Λάϊλα και γηρατειά


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Μπράβο που την φροντίζεις θόδωρα. Παίζει να έχει κανονικά οίστρο δεν υπάρχει εμμηνόπαυση στις σκύλες.
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Μπράβο που την φροντίζεις θόδωρα. Παίζει να έχει κανονικά οίστρο δεν υπάρχει εμμηνόπαυση στις σκύλες.
οπότε να τον προσέχω τον μουργο γιατί έχει έντονη επιθυμία για καβαλημα!!
έκανε και μπάνιο η άτιμη και είναι ακαταμάχητη :p



Powered by Nexus 4
 

Attachments





IrAr

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
208
5
χμ... παντως πολύ ταιριάζει στο ντεκορ του σπιτιου η κυρία
:rolleyes:

Και εγώ αυτό ήθελα να πώ.... Όταν μάλιστα έγραψες ότι για πρώτη φορά στα 12 χρόνια της θα κοιμηθεί σε σπίτι κάτι μου έκανε.... Μακάρι να μη ξανακοιμηθεί εξω
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
περνάει και μένα από το μυαλό μου να την κρατήσω εδώ αλλά το σπίτι δεν είναι δικό μου και έχω κάποια ψιλό θέματα..

το βράδυ που ήταν στο τζάκι οπότε με κοίταζε έβλεπα στα μάτια της χαρά αλλά και παράπονο... παράπονο γιατί δεν αξιώθηκε να ζήσει όμορφες στιγμές όταν ήταν πιο νέα..

ποτέ βέβαια δεν είναι αργά και σίγουρα οι καλύτερες στιγμές είναι αυτές που ζεις στο τέλος :)

Powered by Nexus 4
 


IrAr

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
208
5
Μπορεί να μην έζησε την θαλπωρή μιας οικογένειας αλλά ποτέ δεν είναι αργά.... Ήδη ότι κάνεις βέβαια είναι υπέροχο.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
περνάει και μένα από το μυαλό μου να την κρατήσω εδώ αλλά το σπίτι δεν είναι δικό μου και έχω κάποια ψιλό θέματα..

το βράδυ που ήταν στο τζάκι οπότε με κοίταζε έβλεπα στα μάτια της χαρά αλλά και παράπονο... παράπονο γιατί δεν αξιώθηκε να ζήσει όμορφες στιγμές όταν ήταν πιο νέα..

ποτέ βέβαια δεν είναι αργά και σίγουρα οι καλύτερες στιγμές είναι αυτές που ζεις στο τέλος :)

Powered by Nexus 4
Αν το παρεις αποφαση, όλα λύνονται!!! κ μόνο το βλέμμα που περιγράφεις, διαλύει τις αμφιβολίες!
 


IrAr

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
208
5
Πρίν λίγους μήνες φιλοξενούσα μια σκυλίτσα καταφυγίου η οποία δεν είχε ξαναμπεί σε σπίτι. Πολλές φορές όταν κοιμόταν άνοιγε τα μάτια της και έψαχνε να δεί που είμαι να σιγουρευτεί οτι ήταν ακόμη μέσα στο σπίτι, βλέμμα αγωνίας στην αρχή και ευγνωμοσύνης μετά. Η μικρή υιοθετήθηκε αλλά έπρεπε να γυρίσει για λίγες ώρες στο καταφύγιο. Όταν την πήγα πίσω λοιπόν δεν περίμενα τέτοια αντίδραση. Βλέμμα όλο απογοήτευση, λύπη δεν ήθελε να βγει απο το αυτοκίνητο. Λύγισα. Αν δεν ήξερα ότι έχει βρεί σπίτι δε θα άντεχα να την αφήσω....

Κάνε το καλύτερο που μπορείς. Αν καταφέρεις να την κρατήσεις θα είναι το μεγαλύτερο δώρο και για τους δύο σας.
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
το σπίτι της είναι εκεί όμως...14 χρόνια αεροπλάνα ακούει.14 χρόνια ανθρωπάκια με πράσινη στολή βλέπει.

Δεν ξέρει ούτε σκάλα να ανέβει...με το λουρί δύσκολα την τραβάω....μερικές ώρες που λείπω την έχω στο μπαλκόνι και κοιμάται στο κουτί της.
Δυστυχώς δεν ακούει καθόλου. πρέπει να πάω να την ακουμπήσω και πάντα ξυπνάει με τρόμο η καημένη.

προς το παρόν προέχει ο γιατρός την άλλη βδομάδα.ήδη την βλέπω έχει πάρει τα πάνω της και κουνάει και την ουρίτσα της.πριν ήταν συνέχεια κρυμμένη μέσα στα σκέλια της... :(

Σίγουρα η ζωή μέσα σε ένα στρατόπεδο δεν μπορεί να συγκριθεί με την ζωή μέσα σε ένα σπίτι δίπλα σε μια οικογένεια.Είναι τόσο ήρεμη και βολική. ένα πιάτο φαγητό της πάω και η ουρά από το κούνημα είναι έτοιμη να σκοτώσει χαχαχα
Και νευριάζω με τον δικό μου τον πατσαβούρα που δεν του αρέσει το φαγητό και το παίζει και δύσκολος κιόλας!!

Το ΜΟΝΟ που σκέφτομαι και διστάζω είναι το δέσιμο...φοβάμαι να ξυπνήσω σε 1-2-20 μήνες και να την δώ να "κοιμησμένη" μέσα στο σπιτάκι της...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
το σπίτι της είναι εκεί όμως...14 χρόνια αεροπλάνα ακούει.14 χρόνια ανθρωπάκια με πράσινη στολή βλέπει.

Δεν ξέρει ούτε σκάλα να ανέβει...με το λουρί δύσκολα την τραβάω....μερικές ώρες που λείπω την έχω στο μπαλκόνι και κοιμάται στο κουτί της.
Δυστυχώς δεν ακούει καθόλου. πρέπει να πάω να την ακουμπήσω και πάντα ξυπνάει με τρόμο η καημένη.

προς το παρόν προέχει ο γιατρός την άλλη βδομάδα.ήδη την βλέπω έχει πάρει τα πάνω της και κουνάει και την ουρίτσα της.πριν ήταν συνέχεια κρυμμένη μέσα στα σκέλια της... :(

Σίγουρα η ζωή μέσα σε ένα στρατόπεδο δεν μπορεί να συγκριθεί με την ζωή μέσα σε ένα σπίτι δίπλα σε μια οικογένεια.Είναι τόσο ήρεμη και βολική. ένα πιάτο φαγητό της πάω και η ουρά από το κούνημα είναι έτοιμη να σκοτώσει χαχαχα
Και νευριάζω με τον δικό μου τον πατσαβούρα που δεν του αρέσει το φαγητό και το παίζει και δύσκολος κιόλας!!

Το ΜΟΝΟ που σκέφτομαι και διστάζω είναι το δέσιμο...φοβάμαι να ξυπνήσω σε 1-2-20 μήνες και να την δώ να "κοιμησμένη" μέσα στο σπιτάκι της...

Βλέπεις τα δικά μας τα αχαριστα????
Παντως, δεν το λέω για να σε πιέσω... αλλά επειδη ειναι αλήθεια. Τα σκυλια ειναι απίστευτα ευπροσαρμοστα πλάσματα.
Όσο για το δέσιμο.... καλώς ή κακώς δεν ζούμε σε γυαλα να ειμαστε "προστατευμένοι" και να μην δενόμαστε με κανεναν γύρω μας!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Το δέσιμο μην το σκέφτεσαι. Είναι δώρο θεού και πρέπειι να το καλοδεχόμαστε πάντα. Αν τα βγάζεις πέρα στα πρακτικά προχώρα. Όπως και να έχει και αυτό που ήδη κάνεις είναι σπουδαίο .
 




irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Ειναι σίγουρα αστείρωτη η σκυλίτσα? και αν ναι, 13 χρόνια γεννούσε ή ζούσε σε κάποιο σημείο που δεν είχαν πρόσβαση άλλοι σκύλοι?
 






Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Ειναι σίγουρα αστείρωτη η σκυλίτσα? και αν ναι, 13 χρόνια γεννούσε ή ζούσε σε κάποιο σημείο που δεν είχαν πρόσβαση άλλοι σκύλοι?
Δεν ξέρω να σου απαντήσω σίγουρα. γενικά τα τελευταία πέντε χρόνια αλλά σκυλιά στο αεροδρόμιο δεν υπάρχουν... αυτή την προστατεψαμε στο τελευταίο μεγάλο σκυλομαζεμα... :rolleyes:

Κάποια τομη που να υποδηλώνει στείρωση δεν υπάρχει...
ελεύθερη σε 1000 στρέμματα γυρνουσε, ίσως κάποτε να γεννησε. μπορώ να το δω κάπως αυτό; πχ από τις θηλες;

Powered by Nexus 4
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Την ημερα που θα της δωσεις το δικαιωμα να διαλεξει, αφηνοντας την εκει στο αεροδρομιο, αν θελει να μεινει η να ξαναρθει μαζι σου, θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις.

Οτι κι αν κανεις παντως, εχεις ηδη δεθει με το σκυλι, κ αν αυτο επιλεξει να μεινει στο αεροδρομιο, θα σου λειπει κ θα εχεις την εννοια της.......
 




Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Επίσκεψη στην κ. Νταβλουρου σήμερα. Γενική εικόνα την είδε παρα πολύ καλά. Έχουμε τρία τέσσερα ογκιδια από κάτω που είναι καλό να βγουν.

Καρδιά ακουγόταν καλά, ίσως βέβαια να κάνουμε έναν υπέρηχο..

Σαν εικόνα από ότι είπε φαίνεται ότι αντέχει και είναι σε πολύ καλή κατάσταση.
Περισσότερα θα μας πουν η γενική αίματος και κάποιες εξετάσεις για νεφρά που κάναμε :)

Το μόνο αρνητικό είναι ότι τελικά είναι κουφη...


Powered by Nexus 4
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22