Σκυλοσυναντήσεις Πατρινών!


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Aπό τον Αχαϊκό Σύλλογο για τη Μέριμνα των Ζώων: "Σήμερα μετα τις 12.30 θα μας βρείτε στην Πλ. Ολγας με τα σκυλομπισκότα μας, τις Χριστουγεννιάτικες Κάρτες μας και τους τετράποδους εθελοντές μας (οι δίποδοι θεωρούνται δεδομένοι). Το καφέ Papillon στηρίζει τους ανθρώπους που βοηθούν τα ζώα και παράλληλα με την ενημερωτική μας δράση θα απολαμβάνουμε και τον καφέ μας. Σας περιμένουμε!"
 






Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
και το παρτυ καλα κρατει...
χτες στον φαρο 4 λυτα οπως παντα να την πεφτουν σε εμενα και την αρια η οποια φυσικα δεν επετρεψε ουτε καν να πλησιασουν στα 3 μετρα

και οι κυριες το τσιγαρακι τους και την τσιλαγρα τους χωρις καμια ενοχληση.

το λεω για οσους κανουν το σφαλμα να πανε φαρο μετα απο 4 μηνες οπως εγω ωρα που υπαρχουν και αλλοι δηλαδη ενδιαμεσα 5-11 γιατι εγω πηγα 10 ελπιζωντας στο κρυο οτι δεν θα εχει κοσμο.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Πόσες φορές ακόμα να το πω; Πάει ο φάρος, ξεχάστε τον. Σαν να μην υπάρχει... Μόνο στις 2 με 5 τα ξημερώματα λέει...
 


eugpatrinou

Active Member
9 Ιουλίου 2013
29
0
Πάτρα
Καλή Χρονιά σε όλους!! Να είμαστε όλοι καλά εμείς και οι τετράποδοι φίλοι μας! Θα ξεφύγω λίγο από το θέμα βόλτας και συναντήσεων του πόστ, διότι θέλω τη γνώμη Πατρινών πάνω στο θέμα "προμήθεια αντιπαρασιτικών σκευασμάτων". Η μικρή μου ταλαιπωρείται από demodex και η κτηνίατρος μου έχει υποδείξει τη χρήση advocate ως αντιπαρασιτικού. Η αλήθεια είναι ότι έχω δεί ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στο τρίχωμα και στη φαγούρα της μικρής μου, όμως είναι και πολύ δύσκολο και εξαιρετικά ακριβή να τη βρώ στην Πάτρα! Δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να την βρώ σε online-petshop στην Ελλάδα (e-bay αποφεύγω λόγω ημερομηνίας λήξης και συνθηκών μεταφοράς-φάρμακο είναι όπως και να το κάνουμε-) και στην Πάτρα σε πολύ γνωστό μαγαζί λόγω έλειψης την αμπούλας των 10 kg, αγοράζω 2 αμπούλες των 4 kg με κόστος 15 ευρώ ανά 15 μέρες, δηλαδή 30 ευρώ το μήνα! Επειδή οι καιροί είναι δύσκολοί απ'τη μία πλευρά και απ'την άλλη δε θέλω να αφήσω το σκύλο μου χωρίς θεραπεία, έχει κανείς στο μυαλό του κανένα κατάστημα που μπορεί να την πουλάει? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!! :)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Στην κτηνιατρική αποθηκη ρώτησες?
Αντί να την παρεις απο το πετσοπ μπορείς να δεις στο φαρμακείο της Αγ. Νικολάου ή στην κτηνιατρική αποθηκη της γούναρη
 


peris

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2013
179
0
Πάτρα
Τέρμα πάνω Αγ Νικολάου(Καραχάλιος νομίζω λέγεται) και Αγ Νικολάου με Υψηλάντου με το που στρίψεις στο αριστερό σου χέρι(Τραχήλη νομίζω λέγεται),κάνε μια βόλτα σε αυτά και ίσως βρεις
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Τέρμα πάνω Αγ Νικολάου(Καραχάλιος νομίζω λέγεται)
Καραχάλιος λέγεται ο ιδιοκτήτης του κτηρίου που είναι ο πατέρας μου :p



Το φαρμακείο από κάτω είναι του Αντρέα Ασημακοπουλου που είναι αρκετά καλός στην δουλεια του.

Powered by Nexus 4
 






GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
για τν αμπουλα στη γουναρη εχει περιπου 9 ευρω η μια για σκυλο 40 κιλων...
πριν την αμπουλα ομως και για οριστικη επιλυση του ζητηματος μιλα με την τον κτηνιατρο σου για την χρηση του τακτικ... λαδι το οποιο αραιωμενο με νερο δημιουργει ενα γαλακτωμα με το οποιο κανεις πλυσεις στο σκυλο, πολυ φτηνοτερο αν φανταστεις οτι ενα μπουκαλακι θα σου κρατησει μια ζωη....
 


eugpatrinou

Active Member
9 Ιουλίου 2013
29
0
Πάτρα
Στην κτηνιατρική αποθηκη ρώτησες?
Αντί να την παρεις απο το πετσοπ μπορείς να δεις στο φαρμακείο της Αγ. Νικολάου ή στην κτηνιατρική αποθηκη της γούναρη
Από την Αγίου Νικολάου τις προμηθεύομαι, στη Γούναρη τις δίνει μετά από παραγγελία περίπου στην ίδια τιμή. Στο ιντερνετ έχω βρεί αυτή για 25-40 kg πρός 8,43 ευρώ και είναι τελείως άδικο για τα μισά κιλά να πληρώνω τα διπλάσια χρήματα!! Σε ευχαριστώ πάντως για τη γρήγορη απάντησή σου!! :)
 


eugpatrinou

Active Member
9 Ιουλίου 2013
29
0
Πάτρα
πριν την αμπουλα ομως και για οριστικη επιλυση του ζητηματος μιλα με την τον κτηνιατρο σου για την χρηση του τακτικ... λαδι το οποιο αραιωμενο με νερο δημιουργει ενα γαλακτωμα με το οποιο κανεις πλυσεις στο σκυλο, πολυ φτηνοτερο αν φανταστεις οτι ενα μπουκαλακι θα σου κρατησει μια ζωη....
Το έχω ήδη εφαρμόσει! Μάλιστα μυρίζει τόσο απαίσια που μετά αέριζα το μπανάκι για μια μέρα!!! Η κτηνίατρος μου συνέστησε έπειτα εφαρμογή του advocate ανά 15 μέρες για 4-6 εφαρμογές για πλήρη εξάλειψη της ψώρας!
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!!
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Θα το βάλω παντου:

Προσοχή! έχει εμφανιστεί τελευταία κάποιος κύριος από Πάτρα που ζητάει αρκετά καθαρόαιμα μικρόσωμα ζωάκια. Δεν ξέρουμε γιατί θέλει τόσα ζώα και ειδικά καθαρόαιμα. Τονίζει δε οτι τα θέλει και εντελώς δωρεάν (λες και υπήρχε περίπτωση να του πουλήσουμε). Παρακαλούμε ενημερώστε όποιον έχει μικρόσωμα ζώα προς υιοθεσία να προσέχει μέχρι να μάθουμε περισσότερα γι'αυτόν.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
τον θελω να μου τον στειλετε πειτε του οτι εχω 3 γεννες απο διαφορα σκυλια.....οτι ρατσα θελετε πειτε του και στειλτε μου μυνημα τι του ειπατε οτι εχω απο σκυλια....κλειστε του ραντεβου οπου θελετε εντος πατρων μετα τις 9.30 το βραδυ....

θελω να τον γνωρισω να τα πουμε ..... αν μεινει κατι απο αυτον για μπαρφ θα βγαλω ανακοινωθεν για τους μπαρφακιδες του φορουμ.
 


peris

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2013
179
0
Πάτρα
αν μεινει κατι απο αυτον για μπαρφ θα βγαλω ανακοινωθεν για τους μπαρφακιδες του φορουμ.
Ε τι αν μείνει κάτι?αν είναι έρχομαι και εγώ στο ραντεβού ώστε η μοιρασιά να είναι δίκαιη... ¨)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
τον θελω να μου τον στειλετε πειτε του οτι εχω 3 γεννες απο διαφορα σκυλια.....οτι ρατσα θελετε πειτε του και στειλτε μου μυνημα τι του ειπατε οτι εχω απο σκυλια....κλειστε του ραντεβου οπου θελετε εντος πατρων μετα τις 9.30 το βραδυ....

θελω να τον γνωρισω να τα πουμε ..... αν μεινει κατι απο αυτον για μπαρφ θα βγαλω ανακοινωθεν για τους μπαρφακιδες του φορουμ.

Μικροσωμα θέλει.... ειναι δουλειά του νιντζα αυτός!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
μηπως το νιντζα θελει την υποστηριξη του αλντο?
να σοβαρευτουμε λιγο... δεν ειναι λυσεις αυτες και δη δημοσιως...
υπαρχουν το πμ ... για τις λεπτομερειες...