Θελω να γινω ιδιοκτητης σκυλου αλλα ποιας ρατσας ακριβως?


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Καλά να πάθετε:p

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει και μένα περί ορολογίας? Τα game κάπως τι εννοούμε??
Το εχει εξηγησει η Αλεξια στις αρχες του θεματος. Gameness= αγωνιστικοτητα, επιθυμια να ολοκληρωσει την οποιαδηποτε προκληση ανεξαρτητου εμποδιου!
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Το εχει εξηγησει η Αλεξια στις αρχες του θεματος. Gameness= αγωνιστικοτητα, επιθυμια να ολοκληρωσει την οποιαδηποτε προκληση ανεξαρτητου εμποδιου!
Οκ αυτό κατανοητό αυτό ισχύει σε κάθε φυλή η στην συγκεκριμένη?
 


matzoo

Member
3 Νοεμβρίου 2010
16
0
Οσο αφορα το οτι δεν ξεχωριζουν αυτα τα σκυλια κανεις μεγαλο λαθος....τοσο στην εμφανιση οσο και στον χαρακτηρα...
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Οκ αυτό κατανοητό αυτό ισχύει σε κάθε φυλή η στην συγκεκριμένη?
Δεν ειναι αποκλειστικοτητα του πιτμπουλ, υπαρχει και σε αλλες φυλες!

Υγ.ρεεεεε δεν μπαινει να ηρεμησω :mad::mad:
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Οσο αφορα το οτι δεν ξεχωριζουν αυτα τα σκυλια κανεις μεγαλο λαθος....τοσο στην εμφανιση οσο και στον χαρακτηρα...
Μπορείς να εξηγήσεις σε παρακαλώ?
 


matzoo

Member
3 Νοεμβρίου 2010
16
0
Ως ορος gameness ισχυει μονο για τα πιτ...τουλαχιστον δεν εχω ακουσει για αλλη ρατσα
 






matzoo

Member
3 Νοεμβρίου 2010
16
0
Ειμαι σιγουρος οτι κανεις δεν εχει γνωρισει τον χαρακτηρα και τις ικανοτητες ενος τετοιου σκυλου...γιατι αν το ειχε κανει...θα ειχε αλλες αποψεις...οποτε σας κατανοω.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ειμαι σιγουρος οτι κανεις δεν εχει γνωρισει τον χαρακτηρα και τις ικανοτητες ενος τετοιου σκυλου...γιατι αν το ειχε κανει...θα ειχε αλλες αποψεις...οποτε σας κατανοω.
Να ξαναρωτήσω πες μου εμένα που είμαι άσχετη τον χαρακτήρα και τις ικανότητες ρωτάω να μάθω
 


μπουλης

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2010
752
306
n.smirni
Ειμαι σιγουρος οτι κανεις δεν εχει γνωρισει τον χαρακτηρα και τις ικανοτητες ενος τετοιου σκυλου...γιατι αν το ειχε κανει...θα ειχε αλλες αποψεις...οποτε σας κατανοω.

Αφού το "έχεις" γιατί ρωτάς?
Για να δεις αν ξέρουμε? :D
 






matzoo

Member
3 Νοεμβρίου 2010
16
0
Τι εννοεις εχω?2 φιλοι μου εχουν και θελω να παρω και εγω!Το ψαχνω ομως εδω και 1 χρονο!Τι να σου πω για ικανοτητες και χαρακτηρα...Αυτη η αγαπη που μπορει να σου δωσει το συγκεκριμενο σκυλι ειναι απεριγραπτη!αυτη η αφοσιωση στον ιδιοκτητη του...και δεν μιλαω αγαπη του στιλ τσιουαουα που αν το ταιζεις σε αγαπαει αν δεν το ταιζεις σε γραφει εκει που ξερει....επισης για ικανοτητες δεν μπορεις απλα να φανταστεις τι μπορει να κανει ..να σου πω τι πως σκαρφαλωνει στα δεντρα πως τρεχει πως πηδαει πως κυνηγαει τα περιστερια στο παρκο :pΑπλα φαινεται οτι δεν εχει δει καποιος τετοιου ειδουςσκυλο..kai otan lew heart of a fairytale εννοω δεν ειναι δυνατον να πηγαινω να το χαιδεψω και να χεζεται πανω του...η να μου γαβγιζει και να παω πανω του ηρεμα και να φευγει ,η να φοβατε ακομα και την μηγα!!!!ειναι ενοχλητικη αυτη η αδερφοτητα που βγαζουν ta amstaff και το λεω απο προσωπικες μου εμπειριες
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Εγώ δεν ξέρω! σε forum είμαστε θέλω να μάθω


"Ειμαι σιγουρος οτι κανεις δεν εχει γνωρισει τον χαρακτηρα και τις ικανοτητες ενος τετοιου σκυλου...γιατι αν το ειχε κανει...θα ειχε αλλες αποψεις...οποτε σας κατανοω. "
Αυτό

 






kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
...δικαιολογημενη!!!!:p
...ασε και εχω τρελαθει που ειμαστε ακομα 0-0 με την Ηλιουπολη:mad::mad::mad::mad:
ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!... την γλιτωσαμε στο 87.. ουφ!

απο κει και περα... βρε matzoo πολυ καλως εθεσες το θεμα εδω μεσα, πραγματικα κερδισμενος θα βγεις, ο,τι μαθεις καλο ειναι.. και οσο ρωτας τοσο θα μαθαινεις.. ολοι εδω μεσα εχουμε να λατρευουμε τα σκυλια... αλλα αυτ το heart of a fairytale τι το θελες?.. περξηγηθηκε οπως καταλαβες.. και εγω λαθος το πηρα λλ αμε προλαβες... κοιτα, απλα επιμενουμε στο "τι ειναι" και οχι στο "τι φαινεται" σαφως και σου αρεσουν και ερωτευτηκες, οπως και εγω τα Ντομπερμαν.. αλλα δεν μπορω να αντεπεξελθω στις αναγκες τους.. και οσο και να τα γουσταρω, ειναι κριμα να παρω... ειναι καθαρα εγωιστικο... μηπως να αναθεωρησεις?
Επειτα.. να ειχες διλημα αναμεσα σε πιτ και σταφορντσαιρ να το καταλαβω ειναι οιδαιφιρες ειναι κοντα... αλλα πιτ και αγγ.μπουλ ειναι οντως τα 2 ακρα και δεν τιθεται θεμα διληματος... μιλαμε για ασπρο και μαυρο.. δλδ τι να συγκρινεις.. το θεμα ειναι εσυ τι μπορεις..
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Τις ικανοτητες που περιγραφεις τις εχει και μια μαιμου,τον χαρακτηρα παρα πολλα σκυλια.
Η αδελφοτητα ποια ειναι και τι ακριβως κανει?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22