Παρατημένη μαύρη μπέμπα...


Status
Κλειδωμένο θέμα

DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Σωστό κι αυτό. Το ανάποδο θα συμβεί, αφού ο Johnny είναι εμβολιασμένος. Μακριά κι αγαπημένοι μέχρι να κάνει τα εμβόλια.

Πήρε και την αντιβίωση για απόψε, όλα καλά. Χρειάζεται, όμως, επειγόντως δικά της παιχνίδια :(
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Τα πήγε πολύ καλύτερα τη δεύτερη νύχτα. Έκλεισα φώτα, PC, ηχεία τα πάντα. Απόλυτη ησυχία και σκοτάδι. Δεν έβγαλε άχνα μέχρι την ώρα που ξύπνησε η μητέρα μου. Ακόμα και τώρα τη μέρα παραπονιέται λιγότερο.

Άλλη εκκένωση με σκουλήκια δεν έκανε. Τουλάχιστον όχι μεγάλα και εμφανή.

Συμπαθεί πολύ τον Johnny. Όποτε τον βλέπει κουνάει ουρίτσα και ορμάει να τον κυνηγήσει. Αυτός το βλέπει παιχνίδι και αρχίζει και τρέχει προς την αντίθετη κατεύθυνση, κάνει κύκλους στο δωμάτιο, πιάνει τα παιχνίδια του και τα πετάει στον αέρα κλπ. Είμαι σίγουρος πως αν μεγαλώσει θα κάνουν καλή παρέα :)
Προς το παρόν, όμως δεν τους αφήνω να ακουμπήσουν ο ένας τον άλλο.

Εδώ θέλω να ρωτήσω, όταν λέμε να μην έρχονται σε επαφή, τι ακριβώς εννοούμε; Να μην έρχονται σε επαφή με τα κόπρανα του άλλου ή ακόμη και να μην πατάνε στον ίδιο χώρο; Δηλαδή εγώ αν χαιδέψω τον Johnny, μετά πρέπει να αλλάξω μπλούζα για να πιάσω τη μικρή; Να με συγχωρείτε, αλλά δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση.

Πάντως τη βλέπω παιχνιδιάρα και χαδιάρα. Δεν ξέρετε πόσο πιο ευχάριστη είναι η ανατροφή όταν δεν κλαίει... Χθες σε μια στιγμή έβαλα κι εγώ τα κλάματα από την απελπισία... :/
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
οταν μεγαλώσει θα κάνουν καλή παρεα ε????

τις θερμότερες ευχές μου για το νέο μέλος, που -κατά πώς βλέπω- ηρθε για να μείνει!
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Αν βρεθεί οικογένεια με όρεξη και χρήμα να την αναλάβει, δεν έχω κανένα θέμα. Είτε μέσω του dogforum είτε μέσω του Φιλοζωικού Όμιλου Καρδίτσας. Ακόμα μια βδομάδα τουλάχιστον θα την κρατήσω εγώ πάντως. Να σιγουρευτούμε ότι έπιασε η αντιβίωση...

Ορίστε μερικές φωτογραφίες υπό το φως της ημέρας...
https://www.facebook.com/media/set/...073741827.100000430681047&type=1&l=e3a9407cb7
(Public είναι, ορατό σε όλους λογικά)
 








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Απίθανο το πιτσιρίκι!
Μια χαρά κουταβάκι είναι, μακάρι να μην έχεις πρόβλημα και να το κρατήσεις εσύ.
Μου άρεσε και η μουσική υπόκρουση από κοτούλες! Ωραία ζείτε εκεί! :D
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Ωραία ζεις όπου και να βρίσκεσαι, αρκεί να έχεις την κατάλληλη ψυχολογία...

Τελικά εσείς που ξέρετε δε μου είπατε πόσο χώρια να τα κρατάω;
 
Last edited:




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Πάνω που πάω να σε λυπηθώ, ανεβάζεις κάτι τέτοια και λέω μπα.... τυχερός είναι...:cool:

όλα καλά να πάνε :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Δεν μου φαίνεται τόσο μωρό όσο έλεγες στην αρχή. Γύρω στο 1.5 με 2 μηνών την κάνω. Ο γιατρός τι είπε?
Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να έρθει σε επαφή με εμβολιασμένο σκύλο.
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Ναι, εγώ εκτίμησα λάθος γιατί είναι τοσοδούλα. Και η κτηνίατρος 2 μηνών είπε, μικρόσωμο. Το πέρασε για απόγονο του Johnny :p

Από την άλλη, λόγω ακροαστικών και πρησμένων αμυγδαλών, παίζει να κολλήσει ο Johnny κάναν ιό πάλι; Δεν ξέρω ποιο να πρωτοφυλάξω...

Όσοι ενδιαφέρεστε για υιοθεσία μπορείτε να καλέσετε στο 6987042871. Υπενθυμίζω ότι βρίσκεται σε χωριό της Καρδίτσας.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Last edited:


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Δύσκολο πολύ. Αφενός είναι στην Αθήνα, αφετέρου διάβασα το θέμα της και δεν είμαι σίγουρος πόσα κιλά θα γίνει η μικρή. Τώρα είναι 1,2 kg. Η απλά μέσα μου δεν έχω πάρει απόφαση αν θα κάνω γαργάρα τα λεφτά και τις φωνές και θα την κρατήσω :/

Και γαμώ τα thread, ξέρω. Συγγνώμη.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλά, εγώ σας αλληλοπροξένεψα, δεν είναι ανάγκη να παντρευτείτε όμως αν δεν καλύπτονται οι ανάγκες και των δυο σας! Doom, μεταξύ μας; Σε βλέπω να το κρατάς το πιτσιποπάκι...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δύσκολο πολύ. Αφενός είναι στην Αθήνα, αφετέρου διάβασα το θέμα της και δεν είμαι σίγουρος πόσα κιλά θα γίνει η μικρή. Τώρα είναι 1,2 kg. Η απλά μέσα μου δεν έχω πάρει απόφαση αν θα κάνω γαργάρα τα λεφτά και τις φωνές και θα την κρατήσω :/

Και γαμώ τα thread, ξέρω. Συγγνώμη.
Aν ειναι τώρα 1.2 κιλά η μικρή, αναλογικά το βάρος της -με ομαλή ανάπτυξη- δεν το βλέπω να ξεπερνάει το 5κιλο.
Ας προσεχε η μάνα σου οταν σε ενημερωνε! :p
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Πώς να μη θέλω; Είναι αξιολάτρευτη! Και εφόσον ο Johnny δεν προσπαθεί να τη φάει, είμαι πολύ τυχερός :p

Τι τιμές παίζουν για στείρωση περίπου;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πώς να μη θέλω; Είναι αξιολάτρευτη! Και εφόσον ο Johnny δεν προσπαθεί να τη φάει, είμαι πολύ τυχερός :p

Τι τιμές παίζουν για στείρωση περίπου;
Για θηλυκά αναλογα με το γιατρο, αλλά περιπου στο 250 ειναι
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Μάλιστα. Σ'ευχαριστώ. Είδα ένα thread εδώ, με τιμές από 75 έως 400.

Θα το συζητήσω και με τον κτηνίατρο... Ας γίνει καλά πρώτα και βλέπουμε.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95