Κουταβι Lab! - Help Asap!!


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
βασικα εγω αυτο που ξερω ειναι οτι θα πρεπει οταν ακουμπας τα χερια σου στα πλευρα του σκυλιου να τα αισθανεσαι αλλα να μην φαινονται με το ματι...διορθωστε με αν κανω λαθος.
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
ο σωστός τρόπος να δείς εαν το σκυλί σου κουτάβι ή ενήλικο έχει "ξεγύγει" είναι όταν το κοιτάς απο πάνω να διαγράφεται η μέση του, εαν δεν μπορείς να την δείς το σκυλί θέλει δίαιτα. Επίσης όταν πιάνεις τα πλευρά του να μπορείς να τα αισθάνεσαι με τα δάκτυλα.
Πάντως γενικά τα Λάμπραντορ δεν είναι σαν τα άλλα κυνηγόσκυλα γιατί έχουν άλλη χρήση που χρειάζεται μάζα, πολλές φορές έχω ακούσει τον χαρακτηρισμό χοντρός για σκυλιά δικά μου ή άλλων, ίσως φαίνεται έτσι σε ένα ανεκπαίδευτο μάτι πάντως ένα καλογυμνασμένο εκθεσιακό λάμπραντορ είναι κάπως σαν τον σβαρτσενέγκερ. :D
 






mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
να ρωτησω γιατι θα σκασω..εμενα η δικια μου ειναι καλη στα κιλα της.η κοιλια της ομως ειναι "κρεμασμενη"οπως φαινονται οι τριχες στο εκθεσιακο στην φωτογραφια...καμια σχεση με το εργασιακο.
δεν με ενοχλει απλα απορω,γιατι??ασκειται αρκετα και με βολτα και με τρεξιμο..δηλαδη τα εργασιακα ποσο ασκουνται??
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ειναι δυο γραμμες λαμπ, η δικη σου απλα προερχεται απο εκθεσιακους γονεις και ειναι εκθεσιακο λαμπ.
Αλλη γραμμη λαμπ εκτρεφοταν για κυνηγη (κυριος στην Αμερικη) κι αν προσεξεις αυτα τα λαμπ εχουν μικροτερο κεφαλι, πιο μακρια μυτη και πιο αδυνατη ουρά. :)

Υπαρχουν και λαμπ που εχουν χαρακτηριστικα και των δυο γραμμων.
 










dimvagio

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2009
112
0
32
thessaloniki
αφου αγαπησε η μαμα μου το δικο μου μπορει να τα αγαπησι ο οποιοσδηποτε...χαχα...για 9 εβδομαδων ειμαστε καλα στα 9 κιλα?παντως τωρα το σωμα του φαινεται κανονικο...λετε να το πειραξε η τροφη? γιατι εχει 3 μερες που αλλαξα μαρκα...μαλιστα εχθες που ηταν ετσι η κοιλια του αεριστηκε κιολας(δεν το ακουσα αλλα το καταλαβα...χαχα)...του δινω eukanuba...εχω ακουσει οτι ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει
 






George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
εαν απο τόσο μικρό έχεις φουσκώματα και αέρια...
δοκίμασε και την ακάνα
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Καλό θα ήταν να αποφεύγετε να γίνονται τα θέματα "spam".

Ας ανοίγονται νέα θέματα.

Ευχαριστούμε πολύ!
 


dimvagio

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2009
112
0
32
thessaloniki
μια φορα φουσκωσε...μμμ μετα απο αυτην θα παρω ακανα...η πρωτη που του εδωσα ηταν σαιενς πλαν νομιζω...ειναι καλη? να κανω μια ερωτηση? η μυτη του θα γινει σιγουρα καφε οταν μεγαλωσει η εξαρταται απο τα γονιδια που εχει?
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
αφου αγαπησε η μαμα μου το δικο μου μπορει να τα αγαπησι ο οποιοσδηποτε...
Και να δεις ποσο θα το αγαπησει ακομα με τα χρονια... ;)

του δινω eukanuba...εχω ακουσει οτι ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει
Ειναι απο τις super premium τροφες (μαζι με τη Hills, Purina ProPlan, Royal Canin), αλλα αν της δινεις μονο 3 μερες ισως χρειαζεται λιγο ακομα για να τη συνηθισει.

η μυτη του θα γινει σιγουρα καφε οταν μεγαλωσει η εξαρταται απο τα γονιδια που εχει
Εξαρταται απο τα γονιδια.
 


dimvagio

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2009
112
0
32
thessaloniki
παντως της αλλαζει τα φωτα...τα 100γρ υπολογιζω οτι τα τρωει σε 20 δευτερολεπτα...ισως και λιγοτερο...το σκυλι πειναειιιιιιι...δεν παιζεται...και εγω αν ετρωγα ετσι θα ειχα αερια...χαχα
 


AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
παιδια οταν παιζω με τη μπαλα με το λαμπραντορ μου δεν μου τη φερνει σχεδον ποτε αν δεν εχω φαγητο...ειναι λογικο? το σκυλι κοντευει 3 μηνων...με φαγητο παντα τη φερνει...πως γινεται η εκπαιδευση για να σου φερνει οτι πετας?
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Συνεχίζεις με το φαγητό και σταδιακά το σταματάς...και του δίνεις λιχουδιά πχ.μία στις 3 φορές και ανάλογα βλεπεις.
Οπωσδήποτε και λεκτική επιβράβευση και χάδια.
Δεν είμαι εκπαιδευτρια αλλά έτσι έκανα στους δικούς μου όταν ήταν 3 μηνών:):):):):)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki