Καλησπέρα και από μας! Διονυσία και Άμπυ


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ρε παιδιά μια απορία έχω...θα το καταλάβω όταν έρθει ο πρώτος οίστρος της ή μπορεί και να μην καταλάβω τίποτα;
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
θες να κάνουμε test? :ROFLMAO::giggle::LOL::love:
εγώ δεν είχα ποτε θηλυκό όπως έχω ξαναπεί αλλα φαντάζομαι σίγουρα tah το καταλάβεις... θα "αυτοκαθαριζεται" πιο πολύ θα πρηστεί το σημείο και tah δεις και αντιδράσεις στην βόλτα από τα "αρσενικουλια" αλλα ακη από την ίδια
 
  • Like
Reactions: noni_papa






noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Χαχαχαχα ναι έχει πάρει καλό παράδειγμα η κορασίδα :D εδώ κυνηγάει κορδόνια σαν γάτα ενώ μεγαλύτερη χαρά κάνει όταν βλέπει γάτα στο δρόμο παρά όταν βλέπει σκύλο :whistle::whistle: γατόσκυλο :ROFLMAO::ROFLMAO::LOL:
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
tale κουάλε είμαστε... κι εμάς μια από τα ίδια στις βόλτες
νομίζει ότι είναι γάτα και ανεβαίνει πάνω στους καναπέδες (στο όρθιο) κομμάτι και αράζει λες και είναι πούπουλο
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Xmmm, αυτά που σου είπαν βασικά!
Κι εγώ πιστεύω ότι θα το καταλάβεις... ίσως γίνει πιο ευαίσθητη, αρχίσει να μαζεύει κουκλάκια/πραγματάκια/διάφορα (@ghelly εσένα δεν είναι που μάζευε μπουκάλια ?!?!) αλλά για μένα το βασικό ήταν ότι το... τορτελίνι τους φούσκωνε και, ερμμμ, ναι, οκ, θα το καταλάβεις :LOL: Ώρα της πάντως είναι όπου να' ναι!
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Για αυτό ρωτάω :D Επειδή μπήκε πια στους μήνες που έρχεται :) Βασικά το ρώτησα μήπως και επειδή είναι η πρώτη της φορά όλα τα συμπτώματα είναι πολύ ήπια και περάσουν απαρατήρητα!

@mariakala μόλις γυρίσαμε από τη βόλτα μας..κοντά μας μένει ένας μαυρούλης και η αδερφούλα του η γατούλα με την οποία η Άμπυ δεν έχει ξανασυναντηθεί. Συναντήθηκαν, κόλλησαν μυτούλες, αντάλλαξαν τα νέα της ημέρας και φύγαμε...Έχω ένα σκύλο που ώρες ώρες συμπεριφέρεται σαν γάτα και ένα γάτο που πολλές φορές μοιάζει με σκύλο...Το επόμενο είναι ένα χάμστερ που θα παριστάνει τον παπαγάλο...
 
  • Like
Reactions: Orilis and mareco


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
αντιγράφουνε πολύ συμπεριφορές τα άτιμα!!! εμενα η μια γάτα τον διόρθωνε και η άλλη έπαιζε μαζί του... φοβερες ισορροπίες που ούτε στο μικρό τους νυχάκι δεν φτάνω... ήταν και το πρώτο πράγμα που μου είπε ο γιατρός όταν τον είχα υιοθετήσει... θα μάθει αν είναι καθαρός και tah πλένεται συχνά!!! από μια άποψη είμαστε τυχερές :D
 
  • Like
Reactions: noni_papa


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Α ναι! Βέβαια τα δικά μου είναι σε φάση εύρεσης ισορροπιών. Βασικά η Άμπυ γιατί ο γάτος ξέρει ότι είναι στην κορυφή της οικογενειακής πυραμίδας (στην οποία κορυφή έβαλε ο ίδιος τον εαυτό του :cool:). Ε όποτε η Άμπυ του σπάει τα νεύρα της αστράφτει μπούφλες και κροσέ :p
 
  • Like
Reactions: mariakala


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ρε παιδιά μια απορία έχω...θα το καταλάβω όταν έρθει ο πρώτος οίστρος της ή μπορεί και να μην καταλάβω τίποτα;
το πιπι της θα γινει το διπλασιο. δεν μπορει να μην το καταλαβεις και αιμα να μην δεις. :)
 
  • Like
Reactions: noni_papa




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Και εκεί που περπατάγαμε ωραίες και κυρίες στην πλατεία της γειτονιάς και η μικρή μύριζε τα χόρτα (αν ποτέ πέσουμε σε καμιά φυτεία θα έχουμε προβληματάρα...) να σου τρέχοντας 3 πιτσιρίκια 4-5 χρονών. Οι γονείς τους άφαντοι. Τα σταματάω εγκαίρως για να μην την τρομάξουν. Ευτυχώς με ακούνε..Μέχρι εδώ καλά...Πάμε να φύγουμε και αυτά αρχίζουν να της πετάνε χόρτα και ξυλαράκια!!! Ενάς Θεός ξέρει πώς κρατήθηκα και δεν πήγα να βρω τους γονείς τους...
 
  • Like
Reactions: ioanna a


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Το 'χω πει πολλές φορές: η σωτήρια ατάκα σε τέτοιες καταστάσεις είναι "αχ, μην πλησιάζετε γιατί δαγκώνει"... Και εκεί κάπου τελειώνουν όλες οι "ωραίες ιδέες".
 




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ρε παιδιά μια απορία έχω...θα το καταλάβω όταν έρθει ο πρώτος οίστρος της ή μπορεί και να μην καταλάβω τίποτα;
Ειμαστε στην περίοδο του οίστρου.θα το καταλάβεις σιγουρα.θα δεις αίμα οσο και αν καθαρίζετε.εγω την κατάλαβα και απο την διάθεση της.βγαιναμε βολτα και μολις έκανε τσισα κακά μετα σερνοτανε μεχρι το σπίτι όπου μολις φτάναμε αμέσως έψαχνε ησυχία και ύπνο.το πιπί της θα πριστει σχεδόν διπλάσιο.θα το καταλάβεις παντος το μονο σίγουρο.εγω μέσα στο σπίτι της φοράω βρακάκι και δεν περίμενα να βλεπω τοσο αίμα.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Μάλιστα...μόλις κατάφερε και λύγισε την ανοιχτή πόρτα του crate...μην ρωτησετε πως...δεν περιγράφω άλλο :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: mariakala


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Το "πως" δεν το ρωτάμε, αλλά..."γιατί" αφού ήταν ανοιχτή; :D
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Ρε παιδιά μια απορία έχω...θα το καταλάβω όταν έρθει ο πρώτος οίστρος της ή μπορεί και να μην καταλάβω τίποτα;
Ναι ειναι πολύ πιθανό να μην καταλάβεις τίποτα.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.595
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3