Νεο κουταβακι !!!


Golden Retriever

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2008
42
0
Ζάκυνθος
Παιδιά μην το ψάχνετε ξέρω 13χρονο που δημιούργησε και διαχειρίζεται επιτυχώς site με αντικείμενο την ένατη τέχνη (comics). Έχει ξεφύγει η νέα γενιά! :D:D:D
ΩΣΤΟΣΟ, τύπωσε στους γονείς σου τα sticky posts αυτού του φόρουμ!
Αυτο εχω σκοπο για τι αλλιως θα πρεπει να προσπαθησω πολλες εβδομαδες για να τους πεισω

ΕΔΙΤ κι εγω εχω blog .Θα το βαλω και στην υπογραφη μου σε λιγες μερες-ωρες
 


Golden Retriever

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2008
42
0
Ζάκυνθος
Επειδη ειμαι νεος στην εκπεδευση σκυλου (εχουμε κι ενα γερμανικο ποιμενικο στο χωριο αλλα ειναι δεμενο το κακομηρο γιατι κυνηγαει τις κοτες ) οι πανες τι ακριβως ειναι ;;; Σαν αυτες των μωρων ;;;;
 








Golden Retriever

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2008
42
0
Ζάκυνθος
Επειδη εχω τον υπολογιστη στο δωματιο μου, θα πρεπει να βαλω καποιο προστατευτικο για να μην κανει την αναγκη του πανω ;;; ΠΧ καποιο πανι ή σιδερο . Στην περιπτωση που παθει διαροια :Dτι θα κανω :confused:;;;
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Nα κανω εγω τον κακο τωρα...???
ξερω εχεις παρει τη αποφαση σου αλλα για μενα παρε σκυλο στα 17-18.Εισαι μικρος και τα επομενα χρονια θα ειναι δυσκολο λογω ελειψης χρονου.Τα περασα προσφατα.:paja1:
 


Golden Retriever

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2008
42
0
Ζάκυνθος
Nα κανω εγω τον κακο τωρα...???
ξερω εχεις παρει τη αποφαση σου αλλα για μενα παρε σκυλο στα 17-18.Εισαι μικρος και τα επομενα χρονια θα ειναι δυσκολο λογω ελειψης χρονου.Τα περασα προσφατα.:paja1:
Δεν εχεις αδικο ουτε κακος γινεσαι , αλλα θα ηθελα πολυ ενα σκυλακι που να με συντροφευει . Εσενα chloe τη ρατσας ειναι το σκυλακι στο αvatar σου ;;:confused:;
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Ειλικρινα πεφτουν τοοοσες σκοτουρες στη κεφαλα σου τα χρονια απο γυμνασιο μεχρι λυκειο-πανελληνιες ,που πρεπει η να πεις κλ@νω το σχολειο και εχω ελευθερο χρονο για το ζωντανο ή παραμεριζω το σκυλο.
ΜΑΚΑΡΙ και οι δικοι μου να μην με ειχαν αφησει να παρω σκυλο τοτε(αρχες β' γυμνασιου):(...
 
















mao

Active Member
12 Σεπτεμβρίου 2008
30
0
ε... νομίζω ξέρω ότι έχω toy και όχι mini! Μέχρι 28cm είναι toy, o δικός μου είναι λίγο ψηλότερος από 27 και κάτι!
Άρα είναι στα όρια του toy προς νάνος.Όχι μίνι.:)
 


Golden Retriever

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2008
42
0
Ζάκυνθος
Εκτος απο το να παρουν οι γονεις μου τηλεφωνο ξερετε καποιο καλο εκτροφειο κοντα στην Ζακυνθο. Να μη μας παρει πολλες ωρες για να παμε . Πχ: Η Αθηνα ειναι 6 ωρες
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Άρα είναι στα όρια του toy προς νάνος.Όχι μίνι.:)
Toy λέω ότι έχω τόση ώρα. Πάντως τα μεγέθη ειναι τρία όχι τέσσερα. Mini και νάνος είναι το ίδιο πράγμα (νάνο λέμε το mini στα ελληνικά). Υπάρχει μόνο η "υποκατηγορία" μεσαίο, που αναγνωρίζεται, αλλά είναι απλώς ένα πιο κοντό standard. :)
Από FCI:
Standard Poodles: Over 45cm up to 60cm with a tolerance of +2cm. The Standard Poodle must be the enlarged and developed replica of the Medium Poodle of which it retains the same characteristics.
Medium Poodles: Over 35 cm up to 45cm.
Miniature Poodles: Over 28cm up to 35cm. The Miniature Poodle must display the apprearance of a reduced Medium Poodle, retaining as much as possible the same proportions and without presenting any sign of dwarfism.
Toy Poodles: Over 24 cm up to 28 cm(sought after ideal: 25cm) (with a tolerance of -1cm). The Toy Poodle maintains, in its ensemble, the aspect of a Miniature Poodle and the same general proportions complying with all the points of the standard. Any sign of dwarfism is excluded; only the occipital protuberance may be less pronounced.
 
Last edited:


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
13?? Κανένας σοβαρός εκτροφέας δεν θα σου δώσει σκύλο. Ξεκινα απο εκεί και παράγγειλε από ένα πετ-σοπ να μην παιδεύεσαι.

Εξαίρεση - αν πείσεις τους γονείς σου να πάρουν έναν σκύλο, για όλη την οικογένεια, και τους πείσεις και ΓΙΑΤΙ πρέπει να τον πάρουν από εκτροφέα. Πολύ χλωμο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22