Νέο Μέλος στην Οικογένεια - Συμβίωση




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Γειά σας και από εδώ!

Τα νέα μας είναι ότι μετακομίσαμε σε νέο σπίτι. Η Audrey (που φοβάται τη σκιά της ώρες ώρες) είχε ένα θεματάκι με την σκάλα..(έχει εσωτερική σκάλα) και τους νέους χώρους αλλά το ξεπέρασε. Το κακό με τη μετακόμιση, το δυσάρεστο δηλαδή είναι η νέα γειτόνισσα, Μεσοτοιχία, τρείς γυναίκες σε ένα διαμέρισμα. Ηλικίας 75-80, 45-50 και 17-18. Η μεσαία, η 45ρα μου έχει δημιουργήσει θέμα παρόλο που τα σκυλιά δεν γαβγίζουν. Γαβγίζουν σε λογικά πλαίσια και ποτέ σε ώρες κοινής ησυχίας. Ο ιδιοκτήτης ευτυχώς είναι πολύ κουλ και δεν έχει θέμα. Μιλάμε για κοπανήματα σε τοίχους, φωνές και φασαρίες και πάντα σε ώρες μη-κοινής ησυχίας. Προς το παρόν λύθηκε το θέμα..με όχι και τόσο ευχάριστο τρόπο δυστυχώς. Δεν μας έχει ενοχλήσει εδώ και πάνω απο μήνα..αλλά δεν είναι ότι καλύτερο. (Ακούω και προτάσεις πάνω στο χειρισμό της κυρίας).

Κατα τ' άλλα, η Μίλβα παρακολουθείται με το συκώτι, προς το παρόν το παλεύουμε με φαρμακευτική αγωγή και διατροφή. Αυτά απο μας..:)

Η Milva μου:

IMG_0188.JPG

Το μουρλό:

IMG_0190.JPG

Κυνομαχίες:

IMG_0191.JPG

Και αγάπες που και που:

IMG_0189.JPG
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
η Μίλβα στο τριχωτό της (βρε την κουρεύεις με τη ψιλή?) μοιάζει με τον Chewbacca...

To μουρλό βρίσκεται στον όγκο?
 
  • Like
Reactions: vaggelo


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
το μουρλό σου όλο και ομορφαίνει ε; ή αυτό, ή της έχουμε αδυναμία λόγω της περιπέτειας

για τη γειτόνισα καλύτερα ξέρεις εσύ, το μόνο που μουρχεται εμένα είναι να είσαι πάντα σωστή και ευγενής. Ευγενής πάνω απ όλα. Όλα τα δίκια του κόσμου να έχεις, θα τα χάσεις με τη λάθος αντίδραση.

Χρειάζομαι και άλλες φώτος της μίλβας. Φτωχά τα δείγματα που παραθέτεις :p
 




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
η Μίλβα στο τριχωτό της (βρε την κουρεύεις με τη ψιλή?) μοιάζει με τον Chewbacca...

To μουρλό βρίσκεται στον όγκο?
χαχαχαχαχα όντως μοιάζει...ε όχι και με την ψιλή καλέ..αλλά είναι πολύ κακής ποιότητας το τρίχωμά της δυστυχώς..δεν άλλαξε ποτέ σε πολλά σημεία και έμεινε το κουταβίσιο, σα μπαμπάκι. Είναι από τις άριστες γονιώσεις βλεπεις :p

το μουρλό δε ξέρω..απο τη μπαρφ και μετά άλλαξε το σώμα. "Έδεσε".. Βέβαια είναι και 2 πλέον. Δεν είναι κουτάβι πια..(τυπικά-όχι στο μυαλό ε;)
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
το μουρλό σου όλο και ομορφαίνει ε; ή αυτό, ή της έχουμε αδυναμία λόγω της περιπέτειας

για τη γειτόνισα καλύτερα ξέρεις εσύ, το μόνο που μουρχεται εμένα είναι να είσαι πάντα σωστή και ευγενής. Ευγενής πάνω απ όλα. Όλα τα δίκια του κόσμου να έχεις, θα τα χάσεις με τη λάθος αντίδραση.

Χρειάζομαι και άλλες φώτος της μίλβας. Φτωχά τα δείγματα που παραθέτεις :p

Η ευγένεια μας τελείωσε. Προσπαθήσαμε πάρα πολλές φορές ευγενικά, μέχρι που ήρθε και μας κλώτσησε την πόρτα ουρλιάζοντας (10:30 το πρωί που γάβγισε ο σκύλος για 10 δευτερόλεπτα). Εκεί χάθηκε η ευγένεια..εγώ ευγενική ήμουν και παραμένω..και στεναχωριέμαι που αναγκαστήκαμε να το ρυθμίσουμε με φωνές και φασαρίες..αλλά απο ευγένεια δε σκαμπαζει η κυρία.
 












stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Τώρα σε ένα σπίτι με 3 γενιές γυναικών ...ε...μάλλον της μεσαίας της έχουν σπάσει τα νεύρα γενικώς ...δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι. Να σου ζήσουν τα όμορφα!
 
  • Like
Reactions: HolywoodBrn


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Μα ναι έχεις δίκιο..είναι εντωμεταξύ πραγματικά σα να χει λιώσει στα ψυχοφάρμακα. Αλλά δε μου αρέσει προσωπικά να έχουμε κακή σχέση. Και όπως καταλαβαίνεις μου προκαλεί και άγχος διαρκώς. Θα ήθελα έστω μια τυπική σχέση να έχουμε..Δύσκολο το κόβω.

Ευχαριστώ! :D
 










HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Δε μας έχει ενοχλήσει ουσιαστικά. Κάνα δυο φορές αυτή ή η γριά κάνουν κάνα "σουτ", έχω έτοιμη απάντηση για την επόμενη φορά. Έχουν να το κάνουν καιρό. Προσπαθώ να μην προκαλώ, αλλά ειλικρινά ΔΕΝ γαβγίζει η Ώντρευ..σπάνια και πάλι τη μαζεύω. Ειδικά αυτή την περίοδο, αυτές θα την πληρώσουν!