεπε να περιοριστούν στις δέκα.. Δυστυχώς έδωσα περισσότερες επιλογές για όλα όσα δε θα σκεφτόμουν ή δε θα καταλάβαινα εύκολα, και παρέλειψα κάποιες προφανείς για εμένα (και ίσως για τους περισσότερους) απαντήσεις.. Άκρως αντιεπιστημονικό εκ μέρους μου! Περισσότερο αφορμή για κουβέντα, και λιγότερο δημοσκόπηση μεταξύ μας..
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Το συμπέρασμα ειναι ενα όμως.
Αν είχαμε τόσα λεφτά όλοι θα πηγαιναμε διακοπές διαρκειας..με τετράποδα και μή.
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Το καλύτερο πάντως είναι να το έχεις με ροδάκια και μαγνητόφωνο που γαβγίζει και να το βγάζεις και βόλτα!!!"Άντε Μπούμπη, προχώρα". Κι αν δεν σου αρέσει αυτό πετάς κι ένα τζάμι από πάνω και το κάνεις τραπεζάκι!προυπόθεση να ναι λίγο παχουλό το σκυλάκι!
 


skar

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2014
81
158
27
Ελλάδα
Αν ήσουν τόσο πλούσιος και ήταν νόμιμο, θα το επέλεγες και για έναν αγαπημένο σου άνθρωπο;

οχι,νομιζω εκει ξεπερναει τα ορια...θα προτιμουσα αποτεφρωση...!!!
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Οι θύμηση μας μένει...
έχω διπολικό δυσλεκτικό σύνδρομο :ROFLMAO:
έληξε ο χρόνος μου δυστυχώς δεν γίνεται διόρθωση τώρα...θα με σημαδέψει ψυχολογικά αυτό το λάθος :mad:
Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αν σε παρηγορεί έστω και λίγο είμαι συνάδελφος! Είναι αυτό, που ταυτόχρονα το δεξί ημισφαίριο του εγκεφάλου θέλει να γράψεις "Οι αναμνήσεις", το αριστερό "Η θύμηση", και το χέρι αναπτύσσει βιαστικά στο πληκτρολόγιο την πρωτοβουλία να τα συνδυάσει, μιας και απεχθάνεται κάτι τέτοια διλλήματα τύπου "Κιθαρίστας ή ντράμερ.. " σε μόνιμη λούπα. Απόδειξη, ότι η μέση οδός και ο συμβιβασμός δεν είναι πάντα και σωστός..

Από κάτω παραθέτω το πιο πρόσφατο παράπτωμα και υπάρχουν πολλά.. Ακόμα και σε τίτλο νήματος, τρομάρα μου!

όσο πιο καλύτερα μπορούσα
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Και να φανταστείς, οι πιθανές απαντήσεις έπρεπε να περιοριστούν στις δέκα.. Δυστυχώς έδωσα περισσότερες επιλογές για όλα όσα δε θα σκεφτόμουν ή δε θα καταλάβαινα εύκολα, και παρέλειψα κάποιες προφανείς για εμένα (και ίσως για τους περισσότερους) απαντήσεις.. Άκρως αντιεπιστημονικό εκ μέρους μου! Περισσότερο αφορμή για κουβέντα, και λιγότερο δημοσκόπηση μεταξύ μας..

Έπρεπε να κάνεις πρώτα μια δημοσκόπηση για τις ερωτήσεις
της δημοσκόπησης :D
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Πάντως για το κόσμημα, κάποια στιγμή είχα δει ότι δεν γίνεται μόνο από στάχτες το πετράδι (διαμάντι ή κάτι σαν διαμάντι), αλλά κι από μαλλί. Οπότε αν βαρεθήκατε να μαζεύετε τούφες από το μάδημα του αγαπημένου σας φίλου, αν δεν έχετε σκοπό να γνέθετε το μαλλί για να κάνετε πουλοβεράκι (κάπου μέσα στο φόρουμ παίζει και τέτοιο θέμα), μπορείτε να τις κάνετε κόσμημα
-Καλέ τι ωραίο το κρεμαστό σου!
-Τρίχες!
Εντάξει ανακατεύτηκα τώρα..το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε ανθρώπινες τρίχες. Όντως δηλαδή; Παίρνεις την τούφα και την κάνεις φυλαχτό;;; o_O
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Οπότε, αν βαρεθήκατε να μαζεύετε τούφες από το μάδημα του αγαπημένου σας φίλου, αν δεν έχετε σκοπό να γνέθετε το μαλλί για να κάνετε πουλοβεράκι (κάπου μέσα στο φόρουμ παίζει και τέτοιο θέμα), μπορείτε να τις κάνετε κόσμημα
-Καλέ τι ωραίο το κρεμαστό σου!
-Τρίχες!
Έχω δει από κοντά! Εντυπωσιακά, με στυλ και άποψη σκουλαρίκια από μαλλί σκύλου, αλλά και πίνακες (σε τζαμάκι). Από ότι κατάλαβα μάλιστα, όσο οι γκρούμερς διαγωνίζονται σε μεγάλες διοργανώσεις στις ικανότητές τους στην κομμωτική, ταυτόχρονα τρέχουν και τέτοιοι διαγωνισμοί χειροτεχνίας, στους οποίους διαγωνίζονται επίσης.Θα μιλήσω για τα σκουλαρίκια που έτυχε να δω. Αν δεν μου έλεγαν, ότι είναι φτιαγμένα από τρίχα σκύλου, θα πίστευα απλά ότι πρόκειται για κομμένη μαύρη τσόχα.

Η σκέψη για την επαφή τους με το δέρμα μου φαίνεται λίγο μακάβρια και αηδιαστική, αλλά δεν είναι παρά μια ιδέα κι αυτό. Όλοι ερχόμαστε σε επαφή με της μαδημένες (νεκρές) τρίχες των κατοικίδιών μας θέλοντας και μη καθημερινά, χωρίς αυτό να μας προκαλεί αηδία. Επίσης και τα υπόλοιπα μάλλινα που φοράει τόσος κόσμος (προσωπικά τα απεχθάνομαι) τι είναι, αν όχι νεκρές τρίχες ενός ζώου; Ντάξει, ελπίζω να πέφτει και το σχετικό πλύσιμο..
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Εντάξει ανακατεύτηκα τώρα..το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε ανθρώπινες τρίχες. Όντως δηλαδή; Παίρνεις την τούφα και την κάνεις φυλαχτό;;; o_O
Να σε ανακατεψω ακομα λιγο??
Φανατσου να ειναι τριχες απο τη μασχάλη...ή απο κάπου πιο χαμηλά και πίσω!!
 
  • Like
Reactions: d-friend




D

Deleted member 14614

Guest
Και να φανταστείς, οι πιθανές απαντήσεις έπρεπε να περιοριστούν στις δέκα.. Δυστυχώς έδωσα περισσότερες επιλογές για όλα όσα δε θα σκεφτόμουν ή δε θα καταλάβαινα εύκολα, και παρέλειψα κάποιες προφανείς για εμένα (και ίσως για τους περισσότερους) απαντήσεις.. Άκρως αντιεπιστημονικό εκ μέρους μου! Περισσότερο αφορμή για κουβέντα, και λιγότερο δημοσκόπηση μεταξύ μας..
Με καλύπτει πλήρως ο ISKENDER! χαχαχα

(μου βάζεις σκέψεις για πιο μακάβριο thread, d-friend, του στυλ "που θα θέλατε να θάψετε τον σκύλο σας?" :p)
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Έχεις κακές επιρροές d-friend! (βλέπε ntoulis :p)
Εξορκισμό να μου κάνετε! Μπήκαν μέσα μου αρχαιοελληνικά, αιγυπτιακά και άλλα μιαρά πνεύματα από την πολλή παρέα με τον ntoulis! :ROFLMAO:
 
Last edited:




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
(μου βάζεις σκέψεις για πιο μακάβριο thread, d-friend, του στυλ "που θα θέλατε να θάψετε τον σκύλο σας?" :p)
Συγγνώμη που θα το πω, αλλά και πιο μακάβριο από το δικό μου δεν είναι! Είσαι για μια κόντρα;.. :sneaky: Ο ntoulis να 'ναι καλά.. :ROFLMAO:

Πάντως θα έχει μεγάλο σουξε! Go on! :D
Εγώ και ο ntoulis θα σε στηρίξουμε! Προτείνω μάλιστα, να φτιάξεις πρώτα ένα νήμα για συλλογή πιθανών απαντήσεων και στη συνέχεια να ανοίξεις το POLL, με πιο αντιπροσωπευτικό από το δικό μου ερωτηματολόγιο. Παρήλλαξα ελαφρώς την ιδέα του ISKENDER..
 
Last edited:


D

Deleted member 14614

Guest
Η δημοσκόπηση άνοιξε και σας περιμένει... χαχα
Την άλλαξα τελικά, με μια παραλλαγή. ;)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
d-friend τα κοσμήματα που λέω εγώ δε μοιάζουν με τσόχα. Είναι τεχνητό διαμάντι ή κάτι τέτοιο.

 
  • Like
Reactions: d-friend


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
d-friend τα κοσμήματα που λέω εγώ δε μοιάζουν με τσόχα. Είναι τεχνητό διαμάντι ή κάτι τέτοιο.
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΩΡΑ!! ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΩΡΑ!! ΟΚ, το έχουν προχωρήσει πάρα πολύ..! Εντυπωσιάστηκα! Εξακολουθώ να προτιμώ την ταφή του αγαπημένου μου προσώπου (ανθρώπου ή σκύλου), αλλά αν με μία μόνο τούφα απ' τα μαλλιά του, θα μπορούσα να έχω ένα καθαρό και ξάστερο διαμαντάκι για να τον θυμάμαι, η ματαιοδοξία μου ίσως και να ενέδιδε.. Ίσως τελικά το αισθητικό κομμάτι παραμερίζει το ηθικό.. Πρόβλημα.. Ε; Πόσο θα κοστίζει βέβαια, δεν έλεγε το βιντεάκι. Μήπως το ίδιο ή και περισσότερο ακριβά και από ένα κανονικό διαμάντι; Από όσο φαντάζομαι πάλι, βέβαια, σε αυτήν την πέτρα, δε θα υπάρχει κανένα γενετικό ίχνος του αγαπημένου προσώπου, καθότι η πυρά έχει διαγράψει τα πάντα. Τελικά όχι.. Τζάπα ενθουσιάστηκα.. Σκέτος ΑΝΘΡΑΚΑΣ Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ.. Να τα χαίρονται τα διαμαντάκια τους και την ανόργανη χημεία. Δε θα πάρω. Προτιμώ τη φωτογραφία!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf