ΠΑΡΚΟ


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
βαλε καλυτερα το φατε το πρασινο ελευθερα να κοψεις κινηση
Νομίζω πρέπει να γίνει σωστό μάρκετινγκ!
Για να γίνει μαστ και ιν το μάζεμα πρέπει να φτάσω ψηλα!Σε πρότυπα!Μενεγάκη και διάφορες μεσημερούδες!Αλλά ας μην βάλουμε κι άλλα στο θέμα,ήδη πολλά αλλάξαμε :p
 
  • Like
Reactions: ntoulis


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Ο μπαμπάς συνέχιζε να καπνίζει και να κοιτάει μπροστά,ουτε καν θορυβήθηκε! Σκέψου πως θα περνάει με μια τέτοια γυναίκα με τέτοιες απόψεις!Τέσπα..
Όχι δεν είμαι νεάπολη,είμαι ανατολικά κοντά στην μπότσαρη

Μη στεναχωριέσαι,δεν είναι κάτι κρυφό :)
Φίλε μου είμαστε και γειτονάκια !! Πάρε την κοπέλα σου να βρεθούμε να πάμε μια βόλτα αφού βλέπω κι εσύ τσακώνεσαι ,κι εγώ στον δρόμο χαχαχα ...Άλλο να είμαστε 3 άλλο ο καθένας μόνος :D
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Δεν θα μπορούσε να επέμβει και ο δήμος για αυτό? Έτσι για να τους ταρακουνησει λίγο..
 


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Φίλε μου είμαστε και γειτονάκια !! Πάρε την κοπέλα σου να βρεθούμε να πάμε μια βόλτα αφού βλέπω κι εσύ τσακώνεσαι ,κι εγώ στον δρόμο χαχαχα ...Άλλο να είμαστε 3 άλλο ο καθένας μόνος :D
χαχαχα...Δες πέρα από την πλάκα,θα αρχίσουμε να είμαστε κι εμείς ταγματα εφόδου για να βρούμε το δίκιο μας!
 
  • Like
Reactions: ntoulis


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
χαχαχα...Δες πέρα από την πλάκα,θα αρχίσουμε να είμαστε κι εμείς ταγματα εφόδου για να βρούμε το δίκιο μας!
Γιατί όχι;Όπως είναι ομάδες αυτοί που κάνουν τις βλακείες και την πληρώνουν τα ζώα μας έτσι ας είμαστε ομάδα αυτοί που θέλουμε να βοηθήσουμε την κατάσταση...
 


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Δεν θα μπορούσε να επέμβει και ο δήμος για αυτό? Έτσι για να τους ταρακουνησει λίγο..
O δήμος είχε πει αυτό για τις σακούλες που σου είπα.Τώρα ναι μεν μπήκανε τα πρόστιμα,αλλά νομίζω θα έχουν την ίδια κατάληξη με τον αντικαπνιστικό νόμο!
 
  • Like
Reactions: kanarini


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Γιατί όχι;Όπως είναι ομάδες αυτοί που κάνουν τις βλακείες και την πληρώνουν τα ζώα μας έτσι ας είμαστε ομάδα αυτοί που θέλουμε να βοηθήσουμε την κατάσταση...
Δεν έχεις κι άδικο :)
 
  • Like
Reactions: kanarini


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
χαχαχα...Δες πέρα από την πλάκα,θα αρχίσουμε να είμαστε κι εμείς ταγματα εφόδου για να βρούμε το δίκιο μας!
Πολυ αστείο...ξεκαρδιστικα

Καλά που μενετε και τα κανουν τα παιδάκια οπου να ναι;
 




Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Κάποια θέματα δεν είναι αντικείμενο χιουμορ
 


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Πολυ αστείο...ξεκαρδιστικα

Καλά που μενετε και τα κανουν τα παιδάκια οπου να ναι;
Καλησπέρα
Ποιο είναι το πρόβλημά σου ?Εννοώ ότι μπορεί να κατάλαβες κάτι άλλο από αυτό που εννοούσα ή να το συνδύασες με κάτι άλλο που είναι πολύ μακριά από μένα :)
Ευχαρίστως να σου απαντήσω να λυθεί μια παρεξήγηση που υπάρχει περίπτωση να αιωρείται στην ατμόσφαιρα :)
Eυχαριστώ πολύ !
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Στα πεζοδρόμια και στις μικρές πλατείες, κατά 99% συναντάς σκυλίσια κακά. Όμως στα πιο απόμερα μέρη, βρίσκεις περισσότερο ανθρώπινα σκουπίδια, χαρτιά που σκουπίστηκαν και τα κακά τους. Παράδειγμα: Λόφος Πανί στον Άλιμο. Στην παραλία της Γλυφάδας, κοντά στο συρματόπλεγμα με την μαρίνα του Αγίου Κοσμά. Άλλο παράδειγμα, Υμηττός. Για όσους κατουράνε παντού, αυτό κι αν είναι άνω ποταμών! Δεν κάνουν καμία προσπάθεια τουλάχιστον να κρυφτούν.
 




Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Στα πεζοδρόμια και στις μικρές πλατείες, κατά 99% συναντάς σκυλίσια κακά. Όμως στα πιο απόμερα μέρη, βρίσκεις περισσότερο ανθρώπινα σκουπίδια, χαρτιά που σκουπίστηκαν και τα κακά τους. Παράδειγμα: Λόφος Πανί στον Άλιμο. Στην παραλία της Γλυφάδας, κοντά στο συρματόπλεγμα με την μαρίνα του Αγίου Κοσμά. Άλλο παράδειγμα, Υμηττός. Για όσους κατουράνε παντού, αυτό κι αν είναι άνω ποταμών! Δεν κάνουν καμία προσπάθεια τουλάχιστον να κρυφτούν.
Ναι είναι απαράδεκτο!Εννοείται πως έχεις δίκιο!
Αλλά είπαμε έχει πολλά παρακλάδια αν θα πρέπει να μιλήσουμε γενικά!Μιας που καλοκαιριάζει!Παραλίες,κάμπινγκ,βουνά ...όλα!Που καταλήγουμε ?Στην νοοτροπία μας και ότι οι άλλοι τα κάνουν χάλια κι όχι εμείς!Πάντα οι άλλοι φταίνε....
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Τους παππούδες που την πετάνε έξω και κατουράνε στο δρόμο και σε γωνίες που τους βάζεις?Και ας περνάει όποιος θέλει εκείνη την ώρα
 


D

Deleted member 14614

Guest
Μου φαίνεται Th4nos θα σου πω ό,τι και στη Deliaki, δηλαδή θέλει περισσότερη ηρεμία το πράγμα!:p
Δεν γίνεται να διορθώσεις τα λάθη όλων. Είναι πρακτικά αδύνατο. Το πολύ πολύ να τσακώνεσαι καθημερινά με καμιά 20αριά ανθρώπους και στο τέλος να κλατάρεις. Για εμένα πιάσε έναν τομέα που σε ενδιαφέρει (π.χ. πάρκο) και βγάλε εκεί όλη σου την ενεργητικότητα.
Θα ήθελα να διαφωνήσω μόνο σε ένα πράγμα σχετικά με τους δήμους. Όχι, μην τους κάνετε την χάρη και κολλάτε αφίσες εσείς. Να τσακιστούν να κάνουν τη δουλειά τους. Καλύτερα να γίνετε μόνιμοι θαμώνες του δημαρχείου μαζί με άλλους και να ταρακουνήσετε λίγο τα πράγματα, παρά να καλύψετε την ανυπαρξία των δημάρχων με το να κάνετε ό,τι οφείλουν οι ίδιοι να κάνουν.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Θα ήθελα να διαφωνήσω μόνο σε ένα πράγμα σχετικά με τους δήμους. Όχι, μην τους κάνετε την χάρη και κολλάτε αφίσες εσείς. Να τσακιστούν να κάνουν τη δουλειά τους. Καλύτερα να γίνετε μόνιμοι θαμώνες του δημαρχείου μαζί με άλλους και να ταρακουνήσετε λίγο τα πράγματα, παρά να καλύψετε την ανυπαρξία των δημάρχων με το να κάνετε ό,τι οφείλουν οι ίδιοι να κάνουν.
Επίσης, κάτι που δεν γνώριζα και έμαθα μόλις χθες, όταν ο Δήμος έχει Διοικητικό Συμβούλιο , δικαιούμαστε οι δημότες να παραστούμε και να εκφράσουμε τις απόψεις μας.
 
Last edited:




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Kyvelli δεν το είπα εγώ αλλά ο Rick......
Έχεις δίκιο και απορώ πως το quote έβγαλε το όνομα σου!

Edit: πρόλαβα και το διόρθωσα :)
 


Th4nos

Well-Known Member
14 Ιουλίου 2013
113
51
thessaloniki
Μου φαίνεται Th4nos θα σου πω ό,τι και στη Deliaki, δηλαδή θέλει περισσότερη ηρεμία το πράγμα!:p
Δεν γίνεται να διορθώσεις τα λάθη όλων. Είναι πρακτικά αδύνατο. Το πολύ πολύ να τσακώνεσαι καθημερινά με καμιά 20αριά ανθρώπους και στο τέλος να κλατάρεις. Για εμένα πιάσε έναν τομέα που σε ενδιαφέρει (π.χ. πάρκο) και βγάλε εκεί όλη σου την ενεργητικότητα.
Θα ήθελα να διαφωνήσω μόνο σε ένα πράγμα σχετικά με τους δήμους. Όχι, μην τους κάνετε την χάρη και κολλάτε αφίσες εσείς. Να τσακιστούν να κάνουν τη δουλειά τους. Καλύτερα να γίνετε μόνιμοι θαμώνες του δημαρχείου μαζί με άλλους και να ταρακουνήσετε λίγο τα πράγματα, παρά να καλύψετε την ανυπαρξία των δημάρχων με το να κάνετε ό,τι οφείλουν οι ίδιοι να κάνουν.
Αυτό δεν θέλω!Να τσακώνομαι καθημερινά!Έχουμε που έχουμε τα δικά μας,αν βγαίνουμε κι έξω για ηρεμία και τσακωνόμαστε τι να το κάνω?

Τι να πω για τον δήμο,δεν ξέρω!Από μια πλευρά σκέφτομαι,τι να πρωτοκοιτάξουν κι αυτοί κι από την άλλη,ας πάρουν επιτέλους κάποια μέτρα!

Επιμένω σε αυτό που είπα κι άλλη φορά!Ο Ελληνας είναι όπως τον συμφέρει!Θυμάται γεγονότα μόνο κι οταν τον συμφέρει!Πάντα φταίει ο δίπλα.Οπότε αν δεν αλλάξει η νοοτροπία μας,δε νομίζω να μπορεί κανείς να βοηθήσει!Ενοοώ δήμος και τα σχετικά!
Και ξαναλέω,η νοοτροπία μας δεν έχει να κάνει μόνο με τις ακαθαρσίες των σκύλων!Δεν είναι το μόνο θέμα.Εχει να κάνει με ράμπες αναπήρων,με ακαθαρσίες σε παραλίες,βουνά ,δρόμους ,θάλασσες,με διαβάσεις,με κορναρίσματα και γενικά με όλα!
Ας γίνει όμως (επιτέλους) από κάπου η αρχή!

Τι να πω,βγαίνεις έξω και μ'αυτά που βλέπεις αναρωτιέσαι ''Ελα φίλε σοβαρά,δε μπορεί να είσαι τόσο χαζός!Πως το σκέφτηκες αυτό?''

Θα μου πεις ρε Θάνο μόνο για τους άλλους λες,εσύ είσαι ο τέλειος?Όχι δεν είμαι,απλά τουλάχιστον σέβομαι κάποιους ανθρώπους και κάποιες καταστάσεις και γενικά το περιβάλλον !
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)