Θελω να γινω ιδιοκτητης σκυλου αλλα ποιας ρατσας ακριβως?


matzoo

Member
3 Νοεμβρίου 2010
16
0
Δεν θυμαμαι ακριβως ισως και το αρσενικο να φτανει εκει και λιγο πιο κατω...Pat Patrick προτιμο ο αλλος εχει ξεφυγει με τις τιμες
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Να ρωτησω και εγω γιατι πρεπει να ειναι gameness? αν και ειναι οξυμωρη η ερωτηση μου γιατι πιτμπουλ χωρις gameness = οχι πιτμπουλ 100%. Που θα το χρησιμοιποιησεις το χαρακτηριστικο αυτο?
π.χ τα American Staffordshire terrier εχουν σχεδον την ιδια εμφανιση και κατα γενικη ομολογια ειναι πιο ομορφα, και μορφολογικα και σε εμφανιση. Επισης ειναι και πολυ αθλητικα σκυλια, απλα δεν ειναι τοσο πολυ gameness.(οχι οτι δεν εχουν ομως!!!)

Δεν θυμαμαι ακριβως ισως και το αρσενικο να φτανει εκει και λιγο πιο κατω...Pat Patrick προτιμο ο αλλος εχει ξεφυγει με τις τιμες
Αν ειναι το πρωτο σου πιτ, δεν νομιζω οτι ειναι καλη επιλογη να παρεις κατι τετοιο.Ειναι σαν να παιρνεις ενα πυροβολο οπλο και να μην εχεις ξαναασχοληθει με τα οπλα!
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Μιλαμε για gameness pit τα οποια δεν εχουν μεγαλη αποκληση δλδ ενα θηλυκο κυμαινεται στα 24-25 kg περιπου
Λαθος! Ξεκινανε απο πολυ πιο κατω!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Αν ειναι το πρωτο σου πιτ, δεν νομιζω οτι ειναι καλη επιλογη να παρεις κατι τετοιο.Ειναι σαν να παιρνεις ενα πυροβολο οπλο και να μην εχεις ξαναασχοληθει με τα οπλα!
+100
 


matzoo

Member
3 Νοεμβρίου 2010
16
0
Εχω ασχοληθει ομως και εχω φιλους...που εχουν τετοια σκυλια.Ta amstaff δεν μου αρεσουν καθολου ομως και δεν ειναι ιδια...Look like a murderer and a heart of a fairytale!!!Και επισης ειναι πιο κοντα και πιο βαρια.Δεν μου αρεσουν τα Amstaff at all!
 




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Εχω ασχοληθει ομως και εχω φιλους...που εχουν τετοια σκυλια.Ta amstaff δεν μου αρεσουν καθολου ομως και δεν ειναι ιδια...Look like a murderer and a heart of a fairytale!!!Και επισης ειναι πιο κοντα και πιο βαρια.Δεν μου αρεσουν τα Amstaff at all!
Επειδή έτυχε να το ψάξω αυτο το θέμα αυτο που λές δεν ισχύει..σε πληροφορώ οτι μοιάζουν τόσο που κάποιες φορές είναι πάρα πολύ δύσκολο να τα ξεχωρίσεις..άρα το να λές δε μου αρέσουν καθόλου ενώ εμφανισιακά οι διαφορές είναι απειροελάχιστες για εμένα δεν είναι λογικό...!Υπάρχουν pit bulls που έχουν το ίδιο μέγεθος με τα Amstaff..και απλά αλλάζει π.χ το χρώμα της μύτης
Εσύ τι ακριβώς ψάχνεις?Θες ενα σκυλί απλά και μόνο για να λές έχω pit bull και να τρομάζουν με το μεγεθος?! Δεν σε καταλαβαίνω πραγματικά....αν μπορείς γίνε λίγο πιο σαφής..
 


μπουλης

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2010
752
306
n.smirni
Εχω ασχοληθει ομως και εχω φιλους...που εχουν τετοια σκυλια.Ta amstaff δεν μου αρεσουν καθολου ομως και δεν ειναι ιδια...Look like a murderer and a heart of a fairytale!!!Και επισης ειναι πιο κοντα και πιο βαρια.Δεν μου αρεσουν τα Amstaff at all!
Ρε φίλε τι λες?
Τι τον θες τον σκύλο?
Μήπως μπήκες σε λάθος forum?
Σκέφτομαι μήπως κακώς σου απάντησα...
 








Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ορολογίες περί gameness έχω μαύρα μεσάνυχτα! αλλά από πότε Look like a murderer and a heart of a fairytale είναι αρνητικό??? Δηλαδή τι καρδιά έπρεπε να έχει??? σε συνδυασμό με τον "δολοφόνο"...??? Αν είναι κάποια ατάκα που δεν γνωρίζω από που προέρχεται ζητώ συγγνώμη αλλά μέγα φάουλ κατά τη γνώμη μου!!!

Τα υπόλοιπα τα αφήνω στους γνώστες της φυλής!!!!
 














Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
...δικαιολογημενη!!!!:p
...ασε και εχω τρελαθει που ειμαστε ακομα 0-0 με την Ηλιουπολη:mad::mad::mad::mad:
Καλά να πάθετε:p

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει και μένα περί ορολογίας? Τα game κάπως τι εννοούμε??
 


matzoo

Member
3 Νοεμβρίου 2010
16
0
Στγνωμη πατε καλα ολοι εδω περα?Επειδη ειπα οτι εχει heart of a fairytale σημαινει οτι θελω το σκυλι για κυνομαχιες και για να ειναι φονιας??Παναγια μου...εχω την εντυπωση πως αυτο το σιτε περιμενει την αφορμη για να κραξει τον οποιονδιποτε....ελεος...ΔΛΔ οσοι εχουν τετοια σκυλια τα βαζουν σε κυνομαχιες....?Εχει τυχη να δω ενα τετοιο βιντεο στο ιντερνετ και εβαλα τα κλαμματα....δεν ειστε με τα καλα σας...Κακος εθεσα θεμα...εδω περα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22