Κυνομαχίες στην Ελλάδα


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Simeonaras said:
δηλαδη η rottie θεωρη οτι πρεπει να επικεντροθουμε σε ενα μ..... κυνομαχο και να βαλουμε σε 2η μοιρα το συστηματικο κατα τα αλλα νομιμο αφανισμο της ρατσας? και απλα luna07 λες πως αφου πηρα τετοια ρατσα πρεπει απλα να το δεχτω? ειναι σωστο αυτο?
Οχι βεβαια,δεν υποστηριζω αυτο αλλα δυστυχως ειναι μια ρατσα η οποια ειναι στο προσκηνιο για παρα πολλα χρονια για ευνοητους λογους,και οσοι την επιλεγουν πρεπει να ειναι και προετοιμασμενοι για τα επακολουθα.Εσυ γιατι πιστευεις ξαναρωταω οτι το μελος της φιλοζωικης βγηκε με γυρισμενη πλατη στην tv?
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
οκ luna07 ισος καταλαβα λαθος! οσο για την κοπελα τις φιλοζωικης ολοι ξερουμε γιατι κρυφτηκε! αλλα δεν λεει και κανεις το αντιθετο φυσικα και ειναι επικυνδυνο κυκλωμα και αδιστακτο! δεν τους υπερασπιστικε κανεις! φυσικα φιλε μου νικο το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι και συμφωνω σε οτι ειπες! ομως οταν ειπα για βουλη δεν ειπα οτι η ρατσα θα παει για της κυνομαχιες (που προστατευονται πολυ καλα) αλλα ολοι ξερουμε την δυναμη της τηλεορασης και τι μπορει να κανει! και τι νομιζετε οτι οι κυνομαχοι αν απαγορευτη η ρατσα θα χαλαστουν? την δηψα για αιμα θα την βγαλουν σε μια αλλη ρατσα! θα βαζουν ροτ.. η μποχερ.. η οτιδηποτε τελος παντων!! ολοι κανουμε κακο στην ρατσα απλα απο καπου πρεπει να αρχισουμε και με τους δημοσιογραφους μπορουμε αυτο ειπα πριν (λογο οργανισμων) τον μ...... πιτμπουλα αλλα και τον πιο μ..... κυνομαχο δεν τους βαζεις μυαλο αλλα εγω που δεν ειμαι σε καμια κατηγορια τι φταιω? και μολις εμαθε η γειτονια τι σκυλο πηρα μου λεγανε να το δοσο να παρο κατι αλλο? ε?
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Simeonaras said:
και μολις εμαθε η γειτονια τι σκυλο πηρα μου λεγανε να το δοσο να παρο κατι αλλο? ε?
ΣΟΡΡΥ αλλα στην γειτονια σου που ηξεραν οτι τα αμσταφ ειναι πρωτοξαδερφα με τα "κακα" πιτμπουλ ?
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
καταρχην δεν ειναι προτα ξαδερφια αλλα δεν ειναι το μερος να το σηζητησουμε!! πιστευεις οτι δεν μοιαζουν? εγω πριν αρχισω να ασχολουμε οπως και ο καθε ενας που δεν ξερει ελεγα και τα σταφυ και τα αμσταφ τα ελεγα πιτμπουλ! ειναι εδω 2 πιτσιρικαδες και ειπαν πιτμπουλ οτι ειναι και παει τελειωσε! αντε εγω να εξηγω εναν εναν!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Simeonaras said:
καταρχην δεν ειναι προτα ξαδερφια αλλα δεν ειναι το μερος να το σηζητησουμε!! πιστευεις οτι δεν μοιαζουν? εγω πριν αρχισω να ασχολουμε οπως και ο καθε ενας που δεν ξερει ελεγα και τα σταφυ και τα αμσταφ τα ελεγα πιτμπουλ! ειναι εδω 2 πιτσιρικαδες και ειπαν πιτμπουλ οτι ειναι και παει τελειωσε! αντε εγω να εξηγω εναν εναν!
μπορουμε να το συζητησουμε στον αναλογο χωρο του σαιτ !!

και εσυ θα λες ειναι αμερικαν (παντα ακουγεται το αμερικαν πολυ καλο) σταφροντσιαρ τερριε!! :lol:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Mα αν απαγορευτούν τα πίτ, το μόνο που δεν θα σταματησει είναι οι κυνομαχίες, που απαγορεύονται ήδη ... θα γίνονται και μάλιστα με πίτ ...

ΑΝ απαγορευτούν που ΔΕΝ θα γίνει ...

Επίσης δεν είναι και τόσο τρομέρό, δηλαδή είναι, αλλά άλλο θα έπρεπε να μας απασχολεί ...
 




morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
denis said:
Mα αν απαγορευτούν τα πίτ, το μόνο που δεν θα σταματησει είναι οι κυνομαχίες, που απαγορεύονται ήδη ... θα γίνονται και μάλιστα με πίτ ...
σιγουρο αυτο. εδω τα βαζουν στην αγγλια που απαγορευονται δια ροπαλου τα πιτ, και τα φερνουν μεσω ιρλαδιας, τσιπαρισμενα ωσ ημιαιμα, σταφ με λαμπρατορ πχ. κε τα κυκλοφορουνε με χαρτια κλπ.

το πιτ εχει τοσο χαλαρο στανταρ που για οτι θες περναει...

και το αμ.σταφ με το πιτ νομιζω δεν ξεχωριζουν αν δεν δεις χαρτια.

επισης, αν βρισκονταν σκυλια σε τετοια κατασταση σε οποιαδηποτε πολιτισμενη χωρα, κυνομαχος ξεκυνομαχος, και θα του τα ειχαν παρει ολλα, και θα του απαγορευανε να ξαναεχει σκυλο στην κατοχη του.