Σαν να με σημάδεψε και να με διάλεξε




Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
χαχχα, ομορφο το κατσικακι και φαινεται μεγαλοσωμο για 3.5 μηνων
Ευχαριστούμε...
Τρία σε ένα όπως το σκέφτομαι. Σκύλος στην εικόνα, αγριοκάτσικο στη φύση και κροκόδειλος με τα κοφτερά δοντάκια.
Ίσως έπρεπε να τη βγάλουμε Κροκ!
 
  • Like
Reactions: ioanna a




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Ευχαριστούμε...
Τρία σε ένα όπως το σκέφτομαι. Σκύλος στην εικόνα, αγριοκάτσικο στη φύση και κροκόδειλος με τα κοφτερά δοντάκια.
Ίσως έπρεπε να τη βγάλουμε Κροκ!
Περί ονόματος...
Η κουκλάρα σου,
ο πολυαγαπητός φανταστικός χαρακτήρας της δημοφηλούς τηλεοπτικής σειράς (Queen Cersei), αλλά και ο δικός μου ο κορίτσαρος (η Circe μου )
πήραν το όνομά τους από την μάγισσα/θεότητα/βασίλισσα Κίρκη της ελληνικής μυθολογίας;)
 










Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Πριν περάσουμε στις επόμενες φώτο, να πω ότι με έχει εντυπωσιάσει σε μερικά.
Καταρχήν δεν γαυγίζει σε σκυλιά και γατιά, αν και με τις γάτες σηκώνει τρίχα και τραβάει. Πάει την ώρα της βόλτας, στην πόρτα και μολοκάθεται κοιτάζοντας μια το πόμολο, μια εμένα. Αν και τραβάει κάτι ξερόγκαζα στον ύπνο της, κλαίει αλλά και καλπάζει, προχθές το βράδυ γύρω στις 3 πετάχτηκε ξαφνικά πάνω, και πήγε στην πόρτα και γρύλιζε. Σε δευτερόλεπτα μετά άκουσα την πόρτα στο διαμέρισμα από πάνω και το ασανσέρ. Αυτό το κάνει τη μέρα με κάθε πέρασμα του ασανσέρ, από τον όροφο. Προχθές το έκανε πριν.
Μου σπάει τα νεύρα που στο μπάνιο θέλει να είναι παρούσα πάντα μαζί μου και ειδικά όταν κάνω μπάνιο θέλει να έχω τραβηγμένη την κουρτίνα.
Στα υπνοδωμάτια δεν μπαίνει, ούτε ανεβαίνει στους καναπέδες. Πρέπει απαραίτητα να ξαπλώσουν η κόρη και η γυναίκα και μετά εγώ. Απαγορεύεται να πάω στο δωμάτιο αν μία από τις δύο δεν έχει ξαπλώσει. Έρχεται στην πόρτα και ξεκινά με κλάμα που καταλήγει σε άγριο γαύγισμα.
Απαγορεύει στο πατέρα μου να κάτσει στην κουνιστή καρέκλα που κάθεται η γυναίκα μου και γαυγίζει με δόντια που καταλήγει σε ψιλοδάγκωμα λίγο πάνω από τους αστραγάλους.
Ζημιές σχεδόν μηδέν. Μόνο ένα στρογγυλό πόμολο στο έπιπλο της tv γρατσουνάει με τα δόντια της. Έπιπλα καθόλου.
Τέλος στη βόλτα έχει τον αμάζευτο στα δύο πάρκα που πάω. ΔΕΝ εκτελεί το έλα ούτε με λιχουδιά όταν είναι να φύγουμε. Τη πιάνουμε κορόιδο με άλλο σκύλο.

Αυτάααααααα.
 




Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Από την πρωινή μας βόλτα στο Γουδί!
Η Σερς είναι πολύ υπάκουη. Δεν απομακρύνεται και στο κάτσε, εκτελεί άμεσα. Στο έλα μας γράφει αρμοδίως. Επαναδιατυπώνω. Η Σερς είναι υπάκουη εκτός από την ώρα που πρέπει να μαζευτούμε.
Αυτό. Τον αμάζευτο στο φεύγα.
 
  • Like
Reactions: mareco




Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Προσωπικοτητα με το Π κεφαλαιο δλδ!! Να σ ζησει!! :cool:
Για το ελα στο παρκο αν θες δοκιμασε να το κανεις συνεχεια γιατι μαλλον εχει συνδεσει τωρα την λεξη ελα με το οτι φευγουμε και δεν θα το κανει ουτε σε αλλες περιστασεις αργοτερα, το οποιο ισως ειναι αρκετα κακο (πχ χτυπα ξυλο σας φυγει απ το λουρι) πρεπει να το συνδιασει με κατι καλο.. πχ εγω του ελεγα ελα για να ερθει σε εμενα κ να παιξουμε, του εδιχνα το αγαπημενο τ μπαλακι.. αμα παει καλα εκτος παρκου, μονο τοτε θα το ξαναελεγα και στο παρκο αλλα σε αλλες φασεις για παιχνιδι κτλ οχι στο τελος!! στο τελος θα εκανα αυτος π λες με τον αλλο σκυλο χωρις εντολη καθολου!! Οταν μετα απο καιρο εχει παει τελεια η εντολη, μονο τοτε κ στο τελος..:)
 


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Προσωπικοτητα με το Π κεφαλαιο δλδ!! Να σ ζησει!! :cool:
Για το ελα στο παρκο αν θες δοκιμασε να το κανεις συνεχεια γιατι μαλλον εχει συνδεσει τωρα την λεξη ελα με το οτι φευγουμε και δεν θα το κανει ουτε σε αλλες περιστασεις αργοτερα, το οποιο ισως ειναι αρκετα κακο (πχ χτυπα ξυλο σας φυγει απ το λουρι) πρεπει να το συνδιασει με κατι καλο.. πχ εγω του ελεγα ελα για να ερθει σε εμενα κ να παιξουμε, του εδιχνα το αγαπημενο τ μπαλακι.. αμα παει καλα εκτος παρκου, μονο τοτε θα το ξαναελεγα και στο παρκο αλλα σε αλλες φασεις για παιχνιδι κτλ οχι στο τελος!! στο τελος θα εκανα αυτος π λες με τον αλλο σκυλο χωρις εντολη καθολου!! Οταν μετα απο καιρο εχει παει τελεια η εντολη, μονο τοτε κ στο τελος..:)
Τώρα που το λες δε φταίει το σκυλί.
Το έλα στο πάρκο όσο μπορώ να θυμηθώ το έλεγα όταν ήταν να τη μαζέψω, βασιζόμενος κακώς ότι στο σπίτι και στον κήπο εκτελεί. Στο πάρκο το έχει συνδυάσει με το φεύγουμε. Λάθος δικό μου και κατ' εξακολούθηση.

Θα ακολουθήσω τη συμβουλή. Ευχαριστώ!!
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Ο έρωτας της μικρής είναι ένα Σαρπ πέι, το πρώτο σκυλί που γνώρισε, την επέβαλε στην ομάδα του (τέρμα κυριαρχικός), τη διόρθωσε, τη μάζεψε με το σώμα όταν πήγαινε να παίξει μακρύτερα, και για να μην πολυλογώ, όταν τον βλέπει εκτός από τα φιλία και την υποταγή, της φεύγουν από τη χαρά της. Βολτάρει στο Γουδί το κινέζικο ομορφόσκυλο.
Πάμε και πάνω από το τούνελ στην Πανεπιστημιούπολη και κάποιο απόγευμα είδε από μακριά ένα ίδιο. Εκείνο ήταν θηλυκό, αλλά ή Σερς έφυγε σφαίρα για να παίξει με το αγόρι της. Το κατάλαβε στα 10 με 15 μέτρα ότι δεν ήταν αυτός και άρχισε τα φρένα τα χειρόφρενα, μολοκάθισμα, το κεφάλι μία αριστερά, μία δεξιά (εγώ αρσενικό σεήξερα - τι είν' τούτο που βλέπω) και το κλάμα!!! Δυστυχώς δεν το αποθανάτισα, αφού πιάστηκα στον ύπνο. Ακόμα χειρότερα όποτε την έχουμε ξαναδεί, ξέρει ότι δεν είναι το αρσενικό, και φέρεται όπως σε όλα.
Κρίμα, γιατί όλο το σκηνικό ήταν θεαματικότατο. Όπως και οι αντιδράσεις της.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.882
Απ'ότι καταλαβαίνω, την κυκλοφορείς γενικώς λυτή, σε κάποιο πάρκο ε;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
το ελα οντως να το εξασκεις συνεχεια...και αφου δε το κατεχει βλεπω οτι την αφηνεις να βολταρει αρκετα σε χωρους οχι τοσο σειφ και να τρεχει στα σκυλια μονη με λυτες κοτσιδες? δε θα χεις καλα ξεμπερδεματα, μεγαλωνει δεν ειναι κουταβακι πια
 


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Απ'ότι καταλαβαίνω, την κυκλοφορείς γενικώς λυτή, σε κάποιο πάρκο ε;
Στο Γουδί πάνω από το Ρυθμό που είναι περιφραγμένο και έχει γνωρίσει τους πάντες μέχρι τώρα. Γενικά κινείται σε απόσταση από δίπλα μου μέχρι 20 - 25 μέτρα και όταν αλλάζω κατεύθυνση, ακολουθεί καλπάζοντας, φτάνει δίπλα μου και αρχίζει πάλι να μυρίζει και να παγαινοέρχεται σε τέτοια απόσταση Το ΕΛΑ το εκτελεί, εκτός από τη στιγμή που είναι να φύγουμε, όπου για ένα μυστήριο λόγο, ακόμα και δίπλα μου να είναι κάνει βηματάκια να αποφύγει να της βάλω το λουρί. Στην Πανεπιστημιούπολη που την πάω ψηλά στις σχολές πάει δεμένη και τη λύνω μόνο εκεί που παίζει με τα άλλα.

Τώρα που το σκέφτομαι οριακά μπορώ να πω ότι είναι γενικά λυτή. Δεμένη πάει από το διαμέρισμα στο αυτοκίνητο, από το πάρκο στο αυτοκίνητο και στην Πανεπιστημιούπολη μέχρι να φτάσουμε στις σχολές πάνω. Στο δρόμο βγαίνει για ένα τέταρτο το βράδυ κατά τις 12 (πάντα στο λουρί) και σπάνια τη μέρα. Γενικά δεν ασχολείται με ανθρώπους εκτός και αν την αρχίσουν στα γλυκόλογα, σε σκυλιά που γαυγίζουν δεν απαντά και απλά ψιλοτραβάει για να μυρίσει. Αν δεν το επιτρέψω που συνήθως δεν, γιατί δεν τα ξέρει συνεχίζει μαζί μου αδιαμαρτύρητα.
 
Last edited:


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
το ελα οντως να το εξασκεις συνεχεια...και αφου δε το κατεχει βλεπω οτι την αφηνεις να βολταρει αρκετα σε χωρους οχι τοσο σειφ και να τρεχει στα σκυλια μονη με λυτες κοτσιδες? δε θα χεις καλα ξεμπερδεματα, μεγαλωνει δεν ειναι κουταβακι πια
Με λυτές κοτσίδες όπως είπα είναι μόνο στο ένα.
Κακώς φυσικά και εκεί, γιατί πάντα μπορεί να έρθει κάποιος νέος σκύλος (όχι απαραίτητα κουτάβι) που να μην θέλει πάρε δώσε. Όμως για να πω την αλήθεια δεν μου πάει η καρδιά να την έχω στο λουρί εκεί που είναι όλοι οι φίλοι της (η αγέλη της). Άλλωστε ο μόνος καυγάς, αν το πεις καυγά που έχει γίνει είναι όταν η δικιά μου παραπαίζει με κάποιο αρσενικό και είναι ο κινέζος κοντά και επιβάλλει ότι Αυτός είναι το 1, και να μην το ξεχνάνε οι υπόλοιποι.
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Στο Γουδί πάνω από το Ρυθμό που είναι περιφραγμένο και έχει γνωρίσει τους πάντες μέχρι τώρα. Γενικά κινείται σε απόσταση από δίπλα μου μέχρι 20 - 25 μέτρα και όταν αλλάζω κατεύθυνση, ακολουθεί καλπάζοντας, φτάνει δίπλα μου και αρχίζει πάλι να μυρίζει και να παγαινοέρχεται σε τέτοια απόσταση
Στο συγκεκριμένο μέρος έχω δει σκυλί να πετάγεται στην Κοκκινοπούλου από το κολυμβητήριο... Δεν μπορεί να θεωρείται περιφραγμένο ένα τόσο μεγάλο μέρος με ανοίγματα σε ένα σωρό μέρη... Τί να πιάσω, την Κοκκινοπούλου, την Κατεχάκη, το Badminton... Εκτός κι αν κάπου εκεί παίζει ένα πραγματικά περιφραγμένο σημείο και δεν το έχω πετύχει... Κι απ' την στιγμή που δεν εκτελεί το έλα... ξέρω γω... εγώ θα φοβόμουν...
 
  • Like
Reactions: mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf