Παρατημένη μαύρη μπέμπα...


Status
Κλειδωμένο θέμα

DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Δε νομίζω ρε Cathy... Εγώ που την κοιτάω, τα ποδαράκια της παίρνουν και toe-in παίρνουν και toe-out, ανάλογα σε τι φάση θα την πιάσεις. Νομίζω πως σε τέτοια ηλικία που ο σκύλος είναι ακόμη στην ανάπτυξη δε βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα. Όμως θα το ρωτήσω στον κτηνίατρο μεθαύριο. Δε φαίνεται να την εμποδίζει στο περπάτημα ή το τρέξιμο πάντως. Αν και γενικότερα είναι μια μπαλίτσα που προσπαθεί να ισορροπήσει :p
 




DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Την αντιβιωσούλα την πήρε όλη, τα ακροαστικά της έφυγαν, η επιπεφυκίτιδα επίσης. Μια κοπέλα επισκέφτηκε το ζευγάρι και βεβαιώθηκε ότι πληρούν τις προϋποθέσεις για την υιοθεσία. Το κουτάβι θα αποσταλεί Αθήνα το συντομότερο δυνατόν.
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Μπλέξαμε με ηλίθια μεταφορική. 2 μέρες τώρα το πηγαινοφέρνω στα γραφεία τους. Τη μια ο οδηγός έφυγε νωρίτερα, την άλλη ο οδηγός είναι άρρωστος και αναβάλλεται το δρομολόγιο... Πίτσες μπλε. Αύριο αν όλα πάνε καλά θα το μεταφέρει ένας κύριος με το τρένο στην Αθήνα. Τα 'χω παίξει κι εγώ που την αποχαιρετάω κάθε μέρα, αλλά και τα παιδιά που μένουν με τη χαρά κάθε φορά!
 
















stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μπράβο σου (τελικά σου τρέχουν τα κουτάβια ε? ). Να ζητάς και καμιά φωτο της που και που :D
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Thodoras: Νιώθω καθησυχασμένος γιατί ξέρω ότι όχι μόνο δεν έμεινε στο δρόμο, αλλά πήγε και σε μια πολύ καλή οικογένεια απ'όσα μου έχουν δείξει. Από την άλλη, 2 βδομάδες τη συνήθισα -- όλη μέρα μαζί ήμασταν. Μου λείπει ήδη, δε λέω. Ευτυχώς ήρθε και ξαναεγκαταστάθηκε ο Johnny στο άδειο δωμάτιο να μου κάνει παρέα :p

stamatia: Τι εννοείς μου τρέχουν τα κουτάβια; Ορίστε φωτό από το καινούριο της σπιτάκι!



 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μια χαρά εγκαταστάθηκε ....και άλλη μια φορά αν θυμάμαι δεν είχες βρει παρατημένο ?
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα










DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Αν δεν ήταν ο Φιλοζωϊκός της Καρδίτσας να το προωθήσει, δε νομίζω να έβρισκε ποτέ καινούρια οικογένεια. Οι περισσότερες ευχαριστίες πρέπει να πάνε σ'αυτούς και την Ερμιόνη συγκεκριμένα :)

Και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα που δέχτηκε να το συνοδέψει ως την Αθήνα γλιτώνοντάς μας από κόπο και έξοδα.

Last but not least, μπράβο στην κοπέλα που μπήκε στον κόπο να τσεκάρει το σπίτι της νέας οικογένειας. Δεν ξέρω το όνομά της, δεν ξέρω αν διαβάζει dogforum, αλλά την ευχαριστώ :)
 
Last edited:


Status
Κλειδωμένο θέμα