Καθαρισμός δοντών


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Αβ και ακόμα είναι μικρή η Αμπυ όσο το τρώει δεν βλέπω να μένει καθόλου καφέ στα δόντια της. Λογικά θα τα καθαρίζει τα δόντια μέσω της τριβής που απ ο, τι ακούω οταν το μασουλάει πρέπει να είναι μεγάλη. Ίσως τα μόνα που δεν πολυκαθαριζονται είναι οι κοπτηρες μιας και δεν υπάρχει κρέας πάνω στο κερατο για να το ροκανισει. Η μικρή ροκανιζει μόνο στην αρχή με τους κοπτηρες την άκρη του κέρατου για να φτάσει στο μεδουλι αλλά μετά το μασουλάει σαν κοκαλο
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Ελεγα να παρω κανα κερατο αλλα ειναι out of stock
Στο pet4u το σαιτ ελεγε οut of stock αλλα στο καταστημα ειχε κανονικα, φανταζομαι αυτο ειδες. Αλλα γενικα βρηκα σε πολλα σαιτ.
Εκτος αν εισαι εσυ Out of stock (χρημα) αχαχαχχ. Η αληθεια ειναι δεν ειναι και φτηνο.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ρε αυτο με τα τσουτσουνια το βαζετε στο σπιτι μεσα;;:ROFLMAO::ROFLMAO::sick::sick: πωπω εκλαψα.. ξεχασα και το θεμα ποιο ειναι δλδ:ROFLMAO::ROFLMAO: η κυριουλα με τα μοσχαρια δλδ δεν πεταει τιποτα που λεμε ε; και μετα φανηκε περιεργο οταν ελεγα για το αρσενικο αστειρωτο οτι μια στο τοσο χρειαζεται μια μανιουαλ σπερματεγχυση:LOL:

Ας πω και τιποτα σοβαρο, επαιρνα τα κοκαλα απο δερμα απ το πετ σοπ αλλα μου εκανε μαλακα κακα και μετα ειδα και πως φτιαχνονται στο ιντερνετ οποτε πεταξα και αυτα που ειχα.. και εγω κοκαλα χαδαπη του δινω παντως ποτε τιποτα δεν εχει παθει.. ουτε θα τα ζεματισω ουτε τιποτα.. μαλιστα μενουν στον ηλιο και γινονται σαν τα φυσικα κοκαλα πετ σοπ αν εχετε δει.. δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να τα αφηνω ετσι αλλα οπως ειπα δεν εχει παθει τιποτα μεχρι τωρα ενω γενικα τον λες ευαισθητουλη..
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ρε αυτο με τα τσουτσουνια το βαζετε στο σπιτι μεσα;;:ROFLMAO::ROFLMAO::sick::sick: πωπω εκλαψα.. ξεχασα και το θεμα ποιο ειναι δλδ:ROFLMAO::ROFLMAO: η κυριουλα με τα μοσχαρια δλδ δεν πεταει τιποτα που λεμε ε;
Nα σου πω πως τα ανακάλυψα? Περίμενα στον πάγκο και ο μπροστινός μου τα αγόραζε για ανθρώπινη κατανάλωση. Σε κάποιες χώρες είναι τοπική γκουρμεδιά μάλλον όπως και ο πράσινος πατσάς - ναι ο πράσινος, ο ακαθάριστος.


allien να το καταλάβω, αλλά όχι και queen !! θίγεις τον ανδρισμό μας !!
Όχι για τον ανδρισμό καλέ - εννοούσα ότι δεν είναι απλά ένα αλιενάκι αλλά ότι είναι το ultimate mother fucker alien - ορίστε και η βιβλιογραφία: http://aliens.wikia.com/wiki/Xenomorph_Queen
 


AGRIAN

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2015
590
1.968
Αθήνα
Όχι για τον ανδρισμό καλέ - εννοούσα ότι δεν είναι απλά ένα αλιενάκι αλλά ότι είναι το ultimate mother fucker alien
Ξέρω τι εννοούσες, αστειεύτηκα με τον όρο queen για ένα αρσενικό.

(O καημένος ο Γκουναράκος έχει το πιο δυνατό δάγκωμα που έχω δει ποτέ σε σκύλο, απλά απίστευτο, αλλά απέχει πολύ από το να είναι ultimate mother fucker. Ψυχούλα είναι και super mild dog).
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Nα σου πω πως τα ανακάλυψα? Περίμενα στον πάγκο και ο μπροστινός μου τα αγόραζε για ανθρώπινη κατανάλωση. Σε κάποιες χώρες είναι τοπική γκουρμεδιά μάλλον όπως και ο πράσινος πατσάς - ναι ο πράσινος, ο ακαθάρισn
Ε αν ειναι δυνατον:sick::sick: θα μου πεις γιατι τα αμελετιτα δεν εχουν κ μεγαλη αποσταση..:ROFLMAO:
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Στο pet4u το σαιτ ελεγε οut of stock αλλα στο καταστημα ειχε κανονικα, φανταζομαι αυτο ειδες. Αλλα γενικα βρηκα σε πολλα σαιτ.
Εκτος αν εισαι εσυ Out of stock (χρημα) αχαχαχχ. Η αληθεια ειναι δεν ειναι και φτηνο.
Για το site του pet4u ελεγα που αγοραζω :p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Τ φοβάμαι ωμά κ τ είχα διαβάσει. Ο κτηνίατρος που ρώτησα είναι κατά είτε βρασμένα είτε άβραστα. Όπως κατάλαβες ήθελα παρόλα αυτά ν δοκιμάσω στον Ωρίωνα
Φτηνά την γλύτωσε ο Ωρίωνας που του έδωσες βρασμένο κόκκαλο.
 












Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Για τον ιδιο λογο που ταιζω ξηρα και μαγειρευτο , αποφυγη μικροβιων και ευκολια , αυτα ειναι ασφαλη και καθαριζουν καθολου τα δοντια?
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Για τον ιδιο λογο που ταιζω ξηρα και μαγειρευτο , αποφυγη μικροβιων και ευκολια , αυτα ειναι ασφαλη και καθαριζουν καθολου τα δοντια?
Εγώ δίνω ωμά κόκαλα χρόνια τώρα, δεν πάθαμε τίποτα ούτε σκυλιά ούτε εμείς. Τα μασουλάνε έξω στο μπαλκόνι όσο θέλουν, μετά το υπόλοιπο πετάω και πλένω το μπαλκόνι. Τα δοντάκια κάτασπρα αν και όπως όλα τα μικρόσωμα έχουν προδιάθεση για πέτρα.
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Τα μικροσωμα εχουν προδιαθεση για πετρα σε σχεση με τα μεγαλοσωμα?
 




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Και εγω κερατο ηθελα αλλα το κερατο μου δεν ειχε στοκ και παραγγηλα ενα τετοιο , θα δουμε για αρχη δεν θα την αφησω πολυ ωρα να το διαλυσει , λιγο λιγο και σταδιακα παραπανω