Πρόσκληση... Προς τα "σιωπηλά" μέλη...


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Παντως, αυτο το "απο πού το πηρες?" και ολο το τροπαριο που ακολουθει μετα, με εχει κουρασει κι εμενα αφανταστα.
Δεν τα διαβαζω κάν πλεον.

Βεβαια θαυμαζω το κουραγιο των μελων που ασχολουνται.
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Πριν λιγες μερες εστειλα ενα π.μ. στον GeorgeA. σχετικα με αυτο,του δινω την αδεια να το δημοσιοποιησει αν θελει.Δεν μου απαντησε ποτε βεβαια...
αυτή ήταν η αλληλογραφία μας

William said:
George A said:
αυτό εδώ λες?

Δεν φοβάμαι κανένα άλλο ζώο
Μόνο τον άνθρωπο

κανένα ζώο δεν είναι τόσο ύπουλο - μισαλλόδοξο - μνησίκακο όσο εμείς

όλα τα ζώα καθιστούν απ την αρχή της επαφής σαφέστατο το τι ζητούν και τι δεν θέλουν σε μιά σχέση
αποκλείεται να σε πλησιάσουν όλο χαρές με απώτερο σκοπό να μάθουν τα ευαισθητα σημεία σου

το όλο θέμα είναι λυπηρό και θεωρώ πως πρέπει να κατακλυστεί απο πόστ αντίστοιχα του δικού μου
γιατί και εγώ συμφωνώ μαζί του, τις αγριότητες που κάνει ο άνθρωπος δεν τις κάνει κανένα άλλο είδος.

η έχεις διαφορετική άποψη?
Τωρα ποιος βαζει στερεοτυπα και ταμπελες...

Μαλλον ολοι σας εχετε την ιδια αποψη για τον ανθρωπο γι'αυτο το ριξατε στη κυνοφιλια...λογικο...αδυναμια...Οσο γι'αυτο που λες αληθευει για ΚΑΠΟΙΟΥΣ ανθρωπους και αυτο γιατι εχουμε νοημοσυνη και βουληση και αυτο μας ξεχωριζει απο τα ζωα...γι'αυτο πολλες φορες τα κανουμε μανταρα.Η ψυχοσυνθεση μας ειναι πολυπλοκοτερη του σκυλου και γενικα των ζωων.Αλλα μαλλον δεν σε ενδιαφερει τελικα...

Τεσπα,δεν θα σου αλλαξω γνωμη(δεν θελω)...απλα να ξερετε πως με τη συμπεριφορα σας απομακρυνετε πολλα νεα μελη που διψουν να μαθουν πραγματα...μετεφερε αυτο και στους αλλους moderators...
Το forum να ξερετε ανηκει στα μελη του και οχι σε 5 συντονιστες...
Να'σαι καλα.
Ο επιθετικός τόνος σου και οι απόλυτες απόψεις που έχεις δεν μου άρεσε και έτσι δεν απάντησα.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Κανονικά ποστάρεις ένα λινκ το διαβάζει το νέο μέλος,
και ούτε σκληρά λόγια ούτε καυγάδες και τέλος (έχει συμβεί μερικές φορές)

Κάποιες φορές όμως, σε ρωτάει ο άλλος γιατί γιατί γιατί δεν διαβάζει το λινκ και ξανά μανά γιατί,
οπότε όποιος έχει κουράγιο εξηγεί..
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Αν προσέξατε ο διάλογος εδώ και 7 σελίδες γίνεται όχι από τα <σιωπηλά μέλη>. Κανονικά θα έπρεπε να κατακλυστεί το θέμα απο αυτούς γιατί κρατούν αυτήν την στάση αλλά και πάλι παραμένουν σιωπηλά.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Ναι Σταματια μου, αλλά πού να τολμησουν οι ανθρωποι, αφου μας βλεπουν να μαλωνουμε ΚΑΙ στο δικο ΤΟΥΣ θεμα??
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
και ουτε ενα μαλωμα της προκοπης ..ολο τσικι τσικι τσικι τσικι, πικι πικι
τα ιδια και τα ιδια..
μαλωστε ρε σαν ανθρωποι, τι φοβαστε, ενα μπαν θα φατε, δεν θα σας διαγραψουν και απο το ληξιαρχειο! pPPp
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
το πήγαμε αλλού....
επι του προσωπικού θα ξαναεξηγήσω ότι η γραφή μου παρερμηνευτηκε (δεν το βρίσκω αφύσικο ή άσχημο) ποτέ δεν είπα ότι όλοι οι άνθρωποι είναι "κάπως"-έγραψα απλά,πολύ απλά, ότι αν έμαθες να "την παλευεις" με άνθρωπους άγνωστους σου το να μάθεις να "την παλευεις" με ζώα είναι πολύ πολύ απλούστερο ακριβώς γιατί η ψυχοσύνθεσή τους είναι διαφορετική (έστω απλή....) φίλε william παρανόησες πολύ τα λεγόμενά μου..... κι όμως αγαπάω όλα τα ζωντανά το ίδιο,ελπίζω να νιώθεις καλυτερα τώρα...και δεν σε ειρωνευομαι

το θέμα μας πάντως δεν είναι πως να φερθούν αυτοί που γράφουν ώστε να γράψουν περισσότερο άλλοι
το θέμα μας είναι η πρόσκληση στην μαζικότερη συμμετοχή σε αυτήν την διαλεκτική πλατφόρμα προκειμένου να βελτιωθεί ο χώρος του σκύλου στην Ελλάδα και απευθύνεται σε όσους αγαπούν τον σκύλο
οπότε εξηγείται και συζητιέται εκτενώς η κατάργηση των όποιων αναστολών (εγωιστικών κυρίως) - ξαναλέω ότι το σύστημα "πληκτρολόγιο οθόνη" επιτρέπει μόνο στις ιδέες να κυκλοφορήσουν και δυσκολευομαι να κατανοήσω πόσο πόνο και προσβολή μπορεί να προκαλέσει μιά ιδέα

Κοπρίτης
Η φωτογραφία είναι εργαλείο και λογικό να μην υπάρχουν πολλές διαφορές-μηπως στην κριτική φωτογραφιών πλακώνονται κι εκεί??? μιάς και εκεί πιά μιλάμε για κάτι σχεδόν ζωντανό άρα και ρευστο ;)

σε κάτι φίλους που ισχυρίζονται οτι δεν σώνεται ο κόσμος απο τα φόρουμ....συμφωνώ,έτσι απλοικά που τίθετε...κι αν το προσπαθήσατε κι απογοητευτήκατε απαντω, τι περιμένατε? να αλλάξουν όλα με μιάς απο 5-6 χρόνια διαλόγων????

δεν θα διαφωνήσετε όμως ότι μόνο μέσω της παιδείας επέρχονται σοβαρές αλλαγές σε μιά κοινωνία-και αυτό βέβαια αργεί να γίνει αλλά γίνεται μιά και καλή....
ερωτώ λοιπόν
στην κοινωνία των κυνόφιλων στην Ελλάδα τι άλλο εκπαιδευτικό/ενημερωτικό εργαλείο υπάρχει πλήν των φόρουμς????
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Η άλλη εκδοση της προσκλησης προς τα σιωπηλα μελη:

Δεν μιλατε ε? Δεν σας συμφερει να μιλησετε!!

:D:p:paja1:
 




kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Εφόσον η αναφορά στο φωτοφορουμ είναι αυτή που νομίζω, και μιας και ήμουν mod για αρκετά χρόνια στο παρελθόν, και εκεί γινόταν μέγας τσακωμός και μάχες, όχι για τα τεχνοκρατικά, αλλά για θέματα κριτικής, τέχνης κτλ

Άβυσσος η ψυχή του σκυλά αλλά και του καλλιτέχνη!

:D:D:D
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Εντάξει, δεν έχω προχωρησει ακόμα σε πιο προχωρημένες ενότητες. Προς το παρόν ξεκοκαλίζω το "ποια μηχανή να διαλέξω". ;) Αυτό που θέλω να πω σε σχέση με τα σιωπηλά μέλη, και βάζοντας τον εαυτό μου σε αντίστοιχη κατάσταση (γι'αυτό βασικά ανέφερα το φωτοφόρουμ) είναι οτι δεν βλέπω πρόβλημα στο να είναι κάποιος σιωπηλός. Γιατί πρεπει ντε και καλά να εκφραστεί ο άλλος από την πρώτη μέρα, πριν καλά καλά διαβάσει τα υπομνήματα?

Α, και κάτι άλλο, δεν πιστεύω οτι οι φωτογράφοι είναι απαραίτητα διαφορετικοί απο τους σκυλάδες. Πιστεύω απλά οτι το φωτοφόρουμ έχει καλύτερο moderation. Aυτό έχει ως αποτέλεσμα να είναι καλύτερα συγυρισμένο και να το σκέφτεται δυο φορές ο άλλος (ο καινούριος) πριν πει κάτι. Ενώ όταν βρίσκει μπάχαλο, ε, σου λέει ας πω και γω μια κοτσάνα, τι έγινε....

Εν κατακλείδι, αν με ρώταγε κάποιος (που καλά θα κάνει να μη με ρωτήσει, γιατί όπως είπα παραπάνω δε βρίσκω γιατί να δίνει λογαριασμό κανείς σε κανέναν!), θα έλεγα οτι πρέπει να γράφουμε όλοι λιγότερο και καλύτερα.
 




















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22