Καθαρισμός δοντών




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Μεχρι στιγμής ολα καλα (εξαιρετικη ασχολια) , μια δοση την ακουσα να γαυγιζει και να γρυλιζει , παω να δω ειχε σπασει το κοκκαλο σε ενα σημειο και της φαινοταν περιεργο και το κλωτσαγε , θα με τρελανει αυτο το σκυλι μεσα στην ενεργεια και τη τσαντιλα! χα0χα0χ0χα0χα0χα0χα0χα0
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Εχει αναφερθεί πολλές φορές σε άλλους μίτους για τον καθαρισμό
των δοντιών και για ασχολία καλα ειναι και τα μοσχαρίσια πλευρά.
Ωμά ολόκληρα σαν γιαταγάνια η δομή τους ειναι σαν σφουγγάρι
και οπως και να τα κόψει ο σκυλος δεν κανουν μύτες για να
δημιουργήσουν προβλημα στο πεπτικό.

Για τα έτοιμα τα καπνιστά αν ο σκυλος τρωει μονο κροκέτα πιθανό
ειναι μετα απο ενα μεγαλο καπνιστό κόκαλο να κανει ευκοίλια
οπως οταν μετα απο πολυ καιρό κροκέτα του δίνουμε μαγειρευτό
φούρνου φασολάκια με κρέας πχ.
Δεν ειναι κακό στο μάζεμα εχει λιγο προβλημα :)
 
  • Like
Reactions: Tri and Asmodeus


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Για τα έτοιμα τα καπνιστά αν ο σκυλος τρωει μονο κροκέτα πιθανό
ειναι μετα απο ενα μεγαλο καπνιστό κόκαλο να κανει ευκοίλια

οπως οταν μετα απο πολυ καιρό κροκέτα του δίνουμε μαγειρευτό
φούρνου φασολάκια με κρέας πχ.
Δεν ειναι κακό στο μάζεμα εχει λιγο προβλημα :)
Ισχύει, τον Kaiser πιρπιρίγκο τον πάει μετά...:LOL:
 






zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Εσείς που δοκιμάσατε το τζελ της Platinum είχατε ήδη κιτρινίλα στα δόντια; Το κλασσικό ή το ενισχυμένο; Τέλος...προιόντα παραγγέλνουμε μόνο από το site τους ή υπάρχει περίπτωση να βρούμε και σε καταστήματα της Αθήνας; Είναι τσιμπημένο σε τιμή ομολογουμένως αλλά αν κάνει δουλειά όντως, να επενδύσω σε επόμενη πληρωμή;)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εσείς που δοκιμάσατε το τζελ της Platinum είχατε ήδη κιτρινίλα στα δόντια; Το κλασσικό ή το ενισχυμένο; Τέλος...προιόντα παραγγέλνουμε μόνο από το site τους ή υπάρχει περίπτωση να βρούμε και σε καταστήματα της Αθήνας; Είναι τσιμπημένο σε τιμή ομολογουμένως αλλά αν κάνει δουλειά όντως, να επενδύσω σε επόμενη πληρωμή;)
Τα δοντια της μιας σκυλας ηταν σε χαλια κατασταση! Ενα χρονο μετα απο καθαρισμο σε ναρκοση σε κτηνιατρο- και ειχαν πιασει πολυ πετρα παλι, ηταν κατακιτρινα, τα ουλα πρισμενα ( ουλιτιδα) και το στομα βρομουσε σαν βοθρος. Και να σημειοσω οτι τα σκυλια μου τρωνε ωμα- ολα 6 σκυλια τα ιδια, αλλα η κατασταση των δοντιων τους ειναι απο τελεια- μεχρι πολυ χαλια.
Εγω το παραγειλα απο το σιτε τους. Ετσι και αλλιως το φερνουν και με αντικαταβολη και χωρις μεταφορικα.
Ναι, η τιμη ειναι οντος λιγο τσιμπιμενη, αλλα αξιζει και στα δικα μου, που εινα 11-12 κιλα φτουραει και αρκετα.
Εγω πηρα το κλασσικο τζελ.
Επειδη και εγω ημουν πολυ δυσπιστη- μου εδωσε μια φιλη απο γερμανια μισο μπουκαλακι να δοκιμασω- και εμεινα με το στομα ανοιχτο. Ηδη μετα απο 10 μερες ειχα τρομερη βελτιωση. Ειχα βγαλει φωτο με το κινητο.
Στης 20 μερες τα δοντια ηταν σαν καινουργια!
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
το χρησιμοποιεις καθε μέρα Ανδριάννα;
και πως;
Το εβαζα οπος λεει και στο φυλλαδιο οδηγηων- καθε μερα 2 φορες- για 20 μερες. Πρω-βραδυ δηλαδη.
Βαζεις μια ποσοτητα ( σε μας ηταν ενα εκατοστο περιπου) Τζελ στο δαχτυλο και το απλωνεις στα δοντια. Ουτε τριψιμο, ουτε βουρτσισμα- τιποτα
Τωρα το βαζω 2-3 φορες την εβδωμαδα για συντηρηση. Θα δω πως τα παει ετσι- και αμα δω τα σκουρα, θα βαλω παλι πιο εντατικα.
 
Last edited:






zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Εμεις οι χωριατες θα δοκιμασουμε καποια στιγμη κερατο κατσικας και θα σας πουμε εντυπωσεις...
Εμεις οι χωριατες δοκιμασαμε κερατο κατσικας καποια στιγμη πριν καιρο χωρις μεγαλη επιτυχια. Προτιμαει το τεραστιο κλασσικο κοκκαλο τυρανοσ...αγελαδας εννοω