Νταίζη!


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
τα νέα μας αγαπητοί μας φίλοι!!! η Νταίζη επισήμως έχει φάει πόρτα από το σαλονάκι και όλα τα υπνοδωμάτια...πλέον συχνάζει στην κουζίνα που όλως τυχαίως βρίσκεται κ το crate της και στην αυλή με το αγαπημένο παγκάκι της κι ενίοτε λιάζεται και στο αρχαίο μας ξύλινο τραπέζι λες κι είναι γατούλα! ε δε γινόταν διαφορετικά και μάλιστα τη βρίσκω μια χαρά ήρεμη! δε γινόταν διαφορετικά,ησυχία δεν έβρισκε ..όλο σκανταλιές ,σε αρκετές περιπτώσεις είχαμε κ τα λερώματα όπως σας είπα σε άλλο ποστ! πέρα από αυτό,κάνετε εικόνα το κάτωθι: πριν μέρες ,είμαστε στην κουζίνα με την κόρη μου σε μια ακριβοθώρητη ώρα ηρεμίας και πινουμε τσάι ο γιές! έρχεται επισκεπτης ο γιός ,ο οποίος επειδή δεν την βλέπει όλη μέρα όπως εμείς,έχει χύμα συμπεριφορά με χαδάκια κ παιχνιδάκια μαζί της βασικά ΜΟΝΟ την κακομαθαίνει...ανοίγει το ψυγείο να πάρει ένα δυο πραγματακια για το φαγητό που θα μαγείρευε στο σπίτι του ,η κόρη παρακολουθεί αργοπίνοντας το τσαγάκι της..η Νταίζη γινεται ρουκέτα απο το πάτωμα και της αρπάζει όλη τη μύτη περιφερειακά κι άρχισε αμέσως να αιμοραγεί κι απο τα δυο σημείο που βυθίστηκαν τα δοντια της!!!...δάγκωμα και κουτουλιά μαζί..μάλλον έκανε τον σεκιουριτά για λογαριασμο του γιού !!!ακολούθησε αναστάτωση η Νταίζη σαφέστατα δεν είναι έτοιμη να συνυπάρχει στην "αγέλη" μας άνευ όρων..μπήκε crate άμεσα φυσικά χωρίς επί πλέον βαβούρα...σε άλλα νέα της περιορίζω όσο μπορώ τις ευκαιρίες να φέρεται έτσι και τον κόπο που γλιτώνω από τις ταρζανιές της τις κερδίζουμε σε βολτάρες... :giggle:...κι εκεί βέβαια μια μέρα λαχτάρησα γερά ,γιατί επειδή προηγήθηκαν κάποιες στρεσογόνες καταστάσεις,πχ δεν της άρεσαν κάτι ξωτικά στη βιτρίνα ενός βιβλιοπωλείου κι άρχισε να τους γαβγίζει,κατόπιν διασταυρωθηκαμε με αρκετά σκυλάκια και όταν περασε ο εκπαιδευτής ο γείτονας με τα ζεύγη που βολτάρει εναλλάξ ο οποίος συνομιλούσε στο δρόμο με γνωστό του ο οποίος επίσης βόλταρε δύο σκυλάκια,η δική μου σάλταρε βγήκε απο τα σαμαράκι της κι άρχισε να τρέχει ...με το που πάω να την ακολουθήσω αλαφιασμένη,ο εκπαιδευτής ούρλιαξε ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΣ..ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΣΟΥ...μη σας τα πολυλογώ μετά απο μερικά αγωνιώδη λεπτά και αμάξια να πηγαινοέρχονται και να τους κάνω νοήματα να σταματουν η Νταίζη γύρισε κοντά μου και ο καλός μας αγγελος που παρακολουθούσε από αποσταση ,μου ειπε να τη βουτήξω απο το σβέρκο όπως κάνει η μαμά σκύλα...και αφού το έπραξα κιο αυτό....ουφφφ..πλησιασε και μου το έδειξε στην πράξη με ένα απο τα σκυλιά του!!! μου είπε να της έχω κολλάρο κι οχι σαμάρι ...βήχει του εξήγησα...επειδη τραβάει ,απάντησε...αυτά για το τετράποδο βασανάκι μας γενικώς κ συγνώμη για το σεντόνι ..:sneaky::cool:
 
  • Like
Reactions: mareco




Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Καλημέρα σας !! Εμένα πάντως μου είχε φύγει κ από κολάρο..κ εκτός αυτου θα τον έπνιγα με το κολαρο και του έκανα όλο παρατηρήσεις.με το σαμαράκι έχουμε καλύτερη σχέση.δείτε τέτοιου τύπου που δεν μπορεί να φύγει.περνάει απο Τον λαιμό και δένει απο κάτω .
IMG_0376.jpeg
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Καλημέρα σας !! Εμένα πάντως μου είχε φύγει κ από κολάρο..κ εκτός αυτου θα τον έπνιγα με το κολαρο και του έκανα όλο παρατηρήσεις.με το σαμαράκι έχουμε καλύτερη σχέση.δείτε τέτοιου τύπου που δεν μπορεί να φύγει.περνάει απο Τον λαιμό και δένει απο κάτω .
View attachment 77836
Δεκαετίες δοκιμασμένο από μένα, όντως το πιο ασφαλές σαμαράκι. Πολύ καλής ποιότητας σε αυτή την κατηγορία (έχω χρόνια να αγοράσω πια) ήταν τα Rogz: πλυντήρια, λάσπες, χώματα, θάλασσες, τραβήγματα και άντεξαν για πάντα.
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
View attachment 77677
Το παραπάνω ποστ είναι γεμάτο ψέμματα!!! Και αυτή η φωτογραφία το αποδεικνύει!
είμαι δεινή μυθοπλάστης αναίσχυντη συκοφάντης της Νταιζούλας με τις ματάρες και τη ροζ μυτάρα για ζούπηγμα ,αχ νάχε μιλιά να μίλαγε που δεν ανταποκρίνομαι κάθε φορά που θέλει να παίξουμε όποτε θέλει αυτή προκαλώντας με με δαγκωματάκια στους αστραγάλους μου και κουτουλιές στο πίσω μέρος των ποδιών με κίνδυνο να σωριαστώ τ'ανάσκελα με ό,τι φαγώσιμο κρατάω στα χέρια.που κάνει αγριάδες στο λουρί πριν της το φορέσω και μου βγάζει το λάδι μουγκρίζοντας μέσα από τα δόντια μασημένες ακατανότες βρισιές...πέρα από πλάκα η θεάρα δέχτηκε αδιαμαρτύρητα τον αποκλεισμό της από τα απαγορευμένα δωμάτια κι αρκείται να χουχουλιάζει στην κουζίνα φτάνει να σιγοβράζει κάτι νόστιμο στα κατσαρόλια νάχει να λαβαίνει άμα είναι καλό κορίτσι..γενικά αγαπάω πολλά πάνω της ,μικρά και μεγάλα που μας κάνει να λιώνουμε...στην άκρη του μυαλού μου όμως πάντα η σταθερή και τρυφερή οριοθέτηση για το ακαταμάχητο αγριμάκι μας :love: χτίζουμε κάτι πολύ όμορφο εδώ !
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
Καλημέρα σας !! Εμένα πάντως μου είχε φύγει κ από κολάρο..κ εκτός αυτου θα τον έπνιγα με το κολαρο και του έκανα όλο παρατηρήσεις.με το σαμαράκι έχουμε καλύτερη σχέση.δείτε τέτοιου τύπου που δεν μπορεί να φύγει.περνάει απο Τον λαιμό και δένει απο κάτω .
View attachment 77836
δύο της αγόρασα διαφορετικά εν καιρώ ασφαλή υποτίθεται γιατί έβλεπα ότι με το κολλάρο την επιανε βήχας...το ένα το πιο μανουριάρικο για να το φορέσει δικο μου λάθος μάλλον που δεν της είχα κλείσει καλά το τρίτο κλιπ ένα βράδυ με αποτέλεσμα με δυο τρεις αποτομες στρεσσαρισμένες κινήσεις να το ξεφορτωθεί προκειμένου να αντιδράσει στην πίεση ..τώρα επέστρεψα δοκιμαστικά στο κολλάρο...ίδωμεν..
 
  • Like
Reactions: Mava


FrankieChris

Well-Known Member
25 Απριλίου 2018
140
385
35
Δεν θυμάμαι τι μέγεθος είναι το διαολάκι σας αλλά σε σαμάρι ίσως λύση να είναι το τριών σημείων όπως αυτό που πρέπει να είναι κάτι παραπάνω απο Χουντίνι για να βγει, αλλιώς σε κολάρο κάποιο martingale που αν ρυθμιστεί σωστά δεν βγαίνει με τίποτα και όταν τραβάει η πίεση στον λαιμό είναι ομοιόμορφη οπότε πνίγεται λιγότερο.
Εγώ είχα αυτό μεταξύ άλλων, η αλυσίδα είναι πίο βολική απο το να είναι όλο ύφασμα γιατί χαλαρώνει αυτόματα μόλις σταματήσει να τραβάει. Η red dingo βγάζει με ύφασμα ενώ η rogz με αλυσίδα. Το σαιτ έχει και τις δύο εταιρείες.
Γενικά έχει χρόνια που έχω κόψει τα κοινά κολλάρα και έχω δοκιμάσει πολλά γιατί απο δικό μου λάθος δεν έκλεισε σωστά το κούμπωμα και κόντεψε να μου φύγει και έτσι καταργήσαμε τα κουμπώματα :p
 
  • Like
Reactions: marytherion




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Καλημέρα σας !! Εμένα πάντως μου είχε φύγει κ από κολάρο..κ εκτός αυτου θα τον έπνιγα με το κολαρο και του έκανα όλο παρατηρήσεις.με το σαμαράκι έχουμε καλύτερη σχέση.δείτε τέτοιου τύπου που δεν μπορεί να φύγει.περνάει απο Τον λαιμό και δένει απο κάτω .
View attachment 77836
Και με τα σαμαρακια αυτα μπορουν ανετα να φυγουν, η διαφορα ειναι οτι με αυτο κανουν λιγο παραπανω κοπο. Σας το λεω απο προσωπικη εμπειρια, ο δικος μου φευγει για πλακα.
Τα αλλα επίσης σαμαρακια που υπαρχουν παντου τυπου που μπαινουν τα 2 ποδια ουτε γι αστειο, ειλικρινα απορω γιατι τα πουλανε ακομα.

Το μονα σαμαρακια που δε μπορουν να δραπετευσουν ειναι αυτα με το τριτο λουρι στην μέση.
202096_202097_202098_202099_pla_trixie_panikgeschirr_stay_schwarz_hs_01_3.jpg
για κοινα κολλαρα, προτιμω να ειναι με τρυπες (σα ζωνη), γιατι τα πλαστικα κλιπ δεν τα εμπιστευομαι καθολου, οτι μαρκα κι αν ειναι, ειδικα σε μεγαλα παιδια
Και εγω. Κλιπ μονο σε μικρουλικα η πολυ ηρεμα και παλι διαλεγω κλιπ με Lock.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Τα αλλα επίσης σαμαρακια που υπαρχουν παντου τυπου που μπαινουν τα 2 ποδια ουτε γι αστειο, ειλικρινα απορω γιατι τα πουλανε ακομα.
Αυτό λες:
1706017711604.png

Oδηγίες χρήσης:
1. Aγοράζετε το σαμαράκι του τύπου της παραπάνω εικόνας.
2. Κόβετε και πετάτε την ετικέτα.
3. Ανάβετε το τζάκι ή την ξυλόσομπα, να πάρει καλά όμως.
4. Μόλις φουντώσει η φωτιά πετάτε μέσα το σαμαράκι. Καλό είναι να έχετε κόψει και αφειρέσει από πριν τα πλαστικά κλιπ για να μην ντουμανιάσει ο τόπος.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω πως βγαινουν απο τα σαμαρακια τα διαολια σας:LOL:. Εγω απο αυτα τα λεπτα εχω παρει καμια δεκαρια γιατι τα ετρωγε στο δρομο τα εκοβε και εβγαινε κατα αυτον τον τροπο τα ανοιγε διαπλατα δηλαδη χαχαχαχα. Τωρα εχω τετοιο σχεδον ενα χρονο αλλα γιλεκο χοντρο και δεν μπορει να το φαει. Κοιταω συχνα να ειναι σφιχτο αλλα καμια φορα αν ξεχασω να τσεκαρω και εχει ανοιξει και μεχρι το τερμα και χωραει αλλον εναν οζι ( πως ανοιγουν μονα τους δεν καταλαβαινω ) παλι δεν βγαινει.
 
  • Like
Reactions: marytherion


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
Αυτό λες:
View attachment 77838

Oδηγίες χρήσης:
1. Aγοράζετε το σαμαράκι του τύπου της παραπάνω εικόνας.
2. Κόβετε και πετάτε την ετικέτα.
3. Ανάβετε το τζάκι ή την ξυλόσομπα, να πάρει καλά όμως.
4. Μόλις φουντώσει η φωτιά πετάτε μέσα το σαμαράκι. Καλό είναι να έχετε κόψει και αφειρέσει από πριν τα πλαστικά κλιπ για να μην ντουμανιάσει ο τόπος.
...ωχ!το πρώτο που της αγόρασα πριν μου έρθει απο την επαρχία! απ΄αυτό το είχε σκάσει από την κόρη μου την πρώτη φορά κι ακολούθησαν άλλες δύο αγορές πιο ασφαλείς υποτίθεται..θα τα βγάλω φωτό και τα τρια σαμαράκια πιο μετά να τα δείτε
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω πως βγαινουν απο τα σαμαρακια τα διαολια σας:LOL:. Εγω απο αυτα τα λεπτα εχω παρει καμια δεκαρια γιατι τα ετρωγε στο δρομο τα εκοβε και εβγαινε κατα αυτον τον τροπο τα ανοιγε διαπλατα δηλαδη χαχαχαχα. Τωρα εχω τετοιο σχεδον ενα χρονο αλλα γιλεκο χοντρο και δεν μπορει να το φαει. Κοιταω συχνα να ειναι σφιχτο αλλα καμια φορα αν ξεχασω να τσεκαρω και εχει ανοιξει και μεχρι το τερμα και χωραει αλλον εναν οζι ( πως ανοιγουν μονα τους δεν καταλαβαινω ) παλι δεν βγαινει.
μα είναι δγιαόλι όπως τόπες...εφτάμισυ κιλά όλο νεύρο και πονηριάo_O και ναι τα μασουλάει εννοείται το δεύτερο που αγόρασα το πιο ακριβό κι ασφαλέστερο υποτίθεται, στο τσακ το πρόλαβα από τα δόντια της και το διόρθωσα με βελόνα κ κλωστή οπότε με το που τελειώνει η βόλτα τα βγάζω αμέσως και τα εξαφανίζω να μη τα φτάνει
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
...ωχ!το πρώτο που της αγόρασα πριν μου έρθει απο την επαρχία! απ΄αυτό το είχε σκάσει από την κόρη μου την πρώτη φορά κι ακολούθησαν άλλες δύο αγορές πιο ασφαλείς υποτίθεται..θα τα βγάλω φωτό και τα τρια σαμαράκια πιο μετά να τα δείτε
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
τα σαμαράκια μας ..το κόκκινο δεν ειναι δικό της είναι παλιό ,αλλά έχει όμοιο με λουλουδάκια ,το πρώτο που της αγόρασα πρωτού μου έρθει σπίτι αλλά δεν το έβρισκα για τη φωτογραφία. το μαυροκόκκινο είναι το τρίτο που αγόρασα κ οικονομικό...το βρήκα κάπου στην πλ Βικτωρίας ,δεν μου γέμιζε και πολύ το μάτι αλλά ο τύπος που το πουλούσε το τεστάρισε με μονδέλο έναν θρεμμένο γατούλη :X3: :love: ..κάνει δουλίτσα όμως..αυτο με το πορτοκαλί θεωρητικά ειναι αξιόπιστο φτάνει να κλείσεις επιμελώς τα κλιπάκια του...είναι και χρονοβόρο να της το φορέσω γιατί ένεκα της κατασκευης του μου βγάζει το λάδι κάθε φορά που κάνει το σόου με το τραβάτε με κι ας το παίζω τιγράκι415924851_1185899535709733_8366440429504647945_n.jpg :p
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
τα σαμαράκια μας ..το κόκκινο δεν ειναι δικό της είναι παλιό ,αλλά έχει όμοιο με λουλουδάκια ,το πρώτο που της αγόρασα πρωτού μου έρθει σπίτι αλλά δεν το έβρισκα για τη φωτογραφία. το μαυροκόκκινο είναι το τρίτο που αγόρασα κ οικονομικό...το βρήκα κάπου στην πλ Βικτωρίας ,δεν μου γέμιζε και πολύ το μάτι αλλά ο τύπος που το πουλούσε το τεστάρισε με μονδέλο έναν θρεμμένο γατούλη :X3: :love: ..κάνει δουλίτσα όμως..αυτο με το πορτοκαλί θεωρητικά ειναι αξιόπιστο φτάνει να κλείσεις επιμελώς τα κλιπάκια του...είναι και χρονοβόρο να της το φορέσω γιατί ένεκα της κατασκευης του μου βγάζει το λάδι κάθε φορά που κάνει το σόου με το τραβάτε με κι ας το παίζω τιγράκιView attachment 77856 :p

Κανενα απο τα τρια δεν ειναι πολυαξιοπιστο, Δε θελω να στο χαλασω, αλλα πραγματικα εχω δοκιμασει τα παντα, οχι μονο στο δικο μου αλλα και σε αλλα σκυλια.
Εαν ειναι σκαστερο το σκυλακι ή φοβηθει και κανει οπισθεν ή κανει κωλοτουμπες κτλ. μονο ο τριτος ιμαντας να πιανει μεση σε σωζει.
Επειδη πιανει στη μεση αρα στο στενοτερο σημειο, οποια κινηση και να κανει δεν βγαινει. (εκτος αν σπασει φυσικα)
δες αυτο για σκαστερα που σου ειπα παραπανω πως πιανει
βατμ.jpgSAM_8988.jpg
Δε μπορει να βγει με τιποτα. Αλλα ειναι κουραστικο να το φορεσεις.

Εμεις περνουμε επίσης σαμαρακια τυπου Η και ενσωματωνουμε τριτο ιμαντα (βαζουμε ενα απλο περιλαιμιο)

417444318_2162052750631885_7075688834444326310_n.jpg

ακομα και στο τζουλιους καναμε μια πατεντα ωστε να μπαινει και εκει.
20181007_110740.jpg


Παντως ενω εχω δωσει μια περουσια για σαμαρακια, στη καθημερινοτητα βγαινουμε με κολαρο μες τη πολη. Ειναι το μονο που δε θα βγει αν ειναι σωστα φορεμενο και το μονο που εχεις και καλο ελεγχο αντικειμενικα. Και επιπλεον φοριεται ευκολα.
Τα σαμαρακια καταληξαμε να τα εχουμε κρεμασμενα και τα καμαρωνουμε, τα φοραμε μονο σε κανα βουνο κτλ. που βγαινει με ιμαντα. :LOL:

Οποτε μην επενδυεις πολλα σε σαμαρακια θα ελεγα, αν τραβαει πνιγεται κτλ δωσε τα χρηματα σε εκπαιδευση.
 
  • Love
Reactions: marytherion


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
Κανενα απο τα τρια δεν ειναι πολυαξιοπιστο, Δε θελω να στο χαλασω, αλλα πραγματικα εχω δοκιμασει τα παντα, οχι μονο στο δικο μου αλλα και σε αλλα σκυλια.
Εαν ειναι σκαστερο το σκυλακι ή φοβηθει και κανει οπισθεν ή κανει κωλοτουμπες κτλ. μονο ο τριτος ιμαντας να πιανει μεση σε σωζει.
Επειδη πιανει στη μεση αρα στο στενοτερο σημειο, οποια κινηση και να κανει δεν βγαινει. (εκτος αν σπασει φυσικα)
δες αυτο για σκαστερα που σου ειπα παραπανω πως πιανει
View attachment 77859View attachment 77860
Δε μπορει να βγει με τιποτα. Αλλα ειναι κουραστικο να το φορεσεις.

Εμεις περνουμε επίσης σαμαρακια τυπου Η και ενσωματωνουμε τριτο ιμαντα (βαζουμε ενα απλο περιλαιμιο)

View attachment 77858

ακομα και στο τζουλιους καναμε μια πατεντα ωστε να μπαινει και εκει.
View attachment 77861


Παντως ενω εχω δωσει μια περουσια για σαμαρακια, στη καθημερινοτητα βγαινουμε με κολαρο μες τη πολη. Ειναι το μονο που δε θα βγει αν ειναι σωστα φορεμενο και το μονο που εχεις και καλο ελεγχο αντικειμενικα. Και επιπλεον φοριεται ευκολα.
Τα σαμαρακια καταληξαμε να τα εχουμε κρεμασμενα και τα καμαρωνουμε, τα φοραμε μονο σε κανα βουνο κτλ. που βγαινει με ιμαντα. :LOL:

Οποτε μην επενδυεις πολλα σε σαμαρακια θα ελεγα, αν τραβαει πνιγεται κτλ δωσε τα χρηματα σε εκπαιδευση.
δε μου χαλάς τίποτα αλίμονο ίσα ίσα με βοηθάς ..βασικά τα είπες όλα.κι εμένα τα σαμαράκια για το ..ράφι τα βλέπω και καταλήγουμε στα λόγια του εκπαιδευτή (τον πετυχαίνω στο δρόμο πολυ συχνά,πότε να βολτάρει τα ζεύγη παππούς πιτάκος-μεσόκοπος μαλινουά,ποτε τα ζεύγη του τα μικροσωμακια του καναπέος ,πότε το μαλινουάκι του τον μπέμπη ) ότι το πλεον σιγουρο είναι το κολάρο με τη σωστή εφαρμογή φυσικά..γενικά είναι ένα σκυλί αξιαγάπητο να τα λέμε αυτά ,μπορει να κάνει την επανάστασή της αλλά ευκολα συμμαζεύεται δεν ειναι θρασύς...ετσι οπως πάμε ίσως δεν χρειαστουμε καν εκπαίδευση επαγγελματική ...για να δουμε πώς θα πάει ο δεύτερος χρονος της συμβίωσής μας..
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
δε μου χαλάς τίποτα αλίμονο ίσα ίσα με βοηθάς ..βασικά τα είπες όλα.κι εμένα τα σαμαράκια για το ..ράφι τα βλέπω και καταλήγουμε στα λόγια του εκπαιδευτή (τον πετυχαίνω στο δρόμο πολυ συχνά,πότε να βολτάρει τα ζεύγη παππούς πιτάκος-μεσόκοπος μαλινουά,ποτε τα ζεύγη του τα μικροσωμακια του καναπέος ,πότε το μαλινουάκι του τον μπέμπη ) ότι το πλεον σιγουρο είναι το κολάρο με τη σωστή εφαρμογή φυσικά..γενικά είναι ένα σκυλί αξιαγάπητο να τα λέμε αυτά ,μπορει να κάνει την επανάστασή της αλλά ευκολα συμμαζεύεται δεν ειναι θρασύς...ετσι οπως πάμε ίσως δεν χρειαστουμε καν εκπαίδευση επαγγελματική ...για να δουμε πώς θα πάει ο δεύτερος χρονος της συμβίωσής μας..
Εγω επισης δεν θελω να στα χαλασω αλλα πριν λιγες μερες πεταχτηκε και δαγκωσε την κορη σου στο προσωπο. Θρασσος το λεω οπωσδηποτε. Δηλαδη δεν θα ελεγα οτι οπως πατε δεν χρειαζεστε επαγγελματικη εκπαιδευση. Βασικα δεν ξερω και πως τα παιρνεις τοσο ελαφρα. Εσυ κανεις οτι θες εννοειται μια γνωμη λεω.
 
  • Like
Reactions: marytherion


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
Εγω επισης δεν θελω να στα χαλασω αλλα πριν λιγες μερες πεταχτηκε και δαγκωσε την κορη σου στο προσωπο. Θρασσος το λεω οπωσδηποτε. Δηλαδη δεν θα ελεγα οτι οπως πατε δεν χρειαζεστε επαγγελματικη εκπαιδευση. Βασικα δεν ξερω και πως τα παιρνεις τοσο ελαφρα. Εσυ κανεις οτι θες εννοειται μια γνωμη λεω.
έχεις δίκιο....δεν το παίρνω καθόλου αλαφρά, όμως να ξερεις η κορη έπαψε να είναι ενήλικη προ πάρα πολλού άρα εμείς ευθυνομαστε ,έτσι οπως το βλέπω είναι να εξαλείψουμε τις ευκαιρίες της Νταίζης να βγαίνει εκτός ορίων σε πρώτη φάση...παρατηρώ πού βγάζει κτητικότητα και τι να κάνουμε για να το αποτρέπουμε..πχ στον άντρα μου μου δεν ειναι καν αυταρχικός άνθρωπος βγάζει άνευ όρου υποταγή ...σε μένα που είμαι αυστηρή κάνει μαγκιές τύπου αλαφρά δαγκώματα στον αστράγαλο ή κουτουλιές όταν της σπάει τη μύτη αυτό που μαγειρεύω...την αποτρέπω..δεν χαχανίζω..την έβαλα απαγορευτικο στα υπνοδωματια δεν ανεβαινει σε καναπέδες, τώρα που το θυμήθηκα πρεπει να μην της εχω διαθεσιμο φαγητο διαρκώς...λάθος μου το παραδεχομαι..το σκυλάκι το πήραμε με το που το βρήκανε και το οδηγησαν στο κτηνιατρικο οταν ήταν τρισήμισυ μηνών και μετα σπιτι μου δεν ξεραμε τι να περιμένουμε απο γενικα χαρακτηριστικά τώρα τα βλεπουμε..και τα αντιμετωπιζουμε όσο καλυτερα μπορουμε..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU