Καθαρισμός δοντών


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Στον Kaiser, πάντως, τα Dental Sticks της Pet Interest έκαναν θαύματα.
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Και εγω κερατο ηθελα αλλα το κερατο μου δεν ειχε στοκ και παραγγηλα ενα τετοιο , θα δουμε για αρχη δεν θα την αφησω πολυ ωρα να το διαλυσει , λιγο λιγο και σταδιακα παραπανω
Να την έχεις απο κοντά όταν θα της το δώσεις, θυμάμαι ότι σπάει σε περίεργα κομμάτια, μυτερά.
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Να την έχεις απο κοντά όταν θα της το δώσεις, θυμάμαι ότι σπάει σε περίεργα κομμάτια, μυτερά.
Κατσε κοκκαλο απο μοσχαρι ειναι κανει "ξυραφια" και αυτο?
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Κατσε κοκκαλο απο μοσχαρι ειναι κανει "ξυραφια" και αυτο?
Δυο φορές που της είχα πάρει της ίδιας εταιρίας, η αλήθεια ειναι οτι δεν θυμάμαι καθολου αν ήταν μοσχάρι ή κάτι άλλο, έβρισκα στο πάτωμα μικρά μυτερά κομμάτια. Την πρώτη φορά βρήκα και στα κακά της και τη δεύτερη που της έδωσα μου εκανε διάρροιες.
 




Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Καλα ρε σεις 16,8€ για ενα medium ελαφοκερατο??? Προτιμω με 4-5 € να παιρνω 9-10 κιλα κοτσι μοσχαρισιο (τεμαχισμενο σε 2 κοματια) να δινω ενα κοματι καθε δευτερη μερα, παρα 16,5€ για να το ροκανισει σε λιγες μερες.
 




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Απαντηση απο Doca για το κοκκαλο

Το jumbo bone είναι από μοσχάρι και ποιο συγκεκριμένα απο τον μηρό του.Το συγκεκριμένο κόκκαλο όπως και όλα τα κόκκαλα της εταιρίας μας ψήνονται στους 120 °C για δυο 24ωρα. Συνεπώς είναι ασφαλές για τον σκύλο σας.

Τα ψημενα μοσχαρισια κοκκαλα ειναι επικυνδινα?
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Εμάς πάντως το ελαφοκερατακι έχει κρατήσει τρεις μήνες ήδη και έχει δρόμο ακόμα :p:p
Πάντως για λαίμαργα σκυλιά δε συμφέρει καθόλου. Εμένα μέσα σε δυό βδομάδες με καθημερινή χρήση 1-2 ώρες έχει εξαφανιστεί. Το λέω στους πετσοπαδες και με κοιτάνε με τρόμο. :p
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Απαντηση απο Doca για το κοκκαλο

Το jumbo bone είναι από μοσχάρι και ποιο συγκεκριμένα απο τον μηρό του.Το συγκεκριμένο κόκκαλο όπως και όλα τα κόκκαλα της εταιρίας μας ψήνονται στους 120 °C για δυο 24ωρα. Συνεπώς είναι ασφαλές για τον σκύλο σας.

Τα ψημενα μοσχαρισια κοκκαλα ειναι επικυνδινα?
Νομίζω όλα τα μαγειρεμένα κόκαλα είναι επικίνδυνα, χωρίς να είμαι σίγουρη. Πρέπει να έχει συζητηθεί πολλές φορές.
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Πάντως για λαίμαργα σκυλιά δε συμφέρει καθόλου. Εμένα μέσα σε δυό βδομάδες με καθημερινή χρήση 1-2 ώρες έχει εξαφανιστεί. Το λέω στους πετσοπαδες και με κοιτάνε με τρόμο. :p
:p μιλάμε για το ελαφοκέρατο μάρκας stagbar ή κάποιας άλλης; Ίσως να χρειάζεται ένα μέγεθος περισσότερο (y) Αν είναι stagbar εντύπωση μου κάνει, γιατί και η δικιά μου το ροκανίζει κανά 2ωρο τη μέρα και είναι και 35 κιλά
 




bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
:p μιλάμε για το ελαφοκέρατο μάρκας stagbar ή κάποιας άλλης; Ίσως να χρειάζεται ένα μέγεθος περισσότερο (y) Αν είναι stagbar εντύπωση μου κάνει, γιατί και η δικιά μου το ροκανίζει κανά 2ωρο τη μέρα και είναι και 35 κιλά
Σε όλους εντύπωση κάνει:p Για stagbar μιλάω και γω. Το μέγεθος ήταν το πρώτο που σκέφτηκα. Στην αρχή της είχα πάρει το small το έφαγε γρήγορα λεω θα θέλει πιο μεγάλο. Πήρα το medium πάλι τα ίδια και δεν της το εχω όλη μέρα διαθέσιμο. Σιγά μη πάρω το large σε 9 κιλά σκατό.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Όταν κοίταξα για το στάγκμπαρ έπαθα ένα σοκ με την τιμή (θα χρειαζόμουν 2 και large κιόλας) οπότε τα κόκαλα του χασάπη ήταν μονόδρομος... Είτε ωμά είτε ζεματισμένα για κάνα πεντάλεπτο. Τα καπνιστά του εμπορίου σαν αυτό που λέει ο @Asmodeus απορρίφθηκαν μετά τη δεύτερη διάρροια. Οπότε μοσχαρίσια κόκαλα και όλα καλά, ούτε πέτρα ούτε τίποτα.
 
  • Like
Reactions: elpinor


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Εμένα πάντως κρατάνε πάνω από 6μηνο και τα μασουλάνε και τα 2. Αλλά παίρνω τo x-large.
Αλλά τα δόντια καθαρίζουν μόνο με μοσχαρίσιο ή κατάξερο παξιμάδι ολικής.
 
  • Like
Reactions: noni_papa






Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ειναι;; Δεν εχω δωσει ποτε αλλα ο κτηνιατρος μου λεει οτι απο μαγειρευτα κοκκαλα τα μοσχαρισια ειναι εντελως ακινδυνα.. και το λεει και με απιστευτη σιγουρια δλδ..

Παντως παιδια κακα τα ψεματα.. μετα απο κατι εγχειρησεις που εχω δει live σταματησα να δινω το οτιδηποτε απο κοκκαλα.. αντε λαιμους.. εχω δωσει μερικες φορες μονο μοσχαρισιο ωμο αλλα γενικα τα αποφευγω, και κακο να μην του κανουν ποτε ας ειμαι εγω σιγουρη..
το ελαφοκερατο ειναι πολυ καλο!
 


Allendog

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2017
156
703
33
Για BOW WOW συμφωνώ κι επαυξάνω, άσε που τρελαίνεται...
Εμείς χρησιμοποιούμε και οδοντόκρεμα που απλώνω με τα δάχτυλα, χωρίς βουρτσάκι, αλλά μου διαφεύγει η επωνυμία αυτή τη στιγμή. Πάντως μετά από πλύσιμο με την οδοντόκρεμα, είναι αποθέωση, μυρίζει δυόσμος και φρεσκάδα το στόμα του σαν άνθρωπος.... :p:p
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Της αρεσε τρελα το κοκκαλο (μυρηζει κρεατιλα) της το αφησα για καμια ωρα και καταφερε στην ακρη να το ροκανισει , θα δουμε τυχον παρενεργειες
 
  • Like
Reactions: Allendog