Καλώς σας βρήκαμε!!!!


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
@I.Kyveli @mareco τετοια να μου λετε να αρχισω πάλι τα "θησαυρε μου λαχειο μου τι κοριτσι εχω γω!!!!" Πανω που υποτίθεται σοβαρεύτηκα.... ειναι πολυ πραο σκυλι πραγματικα. Οσο τρελη γινεται απο τη χαρα της τοσο ηρεμη, ανεκτικη και υπομονετική ειναι σε ολα τα υπολοιπα... Και το λεω χωρις να το παινευτω οτι εριξα πολυ δουλεια πανω της,αλλα αν δεν το χει ο σκυλος αυτο σε τετοιο βαθμο δεν δουλευεται....

Οσο για τη μικρη @I.Kyveli δεν της εχει κανει τπτ ακομα....ειναι 18 μηνων τωρα κ ή θα τη παρει αγκαλια απλα ή το πολυ πολυ να τη "σπρώξει" οταν ειναι να παμε βολτα για να της πει παμε....λες να ναι μικρη ακόμα, να περιμενω τα χειροτερα;;;;;παντως πολλες φορες της εχω πει οτι η σιλβα πιο ευκολα εκπαιδευτηκε....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.640
7.749
Οσο για τη μικρη @I.Kyveli δεν της εχει κανει τπτ ακομα....ειναι 18 μηνων τωρα κ ή θα τη παρει αγκαλια απλα ή το πολυ πολυ να τη "σπρώξει" οταν ειναι να παμε βολτα για να της πει παμε....λες να ναι μικρη ακόμα, να περιμενω τα χειροτερα;;;;;παντως πολλες φορες της εχω πει οτι η σιλβα πιο ευκολα εκπαιδευτηκε....
Δεν νομίζω..εμένα και από πριν όταν δεν την άφηνα να κάνει κάτι που ήθελε, πχ να πιει απο τον καφέ μου βαρούσε τον Τζιμάκο. Μην φανταστείς καμιά δυνατή, ο Τζιμάκος δεν αντιδρούσε οπότε νομίζω ότι το θεωρούσε χάδι. Τον αγαπάει πολύ τον Τζιμάκο , φαντάσου.. :D
 








medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Η Σιλβα παντως εχει τοσο ευγενικη φυσιογνωμια , φαινεται τόσο καλή! Είναι τέλειες μαζί, βγάζε πολλές φωτο, θα τις εκτιμήσει πολυ η μικρή οταν μεγαλώσει!
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Βγαζω οταν εχω χερια....δεν ειναι ευκολο να τις εχεις στο νου σου κ τις δυο οταν αλωνιζουν.... κ η αληθεια ειναι οτι τα καλυτερα δεν σας τα δειχνω γιατι φαινονται μουριτσες...κατι αγκαλιες που πεφτουν πχ.....κ γλειψιματα την ωρα που περναει ιατρικη εξεταση (ναι ναι της βαζει παιχνιδι θερμομετρο στη μασχάλη) ή την ωρα που παιρνουν το τσαι τους (ναι ναι της δινει κ εκεινης τσαι οταν παιζουμε κ η χαζη γλυφει το πλαστικο ποτηρακι)ή οταν τη μαλωνει αν γαυγίζει κ της κανει Σσσσσςςςς Μηηηη Κατου....

Ειναι πραγματικα ευγενικο πλασμα κ συνεργασιμη πολυ κ γλυκεια κ ακακη κ ισορροπημενη κ τρυφερη κ εξυπνη κ ομορφη....

Σημερα εκλαιγε γιατι απο το πετσοπ πηραμε ενα παιχνιδι ρινοκερο.... για τη μικρη....κ δεν το δινει στη μεγάλη....κ το εχει χωσει μεσα σε ενα κουτι παιχνιδιων... η σιλβα πηγαινε στο κουτί κ εκλαιγε κ η αλλη της ελεγε Εγουυυ (ναι ναι ναι το ω το λεει ου ) αλλα ενω το ηθελε τοσο πολυ αυτο το παιχνίδι δεν εκανε κινηση να το πάρει οσο η μικρη το είχε στα χερια της...κ οταν το άφησε κατω η Σιλβα μια με κοιτουσε μια το εγλυφε...δεν έκανε κινηση να το παρει ουτε μια στιγμη....

Μη τα πολυλογω.....πηγα κ πηρα αλλον εναν...σε αλλο χρωμα...φφφφφ....γυναικες.....
 






Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Μετά τα παραμύθια κοιμάται; Μπορείς να έρθεις με τα παραμύθια+παιδί+σκυλί να διαβάσεις στο σπίτι μου;
Κοιμαται κ κατα τη διάρκεια μη σου πωπω....

Μωρε να ερθω....αλλα να διαβασεις εσυ να παιζω εγώ με τα κοριτσια σου.....
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Ρε μαλ@&% ποσο δυσκολο είναι να ακουει ο αλλος αυτο που λες;;;;

Εχω πει ενα εκατομμύριο φορες μη δινετε στο σκυλο οτι να ναι....αλλα ο πεθερος μου τοσο που την αγαπαει αρνειται να υπακουσει κ κανει τα δικα του.....
Χθες της εδωσε παιδικο γιαουρτάκι ρε φιλε!!!!!Επειδή εχει δει να της δινουμε γιαουρτι!!!!λες κ ειναι το ιδιο πραμα....που αυτή την ασπρη μαλ@%&%&% ουτε στο παιδι δεν τη δινω.....

Κ ακουγα εγω χθες γρου γρου στη κοιλια της το βράδυ χαμο κ σήμερα νερο τα κακα της.... κ τον πηρα τηλεφωνο γιατι τη ψιλιαστηκα.εεε εδωσα στη μικρή λεει εφαγε το μισο (μπραβο παιδι μου) κ το υπολοιπο στη Σίλβα....

Τρεχα σαν τον πουσ&%€"€% τωρα να μαγειρευεις κοτοπουλα κ ρυζια.......γιατί ο αλλος δεν ακουει....φφφφφφφφφφφφφ

Εξαλλη ειμαι....
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Σε νιωθω...να ξερες πόσο...
(Εγω τι να πω που οποτε ερχομαι κάτω συναγωνιζομαι κ μανα κ πατερα...
κοιταει λεει η Ηρα παραπονιαρικα...
δεν παθαινει βεβαια τιποτα η μοσχαρα η δικια μου αλλα μετα αρχιζει τα τσαλιμια...
αλλα πππεερρραααααα βρεχει...με λενε κ στρίγγλα...την καταπιεζω,δε την λυπαμαι...εμενα θα μαρεσε να κοιταω ενω τρωνε οι αλλοι σα το φτωχο συγγενη?ππππφφφφφ
υπομονη,δε τα βγαζουμε περα!)

Εγω της βραζω κ ενα αυγό κ της το δινω με λιγη ριγανη σε τετοιες (σπάνιες) περιπτώσεις.

Γρηγορα Περαστικά!
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Πόσο σε νιώθω.. Άπειρες φορές έχω πει ότι η μικρή έχει ευαίσθητο στομάχι.. Στου κουφού την πόρτα! Το μόνο που έπιασε λίγο, είναι ότι τους απείλησα ότι θα φέρω την "παραγωγή" σε σακουλάκι αλά συσκευασία δώρου και θα τα παρατήσω μπροστά τους. Μετριάστηκε λίγο το θέμα, αλλά μη φανταστείς τρελή βελτίωση.

Περαστικά σας εύχομαι!
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Δοκίμασε να πεις ότι έχει κάποιο πρόβλημα, μόνο έτσι έχεις ελπίδα. Όχι ότι δε κάνει απλά..
(Πέρσι ο πατέρας μου έδωσε στη δικιά μου βασιλόπιτα και του λέω με απόγνωση «όχι και βασιλόπιτα ρε πατέρα» για να λάβω την πληρωμένη απάντηση : «σου εύχομαι να τρώνε σουβλάκι μπροστά σου και να μη σου δίνουν αν και πεθαίνεις από τη ζήλια να φας». Τι να πεις μετά...)
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Μα ρε φίλε εχει θεμα κ το ξερουν εχει πολυ ευαισθητο πεπτικο....το ξερουν πολυ καλα....η απαντηση ειναι ελα μωρε σιγα για λιγο τι πειραζει....σωπα ρε φιλε τι πειραζει;;;;θα θελες εσυ να σε πάει αιμα;;;;που ταλαιπωρειται δεν πειραζει;;;;;;

Κ δεν το λεω επειδη ειναι πεθερικα....κοι δικοι μου τα ιδια χαλια...ανοιγουν το ψυγειο για νερο κ ολο κ κατι τυπου τυρί της δινουν....ναι οκ κακομαθαινει,αλλα δεν τη στελνει κιολας...παταω εγω μια φωνη ερχεται στα ισια της....Τώρα σε ποιον να πατησω φωνες;;;;οεο;;;;;;;;
 
  • Like
Reactions: Orilis


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εγω δε καταλαβαινω...
ΕΜΑΣ ΠΩΣ ΜΑΣ ΜΕΓΆΛΩΣΑΝ?

Οταν ημουν μικρη (κ μεγαλύτερη δλδ) οχι απλα κοιταγα παραπονιαρικα...το ελεγα ευθεως...:ROFLMAO:
ΕΜΕΝΑ ΔΛΔ ΠΩΣ ΗΞΕΡΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΌΧΙ?o_O

Με δουλευεις?τωρα που ηταν άρρωστη,τους ελεγα,ΠΡΟΣΟΧΗ,η Ήρα πρεπει να τρωει ΜΟΝΟ την συγκεκριμένη τροφη,ουτε ψίχουλο δε κανει να φαει,μου το ειχαν πει δλδ οι κτηνίατροι,δε το βγαζα απτο μυαλο μου,η παραμικρη μπουκια μπορει να της δημιουργουσε αιματουρια,"δε λυπαστε την ταλαιπωρια μας,δε λυπαστε οτι παιρνει απο 5-8 χαπια την μερα,δε λυπαστε που ειναι σε διαιτα κ την εχει κοψει η λορδα,δε λυπαστε τα λεφτα που χω δωσει δεξια κ αριστερά,λυπηθειτε τουλάχιστον οτι μπορει να καταληξουμε σε χειρουργείο!θελετε να της ανοιξουν την κοιλια?"
Εε φαίνονταν λιγο να προβληματιζονται μετα απο 5 λεπτα ακουγα "Μμμμααρριιιαααα να της δωσω λιγο Λαυράκι?Τι?Γιατι οχι?Ψαρι ειναι!Το κανα στον φουρνο αντι στο τηγανι να μπορει να φαει κ αυτη...."

CTFnqIAUsAASNos.jpg
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Εγω δε καταλαβαινω...
ΕΜΑΣ ΠΩΣ ΜΑΣ ΜΕΓΆΛΩΣΑΝ?
Να ξερες ποσο μεγάλη κουβέντα ειπες τωρα....και ποσες φορες θα το βροντοφωναξεις αυτο αν κανεις και παιδι.....τα ιδια κ χειρότερα....


Πππφφφφφφ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Ψαράκι είχαν ταίσει και οι δικοί μου, προ αμνημονεύτων, τον Σωτηράκη.
Η τύχη μου ήταν τότε, πως μέχρι να γυρίσω σπίτι, έτυχε να εκδηλώσει kennel cough και είχε αρχίσει τον γνωστό βήχα/πνιγμό/εμετό, που ήταν η αφορμή, να ρωτήσω τι τον είχαν ταίσει και του 'χει κάτσει στον λαιμό, γιατί πραγματικά δεν είχα χαμπαριάσει περί kennel cough ακόμη.
Αφού βεβαιώθηκα μιλώντας με γιατρό, ότι α) δεν κινδύνευε και βου) δεν χρειαζόταν απ'όσα περιέγραφα, να τον τρέχω μέσα στην νύχτα πουθενά, τους τον άφησα να κοιμηθεί μαζί τους όλο το βράδυ, για να ...τον προσέχουν, μην...πεθάνει. Τύπου...εγώ δεν αντέχω να τον ακούω να υποφέρει έτσι και δεν θέλω να μου πεθάνει στα χέρια...!!! Ε...αφού δεν έκλεισαν μάτι εννοείται όλη νύχτα και αφού έχασαν μέρες από την ζωή τους, δεν το ξανάκαναν.