Καλώς σας βρήκαμε!!!!




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
IMG_20170922_123401.jpg Μη και χασει καμια τελεία... μες τη μεση ολη την ωρα.....IMG_20170922_123506.jpg το βραδυ η Σίλβα παει κ καταχωνιαζεται κρυφα κ κοιμαται στο δωματιο ή το δικο μας ή της μικρης αναλογα τα κεφια...
Χθες πηγε στης μικρης....ευτυχως...φάγαμε τη πρωτη τουμπα απο το κρεβατι....επεσε ακριβώς πανω στη Σίλβα....ακουσα το μπαμ ετρεξα μεσα....η Σίλβα δεν ειχε κουνηθει καθολου....αν κ προφανως τρομαξε γιατι κοιμοταν κ αυτη,τη βρηκα ακομα ξαπλα με το παιδι πανω της κ με κοίταζε.... η μικρη ουτε γρατζουνια δεν ακουμπησε καν πατωμα....εγω άκρως συγκινημενη της μαγειρευα παλι της κομισσας σημερα για το ευχαριστώ....
 














Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Δεν με βλεπω καλα...IMG_20171016_112056.jpg IMG_20171016_112108.jpg
εστηνε κ κωλο για παιχνιδια η δικια μου....κ η μικρή γελιο κ κακο....
Εαν αποφασισουν να υιοθετήσουν το γατί εγω εφυγα απο το σπιτι σας το λεω.....κ δεν ακουω κουβεντα....
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Παντως ειναι ομορφο και τρελιαρικο στην εμφανιση. Πολυ ιδιαιτερο! Να ευχηθω καλη συγκατοικηση?
 
  • Like
Reactions: Orilis


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Το στειρωσαμε το εχουμε στη πυλωτη το ταιζουμε κανουμε αποπαρασιτωση....ειναι πολυ καλο γατι....
Ουφ.....οχι ρε παιδια θα λαλισω....ουφ....

Ρε συ @Orilis αν παρω τη γατα θα σε θεωρω προσωπικά υπευθυνη να το ξέρεις....
 
  • Like
Reactions: Orilis


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Σκυλομανα
Μωρομανα
Τωρα κ νεα εκδοση?
Γατομανα???
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
:D:p:D

Με το καλο,καλη ζωή!:love:

Τωρα στα σοβαρα...
η μεγαλυτερη μου μετάνοια (κ στεναχωρια) ειναι οτι οταν πρωτοξεκινησα να ερχομαι εδω,
αρχικα τα ΣΚ,
ερχοταν μια γατουλα,
εφαγα μηνες να της αφηνω φαι κ γαλατακι,
να της πεταω λουκανικα απτα παράθυρα κ να παραφυλαω μεστο ξημερωμα ποτε θαρθει,
μεχρι τελικα να με εμπιστευτει απλα να με αφησει να την ακουμπησω...
την εβγαλα λοιπον Κιτυ.
Οταν τελικα ειπαμε ότι θαρθουμε μονιμα το προηγουμενο ΣΚ πριν ερθουμε της εβαλα κ το κολάρο της με το σκεπτικο να την εκανα οικοσιτη,να το παλευα να μαθει στο σπιτι,αν οχι δε με πειραζε,αρκει να εμενε στον κηπο να ηταν ασφαλης...
Δεν ξαναεμφανιστηκε!
Την εψαχνα για μηνες!
Ξερω οτι αμα ηταν καλα τιποτα δε θα την κραταγε μακρια!
Με φαγαν οι τυψεις
μου καρφωθηκε στο μυαλο οτι επειδη δεν ειχε συνηθισει το κολάρο θα πιάστηκε σε κανα κλαδι κ θα πνιγηκε!
Ακομη κ σημερα που μιλαμε την σκεφτομαι συχνα πυκνα...
Σκεφτομαι τι παραπανω θα μπορουσα να κανω?
IMG_20171016_183746.jpg

Εαν αυτη η γατα σου εκανε το κλικ για τον α χ ψ λογο...
Μη το μετανιωσεις οπως εγω...

Οχι δε μπορουμε να τα παρουμε ολα,οχι δε μπορουμε να τα σωσουμε ολα,
Αλλα που κ που μπορουμε να βοηθησουμε ενα δυο (εαν φυσικα υπαρχουν κ οι καταλληλες προϋποθέσεις)
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Φφφφφφφφφφφφφφφφφ

Μολις απεκτησες μεριδιο ευθυνης.....βαρυ στους ωμους σου...

Σοβαρα τωρα....ειναι παρα πολυ δυσκολο να αναλαβω κ αλλο ζωο...εχω ηδη σκυλο δυο παπαγαλους....αντρα....(σορυ guys...)...απο απο χρονο κ απο οικονομικη αποψη ειναι τοοοοοοοσοοοο δυσκολο.....
Κοιταζω για υιοθεσια αλλα ειμαι ολιγον αυστηρή....θα δούμε....φφφφφφφφ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Το στειρωσαμε το εχουμε στη πυλωτη το ταιζουμε κανουμε αποπαρασιτωση....ειναι πολυ καλο γατι...
Δηλαδή...μόνο στο σπίτι δεν το έχετε πάρει. Γιατί κατά τα λοιπά, του παρέχετε όλα τα απαραίτητα. Σαν να το έχετε ήδη υιοθετήσει, αλλά δεν το ξέρετε μου φαίνεται :D Αν είναι 1000% ασφαλές στην πυλωτή, άστο εκεί. Μια χαρά θα είναι. Αν όμως υπάρχει [που δεν μπορεί να μην υπάρχει :rolleyes:] πιθανότητα να του συμβεί κάτι, αν ο μη γένοιτο, θα σε πεθάνουν οι τύψεις :oops:
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Το να το έχεις γάτα είναι απείρως πιο εύκολο, οικονομικό και βολικό από το να έχεις σκύλο. Μέσα στο σπίτι ε! Άμμο: δέκα ευρώ μια clumping van cat. Αν καθαρίζεις κάθε μέρα μια φορά κρατάει άνετα μήνα, καθαρή καθαρή. Αν αντέχεις λίγο μυρωδιά κρατάει και παραπάνω (αν την έχεις στο μπαλκόνι την αμμολεκάνη για παράδειγμα). Τροφή, γύρω στο εικοσάρικο, κι αν είναι αυτορρυθμιζόμενη στην ποσότητα όπως η δική μου, πάλι γύρω στον ενάμισι μήνα κρατάει. Τα έξοδα του κτηνίατρου τα κάνατε, οπότε εκτός απροόπτου, του χρόνου πάλι (εμβόλια). Ο μόνος, μόνος, μόνος λόγος που βρίσκω να μην προχωρήσεις είναι τα παπαγαλάκια. Υπάρχουν γάτες που θα τα αποδεχτούν καλά θα ζήσουν όλοι μια χαρά και υπάρχει κι η κυνηγιάρα γάτα η οποία, οσάν Σιλβεστρο θα κυνηγάει για πάντα τον Τουίτυ, με τη διαφορά ότι επειδή δεν είναι καρτούν, κάποια στιγμή ο Σιλβεστρο νικάει. Ταρταρούγα ε; Έχει να πέσει πολύ χάδι!

Στα θετικά του να ζεις με γάτα, ο ύπνος με το άκρως αγχολυτικό γουργουρητό. Μειώνονται τα καρδιακά λέμε!


(Ότι δεν κολλάει γραμματικά, συντακτικά, κλπ κατηγορήστε τον κορέκτορα. Τέτοια ώρα δεν διαβάζω το σεντονάκι)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Mωρέ τι κορίτσι είναι αυτό! Διάβασα τώρα για την τούμπα της μπέμπας και την Σίλβα που δεν κουνήθηκε!!! Εμένα θα είχαν πεταχτεί μέχρι το ταβάνι αλαφιασμένα...ίσως ...γιατί ποτέ δεν ξέρουμε μέχρι να συμβεί πόσο υπέροχα πλάσματα είναι!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Εμένα θα είχαν πεταχτεί μέχρι το ταβάνι αλαφιασμένα...ίσως ...γιατί ποτέ δεν ξέρουμε μέχρι να συμβεί πόσο υπέροχα πλάσματα είναι!
Εγώ, να σου πω...

Σ > Θα πεταγόταν [στα νιάτα του, γιατί αν συνέβαινε τώρα, θα έμεναν σκύλος και μωρό στο πάτωμα, μέχρι να τους σηκώσει κάποιος] αλλά...γλυκά. Το μωρό, θα βρισκόταν στο πάτωμα, αλλά χωρίς επιπτώσεις.

Δ> Θα είχαν μείνει αμφότερα στο πάτωμα, μέχρι να σηκώσει κάποιος το μωρό, και να μεταφέρει τον σκύλο, που θα είχε αφήσει εκεί την τελευταία του πνοή, από ανακοπή.

Μ> Θα πεταγόταν τόσο, που το μωρό, θα επανατοποθετούνταν αυτομάτως στην κούνια του, με συνοπτικές.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μ> Θα πεταγόταν τόσο, που το μωρό, θα επανατοποθετούνταν αυτομάτως στην κούνια του, με συνοπτικές.
Αχαχαχαχααααα!!! Πίστεψε με στο λέω από πείρα, κάποια μωρά τον θέλουνε τον Μάρκο τους!!!!!
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Τις προαλλες λιγο ακομα και θα ειχα και αλλη γατα. Εδω και καιρο ειχε πλησιασει μια γατουλα πολυ νεαρη σε ηλικια, δεν ηταν ακομα σε πληρη αναπτυξη. Απο τη συμπεριφορα της καταλαβα πως μαλλον πρεπει να ηταν εγκυος. Απο τα πολλα πανω που με ειχε εμπιστευτει, την ειχα πιασει, την ειχα ψεκασει με εφιπρο, της ειχα δωσει μιλμπεμαξ και την ειχα ετοιμη για να την παω για στειρωση, χαθηκε τοσο ξαφνηκα οσο ειχε εμφανιστει. Ειχε μαθει και ερχοταν για να την ταϊσω.

Κατι αλλο που ενισχυει την πεποιθηση μου περι εγκυμοσυνης ειναι πως εξαφανιστηκε μετα απο μια ενθουσιωδη συναντηση που ειχαν με το σκυλο, απο μεριας Ισιδουλας. Ισως να μην αισθανθηκε αρκετα ασφαλης για να γεννησει.

Στεναχωριεμαι αλλα περιμενα να την στειρωσω, να την δει και η γιατρος για τυχον ψωρα και μετα να τη βαλω μεσα.

Της ειχα δωσει και ονομα αυτες τις λιγες μερες. Μάρα την ελεγα απο το Μαραθωνα.

Η γατα στοιχιζει λιγοτερο απο το σκυλο αλλα εχει και αυτη αρκετα εξοδα. Κτηνιατρικα τα ιδια και με την ιδια συχνοτητα, αμπουλες το ιδιο. Απο τη μια εχεις κολαρα για παρασιτα, απο την αλλη αμμο για της αναγκες της γατας κτλ.. Αντε με το φαϊ που στοιχιζει λιγοτερο και αυτο λογω μεγεθους γιατι αναλογικα θα ηταν παραπανω το κοστος (με καλες τροφες και για τα δυο).
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf