Μελλοντικος "γονιος" επιλογη "παιδιου"




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Μα οταν λες θελω αυτο στη χαμηλοτερη δυνατη τιμη κ δεν με νοιαζει τπτ αλλο...εσυ ο ιδιος υππβιβαζεις την αξια της ζωής...κ το θεωρεις κ λυση αυτο το πραγμα...
Εγω το "θελω αυτο στη καλύτερη δυνατή τιμή" μονο για ρουχα παπούτσια κ σουπερ μάρκετ θα το πω...ουτε που παει η γλωσσα μου να το ξεστόμισω για ζωο...
Οπως κ να χει μεινε στην τωρινη σου απόφαση...
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
ελα ντε... υπαρχουν κ αυτοι οι εξυπνακιδες .. ειναι και μια πιο πανω που συγκρινε με τσαντα ή νυχια
Προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε το τι πας να κάνεις και τι θα πάρεις άμα αγοράσεις έναν σκύλο από puppy mill και byb αν δεν θες να μας ακούσεις τότε γιατί μας ρωτάς; Αφού έχεις πάρει ήδη τον λάθος δρόμο και δεν λες να γυρίσεις;)

Συγκρίνουμε έμψυχα μ άψυχα; Ζωή μ ύλη;
Ποιά η διαφορά στο να κάνω παράδειγμα με καναρίνι;

Υ.Γ Αν θέλετε κάνω και με ζώα προκειμένου να μην προωθεί τα byb και τα puppy mill.:)

Πάντα φιλικά
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Ούτε κάνω μπαίνω στη ταλαιπωρία να δώσω παράδειγμα. Αν ο οποιασδήποτε θεωρεί ή καλύτερα αγνοεί και ούτε ενδιαφέρεται ν μάθει τι συμβαίνει (που είναι εύκολο) όσα παραδείγματα και ν δώσω θ έχουν νόημα;
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
δεν μου αρεσει καθολου... Θελω να μου αρεσει και μετα να το αποκτησω... Αμα παμε σε μεσαια.. Jack Russel / Akita /chowchow / Husky? Αυτα ειναι πιο υγιει?

ΥΓ> Οσους εχω συναντησει σστο δρομο με pug kai frenchie σε ηλικιες 1-2 ολα τους δεν εχουν βγαλει προβλημα... Μετα απο τι ηλικια αρχιζουν τα προβληματα?
Φιλε καλημερα..Δυστυχως εσυ δεν θελεις σκυλο με τον οποιο εισαι σιγουρος οτι ταιριαζεις,κυριως ως προς τον χαρακτηρα..Εσυ θες εναν σκυλο γκομενομαγνητη,να κανεις την δουλεια σου,αδιαφορωντας για την υγεια του..Οπως ειπαν τα παιδια,αν πραγματικα θελεις εναν τετοιο σκυλο,κανε υπομονη οσο χρειαστει να μαζεψεις τα χρηματα,αλλιως οδηγησου σε καποια φιλοζωικη..Ειναι κριμα για το σκυλακι,οχι για σενα..Σκεψου καλα αν θες να υποστηριξεις το εργο των παπιμιλαδων και τον ιδιωτων που πουλανε τα σκυλια μη εχοντας καταρτισμενη γνωση επι της εκτροφης...
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen