Νέο Μέλος στην Οικογένεια - Συμβίωση


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Θα παρεις παρεα στη γατα που πηρες για παρεα στην Οντρευ? :p
Σταμάτα γιατί προχθές παγιδεύτηκε ένα σε μηχανή αυτοκινήτου και έσκουζε το κακόμοιρο και έλεγα..να το..ήρθε και το δεύτερο..Ευτυχώς ανέλαβαν άλλοι. Λέω να πάρω ένα πόνυ κάποια στιγμή :p
 
  • Like
Reactions: Amaliaz and mareco








HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Και θα μπ0ρείς να το βάλεις και μέσα στην θάλασσα, χωρίς να μπορεί κανείς, να σου πει κουβέντα ;)
Η απόλυτη εκδίκηση :LOL:
αχχ..πολύ φοβάμαι ότι η γνωστή θείτσα με το εμπριμέ σκουφί θαλάσσης, κάτι θα βρει να πει και γι αυτό :ROFLMAO:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
αχχ..πολύ φοβάμαι ότι η γνωστή θείτσα με το εμπριμέ σκουφί θαλάσσης, κάτι θα βρει να πει και γι αυτό :ROFLMAO:
Δε πα να λέει ότι θέλει!!!
Δεν θα μπορεί να κάνει τίποτις (y)
Χάου λάβλυ ις δις;;; :LOL:
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Επανήλθα με τα νέα του τσίρκου μεντράνο που έχω για σπίτι. Λοιπόν η "νεότερη" συμβίωση πάει μια χαρά. Η Audrey έχει αρχίσει και δένεται με το γκαβό. Έχει ξεπεράσει αρκετές φοβίες που είχε μέσα στο σπίτι, φαίνεται πιο χαρούμενη, πιο κοινωνική και μέσα στο σπίτι αλλά ειδικά στη βόλτα είναι πλέον μια μικρή κυρία. Δε γαβγίζει στους κακούς ανθρώπους που τολμούν να μπαίνουν στην πολυκατοικία, κάθεται για χάδια, ακόμα και σε άγνωστους άντρες! Ζήλειες έχουμε που και που αλλά κυρίως γύρω από το φαγητό. Παίζουν μαζί και χαίρομαι γιατί βλέπω ότι την έχει "ξεσηκώσει" και ζωντανέψει αρκετά το γατί. Από την άλλη η Mandy φαίνεται να είναι σχετικά ήσυχο και αρκετά τρυφερό γατάκι. Δεν κάνει ταρζανιές, δεν κάνει ζημιές και για έναν περίεργο λόγο..ακούει. Ακούει στο ΜΗ και σταματάει. Όταν λείπουμε κοιμούνται μαζί και δεν κάνουν τίποτα (ευτυχώς). Το γατί μιας και έφυγε πολύ νωρίς από τη μαμά του, έχω την εντύπωση ότι "σκυλίζει" λίγο στη συμπεριφορά. Μας γλύφει συνεχώς, κουβαλάει το παιχνίδι της στο στόμα και μας το φέρνει να της το πετάμε, έρχεται όταν τη φωνάζουμε και γενικά μου θυμίζει κουτάβι. Και το κορυφαιότερο..θηλάζει τον αντίχειρά της όταν νιώθει στοργή. Κουρνιάζει πάνω μας και πιπιλάει το δάχτυλό της. Η γιατρός μας είπε πιθανώς επειδή απομακρύνθηκε νωρίς από τη μαμά της και επειδή όσο ήταν μαζί της, δεν την ήθελε και δεν την άφηνε να θηλάζει. Νέος κόσμος για μένα..πλάκα έχουν κι οι γάτες τελικά :)

22405709_10155187396386298_5931237962969011985_n.jpg
 












HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Πέντε ολόκληρα χρόνια πριν σαν σήμερα σε πήρα από το χαρτόκουτο, σε σήκωσα πάνω, σε κοίταξα καλά καλά και αναρωτήθηκα πως ήσουν έτσι σα σαμιαμίδι. Στο δρόμο για το σπίτι έσκουζες μέσα στ' αμάξι, σε έβαλα στα πόδια μου να ηρεμήσεις και με κατούρησες. Είπα θα σε κρατήσω για λίγο μέχρι να βρω κάποιον να σε ξεφορτωθώ αλλά είχες άλλα σχέδια....κοπρόσκυλο :love::love::love:

IMG_4127.JPG IMG_4128.JPG
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ανοιξε το post κατευθείαν στην πρώτη φωτό και πριν διαβάσω το κείμενο, σκίρτησα λίγο. Λέω...λες να; Αλλά...μπαααα...το ίδιο το γνωστό το πλάσμα :love:
Στην δεύτερη φωτό δε, είναι υπεργλύκα η άτιμη :love::love:
 
  • Like
Reactions: HolywoodBrn


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Πέντε ολόκληρα χρόνια πριν σαν σήμερα σε πήρα από το χαρτόκουτο, σε σήκωσα πάνω, σε κοίταξα καλά καλά και αναρωτήθηκα πως ήσουν έτσι σα σαμιαμίδι. Στο δρόμο για το σπίτι έσκουζες μέσα στ' αμάξι, σε έβαλα στα πόδια μου να ηρεμήσεις και με κατούρησες. Είπα θα σε κρατήσω για λίγο μέχρι να βρω κάποιον να σε ξεφορτωθώ αλλά είχες άλλα σχέδια....κοπρόσκυλο :love::love::love:

View attachment 67966 View attachment 67967
Γλυκό μου φατσουλίνι :love::love::love:
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Ανοιξε το post κατευθείαν στην πρώτη φωτό και πριν διαβάσω το κείμενο, σκίρτησα λίγο. Λέω...λες να; Αλλά...μπαααα...το ίδιο το γνωστό το πλάσμα :love:
Στην δεύτερη φωτό δε, είναι υπεργλύκα η άτιμη :love::love:
Ε μα τέτοιο σερί πια λες να είχα; :p Ευχαριστούμε (να σου τη στείλω καμια μέρα αφού σου γλυκίζει)
 








HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Και που λέτε, αγοράσαμε καινούριο καναπέ καθώς τον παλιό τον είχε κάνει το γατί ξυστήρι..Και το βλαμμένο πλάσμα που έχω για σκύλο, φοβάται τον καναπέ. Φοβάται σε σημείο υπερβολικό, καθόμαστε στον καναπέ, κάθεται από κάτω μας κοιτάει και κλαίει και όταν της λέμε ν' ανέβει πηγαίνει τρέχοντας στον πάνω όροφο. Όταν παίζει φαί ανεβαίνει. Μετά κατεβαίνει τρέχοντας πάνω και όταν ανεβαίνει τοποθετεί τα πόδια της στον καναπέ σα να ακροβατεί σε τάβλες τοποθετημένες πάνω σε μια λίμνη λάβας. 7 ετών πλέον η Audrey και για πρώτη φορά στη ζωή της, προχθές μου κατούρησε το κρεβάτι (ευτυχώς που δε πέρασε στο στρώμα να πετάξω και το ηλεκτρικό υπόστρωμα).

Έξω ατρόμητη. Πήγαμε στη θάλασσα το Σάββατο και έτρεχε πάνω σε στοίβες από καλάμια μπαμπού.

Αλλα ο καναπές...είναι εχθρός. Ρε μπας και ζωντανεύει όταν λείπουμε σαν τρανσφόρμερ;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf